Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντίθετα σε εμένα ήρθε εβδομαδιαία η 9.7.12.1.....η οποία δεν υπάρχει πουθενά σαν αναβάθμιση..... Ούτε καν στο MIUI Forum.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα σε εμένα ήρθε εβδομαδιαία η 9.7.12.1.....η οποία δεν υπάρχει πουθενά σαν αναβάθμιση..... Ούτε καν στο MIUI Forum.

 

Δυστυχώς την έβαλα και πλέον κρασαρει ο launcher, έχω μαύρη οθόνη, κατέβασα Nova για να μπορώ να δουλέψω το κινητό αλλά και πάλι αν πάω από τις ρυθμίσεις να μπω π. Χ στις εφαρμογές πάλι κρασαρει. Μπορεί να έτυχε μόνο σε μένα αλλά προσοχή. Δεν ξέρω τη να κάνω δεν θέλω να κάνω factory reset.

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια μετα απο αναβάθμιση παντα εχουμε καποιες διεργασιες που τρωνε την μπαταρία

 

Και εδω βλεπω να την πινει!!!!

 

Καλα εγω το δουλευω και ποτε δεν ειχα sot παραπάνω απο 5-6ωρες

 

Θα στρωσει σίγουρα κανενα προβλημα στην λειτουργία ολα ρέγουλα

 

Ευχαριστώ

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την έβαλα και πλέον κρασαρει ο launcher, έχω μαύρη οθόνη, κατέβασα Nova για να μπορώ να δουλέψω το κινητό αλλά και πάλι αν πάω από τις ρυθμίσεις να μπω π. Χ στις εφαρμογές πάλι κρασαρει. Μπορεί να έτυχε μόνο σε μένα αλλά προσοχή. Δεν ξέρω τη να κάνω δεν θέλω να κάνω factory reset.

 

Ευτυχώς σε εμένα δεν χάλασε κάτι, τουλάχιστον προς το παρόν. Πάντως ωραία η αλλαγή στο notification center σε σχέση με πριν. Τώρα kyrliot όσον αφορά τον launcher δεν νομίζω να χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.... Όπως και να έχει εμείς που έχουμε επιλέξει dev τα γνωρίζαμε αυτά τα τερτίπια, αλλά εν γνώση μας την εγκαταστήσαμε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού ειχα πρόβλημα με το κρασαρισμα του launcer στην τελευταία dev, έκανα factory reset και διόρθωσε. Βέβαια με γλώσσα συστήματος ελληνικά, σε αγγλικά δεν έχει πρόβλημα, αν πας Ασφάλεια - διαχείριση εφαρμογών, πάλι κρασαρει και σε πετάει έξω. Αν θέλει κάποιος ας το ελέγξει από περιέργεια.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Δετερη μερα reboot το πρωι ολα καλα αξιοπρεπως σήμερα η μπαταρια ολα κανονικα

Snapy mi max

Ενοειται οτι ποτε δεν εχω ελληνικα στα τηλεφωνα μου η στο pc

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Μα την πηρανε πισω την 9.1.1.0? Γιατι το πρωι μου πεταξε την ενημερωση ενω τωρα μου βγαζει να ενημερωσω στην 8.5.1.0.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, όλα δουλεύουν άψογα έως τώρα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την έβαλα και πλέον κρασαρει ο launcher, έχω μαύρη οθόνη, κατέβασα Nova για να μπορώ να δουλέψω το κινητό αλλά και πάλι αν πάω από τις ρυθμίσεις να μπω π. Χ στις εφαρμογές πάλι κρασαρει. Μπορεί να έτυχε μόνο σε μένα αλλά προσοχή. Δεν ξέρω τη να κάνω δεν θέλω να κάνω factory reset.

 

kyrliot για εσένα....

After updating to MIUI Global Developer ROM, 9 7.12.1, Home Launcher, home screen is totally blank.

 

Solve..

 

Slide down the Notification settings and click the Settings.

It will go to phone Main Settings.

 

Look for Installed App

Thn look for System Launcher.

click... CLEAR DATA

 

Your screen will be to normal.

It will make your home screen to default.

 

Take note...

Home settings will be in DEFAULT.

Το βρήκα στο MIUI Forum.... Ελπίζω να σου κάνει δουλειά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά το έλυσα με factory reset, ίσως καλύτερα έτσι, γιατί μετά από 14 μήνες χρειάζονταν.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τι bugs ειχαμε στην 9.1.1.0 global stable και αποσυρθηκε αυθημερον?

