Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ μεριικως .... Και εγώ 360 που είπες δεν θα το έπαιρνα. Θα το έπαιρνα στα 285, όπως και το έκανα. Φυσικά αν μου εξασφάλιζε κάποιος ότι θα το έπαιρνα 235 χωρίς άλλες "επιπλοκες", φυσικά και θα το έπαιρνα. Ποσο δε μάλλον στα 220 (πάντα σε μια τιμή θα υπάρχει μια άλλη καλύτερη.......). Αλλα εάν και μονο εάν ..... θα μπορούσα να εξασφαλίσω την αποφυγή επιπλοκων ......... Δεν θα ηθελα όμως να μπω σε τέτοιο τριπακι, είναι ψυχαναγκαστικό και ψυχοφθόρο το θέμα της "εισαγωγής" ...... :blink:

Έχεις απόλυτο δίκιο είναι όντως ψυχοφθορο όλο αυτό που γίνεται με τα τελωνεία.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις απόλυτο δίκιο είναι όντως ψυχοφθορο όλο αυτό που γίνεται με τα τελωνεία.
Γιατί έτσι και το κοστολογήσουν κανένα 300αρι, υπολογισε μονος σου ποσο θα πληρώσεις για ΦΠΑ, δασμούς και τέλη εκτελωνισμού .....:p Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου ένας φίλος εδώ πήρε 3/32 και με το τελωνείο του βγήκε νομίζω 265... πλέον είναι κορόνα γράμματα...
Link to comment
Share on other sites

vickmall.com εχει 3/32 στα 208ευρω. Ηρθε μεσω nl post οποτε ουτε τελωνειο ουτε τιποτα, απολυτως δωρεαν εκανε 16 μερες περιπου.
Aπλα τυχαίο, πίστεψε με. Έχω πληρώσει 3€ γιατί πέρασε τελωνείο ένα tempered glass, aαξιας 3€, ένα ολαισιο για το ταμπλω του αυτοκινητου μεγεθους 4X2cm αξιας 1.7$, ένα αυτοκόλλητο αξιας 2$, μια θήκη για κινητό 3,9$ ..... Τι να σου πω, δεν αξίζει πλέον τον κόπο τέτοια ταλαιπωρια. Μονο μέσω Ευρώπης .... :happy:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. .. Χρησιμοποιείτε στα ΜAX σας το battery Saver? Είπα να το ενεργοποιήσω αλλά δεν μου κάνει push τα gmail άσχετα αν το έχω σε exception στο saver apps. Όπως και ένα online radio apk αν κλείσει η οθόνη μετά από 1-2 λεπτά το κλείνει.. και αυτό σε exception...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν χρησιμοποιώ τον battery saver.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι?

Ο dialer υποστηρίζει speed dial με την αντιστοίχιση επαφής με αριθμό του panel?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου έβγαλε update σε 8.2.3.0

Εάν την κάνω χάνω ρουτ, ξεκλείδωτο bootloader και TWRP;

 

Sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ ενα full cover temper glass αλλά με ενοχλεί το γεγονός ότι φαίνονται κάτι άσπρες κουκίδες σαν πιτσιλιες σε όλη την επιφάνεια της οθόνης. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό καθεται τέλεια και δεν έχει rainbow. Έχει αγοράζει κανείς κανένα άλλο αξιόλογο χωρίς να έχει τις κουκίδες αυτές; Να είναι διάφανο δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 4.30 ωρες οθονη στην καλύτερη

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το rainbow effect φαίνεται μονο οταν ζεσταθεί Αρκετά το τηλέφωνό πράγμα που δεν ειναι ευκολο στην επαγγελματική χρηση ισως αμα μείνει στο ηλιο το δεις φεύγει μετα απολιγο

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου έβγαλε update σε 8.2.3.0

Εάν την κάνω χάνω ρουτ, ξεκλείδωτο bootloader και TWRP;

 

Sent from my Amstrad CPC6128

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Πρέπει να περάσουμε το update μόνο με twrp?

Αγόρασα και εγώ ενα full cover temper glass αλλά με ενοχλεί το γεγονός ότι φαίνονται κάτι άσπρες κουκίδες σαν πιτσιλιες σε όλη την επιφάνεια της οθόνης. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό καθεται τέλεια και δεν έχει rainbow. Έχει αγοράζει κανείς κανένα άλλο αξιόλογο χωρίς να έχει τις κουκίδες αυτές; Να είναι διάφανο δηλαδή.

Κι εγώ το ίδιο έχω και ενώ είμαι ευχαριστημένος με την εφαρμογή, με ενοχλεί που βλέπω τις άσπρες κουκίδες. Παρήγγειλα ένα mofi, όταν έρθει θα γράψω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 4.30 ωρες οθονη στην καλύτερη

Την προηγούμενη βδομάδα ήμουνα Βαρκελώνη.

Το είχα όλη ημέρα με 3G, αρκετό ίντερνετ και Gmaps πλοήγηση μέσα στην πόλη και έπιανα σχεδόν 6 ώρες οθόνη.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Πρέπει να περάσουμε το update μόνο με twrp?

