Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα global stable και το κινητό έγινε το κάτι άλλο. Τα πάντα ελληνικά δουλεύουν όλα τέλεια χαίρεσαι να το δουλεύεις.

 

Μπήκα σε Qualcomm 9008 Mode και το φλασαρα με miflash Beta έκδοση. Μπράβο στη xiaomi αγάπη το κινητό.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Πέρασα Dev China έκδοση. Είναι σωστή?

Έκανα αίτημα για ξεκλείδωμα Bootloader. Και περιμένω. Γίνεται να το επισπευσω κάπως η περιμένω? Μόλις έρθει SMS τι ακριβώς κάνω? Και μετά για να περάσω ελληνική ρομ πια ακριβώς βήματα ακολουθω? Να στε καλα.

 

Ρε σεις τα παντα είναι στα κινέζικα. Ούτε playstore δεν έχει. Θα μείνουμε τόσες μέρες με αυτή τη ρομ? Δεν γίνεται κατι άλλο? Η να φλασαρω global Dev να τελειώνουμε? Δεν τη βρίσκω πουθενά αυτή τη ρομ για το 128gb μοντέλο.

 

Μια χαρά είσαι! Περιμένεις λογικά κάνα 2 μέρες για το sms και μόλις το λάβεις ακολουθείς τις οδηγίες εδώ

 

Για να βάλεις playstore ακολούθησε τα βήματα από εδώ. Εάν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα υπάρχουν και εδώ λεπτομερέστερες οδηγίες.

 

 

EDIT: Τώρα είδα ότι πέρασες τελικά global stable ;):D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ ξεκλείδωσα bootloader κανονικά με τη τελευταία global stable... και με την πρώτη. Δεν ειναι απαγορευτικό απλός υπάρχουν περισσότερες επιτυχίες με την dev..
Link to comment
Share on other sites

Η global stable πετάει απλά ναι δεν έχεις τη δυνατότητα Custom Rom xposed κτλ. Έχω κάνει αίτηση για unlock bootloader τώρα αν έρθει SMS με επιτυχία καλώς. Τα 128gb χώρου πόσο βολικά ειναι. Μπορείς να βάλεις 100gb παιχνίδια η εφαρμογές ενώ με το NOTE 3 που επίσης έχω με 64gb sd τα 32 τα έχω γεμίσει για πλάκα με τα παιχνίδια και στην sd έχω βίντεο μουσική φωτογραφίες. Με το max έχουμε 128gb διαθέσιμου χώρου για όλα. Είναι πολύ καλύτερο ακόμα και από 64gb χώρου μαζί με κάρτα sd. Η δε τιμή απίστευτη ενώ Ελλάδα έχει 238 το 32gb μοντέλο.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά είσαι! Περιμένεις λογικά κάνα 2 μέρες για το sms και μόλις το λάβεις ακολουθείς τις οδηγίες εδώ

 

Για να βάλεις playstore ακολούθησε τα βήματα από εδώ. Εάν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα υπάρχουν και εδώ λεπτομερέστερες οδηγίες.

 

 

EDIT: Τώρα είδα ότι πέρασες τελικά global stable ;):D

Να σε καλά. Αν ξεκλειδωθεί θα προχωρήσω με twrp και Custom Rom.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν κατάλαβες είναι ότι πολύ απλά εχουμε 2 συσκευές διαφορετικής φιλοσοφίας η μια απο την άλλη...Για αυτό λατρεύω το μαξ και απεχθάνομαι το s7 για πράγματα που το s7 δεν πρόκειται να κάνει ποτέ και το μαξ τα κάνει...

Το μαξ ΔΕΝ τρίζει....

Ο ήχος είναι μια χαρά

Επειδή το vr δεν με απασχολεί μου υπεραρκει η 1080p

Δεν έχω βίτσιο να βρεχω το κινητό μου

Το sar είναι 0.41 Δηλαδή μια χαρά!

Ο snap650 Επίσης δεν με έχει προδώσει μέχρι τώρα όλα πάνε σφαίρα...το ίδιο και η gpu adreno 510

Κωνσταντινε, ξέχασες κάτι βασικό .......