Επισης κατι διαβασα οτι μετατεθηκε για τις 8 Γεναρη.

Οποιος καταφερει να επιβεβαιωσει ας ενημερωσει.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έγινε η αναβάθμιση.

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι στιγμής και ούτε έχω διαβάσει κάπου ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Είσαι σίγουρος ότι την αποσύραν?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έγινε η αναβάθμιση.

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι στιγμής και ούτε έχω διαβάσει κάπου ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Είσαι σίγουρος ότι την αποσύραν?

 

Ναι, εμενα πλεον μου βγαζει την προηγουμενη οταν ψαχνω για αναβαθμισεις (8.5.1.0), το ιδιο και στο επισημο σαιτ.

Απλα δε βρισκω καπου επισημη ανακοινωση να εξηγει το γιατι, παρα μονο στο φορουμ οτι πηρε παραταση για 8 Γεναρη.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το MI MAX PRIME? Για αυτό κάπου είδα ότι το update θα γίνει αρχές Ιανουαρίου.

Εγώ έχω το 3/32. Ίσως για αυτό πήρα το update το οποίο όμως έλεγε ότι είναι nightly έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εχω το Prime. Και εμενα μου πεταξε πριν 3 μερες την αναβαθμιση σε GS 9.1.1.0, δεν την εκανα και τωρα μου βγαζει σε 8.5.1.0.

Ομοιως και στο επισημο σαιτ, κατεβηκε η 9.1.1.0 και δινεται ως τελευταια διαθεσιμη stable η 8.5.1.0.

 

http://en.miui.com/download-302.html

 

Οποτε προφανως την κατεβασαν, το θεμα ειναι γιατι και ποτε θα βγει κανονικα.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Σωστά!

Δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι σχετικό πουθενά που να δίνεται μία επίσημη άποψη.

Πάντως, η έκδοση που εγκαταστάθηκε στην δική μου συσκευή, παρόλο που δουλεύει άψογα, δεν δείχνει να είναι πλήρης.

Έχω την αίσθηση ότι της λείπουν κάποια features.

Ίσως να είναι και η ιδέα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ηρθε και σε μενα μονο που γραφει 1.4gb.

Θα περιμενω 1-2 μερες γιατι κατι μου λεει οτι θα ειναι τιγκα στα προβληματα παλι.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μια χαρά εγκαταστάθηκε η 9.1.1 χωρίς προβλήματα, αυτό που φαίνεται αμέσως είναι τεράστια σπιρτάδα του launcher και ανοίγουν οι εφαρμογές πολύ πιο γρήγορα, καμία σχέση με την 8. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διαφορά!!!

 

Το αρνητικό είναι πως οι δυο "μεγάλοι" πυρήνες είναι ακόμα απενεργοποιημενοι στις εκτός games εφαρμογές.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μια χαρά εγκαταστάθηκε η 9.1.1 χωρίς προβλήματα, αυτό που φαίνεται αμέσως είναι τεράστια σπιρτάδα του launcher και ανοίγουν οι εφαρμογές πολύ πιο γρήγορα, καμία σχέση με την 8. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διαφορά!!!

 

Το αρνητικό είναι πως οι δυο "μεγάλοι" πυρήνες είναι ακόμα απενεργοποιημενοι στις εκτός games εφαρμογές.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Για πηγαινε μια στο developer options και απενεργοποιησε το miui optimization να μου πεις αν ενεργοποιηθουν και οι αλλοι 2...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Για πηγαινε μια στο developer options και απενεργοποιησε το miui optimization να μου πεις αν ενεργοποιηθουν και οι αλλοι 2...
Ναι ενεργοποιήθηκαν και οι άλλοι δύο!!! Δεν το ήξερα αυτό!!!

 

Ξέρεις τι άλλες επιπτώσεις έχει η απενεργοποίηση του miui optimization?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

 

Edit...

 

 

Μετά από λίγη ώρα είδα ότι είναι πάλι stopped.

Πάντως μετά από το reboot ήταν ενεργοί και μετά από λίγη ώρα απενεργοποιηθηκαν...

 

 

Edit... Again

 

Ενεργοποίησα το miui optimization πάλι, και μετά το reboot είδα πως και οι δύο μεγάλοι πυρήνες είναι ενεργοί για κάποια ώρα και μετά από λίγο γίνονται stopped.

 

Οπότε τζιφος......

Edited by vkostas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...