Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως απο το Mate 9 ήρθες στο Mi Note 2... εισαι σίγουρος ότι έκανες upgrade?

Βασικά δεν το πήρα για να πω ότι έκανα αναβάθμιση.

Αν κι εδώ που τα λέμε, με εξαίρεση την καμερα, δε νομίζω ότι υστερεί κάπου αλλού το Mi Note 2. Και τα δύο κινητά είναι σφαίρα σε ότι αφορά την πλοήγηση και το άνοιγμα εφαρμογών.

Εκεί που σίγουρα υπερτερεί όμως το Mi Note 2, είναι στο design. Το κινητο είναι κόσμημα, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα. Αντίθετα το Mate 9 είναι τεράστιο και του φαίνεται. Πολύ παντόφλα.

 

Επειδή δε με βλέπω να ξαναγράφω μέχρι την αλλαγή, Καλή Χρονιά σε όλα τα παιδιά. Υγεία, υγεία, υγεία. Για όλα τα άλλα φροντίζουμε και μόνοι μας.

 

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά παιδιά με υγεία πάνω από όλα.

 

Κάτι που πρόσεξα για τη κάμερα είναι ότι τυχόν φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού δεν πρέπει να τις κρίνετε στη χαμηλή φωτεινότητα που πιθανότατα να έχει η οθόνη εκείνη την στιγμή (φαντάζομαι είτε auto το έχετε είτε έχετε κατεβάσει χειροκίνητα την φωτεινότητα). Λόγω της ιδιότητας της oled που "απενεργοποιεί" τα pixels όπου ειναι μαύρη η εικόνα, μπορεί τα σκοτεινά σημεία της φωτογραφίας να τα δείχνει κάπως "περίεργα". Το συνειδητοποίησα βλέποντας τις ίδιες φωτογραφίες στον υπολογιστή ή από το κινητό την ημέρα (είχε υψηλά την φωτεινότητα).

 

Αυτό το ανέφερα μιας και γράψατε για τη κάμερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά κι επίσημα πλέον.

Το θέμα της ταπετσαρίας, το τακτοποίησα τελικα.

Κατέβασα το quickpic που ούτως ή άλλως χρησιμοποιώ σε όλα τα κινητά και μέσω αυτου, όρισα τη φωτογραφία που θέλω ως ταπετσαρία nova launcher.

Μέχρι στιγμης δε μου ξανάπαρουσίασε πρόβλημα μεγέθυνσης.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για Global MIUI 9 official ξέρουμε τπτ;

Συνήθως πόσο καθυστερεί σε σχέση με την Chinese που ήδη έχει βγει;

 

Καλή χρονιά σε όλους btw! :)

Link to comment
Share on other sites

Για Global MIUI 9 official ξέρουμε τπτ;

Συνήθως πόσο καθυστερεί σε σχέση με την Chinese που ήδη έχει βγει;

 

Καλή χρονιά σε όλους btw! :)

http://en.miui.com/getrom.php?r=316&m=yes&app=true

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει ηδη και η global. Αν και σας συστήνω να μεινετε mm. Έχει καλύτερη μπαταρία.
Έχει δοκιμάσει κανείς καμία custom??

 

Στάλθηκε από το K920 (CN) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει ηδη και η global. Αν και σας συστήνω να μεινετε mm. Έχει καλύτερη μπαταρία.

 

H τελευταία επίσημη Global που βλέπω στο en.miui.com είναι Version: V8.5.5.0.MADMIED (MIUI8) την οποία και έχει το κινητό αυτή τη στιγμή.

 

Υπάρχει άλλο site που τσεκάρω τις latest official global;

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία επίσημη Global που βλέπω στο en.miui.com είναι Version: V8.5.5.0.MADMIED (MIUI8) την οποία και έχει το κινητό αυτή τη στιγμή.

 

Υπάρχει άλλο site που τσεκάρω τις latest official global;

Καλημέρα από το επίσημο site βάλε την

developer rom xiaomi mi note 2 7.12.28

Παρά πολύ καλή απ'όλες τις απόψεις.

Αν δεν αρέσει γυρίζεις ξανά σε σταθερή.

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://en.miui.com/download-316.html&ved=0ahUKEwjGrNuRlbnYAhXS16QKHbdzAAwQFggjMAA&usg=AOvVaw12ZryIuSXTYyw66FOOdRiX

Edited by messagala
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το κινητό (μεταχειρισμένο) είχε ήδη official nougat global stable. Δεν ξερω γιατί δεν την έχουν ανεβάσει τη rom αλλά κάποιες συσκευές το έχουν πάρει το update. Αυτή τη στιγμή βέβαια έχω βάλει marshmallow eu rom. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναγράψει εμένα μου ήρθε μόνη της η αναβάθμιση κ την έχω περάσει ota κ είναι μια χαρά ταχύτητα σαφώς καλύτερη κ ; μπαταρία νομίζω ίδια

Έχω 7.0 κ miui 9.1.1.0

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το κινητό (μεταχειρισμένο) είχε ήδη official nougat global stable. Δεν ξερω γιατί δεν την έχουν ανεβάσει τη rom αλλά κάποιες συσκευές το έχουν πάρει το update. Αυτή τη στιγμή βέβαια έχω βάλει marshmallow eu rom.

