Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να καταλάβω κάτι...

το δικό μου είναι αγορασμένο από Public, παίρνει είτε δύο sim αλλά όχι κάρτα μνήμης, είτε μία sim + μία κάρτα μνήμης.

Αυτό δεν θεωρείται δίκαρτο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να καταλάβω κάτι...

το δικό μου είναι αγορασμένο από Public, παίρνει είτε δύο sim αλλά όχι κάρτα μνήμης, είτε μία sim + μία κάρτα μνήμης.

Αυτό δεν θεωρείται δίκαρτο;

Είναι δίκαρτο

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου, αυτό ξέρω κι εγώ, απλώς σε προηγούμενες δημοσιεύσεις είχε γίνει ένα μικρό μπέρδεμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Vodafone που αναβαθμιστηκε από C02B114 σε C900B120 και μετά σε C900B130. Το μόνο θέμα που έχω είναι με την αποστολή μηνυμάτων με μικρά. Δεν υπάρχει πια η επιλογή για 7bit χαρακτήρες. Έχετε καμιά ιδέα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας .εχω το εξης προβλημα .εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. και κατα την εκκινηση μου ζηταει να γραψω με ποιον λογαριασμο ηταν συνχρονησμενη η συσκευη .βαζω το google mail και τον σωστο κωδικο προσβασης κανει επαληθευση και μετα μου ξαναζηταει να γραψω τον λογαριασμο και τον κωδικο προσβασης. το εχω κανει 10 φορες και δεν ξεπερναει αυτο το σταδιο.με αποτελεσμα να μην μπαινει στο μενου του τηλεφωνου.τι μπορει να συμβαινει ?? πως μπορω να μπω στο μενου του τηλεφωνου με αλλο τροπο ?? παρακαμπτοντας την επαληθευση??
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος τρόπος (και πιο εύκολος) για να κάνετε το τηλ σας από single sim to dual sim στο xda από τον k1ll3r8e εδώ

τα έχει όλα έτοιμα

http://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/development/europe-vns-l31-toolkit-bootloader-t3432873

 

δεν το έχω κάνει γιατί το δικό μου είναι dual , απλά για όσους ψάχνονται

Φυσικά όσοι το κάνετε να ξέρετε ότι η εγγύηση παπαλα μετα γιατί πρέπει να ξεκλειδωσει ο boot loader....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο καμερα παμε πολυ καλα απο οτι βλεπω.. και η μπροστινη καμερα πολυ καλη..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο καμερα παμε πολυ καλα απο οτι βλεπω.. και η μπροστινη καμερα πολυ καλη..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η κάμερα για την κατηγορία του κινητού είναι εξαιρετική, έχει πολύ καλές χειροκίνητες ρυθμίσεις και μερικές πολύ ενδιαφέρουσες επιλογές που μόνο η huawei δίνει.

Σε σχέση βέβαια με τα κορυφαία κινητά όπως P9, S7, V10, HTC 10 κλπ είναι ένα σκαλί κάτω αλλά αυτό μάλλον είναι λογικό.

Υπάρχουν αρκετά δείγματα και του κινητού μας εδώ

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη τεταρτη,εσβησε ξαφνικά ή οθόνη και δεν ξαναανοιξε.Το πήγα πέμπτη Αρβατο,παρασκευη μου ήρθε μνμ αναμονής για ανταλλακτικά,οθονη και πλακέτα.Τους πήρα σήμερα και μου είπαν δεν ξέρουμε πότε θα είναι ετοιμο.

Εχει κανείς εμπειρία από το σέρβις της Αρβατο?Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ούτως ή άλλως δεν έχεις και άλλες επιλογές. Το θέμα είναι να έρθουν τα ανταλλακτικά για τη συσκευή σου και από εκεί και πέρα δεν βρίσκω το λόγο να μην πάνε όλα καλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί αναφέρουν το sar σαν ανασταλτικό παράγοντα. Επειδή δεν γνωρίζω, μπορεί κάποιος από αυτούς τους φίλους να παραθέσει κάποια επιστημονική έρευνα που να αποδεικνύει ότι η τιμή του sar μπορεί να προκαλέσει κάτι κακό;

 

δε χρειαζεσαι καμια επιστημονικη ερευνα. οποιαδηποτε ακτινοβολια ειναι επιβλαβης για τον ανθρωπο. σε μικρη ποσοτητα δεν θα δημιουργησει προβλημα, αλλα αν σκεφτεις τι ακτινοβολιες δεχεσαι καθε μερα (ακομα κι απ τις συσκευες που δουλευουν ασυρματα μεσα στο σπιτι), καλο θα ειναι ενα κινητο που την περισοτερη ωρα το εχεις σε επαφη με το σωμα σου να εκπεμπει οσο το δυνατο λιγοτερη.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη τεταρτη,εσβησε ξαφνικά ή οθόνη και δεν ξαναανοιξε.Το πήγα πέμπτη Αρβατο,παρασκευη μου ήρθε μνμ αναμονής για ανταλλακτικά,οθονη και πλακέτα.Τους πήρα σήμερα και μου είπαν δεν ξέρουμε πότε θα είναι ετοιμο.