Η τιμή εδώ https://www.skroutz.gr/s/8332719/Samsung-Galaxy-S7-32GB.html και εδω https://www.skroutz.gr/s/8688868/Samsung-Galaxy-S7-Edge-Duos-32GB.html. ΑΣΥΓΚΡΙΤΑ πραγματα .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν κατάλαβες είναι ότι πολύ απλά εχουμε 2 συσκευές διαφορετικής φιλοσοφίας η μια απο την άλλη...Για αυτό λατρεύω το μαξ και απεχθάνομαι το s7 για πράγματα που το s7 δεν πρόκειται να κάνει ποτέ και το μαξ τα κάνει...

 

Το μαξ ΔΕΝ τρίζει....

Ο ήχος είναι μια χαρά

Επειδή το vr δεν με απασχολεί μου υπεραρκει η 1080p

Δεν έχω βίτσιο να βρεχω το κινητό μου

Το sar είναι 0.41 Δηλαδή μια χαρά!

Ο snap650 Επίσης δεν με έχει προδώσει μέχρι τώρα όλα πάνε σφαίρα...το ίδιο και η gpu adreno 510

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σορρυ μαν μα δε με ενδιαφερει η υποκειμενικη σου αποψη ή το κολλημα που εχεις φαει με το κινητο.

Αντικειμενικα τα νουμερα ειναι οπως τα εγραψα και ειτε σε συμφερει ειτε οχι, το s7 edge υπερτερει σε ολα εκτος μπαταριας και μεγεθους οθονης.

Και δικαιως μιας και βρισκεται σε εντελως αλλη κατηγορια και κοστιζει τα διπλα χρηματα.

 

Οποτε το παιδι που ρωτησε εχει καθε δικαιωμα να παρει αντικειμενικες και δικαιες κριτικες για να μπορει να αποφασισει συνειδητα εαν επιθυμει να δωσει το s7 και τα ωραια λεφτουδακια του και να αλλαξει συσκευη. Για να ξερει τι να περιμενει και να μη το μετανοιωσει μετα.

 

Τωρα, οτι και να λες εσυ, το ξερουμε ολοι οτι το κινητο τριζει, ειδικα πανω κατω στα πλαστικα και ο ηχος ειναι στην καλυτερη μετριας ποιοτητας απο το μονοφωνικο ηχειο. Α, και το sar ειναι 0.84 head - 0.63 body.

Δε θα διαστρεβλωσουμε εντελως την πραγματικοτητα επειδη αγορασες το κινητο εσυ.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Που εχω αδικο δλδ? Το s7 edge υπερτερει σε:

> IP68 certification

> H super amoled που ειναι απιαστη σε ποιοτητα (qhd με 534ppi)

> Ο Exynos και η mali

> H καμερα (παντου: μερα-νυχτα-βιντεο-δυνατοτητες-ρυθμισεις)

> Ο ηχος

> NFC και pay

> Βαρομετρο, heart rate, SpO2

> Ποιοτητα κατασκευης (το mi max τριζει ολο)

> SAR

 

Με το mi max να υπερτερει στα:

> Μεγεθος οθονης

> Μπαταρια

> Ραδιο

 

Για 200ε με τετοια οθονη και μπαταρια μια χαρα επιλογη ειναι,

παρολα αυτα αντικειμενικα επιμενω s7 edge δεν ειναι σε καμια περιπτωση.

Δε καταλαβαινω γιατι θιχτηκες.