 

Κι εγώ το ίδιο έχω και ενώ είμαι ευχαριστημένος με την εφαρμογή, με ενοχλεί που βλέπω τις άσπρες κουκίδες. Παρήγγειλα ένα mofi, όταν έρθει θα γράψω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγγνώμη δε κατάλαβα καλά!Έχεις τη global official η του miui.gr;Αν έχεις του miui που δε νομίζω, τότε και μόνο τότε κάνεις update από το twrp.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Global official. Ρώτησα γιατί στο nexus που είχα δεν υπήρχε updater και κάθε νέα έκδοση την πέρναγα με twrp ( wipes κλπ).

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη βδομάδα ήμουνα Βαρκελώνη.

Το είχα όλη ημέρα με 3G, αρκετό ίντερνετ και Gmaps πλοήγηση μέσα στην πόλη και έπιανα σχεδόν 6 ώρες οθόνη.

Εάν λέγατε και με πόσο αναμονή θα ήταν πιο χρήσιμο, καθώς και τι ήταν ανοιχτό (Bluetooth, wifi, συγχρονισμοί) αν και πάλι είναι δύσκολο να συγκρίνεις.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν λέγατε και με πόσο αναμονή θα ήταν πιο χρήσιμο, καθώς και τι ήταν ανοιχτό (Bluetooth, wifi, συγχρονισμοί) αν και πάλι είναι δύσκολο να συγκρίνεις.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Το κινητό το φόρτιζα κάθε βράδυ. Δλδ η αναμονή δεν πρέπει να ξεπερνούσε τις 16 ώρες.

Ξυπνούσα κάθε ημέρα στις 7 και από τις 9 και μετά στους δρόμους με το κινητό ανά χείρας για να μας πάει παντού. Εκτός από bluetooth όλα τα άλλα ανοικτά.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

παιδια.................RESIZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται από το tapatalk?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξερω φιλε μου,λογικα ναι.Αλλα το πως δεν το ξερω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Global official. Ρώτησα γιατί στο nexus που είχα δεν υπήρχε updater και κάθε νέα έκδοση την πέρναγα με twrp ( wipes κλπ).

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ!Λοιπον,μαλλον εισαι αδιαβαστος!!:lol: Οταν εχουμε official global or developer οι αναβαθμισεις γινονται αυτοματα!!Απλα στη πρωτη περιπτωση γινονται καθε 1-1,5 μηνα συνηθως,ενω στη δευτερη καθε εβδομαδα (συνηθως).Βεβαια,σε ρωταει πρωτα αν θυμαμαι καλα,γιατι εγω εχω τη τελευταια stable απο miui.gr...Αρα εσυ αποκλειεται να εχεις twrp με την official!!Επομενως γινεται με τον τροπο που λεω...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..

To έγραψα και στο διπλανό forum....μπας και έχει κανένας καμία άποψη..

Έχω το 4/128 με official global.. εχθές ο updater έβγαλε ενημέρωση για αναβάθμισή σε 8.2.1.0 η οποία έγινε κανονικά.. Αυτό που παρατηρώ είναι ότι από FM Radio / Music player /youtube apk ο ήχος από τα ακουστικά είναι πολύ χαμηλός πλέον. Από youtube μέσω browser δουλεύει ο ήχος πολύ σωστά.. Διάβασα ότι είναι γνωστό πρόβλημα.. το έχει αντιμετωπίσει κανένας ? να κάνω downgrade στην προηγούμενη που έπαιζε σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Οκ!Λοιπον,μαλλον εισαι αδιαβαστος!!:lol: Οταν εχουμε official global or developer οι αναβαθμισεις γινονται αυτοματα!!Απλα στη πρωτη περιπτωση γινονται καθε 1-1,5 μηνα συνηθως,ενω στη δευτερη καθε εβδομαδα (συνηθως).Βεβαια,σε ρωταει πρωτα αν θυμαμαι καλα,γιατι εγω εχω τη τελευταια stable απο miui.gr...Αρα εσυ αποκλειεται να εχεις twrp με την official!!Επομενως γινεται με τον τροπο που λεω...;)

Έχω official rom, που φαντάζομαι σημαίνει ότι μπορώ να κάνω update αυτόματα όπως λες, πιθανόν όμως να χαθεί το ρουτ και η twrp recovery, γι αυτό ρωτάω. Αλλά προφανώς μπορεί και να φλασάρει κανείς τη νέα έκδοση μέσω twrp. Θα προτιμούσα τον εύκολο τρόπο, αρκεί να μην μπω πάλι σε διαδικασία ρουταρίσματος.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω official rom, που φαντάζομαι σημαίνει ότι μπορώ να κάνω update αυτόματα όπως λες, πιθανόν όμως να χαθεί το ρουτ και η twrp recovery, γι αυτό ρωτάω. Αλλά προφανώς μπορεί και να φλασάρει κανείς τη νέα έκδοση μέσω twrp. Θα προτιμούσα τον εύκολο τρόπο, αρκεί να μην μπω πάλι σε διαδικασία ρουταρίσματος.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν παλι καταλαβα καλα,εχεις τη ρομ που γραφεις και το εχεις ρουταρισμενπ και εχεις και το twrp!!Αν κανεις λοιπον update,λογικα θα χαθουν και τα δυο...Τωρα,οπως γραφεις κι εσυ,αν εχει ηδη το twrp,μπορεις να τη περασεις απο κει!Αλλα δε γνωριζω,αν τελικα χαθει το ρουτ!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο νομίζω κι εγώ. Πρέπει να φλασάρω με twrp για να μην χαθεί το ρουτ. Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...