Εχει κανείς εμπειρία από το σέρβις της Αρβατο?Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμπειρία (ευτυχώς ως τώρα) δεν έχω αλλά σε πολλά Ελληνικά forum πέφτει πολύ #@#!#@#! πάρα πολύ , ελπίζω να τελειώσεις γρήγορα

αλλά και οθόνη ΚΑΙ πλακέτα λίγο περίεργο ....

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

εμπειρία (ευτυχώς ως τώρα) δεν έχω αλλά σε πολλά Ελληνικά forum πέφτει πολύ #@#!#@#! πάρα πολύ , ελπίζω να τελειώσεις γρήγορα

αλλά και οθόνη ΚΑΙ πλακέτα λίγο περίεργο ....

Έλα ντε..Τι να πω..

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα και το εχω στα χέρια μου.μετα απο πολλες περσινες ναυαρχίδες και μου αρεσει παρα πολυ το κινητό.πίστευα πως με τον επεξεργαστη που εχει θα ειναι αδυναμο αλλα το αντίθετο. Πιο πολυ με νοιαζει η μπαταρια του και τα πηγαινει αρκετα καλα

 

Εχει κάποιος να μου προτεινει τζαμακι το οποιο να μην αφηνει δαχτυλιες και να εφάρμοζει καλα;

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη τεταρτη,εσβησε ξαφνικά ή οθόνη και δεν ξαναανοιξε.Το πήγα πέμπτη Αρβατο,παρασκευη μου ήρθε μνμ αναμονής για ανταλλακτικά,οθονη και πλακέτα.Τους πήρα σήμερα και μου είπαν δεν ξέρουμε πότε θα είναι ετοιμο.

Εχει κανείς εμπειρία από το σέρβις της Αρβατο?Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειχα στειλει ενα lenovo της κορης μου το VIBE Z2, μετα απο ενα μηνα σχεδον και παρα πολλα τηλεφωνηματα που επρεπε να κανεις ταμα για να το σηκωσουν, και αφου ολο αυτο το διαστημα ήμουν σε αναμονη για ανταλλακτικο (οθονη). το εκαναν DOA και το αντικατεστησα. και η huawei εκει εχει σερβις;

Link to comment
Share on other sites

ειχα στειλει ενα lenovo της κορης μου το VIBE Z2, μετα απο ενα μηνα σχεδον και παρα πολλα τηλεφωνηματα που επρεπε να κανεις ταμα για να το σηκωσουν, και αφου ολο αυτο το διαστημα ήμουν σε αναμονη για ανταλλακτικο (οθονη). το εκαναν DOA και το αντικατεστησα. και η huawei εκει εχει σερβις;

Ένα μήνα???

Τους είπα για doa ,αλλά δεν..

Ενός μήνα ειναι το τηλέφωνο ..

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα???

Τους είπα για doa ,αλλά δεν..

Ενός μήνα ειναι το τηλέφωνο ..

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χαχα ειναι πολυ ε; περιμεναν το ανταλλακτικο και δεν ηξεραν ποτε θα ερθει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δει κάποιος που έχει επιλογή η κάμερα για φωτογραφίες από τρέχουμενο νερό; Νομίζω στη μαμά εφαρμογή το είχα δει και τώρα δεν το βρίσκω....

 

Σημερα το πηρα και το εχω στα χέρια μου.μετα απο πολλες περσινες ναυαρχίδες και μου αρεσει παρα πολυ το κινητό.πίστευα πως με τον επεξεργαστη που εχει θα ειναι αδυναμο αλλα το αντίθετο. Πιο πολυ με νοιαζει η μπαταρια του και τα πηγαινει αρκετα καλα

 

Εχει κάποιος να μου προτεινει τζαμακι το οποιο να μην αφηνει δαχτυλιες και να εφάρμοζει καλα;

Τα καλυτερα τζαμια που εχω δει ειναι τα nillkin.

Το μονο κακο ειναι οτι δεν ειναι ενιαιο στο p9 lite και χαλαει λιγο την ομορφια του......

Ειναι με 2.5 D στις ακρες .

Το εχω παραγγεiλει απο εδω : https://www.tvc-mall.com/details/nillkin-amazing-pe-for-huawei-p9-lite-g9-lite-anti-blue-ray-tempered-glass-screen-protector-sku10351124a.html

Edited by Johny-B
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρηκα!

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το εν λόγω κινητό και ήμουν σχεδόν ετοιμος να το αγοράσω (ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Α5 2016).

Τις τελευταίες ώρες όμως έχω δεύτερες σκέψεις και θα ήθελα τη γνώμη/ βοήθεια όσων έχουν ήδη το κινητό.

Διαβάζω εκτεταμένες αρνητικές κριτικές σχετικά με τα notifications από email, viber, whatsapp, skype. Πολλοί λένε πως είτε δεν λαμβάνουν καθόλου αν δεν ανοίξουν την εφαρμογή, άλλοι πως λαμβάνουν αλλά δεν λειτουργεί το led και κάποιοι άλλοι πως έχουν θέμα με το lock screen notification.