Προσυπογράφω 1000%!!!Να είμαστε αντικειμενικοί... Από τη στιγμή που κάποιος έχει την οικονομική άνεση να μπορεί να έχει ένα s7 edge, δε το συζητώ καν... Κι εγώ το Mi Max prime έχω, αλλά αν μπορούσα να είχα το s7, φυσικά και θα το προτιμούσα!! Καλά έγραψε ένας φίλος πιο πάνω. Είναι σα να συγκρίνουμε BMW με Lamborghini...!! Χαχαχαχα πιο ανεβασμένη σύγκριση και για τα δύο!! Τεσπα, ηδη βγήκαμε off topic...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τι συγκρίνετε ρε παιδιά. Το Mi max ειναι εργαλείο και ένα σοβαρό κινητό. Το s7 edge με τις χαζές edge οθόνες είναι απλά φρου φρου. Η οθόνη μόνο 5.5 η οποία δείχνει μικρή στο Max. Τα χρωματα της οθόνης είναι υπερβολικά στις amoled. Δείχνουν εντυπωσιακα αλλά είναι υπερβολικά. Μια χαρά οθοναρα έχει το max. Ο snapdragon 820 ναι βγάζει 145k antutu και ο 652 95k αλλά η διαφορά είναι μηδαμινη σε πραγματικη χρήση. Το max δεν τρίζει έχει χαμηλό sar. Του λείπει η αδιαβροχοιηση. Αν είχε ένα 300αρι το s7 edge ίσως να άξιζε η διαφορά τιμής με τα 240 του max Prime. Που και πάλι τα 32gb είναι πολύ λίγα του edge σε σχέση με τα 128 του Prime. Αν ξεστραβωθει ο κόσμος δεν πρόκειται να ξανά πάνε σε samsung Apple και γενικά υπερτιμημενα κινητα με τις εταιρίες να βγάζουν τέτοια κέρδη. Ας είναι καλά η xiaomi leco κτλ εταιρίες που προσφέρουν εξαιρετική ποιότητα σε vfm τιμές και κάθε samsung Apple ας κάτσει να ξεζουμισει τους δήθεν premium πελάτες.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μην κανετε συγκρισεις σε διαφορετικα τιμολογιακα προιοντα...με τραστια διαφορα στην τιμη....εκτιθεστε ασκοπα......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μην κανετε συγκρισεις σε διαφορετικα τιμολογιακα προιοντα...με τραστια διαφορα στην τιμη....εκτιθεστε ασκοπα......
Συμφωνω. Δαφορετικες κατηγοριες συσκευων ...... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει το κινητό δεν είναι s7 EDGE σε καμία περίπτωση?

 

Στην καμ το βράδυ ? ΟΚ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ... Κάτι άλλο???

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς, εγώ από s7 edge έρχομαι και δεν το μετάνιωσα στιγμή...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν υπαρχει κανενας λογος να συνεχισουμε αυτη τη συζητηση, ας σταματησουμε το vs και ας επικεντρωθουμε στη συσκευη.

Οποιος θελει να διαβασει για το S7 Edge, νομιζω υπαρχει αντιστοιχο νημα, οπου ο καθε ενδιαφερομενος θα βρει οτι ακριβως πληροφοριες χρειαζεται και με το παραπανω ............ :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν σας δυσκολεύει στην χρήση παιδιά?

Εγώ παλαιότερα είχα το Sony Xperia z ultra ίδιες ίντσες με το Max και από ένα σημείο και μετά με κούρασε πολυ..

 

Htc 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν σας δυσκολεύει στην χρήση παιδιά?

Εγώ παλαιότερα είχα το Sony Xperia z ultra ίδιες ίντσες με το Max και από ένα σημείο και μετά με κούρασε πολυ..

 

Htc 10 Matte Black Power

 

Ίδιες Ίντσες αλλά αρκετά μικρότερο λόγω bezel........ Είναι πολύ μαζεμένο σε σχέση με το ultra.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν σας δυσκολεύει στην χρήση παιδιά?

Εγώ παλαιότερα είχα το Sony Xperia z ultra ίδιες ίντσες με το Max και από ένα σημείο και μετά με κούρασε πολυ..

Mπα ειναι πια θεμα συνηθειας ...................

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? Ρωτάω γιατί και μένα μου χει λείψει πολύ η μεγάλη οθόνη..

Να υποθέσω στην τσέπη δεν μπαίνει εύκολα ε?

 

Htc 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? Ρωτάω γιατί και μένα μου χει λείψει πολύ η μεγάλη οθόνη..

Να υποθέσω στην τσέπη δεν μπαίνει εύκολα ε?

Ε, αν ειναι μεγαλη η τσεπη, μια χαρα ......... Αλλα μπροστα στην χρηση, απλα το ξεχνας το θεμα του μεγεθους.... Οποτε αφοβα !!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? Ρωτάω γιατί και μένα μου χει λείψει πολύ η μεγάλη οθόνη..

