Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Testing....https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161217/d9356fded924920eab3eac596623f3a5.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μονο το hydrogen λεει; helium τίποτα;

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι σωστα. Το διάβασα. Πάντως στο bestprice ξεκινά από 200 ευρώ και ετοιμοπαραδοτο έχει στα 212 ευρώ. Αλλά δεν ξέρω τι σόι καταστήματα είναι αυτά.

Με την διαφορά οτι αυτά είναι τα 3gb 32gb και με τον εξαπύρηνο 650 επεξεργαστή, εγώ πήρα το Pro μοντέλο 4gb 128gb και τον οκταπύρηνο που ξεκινάει από 375€

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονο το hydrogen λεει; helium τίποτα;

Εντάξει τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται....:D

Το μόνο που με ανησυχεί είναι το πότε, γιατί δεν υπάρχει ημερομηνία καθόλου.

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Αντε να πάρετε 7.0 να δουμε και εμείς στην cm και εσείς drivers modems αναβαθμισμένα και λοιπα που λοιπουν γιατι ο dev έιναι κοινός! Μια ερώτηση μονο το hydrogen ειναι με 652?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αντε να πάρετε 7.0 να δουμε και εμείς στην cm και εσείς drivers modems αναβαθμισμένα και λοιπα που λοιπουν γιατι ο dev έιναι κοινός! Μια ερώτηση μονο το hydrogen ειναι με 652?

Όχι, με 650.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στον 652 αναφέρεσαι;

 

Ναι στην ουσία δεν θα δεις διαφορά, αν θέλεις και κρίνεις οτι σου χρειάζεται ο παραπάνω αποθηκευτικός χώρος είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αποφύγετε κάποιο με 2 gb ram... Ακόμα και με 3 ελάχιστα αφήνει ελεύθερα.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

το 3/32 μου αφήνει έως 1.8GB ελεύθερα στο χαλαρό....αν δεν είσαι κάτοχος παρακαλώ μην αποπροσανατολίζεις....

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμενα ΤΟ 3/32 αφηνει 1.3 ελευθερα. δεν αποπροσανατολιζει ο φιλος από 2.85 σε 1.3 είναι τραγικο.Εχω και ένα huawei mediapad x1 που από 1.85 αφηνει 1.2 ελευθερα με περισσοτερες εφαρμογες εγκαταστημένες.

Ειμαι περίεργος το 16αρι ποσο αφηνει αν το εχει καποιος ας μας πει

Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μνήμη για να χρησιμοποιητε είναι, όχι να κάθεται, και στον υπολογιστή όσα πιο πολλά GB βάζεις τόσα παραπάνω χρησιμοποιεί με τις ίδιες εφαρμογές πάντα

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το 3/32 μου αφήνει έως 1.8GB ελεύθερα στο χαλαρό....αν δεν είσαι κάτοχος παρακαλώ μην αποπροσανατολίζεις....

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα ίδια επίπεδα κι εγώ κυμαίνομαι, με πολλές εφαρμογές περασμένες.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με το 3/32 δεν αφηνει κ πολλα gb..1 με 1,3 εχω συνηθως ελευθερα μπορει κ λιγοτερα...το 1,8 που λεει ενας φιλος παραπανω το εχω μονο μετα απο reboot
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω ξανά την ερώτηση που είναι το τελευταίο ζήτημα μου πριν την αγορά του; Αν το ρουτάρω και μετά το γυρίσω όπως όταν το αγόρασα, χάνω ή δε χάνω την εγγύηση; Δηλαδή αν υπάρχει κάτι σαν το knox της Samsung.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μνήμη για να χρησιμοποιητε είναι, όχι να κάθεται, και στον υπολογιστή όσα πιο πολλά GB βάζεις τόσα παραπάνω χρησιμοποιεί με τις ίδιες εφαρμογές πάντα

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Τότε τι έχουμε φαγωθεί όλοι για μεγαλύτερη μνήμη 3/4/6g. Ας πάρουμε όλοι με 1g μνήμη αφού θα ελεύθερη θα έχουμε περίπου την ίδια - λέμε τώρα. Η περισσότερη μνήμη είναι για να μπορούμε να έχουμε ποιο πολλές εφαρμογές και να μην βαράινει το σύστημα και όχι την τρώει το λειτουργικό του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

το 3/32 μου αφήνει έως 1.8GB ελεύθερα στο χαλαρό....αν δεν είσαι κάτοχος παρακαλώ μην αποπροσανατολίζεις....

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στα γράφει και ο παρακάτω. Άσε που το τηλέφωνο το έχω και το λειτουργώ καθημερινά ως κύριο επαγγελματικό τηλέφωνο με 2 εταιρικές συνδέσεις.

Λίγο προσοχή παρακαλώ και σεβασμό και στο χώρο που γράφουμε και στους συνομιλητές μας.

Το 3αρι είναι οριακό για τέτοια χρήση. Μπορεί να φταιει ότι προέρχομαι από one Plus two που είχε 4 και όλα κολυμπούσαν.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Στα γράφει και ο παρακάτω. Άσε που το τηλέφωνο το έχω και το λειτουργώ καθημερινά ως κύριο επαγγελματικό τηλέφωνο με 2 εταιρικές συνδέσεις.

