Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, το ίδιο και εγώ σε global dev. Με νέο προφίλ apn λύθηκε το πρόβλημα.

 

Καλά δεν χρειαζόταν να κάνεις όλο αυτό, μπορούσες απλά να κάνεις αυτό που βρήκα από το νήμα του Redmi Note 3 pro και το είχε προτείνει ένα παλικάρι... Σε μένα δούλεψε.

 

Ρυθμίσεις -> κάρτες sim και κινητά δίκτυα -> επιλέγεις την κάρτα σου -> ονόματα access point -> cosmote ίντερνετ -> πρωτόκολλο apn -> επιλέγεις IPv4/IPv6

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά δεν χρειαζόταν να κάνεις όλο αυτό, μπορούσες απλά να κάνεις αυτό που βρήκα από το νήμα του Redmi Note 3 pro και το είχε προτείνει ένα παλικάρι... Σε μένα δούλεψε.

 

Ρυθμίσεις -> κάρτες sim και κινητά δίκτυα -> επιλέγεις την κάρτα σου -> ονόματα access point -> cosmote ίντερνετ -> πρωτόκολλο apn -> επιλέγεις IPv4/IPv6

Το δοκίμασα αυτό και δεν γινόταν τίποτα. Με νέο προφίλ δούλεψε και ipv4 σκέτο.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αυτό και δεν γινόταν τίποτα. Με νέο προφίλ δούλεψε και ipv4 σκέτο.

 

Το νέο πως το δημιούργησες, μόνος σου ή με την βοήθεια του παρόχου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια παροχου

 

Σε ευχαριστώ, πάντως εμένα δούλεψε μια χαρά με τον τρόπο που έγραψα παραπάνω. Τώρα γιατί σε κάποια άλλα mi max δεν δημιούργησε πρόβλημα, αυτό δεν το καταλαβαίνω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ εδώ μέσα για τη βοήθεια...

Παραγγέλθηκε χθες 168 Ευράκια. https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-Max-6-44-4850mAh-Mobile-Phone-Snapdragon-650-Hexa-Core-1920x1080P-16MP-PDAF/1986585_32669095073.html?aff_platform=data-feeds&sk=JYJQJYByj%3A&cpt=1481474367230&af=5e4a858b-bfc0-11e6-86e4-02863d06534d&&aff_trace_key=94c2314becb042c6afe77a9231c120ff-1481474367230-02661-JYJQJYByj

 

Matador31 : Δώσε!!!!

 

Αγαπητέ Thanasiss Τι να περιμένει? 3 και 6 ευρώ πιο κάτω και πότε? Χριστούγεννα έρχονται...

Το παρελαβες?

ποια rom φοραει?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ολα καλα με τα δεδομενα.Δε ξερω αν παιζει καποιο ρολο,εχω wf2g.Βεβαια,αφου τη δοκιμασα μια μερα,ξαναεβαλα τη τελευταια stable απο miui.gr γιατι μου αρεσει πιο πολυ και για τη μπαταρια που νομιζω κραταει λιγο παραπανω!! ;) :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Διέρευσαν ταν links από την global beta 7.1.5 που βασίζεται στο nougat. Μόνο για το Hydrogen 16/32GB προς το παρών:

Recovery ROM

Fastboot ROM

Link to comment
Share on other sites

Διέρευσαν ταν links από την global beta 7.1.5 που βασίζεται στο nougat. Μόνο για το Hydrogen 16/32GB προς το παρών:

Recovery ROM

Fastboot ROM

Ηδη στο xiaomi-miui.gr εργαζονται πανω σε ROM που βασιζεται σe Nougat και για τις δυο συσκευες :D Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ηδη στο xiaomi-miui.gr εργαζονται πανω σε ROM που βασιζεται σe Nougat και για τις δυο συσκευες :D

 

Το θέμα είναι θα αξίζει η αναβάθμιση σε Nougat&MIUI9 ή θα αρχίσει να βαραίνει η συσκευή και να λαγκαρει? Γιατί τώρα με το MIUI8 πάω μπάλα και δεν μασάει πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το πρωί που την δοκιμάζω όλα δουλεύουν μια χαρά.