Να υποθέσω στην τσέπη δεν μπαίνει εύκολα ε?

 

Htc 10 Matte Black Power

Μπαίνει κανονικά στην τσέπη και συνηθίζεται πολύ γρήγορα. Απλά δεν δουλεύετε με το ένα χέρι. Το NOTE 3 με τις 5.7 το δουλεύω κανονικα με το ενα χέρι. Το max θέλει 2 πολύ δύσκολα με ένα γιατί έχει μεγάλο πλάτος. Πέρα από αυτό σε όλα τα άλλα είναι υπέροχο η μπαταρία δεν τελειώνει με τίποτα η 16:9 οθόνη σε βίντεο Gaming browsing είναι απόλαυση. Όπως έγραψα είναι εργαλείο χωρίς τα φρου φρου του egde.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

@King2009 με το καλο να σε δω με το avatar του max :p

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτσε να φύγει μια το noteli. Έχω και το g3 το οποίο θέλω να δω τι θα το κανω με το θέμα της μπαταρίας. Χθες πάντως έφαγα λίγο παίδεμα δεν φλασαρονταν με τίποτα η ρομ. Μοντες στη Registry τελικά φλασαρα China Dev. Βλέπω τα κινέζικα χωρίς playstore τελικά πέρασα global stable και ησυχασα. Μέχρι 220 έπεσε από banggood απίστευτη τιμή.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την official global stable είμαι και έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

 

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πραγματικά άψογη Rom μέχρι και SwiftKey είχε μέσα και γενικά τα πάντα ελληνικά όλα δουλεύουν άψογα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά!

 

Htc 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ μαν μα δε με ενδιαφερει η υποκειμενικη σου αποψη ή το κολλημα που εχεις φαει με το κινητο.

Αντικειμενικα τα νουμερα ειναι οπως τα εγραψα και ειτε σε συμφερει ειτε οχι, το s7 edge υπερτερει σε ολα εκτος μπαταριας και μεγεθους οθονης.

Και δικαιως μιας και βρισκεται σε εντελως αλλη κατηγορια και κοστιζει τα διπλα χρηματα.

 

Οποτε το παιδι που ρωτησε εχει καθε δικαιωμα να παρει αντικειμενικες και δικαιες κριτικες για να μπορει να αποφασισει συνειδητα εαν επιθυμει να δωσει το s7 και τα ωραια λεφτουδακια του και να αλλαξει συσκευη. Για να ξερει τι να περιμενει και να μη το μετανοιωσει μετα.

 

Τωρα, οτι και να λες εσυ, το ξερουμε ολοι οτι το κινητο τριζει, ειδικα πανω κατω στα πλαστικα και ο ηχος ειναι στην καλυτερη μετριας ποιοτητας απο το μονοφωνικο ηχειο. Α, και το sar ειναι 0.84 head - 0.63 body.

Δε θα διαστρεβλωσουμε εντελως την πραγματικοτητα επειδη αγορασες το κινητο εσυ.

Αυτός είναι κολλημένος ή εσύ που έχεις βαλθεί να αποθεώσεις το πλέον παλιό (μετά την έλευση του S8) S7?

Το ότι τρίζει που το είδες; Πιάσε πρώτα ένα Max στα χέρια σου ή μάλλον καλύτερα ένα Xiaomi και μετά πες μας την άποψη σου ή καλύτερα κάτσε με το S7 σου έχοντας δώσει τα 3 πλάσια χρήματα για να έχεις αδιαβροχοποίηση :p:lol:

Άντε μας βγήκατε όλοι ειδικοί εδώ πέρα για την Xiaomi!:X

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία απορία. Γιατί το playstore μου βγάζει ότι το παιχνίδι UNKILLED δεν είναι συμβατό με την συσκευή μου? Οεοοο!

Έχει συμβεί και με κάποιες άλλες εφαρμογές από το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία απορία. Γιατί το playstore μου βγάζει ότι το παιχνίδι UNKILLED δεν είναι συμβατό με την συσκευή μου? Οεοοο!

Έχει συμβεί και με κάποιες άλλες εφαρμογές από το playstore.

Ε googlare λοιπον......;)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...