Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

trianta99, και εγώ το L21 έχω και έκατσε κανονικά η έκδοση Β151.

Προχώρα άφοβα!

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω λίγο και αν δε βγει μέχρι την άλλη εβδομάδα θα το δοκιμάσω και εγώ! Δε μπορώ να καταλάβω όμως γιατί δε βγάζουν την ΟΤΑ. Έχει διαρρεύσει πάνω από 10 μέρες αν δε κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω λίγο και αν δε βγει μέχρι την άλλη εβδομάδα θα το δοκιμάσω και εγώ! Δε μπορώ να καταλάβω όμως γιατί δε βγάζουν την ΟΤΑ. Έχει διαρρεύσει πάνω από 10 μέρες αν δε κάνω λάθος.

 

και εγω την περασα οταν το εβαλαν εδω μεσα αν δεις ποιο πισω...αν εξαιρεσεις οτι επρεπε να το σεταρω απο την αρχη κανενα θεμα αλλο δεν ειχα μετα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου ήρθε ΟΤΑ κανονικά, της κοπέλας μου δεν έχει ακόμα σκάσει μύτη

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε version πριν την 151 σας αποθηκεύει την minimum φωτεινότητα όταν την έχετε στο αυτόματο; Γιατί εμένα δε το έκανε αλλά το κάνει ευτυχώς στην 151. Εννοώ να έχεις αυτόματη φωτεινότητα αλλά να μην πηγαίνει κάτω από το σημείο που θα του ορίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε version πριν την 151 σας αποθηκεύει την minimum φωτεινότητα όταν την έχετε στο αυτόματο; Γιατί εμένα δε το έκανε αλλά το κάνει ευτυχώς στην 151. Εννοώ να έχεις αυτόματη φωτεινότητα αλλά να μην πηγαίνει κάτω από το σημείο που θα του ορίσεις.

 

Δεν μου το κάνει, αλλά ο αισθητήρας παίζει καλά επομένως ακόμα και η ελάχιστη φωτεινότητα (σε σκοτεινό περιβάλλον) φαίνεται μια χαρά. Η αλήθεια είναι πως τη φοβόμουνα λίγο τη φωτεινότητα, γιατί όταν το είχα δει σε κατάστημα μου φάνηκε αρκετά χαμηλή (συνηθισμένος κιόλας σε σαμσουνγκ...) αλλά τελικά όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνφορουμίτες ! Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας μιας και είμαι άσχετος ... : όπως είχα αναφέρει και πριν δύο μέρες έχω την μονόκαρτη έκδοση του κινητού από Vodafone (L-21) . Πριν περίπου 2 βδομάδες μου ήρθε το update του firmware (Β122) . Λίγο πριν ολοκληρωθεί η λήψη του πακέτου μου εμφάνισε σφάλμα ότι δεν ολοκληρώθηκε σωστα και ότι πρέπει να κάνω reboot τη συσκευή . Όταν έκανα επανεκκίνηση μου εμφάνισε μηνυμα ότι το πακέτο εγκαταστάθηκε επιτυχώς. Όντως , πλέον το κινητό μου αναγράφει πως φοράει την B122 . Από εκεινη τη μέρα όμως έχω εντοπίσει δύο προβλήματα , 1 με την αnaπαραγωγή βιντεο στo youtube και ένα με τη λήψη βίντεο από τη συσκευή (κάποιες φορές σταματάει να τραβάει μετά από 2 δευτερόλεπτα) . Δυστυχώς υποπτεύομαι ότι έγινε μλκια με το update ... το hard reset δυστυχώς δεν έδωσε λύση . Σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν να το στείλω στο service . Έρχομαι λοιπον και σας ρωτάω : Αν περάσω στο δικό μου κινητό τα firmware για δικαρτο L21 που έχουν ανέβει κατα καιρούς στη συζήτηση , θα δουλέψουν καλά στη δική μου , L21 μεν , μονόκαρτη δε , συσκευή ;;; Με την εγγύηση τι πιστεύετε ότι παίζει σε αυτήν την περίπτωση ;;; Συγνώμη για το μακροσκελές ποστ ... κάθε βοήθεια και άποψη ευπρόσδεκτη , σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνφορουμίτες ! Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας μιας και είμαι άσχετος ... : όπως είχα αναφέρει και πριν δύο μέρες έχω την μονόκαρτη έκδοση του κινητού από Vodafone (L-21) . Πριν περίπου 2 βδομάδες μου ήρθε το update του firmware (Β122) . Λίγο πριν ολοκληρωθεί η λήψη του πακέτου μου εμφάνισε σφάλμα ότι δεν ολοκληρώθηκε σωστα και ότι πρέπει να κάνω reboot τη συσκευή . Όταν έκανα επανεκκίνηση μου εμφάνισε μηνυμα ότι το πακέτο εγκαταστάθηκε επιτυχώς. Όντως , πλέον το κινητό μου αναγράφει πως φοράει την B122 . Από εκεινη τη μέρα όμως έχω εντοπίσει δύο προβλήματα , 1 με την αnaπαραγωγή βιντεο στo youtube και ένα με τη λήψη βίντεο από τη συσκευή (κάποιες φορές σταματάει να τραβάει μετά από 2 δευτερόλεπτα) . Δυστυχώς υποπτεύομαι ότι έγινε μλκια με το update ... το hard reset δυστυχώς δεν έδωσε λύση . Σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν να το στείλω στο service . Έρχομαι λοιπον και σας ρωτάω : Αν περάσω στο δικό μου κινητό τα firmware για δικαρτο L21 που έχουν ανέβει κατα καιρούς στη συζήτηση , θα δουλέψουν καλά στη δική μου , L21 μεν , μονόκαρτη δε , συσκευή ;;; Με την εγγύηση τι πιστεύετε ότι παίζει σε αυτήν την περίπτωση ;;; Συγνώμη για το μακροσκελές ποστ ... κάθε βοήθεια και άποψη ευπρόσδεκτη , σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Το ίδιο λογισμικό ακριβώς φοράει και το κινητό σου. Επομένως δοκίμασέ το.