Για μπαταρία ακόμα δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη.Θέλω δυο πλήρες αποφορτίσεις για να βγάλω συμπεράσματα.

Υπόψιν.Μην δοκιμάσετε recovery,μονο fastboot.

Επίσης κανένα πρόβλημα με root χρησιμοποιώντας επίσημο twrp και το τελευταίο su beta.

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το έχω ψάξει αρκετά αλλά... , ισχύει ότι με το MIUI δεν μπορείς στη Lockscreen να κάνεις swipe τα notifications που έχεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι επίσημη rom.Είναι μια Dev ,beta, που δόθηκε σε κάποιους για δοκιμες.Global dev.

Σε λίγο διάστημα πιστεύω θα κυκλοφορήσει επίσημα σε μορφές κινεζικης dev και global den.Από κι και πέρα σε όσες εφαρμογές δοκίμασα δεν συνάντησα κάποιο θέμα.

Μονο το viper4android δεν λειτουργεί σωστά αλλα και εκεί υπάρχει λύση με λίγο ψάξιμο.(A.R.I.S.E. Sound Systems)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το έχω ψάξει αρκετά αλλά... , ισχύει ότι με το MIUI δεν μπορείς στη Lockscreen να κάνεις swipe τα notifications που έχεις?

Με τις τελευταίες global/China μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι' εγώ την Global Dev Beta. Με μια γρήγορα ματιά δεν δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα.

Τα Animations μου φαίνονται πιο γρήγορα σε σχέση με την marsmallow. Τo adaway δεν δούλευε και κατέβασα από το XDA πιο καινούρια ανεπίσημη έκδοση. Πλέον δεν δονείται όταν το ξεκλειδώνεις με το αποτύπωμα. Στο antutu ανέβηκε το score, 82896 έβγαλα με το 3/32GB

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το πρωί που την δοκιμάζω όλα δουλεύουν μια χαρά.

Για μπαταρία ακόμα δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη.Θέλω δυο πλήρες αποφορτίσεις για να βγάλω συμπεράσματα.

Υπόψιν.Μην δοκιμάσετε recovery,μονο fastboot.

Επίσης κανένα πρόβλημα με root χρησιμοποιώντας επίσημο twrp και το τελευταίο su beta.

Καλησπέρα, επειδή με ενδιαφέρει η λειτουργία smart lock που δεν ξέρω γιατί λείπει στο Mi max, σου είναι εύκολο να μου πεις εσύ ή κάποιος άλλος που έχει βάλει 7.0 nougat εάν την έχουν προσθέσει;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει κανονικά και στο marshmallow

Αν λέμε το ίδιο, πχ να ενεργοποιείται όταν έρθει σε επικοινωνία με το router στο σπίτι η από την τοποθεσία.

 

EDIT:Όχι δεν υπάρχει αυτό που θες.Δυστυχώς χρειάζεσαι root και εγκατάσταση Xposed με xmiui.

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για Ελληνικά στο pro ;
Τι ακριβώς εννοείς ? :worry:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει κανονικά και στο marshmallow

Αν λέμε το ίδιο, πχ να ενεργοποιείται όταν έρθει σε επικοινωνία με το router στο σπίτι η από την τοποθεσία.

 

EDIT:Όχι δεν υπάρχει αυτό που θες.Δυστυχώς χρειάζεσαι root και εγκατάσταση Xposed με xmiui.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Ναι αυτό εννοώ, η λειτουργία ονομάζεται στα settings smart lock. Καλά τι πίνουν εκεί στην xiaomi και έχουν αφήσει εκτός μια εγγενή λειτουργία του Android...Πραγματικά εάν το ήξερα μάλλον δεν θα προχωρουσα στην αγορά και θα έχανα κατά τα άλλα ένα εξαιρετικό smartphone's. Εάν μπορείς δώσε παραπάνω πληροφορίες για το τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να έχω smart lock.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έστειλα μήνυμα για να μου ξεκλειδώσουν Bootloader αλλά τίποτα εδώ και ένα μήνα. Για να κάνω Root θέλω ξεκλειδωμένο Bootloader;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...