Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

Επιβαιβαωνω και γω τα παραπάνω! Κανένα πρόβλημα με ειδοποιήσεις από οποιαδήποτε εφαρμογή . Και γενικώς κανένα πρόβλημα με το τηλέφωνο.

Η μπαταρία δε πάρα πολύ καλή.

(Unbranded 2 gb δικαρτο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα λοιπον θελω να ρωτησω αν εχει κανενας με το tempered glass κατω απο το λογοτυπο της huawei στο κατω μερος του κινητου ...εχω αλλαξει 4 δεν κολανε καλα...πιστευω πως εχει προβλημα η οθονη κατω το εχω παρακολουθήσει το προβλημα και σε αγγλικο site οπου εκει η huawei τους απανταει προσωπικά...παρακαλω να ρωτησουμε για να μας τα αλλαξει η αρβατο και να κατανοησει το προβλημα..πιο πολυ αισθητικο...3g ram...
Link to comment
Share on other sites

χαχα ειναι πολυ ε; περιμεναν το ανταλλακτικο και δεν ηξεραν ποτε θα ερθει

 

Και πως και στο βγαλανε doa?Να τους παιρνω καθε μερα?Να μιλησω με huawei?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρηκα!

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το εν λόγω κινητό και ήμουν σχεδόν ετοιμος να το αγοράσω (ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Α5 2016).

Τις τελευταίες ώρες όμως έχω δεύτερες σκέψεις και θα ήθελα τη γνώμη/ βοήθεια όσων έχουν ήδη το κινητό.

Διαβάζω εκτεταμένες αρνητικές κριτικές σχετικά με τα notifications από email, viber, whatsapp, skype. Πολλοί λένε πως είτε δεν λαμβάνουν καθόλου αν δεν ανοίξουν την εφαρμογή, άλλοι πως λαμβάνουν αλλά δεν λειτουργεί το led και κάποιοι άλλοι πως έχουν θέμα με το lock screen notification.

Το κινητό το χρειάζομαι για τη δουλειά μου, η οποία είναι time sensitive, και το 80% της χρήσης είναι σε email και IM. Επομένως αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο θα το έκανε μη λειτουργικό και θα προτιμούσα να έχω ενα κινητό με χειρότερο επεξεργαστή ή χωρίς fingerprint sensor, παρά ενα κινητό που δεν με ενημερώνει άμεσα όταν εχω νεο μήνυμα.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω όσους το έχουν ήδη στα χέρια τους: Έχει το κινητό τέτοιο πρόβλημα ή απλά πρόκειται για ρυθμίσεις που όσοι δεν λαμβάνουν notifications κάτι δεν έχουν κάνει σωστά;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! Αρα με βλέπω να το τσιμπάω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα λοιπον θελω να ρωτησω αν εχει κανενας με το tempered glass κατω απο το λογοτυπο της huawei στο κατω μερος του κινητου ...εχω αλλαξει 4 δεν κολανε καλα...πιστευω πως εχει προβλημα η οθονη κατω το εχω παρακολουθήσει το προβλημα και σε αγγλικο site οπου εκει η huawei τους απανταει προσωπικά...παρακαλω να ρωτησουμε για να μας τα αλλαξει η αρβατο και να κατανοησει το προβλημα..πιο πολυ αισθητικο...3g ram...

Έχω κι εγώ το θέμα που λες. Το δικό μου φοράει temp.glass του P8 για την ακρίβεια το οποίο όμως κατά τ'άλλα ταιριάζει σωστά.

Είναι περισσότερο αισθητικό αυτό πιστεύω κι εγώ.

Κάτι άλλο που ξέχασα να αναφέρω. Πρόσφατα πήρα άλλη διαφανή θήκη σιλικόνης. Την προηγούμενη που είχα πάρει από το Πλαίσιο την έδωσα στην γυναίκα μου. Η καινούργια έχει το εξής κουφό... Έχει ένα "εξόγκωμα" περιμετρικά γύρω από τον φακό, το οποίο αν και προστατεύει λίγο καλύτερα, εν τούτοις όταν ανάβει το φλας διαθλάται με τέτοιο τρόπο το φως...που δημιουργεί μια "ομίχλη" στην φωτογραφία.