Αν είσαι βέβαιος πως το πρόβλημα εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση, τότε σίγουρα είναι software και στη χειρότερη θα το λύσεις μέσα σε ένα 2ημερο στο service, ζητώντας τους να σου σβήσουν και ξαναπεράσουν από την αρχή το λογισμικό του κινητού. Αν το πας ο ίδιος από νωρίς, πιθανόν να το πάρεις και αυθημερόν.

Παρόμοιο πρόβλημα (στην αναπαραγωγή των video) αναφερει και κάποιος άλλος απ' ότι είδα και σε εκείνον από την πρώτη ημέρα και όχι μετά από update.

 

ΥΓ: Για την εγγύηση δεν είμαι βέβαιος, αλλά δεν βρίσκω το λόγο να έχεις κάποιο πρόβλημα. Επίσημο firmware θα περάσεις...

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου ! Δυστυχώς , είμαι από επαρχία και το να το στείλω στο σέρβις μου φαίνεται λίγο μπλέξιμο ...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα στα μηνύματα ενώ γράφω κανονικά με κεφαλαία και μικρά γράμματα οταν στελνω το μήνυμα γίνονται όλα κεφαλαία! Τι παίζει? Μήπως θα αλλάξει κάποια στιγμή αυτό με τις εφαρμογές και θα μπορούμε να τις αποθηκευουμε και στην sd??

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από σήμερα και γω. Για τα χρήματα του πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το p9lite εδω και 15 ημερες κ εχω ενα προβλημα ενω εχω στο τερμα την ενταση κουδουνισματος οταν με καλουνε οταν γυρισω σπιτι απο μονο του χαμηλωνει στα μισα.. λογικα καποια ρυθμιση θα ειναι αλλα δε ξερω ποια... βοηθεια pls..
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα.Θέλω να απενεργοποιήσω το κλείδωμα οθόνης και η επιλογή είναι γκριζαρισμένη.Πως το φτιάχνω;

 

Δοκίμασε να κάνεις '' εκκαθάριση διαπιστευτηρίων. "

Μετά λογικά θα σου εμφανίσει την επιλογή που θες.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από σήμερα και γω. Για τα χρήματα του πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι μόνο για τα χρήματα του. Μια βδομάδα που το χρησιμοποιώ δεν μου φαίνεται υποδεέστερο από παλαιότερες συσκευές μου που κόστιζαν περισσότερο. Ελπίζω η συνέχεια να είναι ανάλογη.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά την B120 στη συσκευή μου (VNS L21 Single sim ) και ..... ναι !!!!! Όλα δουλεύουν και πάλι ρολόι !!! Λύθηκε το πρόβλημα του youtube και της λήψης βίντεο !!! Χαζή ερώτηση once again : Μπορώ τωρα να διαγράψω από την sd τo update.app γιατι , όπως και να το κάνεις , 2,8 giga είναι αυτά ....
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα στα μηνύματα ενώ γράφω κανονικά με κεφαλαία και μικρά γράμματα οταν στελνω το μήνυμα γίνονται όλα κεφαλαία! Τι παίζει? Μήπως θα αλλάξει κάποια στιγμή αυτό με τις εφαρμογές και θα μπορούμε να τις αποθηκευουμε και στην sd??

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για τα μηνύματα πας στο μενού μέσα από τα μηνύματα πατάς ρυθμίσεις, μετά σύνθετες ρυθμίσεις, εκεί που λέει βελτιστοποιηση 7 bit, πρέπει να είναι σβηστό

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ τωρα να διαγράψω από την sd τo update.app γιατι , όπως και να το κάνεις , 2,8 giga είναι αυτά ....

ναι, καλά θα είναι να την σβήσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς τον madman099 , επειδή βλέπω ότι ρωτάνε πολλοί εδώ τα ίδια πράγματα με αποτέλεσμα να γεμίζει χωρίς λόγο αν μπορείς να περάσεις διάφορες λύσεις ή mods που έχουν ειπωθεί εδώ, στην πρώτη σελίδα , ώστε να μην ψάχνουν και να μην ρωτάνε κάθε λίγο το ίδιο πράγμα , βέβαια με την βοήθεια όσων ποστάρουν εδώ τις λύσεις ή τα Mods ή ότι άλλο

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά το ίδιο συνεχίζει..

 

Σε ένα Huawei honor που είχα το ίδιο θέμα,το έλυσα με αυτόν τον τρόπο.Κάνε και μία επανεκκίνηση

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά την B120 στη συσκευή μου (VNS L21 Single sim ) και ..... ναι !!!!! Όλα δουλεύουν και πάλι ρολόι !!! Λύθηκε το πρόβλημα του youtube και της λήψης βίντεο !!! Χαζή ερώτηση once again : Μπορώ τωρα να διαγράψω από την sd τo update.app γιατι , όπως και να το κάνεις , 2,8 giga είναι αυτά ....

Γραψε πως το εκανες και από που κατεβασες. Εμένα είναι πιο πίσω η ρομ λόγω branded και βαριεμαι να περιμένω .Εγώ έχω b106

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βασικά βρήκα πως γίνεται . Αλλά έχει βγει ήδη η 151 ,οπότε αυτή θα βάλω.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...