 

Μήπως ήταν κινεζορόμ;

 

Τί να πω; Μήπως την είχε βάλει ο προκάτοχος από εδώ;

https://www.needrom.com/download/mi-note2global/

 

miui_MINote2Global_V9.1.1.0.NADMIEI_a566e13ae0_7.0

 

Πάντως σήμερα ολοκληρώσαμε επιτυχώς και το bootloader unlock! :)

 

Όπως έχω ξαναγράψει εμένα μου ήρθε μόνη της η αναβάθμιση κ την έχω περάσει ota κ είναι μια χαρά ταχύτητα σαφώς καλύτερη κ ; μπαταρία νομίζω ίδια

Έχω 7.0 κ miui 9.1.1.0

 

Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot?

Edited by nikoskon
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να ήταν κινεζορομ. Μπορώ να τις αναγνωρίσω ;). Official ήταν. Αλλά δυστυχώς τώρα του χω φλασαρει mm και δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot :)

 

Πάντως παιδιά κακός βιάζεστε. Εμένα έτρωγε περισσότερη μπαταρία η nougat. Σίγουρα θα το στρωσουν με updates. Το battery drain το είχα από τις υπηρεσίες miui (είχε πολύ περισσότερα triggers από ότι συνήθως).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το screen shot που υποσχέθηκα..... e8c869cd94a5a7ceae372f507abe13ae.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνω παράθεση γτ δεν έχω τώρα το tapatalk εδω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις να βαλει καμια custom rom δηλαδη σαν την Resurrection Remix OS εχω ακουσει πολυ καλα πραγματα...
Link to comment
Share on other sites

26551436_10212770977082559_1185322503_n.png?oh=789ed203714653ab534191dd3cf8d942&oe=5A4E84D0

 

Ηρθε σημερα και το δικο μου κινητο και φοραει αυτη την εκδοση.

 

-Ειναι ενταξει η ρομ ή θελει φλασαρισμα?

-Για να εχω ρουτ τι πρεπει να κανω?

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα εχω την επισημη ρομ γιατι μου εβγαλε update την εκδοση V8.5.5.0.MADMIED (MIUI8).

Antretng ολα οκ με τον φορτιστη και την μονωτικη.

Link to comment
Share on other sites

Είδες που στο πα ;). Τσάμπα έξοδα θα έκανες. Πιάνεις τον αντάπτορα με μονωτική πάνω στο φορτιστή και δεν κουνιέται

 

Καλορίζκο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε pm τα ειπατε; δε βρισκω τιποτα.. Μαλλον εχω και γω αυτο το θεμα, δε μου παει να παρω νεο καλωδιο γιατι εχω ενα σωρο ανταπτορες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε pm με ρώτησε.

 

Με ρώταγε για ευρωπαικό φορτιστή μιας και τον ενοχλεί που μπαινοβγαίνει στον αντάπτορα και δεν ειναι σταθερό. Αυτό που απάντησα είναι ότι δεν χρειάζεται να αγοράσει ευρωπαικό και μπορεί απλά να δέσει τον αντάπτορα με μονωτική πάνω στο φορτιστή οπότε και μένει σταθερά κολλημένος πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

Ή ταινία διπλής όψεως μεταξύ φορτιστή και ανταπτορα. Δεν φαίνεται καθόλου και κρατάει καλά.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α, εγω νομιζα στην αλλη ακρη, στο microUSB. Για quick charge παιζει ρολο και το καλωδιο; το 3.1 θα ειναι οκ για quick charge?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζκο. ;)

Να σαι καλα. Το κινητο τουμπανο,γρηγορο, ομορφο αλλα προσπαθω να συνηθισω τις 5,7 ιντσες.:p

Για μενα μια χαρα φωτο βγαζει, απλα οταν ειναι στο αυτοματο το φλας βγαζει κιτρινες φωτο. Εβαλα το φλας στο ενεργο και βγηκαν κανονικες.

 

Ακριβως ετσι εφτιαξα και γω τον φορτιστη.

Για την ταχεια φορτιση θελει καποια ρυθμιση? Γιατι εβαλα το κινητο να φορτισει εχοντας το ανοιχτο και σε ενα μισαωρο φορτισε μονο 20% επιπλεον, τι παιζει με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φορτίζει γρήγορα μόνο αν το αφήσεις να σβήσει η οθόνη. Άμα το δουλεύεις παράλληλα για προστασία από θερμοκρασίες φορτίζει αργά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...