Πλέον όταν θέλω να βγάλω με φλας, αναγκάζομαι και αφαιρώ προσωρινά την θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Λες να το στειλουμε στο σερβις.... αν και πιστευω θα βρουνε κατι να πουνε !!!!αρβατο ...θα ηθελα καποιος απο αθηνα αν μενει κοντα και εχει το προβλημα να κανει μια ερωτηση....ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς εφαρμογή για tap to wake up screen?

Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάποια να δουλεύει σωστά

Για non root συσκευή μιλάω

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

για non root χλωμό το κόβω φίλε γιατί για να ενεργοποιηθεί το d2w πρέπει να πειραχτούν αρχεία που πρέπει να είσαι root ....το build.prop και ένα xml.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για τα notifications, υπαρχει καποια επιλογη στην καθε εφαρμογη να βγαζει εναν μικρο αριθμο πανω δεξια για να σου λεει ποσα νεα μηνυματα-κλησεις-ειδοποιησεις εχεις για την εφαρμογη? Πχ στο whatsapp οταν εχω μηνυματα μου τα βγαζει κανονικα, οπως και στα sms αλλα και στις κλησεις, στο gmail δεν μου το βγαζει αλλα ουτε και στο messenger. Επισης σχεδον σε ολες τις εφαρμογες καιρου που εχω βαλει, πρεπει να τις ανοιξω για να κανουν ανανεωση τα widgets οπως το yahoo weather πχ. υπαρχει και σε αυτο καποια λυση να κανουν auto refresh απο μονα τους? :cool:

 

Edit: Τωρα που το βλεπω στο messenger για να μου ερθουν ειδοποιησεις πρεπει να ξεκλειδωσω το κινητο, αλλιως δεν ερχονται.

Edited by yanniliki
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ετσι ειναι.. αν δεν ξεκλειδωσω το κινητο δεν ερχονται οι ιδοποιησεις απο messenger κτλ.. μονο απο μήνυμα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανει το εξης;

Ρυθμισεις_ συνθετες ρυθμισεις _ Διαχείριση μπαταρίας_ προστατευμενες εφαρμογες

Οπου και θα τικαρετε οτι θελετε να μενει ανοιχτό μετα το κλεισιμο της οθονης;

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανει το εξης;

Ρυθμισεις_ συνθετες ρυθμισεις _ Διαχείριση μπαταρίας_ προστατευμενες εφαρμογες

Οπου και θα τικαρετε οτι θελετε να μενει ανοιχτό μετα το κλεισιμο της οθονης;

Αααα εγω τα ειχα κλειστα ολα.. για να μην καταναλωνουν.. μονο το βαιμπερ είχα τικαρισμενο και απο αυτο μου ερχονται κανονικα οι ειδοποιήσεις..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανει το εξης;

Ρυθμισεις_ συνθετες ρυθμισεις _ Διαχείριση μπαταρίας_ προστατευμενες εφαρμογες

Οπου και θα τικαρετε οτι θελετε να μενει ανοιχτό μετα το κλεισιμο της οθονης;

 

Εγω τα εχω ανοιχτα αλλα το messenger οποτε θυμαται δουλευει.. whatsapp viber κτλ κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις έρχονται από όλες τις εφαρμογές, το λεντάκι όμως δεν συνεργάζεται με όλες...

π.χ. στο messenger, αναπάντητες, sms ανάβει κανονικά, στο viber ή Yahoo! mail δεν ανάβει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις έρχονται από όλες τις εφαρμογές, το λεντάκι όμως δεν συνεργάζεται με όλες...

π.χ. στο messenger, αναπάντητες, sms ανάβει κανονικά, στο viber ή Yahoo! mail δεν ανάβει.