Το κινητό το χρειάζομαι για τη δουλειά μου, η οποία είναι time sensitive, και το 80% της χρήσης είναι σε email και IM. Επομένως αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο θα το έκανε μη λειτουργικό και θα προτιμούσα να έχω ενα κινητό με χειρότερο επεξεργαστή ή χωρίς fingerprint sensor, παρά ενα κινητό που δεν με ενημερώνει άμεσα όταν εχω νεο μήνυμα.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω όσους το έχουν ήδη στα χέρια τους: Έχει το κινητό τέτοιο πρόβλημα ή απλά πρόκειται για ρυθμίσεις που όσοι δεν λαμβάνουν notifications κάτι δεν έχουν κάνει σωστά;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δει κάποιος που έχει επιλογή η κάμερα για φωτογραφίες από τρέχουμενο νερό; Νομίζω στη μαμά εφαρμογή το είχα δει και τώρα δεν το βρίσκω

 

Στην επιλογή "Ζωγραφική με φως" είναι. Την επιλεγεις και πας στο "φωτειν..."".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρηκα!

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το εν λόγω κινητό και ήμουν σχεδόν ετοιμος να το αγοράσω (ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Α5 2016).

Τις τελευταίες ώρες όμως έχω δεύτερες σκέψεις και θα ήθελα τη γνώμη/ βοήθεια όσων έχουν ήδη το κινητό.

Διαβάζω εκτεταμένες αρνητικές κριτικές σχετικά με τα notifications από email, viber, whatsapp, skype. Πολλοί λένε πως είτε δεν λαμβάνουν καθόλου αν δεν ανοίξουν την εφαρμογή, άλλοι πως λαμβάνουν αλλά δεν λειτουργεί το led και κάποιοι άλλοι πως έχουν θέμα με το lock screen notification.

Το κινητό το χρειάζομαι για τη δουλειά μου, η οποία είναι time sensitive, και το 80% της χρήσης είναι σε email και IM. Επομένως αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο θα το έκανε μη λειτουργικό και θα προτιμούσα να έχω ενα κινητό με χειρότερο επεξεργαστή ή χωρίς fingerprint sensor, παρά ενα κινητό που δεν με ενημερώνει άμεσα όταν εχω νεο μήνυμα.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω όσους το έχουν ήδη στα χέρια τους: Έχει το κινητό τέτοιο πρόβλημα ή απλά πρόκειται για ρυθμίσεις που όσοι δεν λαμβάνουν notifications κάτι δεν έχουν κάνει σωστά;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

 

Μαλλον κατι δεν εχουν κανει σωστα .

Δεν εχω κανενα προβλημα με τα notifications. Ακομα και το viber δουλευει οπως πρεπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην επιλογή "Ζωγραφική με φως" είναι. Την επιλεγεις και πας στο "φωτειν..."".

 

Σε ευχαριστω πολυ , εφαγα το απογευμα να ψαχνω που το ειχα δει !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που το εχω λιγες μερες μου ερχονται κανονικά τα notifications.αυτο που με εχει καταπληξει ευχαριστα ειναι η μπαταρια. Απο το ζ2 εχω να δω τετοιους χρόνους. Σε σχέση με το παλιο μου κινητό, μια φορτιση του p9 lite βγαζει οσο τρεις του v10. Εχω μεινει ενθουσιασμένος!!!
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρηκα!

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το εν λόγω κινητό και ήμουν σχεδόν ετοιμος να το αγοράσω (ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Α5 2016).

Τις τελευταίες ώρες όμως έχω δεύτερες σκέψεις και θα ήθελα τη γνώμη/ βοήθεια όσων έχουν ήδη το κινητό.

Διαβάζω εκτεταμένες αρνητικές κριτικές σχετικά με τα notifications από email, viber, whatsapp, skype. Πολλοί λένε πως είτε δεν λαμβάνουν καθόλου αν δεν ανοίξουν την εφαρμογή, άλλοι πως λαμβάνουν αλλά δεν λειτουργεί το led και κάποιοι άλλοι πως έχουν θέμα με το lock screen notification.

Το κινητό το χρειάζομαι για τη δουλειά μου, η οποία είναι time sensitive, και το 80% της χρήσης είναι σε email και IM. Επομένως αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο θα το έκανε μη λειτουργικό και θα προτιμούσα να έχω ενα κινητό με χειρότερο επεξεργαστή ή χωρίς fingerprint sensor, παρά ενα κινητό που δεν με ενημερώνει άμεσα όταν εχω νεο μήνυμα.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω όσους το έχουν ήδη στα χέρια τους: Έχει το κινητό τέτοιο πρόβλημα ή απλά πρόκειται για ρυθμίσεις που όσοι δεν λαμβάνουν notifications κάτι δεν έχουν κάνει σωστά;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

 

Στο δικό μου έρχονται όλα κανονικά και το λεντ δουλεύει επισης

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς εφαρμογή για tap to wake up screen?

Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάποια να δουλεύει σωστά

Για non root συσκευή μιλάω

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...