Jump to content

Sony Xperia M4 Aqua


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

αγόρασα το Xperia M4 Aqua πριν μια βδομάδα περίπου και στην αρχή όλα ήταν μια χαρά (με εξαίρεση το θέμα του χώρου αλλά ΟΚ, δεν είχα κάτι ιδιαίτερο μέσα και την πάλευα).

 

Μόλις έκανα το upgrade σε 26.1.Α.2.167 όμως και μετά έχω το ακόλουθο θέμα. Δεν λειτουργεί η front camera. Μέσα στην εφαρμογή της φωτογραφικής έχει εξαφανιστεί πλέον το κουμπί για εναλλαγή κάμερας και από το diagnostics (που είχε προεγκατεστημένο) δεν μου κάνει πάλι τίποτα. Επίσης κάθε φορά που ανοίγει η συσκευή μετά από restart μου εμφανίζει μήνυμα οτι κάνει upgrade το android (???).

 

Έχει κανείς καμία ιδέα για το τι μπορεί να παίζει ή καμία ιδέα για το πως μπορώ να διορθώσω το θέμα αυτό; Να πω οτι το upgrade το έκανα over the air και όχι μέσω Η/Υ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε μια επιδιόρθωση από το πισι μέσω pc companion.ίσως απλά κάτι δεν έκατσε καλά και διορθωθεί. Αν όχι τότε δυστυχώς πας για σέρβις
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

αγόρασα το Xperia M4 Aqua πριν μια βδομάδα περίπου και στην αρχή όλα ήταν μια χαρά (με εξαίρεση το θέμα του χώρου αλλά ΟΚ, δεν είχα κάτι ιδιαίτερο μέσα και την πάλευα).

 

Μόλις έκανα το upgrade σε 26.1.Α.2.167 όμως και μετά έχω το ακόλουθο θέμα. Δεν λειτουργεί η front camera. Μέσα στην εφαρμογή της φωτογραφικής έχει εξαφανιστεί πλέον το κουμπί για εναλλαγή κάμερας και από το diagnostics (που είχε προεγκατεστημένο) δεν μου κάνει πάλι τίποτα. Επίσης κάθε φορά που ανοίγει η συσκευή μετά από restart μου εμφανίζει μήνυμα οτι κάνει upgrade το android (???).

 

Έχει κανείς καμία ιδέα για το τι μπορεί να παίζει ή καμία ιδέα για το πως μπορώ να διορθώσω το θέμα αυτό; Να πω οτι το upgrade το έκανα over the air και όχι μέσω Η/Υ.

Να σε ρωτήσω, όταν λες front εννοείς την κύρια ή αυτή για τις selfies ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Την μπροστινή εννοεί. Με άλλα λόγια αυτή που αποκαλείς εσύ για selfies.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του G3 s και Θέλω ένα καλύτερο κινητό καθώς δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος από τις επιδόσεις του (lagαρει παρά πολύ) Είδα το m4 aqua και μου αρέσει πάρα πολύ αλλά διάβασα πως έχει αρκετά προβλήματα...εδώ και λίγες μέρες είδα πως υπάρχει και το m5 aqua και πιστεύω πως είναι μια καλή λύση...δεν μπορώ όμως να το βρω πουθενά! Αν ξέρει κάποιος από που μπορώ να το αγοράσω ας με βοηθείσει Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του G3 s και Θέλω ένα καλύτερο κινητό καθώς δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος από τις επιδόσεις του (lagαρει παρά πολύ) Είδα το m4 aqua και μου αρέσει πάρα πολύ αλλά διάβασα πως έχει αρκετά προβλήματα...εδώ και λίγες μέρες είδα πως υπάρχει και το m5 aqua και πιστεύω πως είναι μια καλή λύση...δεν μπορώ όμως να το βρω πουθενά! Αν ξέρει κάποιος από που μπορώ να το αγοράσω ας με βοηθείσει Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Τα ''αρκετα προβληματα'' ποια ειναι? Το εχει η αδελφη μου και εκτος απο το θεμα της εσωτερικης μνημης δεν μπορω να πω οτι εχει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχω διαβάσει πως κάποια είναι ελαττωματικά...επίσης πως έχει προβλήματα υπερθέρμανσης...και αυτό με τη μνήμη είναι πολύ βασικό...Εκτός αυτών το m5 έχει και πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ο αποθηκευτικός του χώρος είχει καταντήσει αηδία. Να μη μπορείς να βάλεις πολλές εφαρμογές και πάντα να βγαίνει το

γνωστό μήνυμα "έχει γεμίσει το 85% της μνήμης ζμπρώξτε στην sd". Προχτές του έκανα reset πάλι. Ήταν ελεύθερα 3.03gb μετά.