 

Εχεις δοκιμασει να επιλεξεις π.χ για το viber το ιδιο χρωμα led που εχεις και για τις αναπαντητες? Το led θα επρεπε να γινεται trigerred απο το notification και οχι απο την εκαστοτε εφαρμογη, επομενως αυτη η επιλεκτικοτητα φαινεται περιεργη να υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει να επιλεξεις π.χ για το viber το ιδιο χρωμα led που εχεις και για τις αναπαντητες? Το led θα επρεπε να γινεται trigerred απο το notification και οχι απο την εκαστοτε εφαρμογη, επομενως αυτη η επιλεκτικοτητα φαινεται περιεργη να υπαρχει.

Από πού μέσα από το μενού μπορεί να γίνει αυτό;

Είχα βάλει πριν ένα μήνα το light flow και δούλευε στο mail και ορισμένες φορές στο viber, αλλά το απεγκατέστησα λόγω κατανάλωσης μπαταρίας.

Μπορείς απευθείας από το μενού να ορίσεις το χρώμα του led;

Νομίζω χωρίς εφαρμογή δεν γίνεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται. Μέσα από το μενού δεν επιλέγεις, δεν έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις, το χρώμα του led.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

για non root χλωμό το κόβω φίλε γιατί για να ενεργοποιηθεί το d2w πρέπει να πειραχτούν αρχεία που πρέπει να είσαι root ....το build.prop και ένα xml.

Το φαντάστηκα...

Αυτό ήταν feature που το έχουν απενεργοποιήσει πλέον απ' ότι έχω καταλάβει ε;

Σ' ευχαριστώ btw

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μιας και έγινα κάτοχος της συσκευής λύστε μου μια απορία;... Γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ με το Huawei id;

Πήγα να κατεβάσω κανά Θέμα και μου βγάζει μήνυμα "σφάλματος"...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.. ρε παιδια γνωριζει κανένας πως γίνεται να περασουμε στιχους σε καποιο τραγούδι μεσω της εφαρμογής μουσικη μου? Ειδα οτι σε καποια κομμάτια που εχει περασμενα ηδη το κινητο μέσα, οτι εχει περασμενους και στίχους

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, οταν στελνω μυνημα σε αλλο τηλεφωνο, ενω εχω γραψει το μυνημα σε πεζα ελληνικα οταν το στελνω γινονται αυτοματα κεφαλαια. Ξερει κανεις πως να το φτιαξω? Στο messenger και viber ειναι κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, οταν στελνω μυνημα σε αλλο τηλεφωνο, ενω εχω γραψει το μυνημα σε πεζα ελληνικα οταν το στελνω γινονται αυτοματα κεφαλαια. Ξερει κανεις πως να το φτιαξω? Στο messenger και viber ειναι κανονικα

Έτσι γίνεται.

Unicode χαρακτήρες.

Αν προσέξεις με μικρά γράμματα το μήνυμα περιορίζεται στους μισούς χαρακτήρες από τους 160 ενός SMS.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται.

Unicode χαρακτήρες.

Αν προσέξεις με μικρά γράμματα το μήνυμα περιορίζεται στους μισούς χαρακτήρες από τους 160 ενός SMS.

 

Οκ, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τις ρυθμίσεις της ίδιας της εφαρμογής των μηνυμάτων και εκεί θα βρείς επιλογή για 7bit χαρακτήρες ή όχι(<--τα πεζά).
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τις τελευταίες ημέρες ,ίσως μετά που έβαλα την 130, υπάρχει κάτι που με καταναλώνει τα δεδομένα με κλειστή την οθόνη του κινητού. περίπου 15mb την ημέρα . Στην χρήση όγκου δεδομένων το αναφέρει ως λειτουργικό σύστημα . Στο my data manager το αναφέρει ως PredefinedEapSim

Ξέρει κάνεις τι είναι? και τι να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...