Η χαρά κράτησε μέχρι να κάνει όλα τα updates και να φτάσει στα 900mb ελεύθερα. Ξανά reset και στο κουτί του για σφάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του G3 s και Θέλω ένα καλύτερο κινητό καθώς δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος από τις επιδόσεις του (lagαρει παρά πολύ) Είδα το m4 aqua και μου αρέσει πάρα πολύ αλλά διάβασα πως έχει αρκετά προβλήματα...εδώ και λίγες μέρες είδα πως υπάρχει και το m5 aqua και πιστεύω πως είναι μια καλή λύση...δεν μπορώ όμως να το βρω πουθενά! Αν ξέρει κάποιος από που μπορώ να το αγοράσω ας με βοηθείσει Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

καλησπερα

αρκετα προβληματα δεν εχει , ενα ειναι αυτο με την εσωτερικη μνημη , πρεπει να κανεις συχνα εκκαθαριση προσωρινης μνημης . Το προβλημα υπερθεμανσης εχει περιοριστει αισθητα με τις τελευταιες αναβαθμισεις .Για κατω απο 200€ που το βρισκεις πλεον το θεωρω πολυ καλο τηλεφωνο.

Το Μ5 νομιζω απλα ανακοινωθηκε , δεν νομιζω να εχει βγει ακομη στα καταστηματα .Αν δεν βιαζεσαι να παρεις τωρα τηλεφωνο κανε υπομονη μεχρι τα Χριστουγεννα μηπως εχει βγει μεχρι τοτες και το παρεις σε καμμια προσφορα γιατι απο οτι διαβαζω η αρχικη του θα ειναι μεγαλητερη απο το Μ4 , οποτε θα υπολογιζεις να εχει τιμη 350-400 € περιπου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

αρκετα προβληματα δεν εχει , ενα ειναι αυτο με την εσωτερικη μνημη , πρεπει να κανεις συχνα εκκαθαριση προσωρινης μνημης . Το προβλημα υπερθεμανσης εχει περιοριστει αισθητα με τις τελευταιες αναβαθμισεις .Για κατω απο 200€ που το βρισκεις πλεον το θεωρω πολυ καλο τηλεφωνο.

Το Μ5 νομιζω απλα ανακοινωθηκε , δεν νομιζω να εχει βγει ακομη στα καταστηματα .Αν δεν βιαζεσαι να παρεις τωρα τηλεφωνο κανε υπομονη μεχρι τα Χριστουγεννα μηπως εχει βγει μεχρι τοτες και το παρεις σε καμμια προσφορα γιατι απο οτι διαβαζω η αρχικη του θα ειναι μεγαλητερη απο το Μ4 , οποτε θα υπολογιζεις να εχει τιμη 350-400 € περιπου

Δεν βιάζομαι ιδιαίτερα έτσι και αλλιώς για Χριστούγεννα σκεφτόμουν...πήρε όμως το μάτι μου και το c4 και έχω μπει σε μεγάλο πειρασμό...αν δεν κυκλοφορήσει το m5 (Γιατί έχει ανακοινωθεί από τον Αύγουστο και ακόμα τίποτα) μάλλον θα προτιμήσω το c4

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βιάζομαι ιδιαίτερα έτσι και αλλιώς για Χριστούγεννα σκεφτόμουν...πήρε όμως το μάτι μου και το c4 και έχω μπει σε μεγάλο πειρασμό...αν δεν κυκλοφορήσει το m5 (Γιατί έχει ανακοινωθεί από τον Αύγουστο και ακόμα τίποτα) μάλλον θα προτιμήσω το c4

 

Που να δεις και το C5 ultra! Μπες στο κανάλι του geekyranjit youtube και δες τα reviews!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βιάζομαι ιδιαίτερα έτσι και αλλιώς για Χριστούγεννα σκεφτόμουν...πήρε όμως το μάτι μου και το c4 και έχω μπει σε μεγάλο πειρασμό...αν δεν κυκλοφορήσει το m5 (Γιατί έχει ανακοινωθεί από τον Αύγουστο και ακόμα τίποτα) μάλλον θα προτιμήσω το c4

 

με τον φοβο οτι βγαινουμε of topic

το C4 δεν το ξερω , μην σε παρω στον λαιμο μου :lol: . Μονο να μην εχει την "κλασσικη" σχεδιαση της sony με τα μεγαλα bezels και σε συνδιασμο με την 5,5" οθονη να ειναι τεραστιο σε διαστασεις

Και το Μ4 ανακοινωθηκε αρχες μαρτιου και βγηκε στα καταστηματα στα τελη Μαιου , στην Ελλαδα ηρθε τον Ιουνιο .Απο την ωρα που δεν εχει δωθει ημερομηνια απο την sony απλα περιμενεις

Link to comment
Share on other sites

Το C4 έχει αρκετά χειρότερη αυτονομία πάντως συγκρινόμενο με το m4 aqua.

 

m4 : http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m4_aqua-review-1249p3.php

 

c4: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_c4_dual-review-1276p3.php

Link to comment
Share on other sites

Χθες έπιασα ένα M4 στα χέρια μου και νοστάλγησα λίγο την προ-κίνα εποχή αυτήν που επικρατούσε η sony-ericsson(σε μένα).

Σαν κατασκευή δεν μου φάνηκε κάτι το στιβαρό,ήταν ελαφρύ...αλλά αυτός ο σχεδιασμός του ρε παιδιά....με πέθανε!!!Πανέμορφο!

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νοσταλγώ την προ - sony ericcson εποχή. Τότε που υπήρχε σκέτο Ericsson!

 

Πάμε στο θέμα μας όμως γιατί ξεφύγαμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

με τον φοβο οτι βγαινουμε of topic

το C4 δεν το ξερω , μην σε παρω στον λαιμο μου :lol: . Μονο να μην εχει την "κλασσικη" σχεδιαση της sony με τα μεγαλα bezels και σε συνδιασμο με την 5,5" οθονη να ειναι τεραστιο σε διαστασεις

Και το Μ4 ανακοινωθηκε αρχες μαρτιου και βγηκε στα καταστηματα στα τελη Μαιου , στην Ελλαδα ηρθε τον Ιουνιο .Απο την ωρα που δεν εχει δωθει ημερομηνια απο την sony απλα περιμενεις

 

Θα περιμένω το m5 τότε...Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!;-)

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικό γιοκ, το άφησα για service στη sony και μου ειπαν λογικα αυριο θα ειναι ετοιμο.

Και εχω μια απορια εγω, δεν ειναι υποχρεωμενοι να σου δωσουν αλλη συσκευη να κανεις δουλεια σου μεχρι να φτιαξουν το δικο σου?

Και εχω αλλη μια απορια, καινουριο τηλεφωνο αμα το ανοιξουν το κλεισουν και δεν ειναι οπως το πηγα(να κουμπωσει τελεια μετα) τι μπορω να κανω εγω μετα?

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για την στεγανότητα σε νερά και σκόνη έχουν πιστοποιημένο service για αυτές τις δουλειές.

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να ζητήσεις έγγραφη πιστοποίηση με την παράδοσητου κινητού

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδια!

Είμαι νεος στο forum και νεος κατοχος του m4 aqua (λιγότερο απο μήνα).

Το προβλημά μου είναι οτι κάνει συνεχεια επανεκίνηση μόνο του. Μέχρι τώρα 112 φορές.

Σταμάτησε για 2 μέρες και λέω πως εφτιαξε αλλά σημερα ξεκίνησε πάλι....έχετε καμία ιδεα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό???Σε ξένα forum είδα ότι συμβαίνει και σε άλλους αλλά από λύση τπτ...

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το android 5

Και λογισμικό 167

Σήμερα από το βράδυ έως το πρωί άδειασε και σχεδόν όλη η μπαταρία... Αν και θεωρώ ότι συνέβη λόγω των ούτε και εγώ ξέρω πόσες επανακινησεις έκανε... Αύριο το πάω στο Γερμανό( από εκεί το πήρα) να δω τι θα μου πουν...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτά τα M4 Aqua και E4 βγήκαν πολύ προβληματικά... Μόνο για ναυαρχίδες αξίζει πλέον η σονυ...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το λαγκ που εχει η καμερα μπορει να διορθωθει καπως?

Εχει τοση καθυστερηση που οι περισσοτερες φωτογραφιες βγαινουν κουνημενες..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!εχω εδω και 1 μηνα το m4 και μεχρι στιγμης συμπεριφερεται σχετικα καλα,αλλα εχω 2 θεματα το πρωτο ειναι οτι δεν παιρνει το update του youtube και πολλες φορες δεν παιζει κανενα βιντεο και το δευτερο ειναι οτι οταν ανοιγει μου βγαζει μηνυμα "εφαρμογη αναβαθμισης" κατι το οποιο δεν εχει γινει ποτε!!(αναβαθμιση εννοω!!)Τα εχει αντιμετωπισει κανεις???η εχει κανεις καμια ιδεα??σκεφτηκα να κανω επαναφορα αλλα λεω μην πανε τζαμπα τοσες ρυθμισεις και στο τελος μεινω με τα ιδια προβληματα!!!Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M4 Aqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...