Λίγο προσοχή παρακαλώ και σεβασμό και στο χώρο που γράφουμε και στους συνομιλητές μας.

Το 3αρι είναι οριακό για τέτοια χρήση. Μπορεί να φταιει ότι προέρχομαι από one Plus two που είχε 4 και όλα κολυμπούσαν.

 

Επίσης για να μην μπερδεύουμε τον κόσμο το τηλέφωνο είτε με 2g είτε με 200mb ελευθερα είναι πολύ γρήγορο και δεν καταλαβαίνει τίποτα σε πολύ σκληρές συνθήκες. Επειδή έχω δουλέψει και ένα Samsung s7 και κάποια άλλα τηλ πολύ ποιο ακριβά και με περισσότερη μνήμη δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από αυτά. Απλώς έχω μια ένσταση για το πόσα giga τρώει το λειτουργικό. Το σύνολο του τηλεφώνου είναι πάρα πολύ καλό. Όλα δένουν άψογα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κάνω ξανά την ερώτηση που είναι το τελευταίο ζήτημα μου πριν την αγορά του; Αν το ρουτάρω και μετά το γυρίσω όπως όταν το αγόρασα, χάνω ή δε χάνω την εγγύηση; Δηλαδή αν υπάρχει κάτι σαν το knox της Samsung.

 

Από ότι ξέρω δεν έχει knox αλλά δικιά μου γνώμη είναι ότι δεν χρειάζεται να ρουταριστη το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το ρουτάρισμα το θέλω για να περνάω και καμία άλλη ROM
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τότε τι έχουμε φαγωθεί όλοι για μεγαλύτερη μνήμη 3/4/6g. Ας πάρουμε όλοι με 1g μνήμη αφού θα ελεύθερη θα έχουμε περίπου την ίδια - λέμε τώρα. Η περισσότερη μνήμη είναι για να μπορούμε να έχουμε ποιο πολλές εφαρμογές και να μην βαράινει το σύστημα και όχι την τρώει το λειτουργικό του τηλεφώνου.

Ακριβώς αυτό λέω και εγώ, που διαφωνούμε; Δεν την αφήνει ελεύθερη αλλά την χρησιμοποιεί για cache των εφαρμογών.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα στο να βλέπετε ποση ram ελεύθερη σας μένει στο android και φυσικά ούτε να την συγκρίνετε σε διαφορετικές συσκευές με διαφορετικές ROM.

 

Πιστεύω ότι το 3/32 με τον 650 είναι το καλύτερο VFM απο τα variants του mi max.

 

Για μενα τα παραπάνω λεφτά που ζητάνε τα επόμενα δικαιολογούνται μόνο αν θέλει κάποιος να χρησιμοποιεί και τις 2 θέσεις για sim και του φαίνονται λιγα τα 32gb αποθηκευτικού και οποτε δεν μπορει να βαλει στην μια θεση sd.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο προσοχή αγαπητέ μου όμως και στις λέξεις, γιατί το "ελάχιστη" παραπέμπει αλλού και όχι σε ενα μισό γκιγκα ελεύθερη...Καλή συνέχεια και καλές γιορτές

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν έχω 700-800 mb ελεύθερα με 2-3 εφαρμογές και με το που τις κλείνω παω μαξιμουμ στα 1300mb λίγη είναι.

Ευτυχώς ακόμα παράπονο δεν έχω για την ταχύτητα αλλά ονομαστικά λίγη μου φαίνεται.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Σκεφτομαι και εγω να παραγγειλω το 3/32 international.

Πριν το κανω ομως θελω να σιγουρευτω για καποια πραγματα.

 

Διαβαζω για φλασαρισματα, αλλαγες ρομ και δεκαδες πραγματα που μου φαινονται βουνο.

Εγω θελω οταν παρω το κινητο, να το ανοιξω, να το φορτισω και να ειναι ΕΤΟΙΜΟ.

Δεν ειναι iphone βεβαια που δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα.

Ξερω οτι θα εχει ψαξιμο και να βρεις μενου κλπ αλλα δεν θελω καμια αλλη ενασχοληση.

Δεν με ενδιαφερει ελληνικο μενου απλα ελληνικο πληκτρολογιο.

 

Οποτε η ερωτηση ειναι η εξης: Παιζει αυτο που θελω?

Ααα και να παιρνει αυτοματα τις ενημερωσεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον από Ελληνικό κατάστημα έτσι το πήρα, έχει και Ελληνικό μενού κανονικά, μου έβγαλε αναβάθμιση με το που το πήρα.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποτε η ερωτηση ειναι η εξης: Παιζει αυτο που θελω?

Ααα και να παιρνει αυτοματα τις ενημερωσεις

Εάν το πάρεις με επίσημη Global rom δεν χρειάζεται να ασχοληθείς, θα έχεις ελληνικά μενού/πληκτρολόγιο και θα παίρνεις αναβαθμίσεις αυτόματα.

 

Απλώς βεβαιώσου από το μαγαζί που θα το πάρεις ότι το στέλνει με επίσημη Global rom γιατί μερικά μαγαζιά το στέλνουν με πειραγμένες ανεπίσημες rom που δεν παίρνουν ποτέ αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.

Οποτε αν καταλαβα καλα πρεπει να το παρω απο ελλαδα ή παιζει να το παραγγειλω και απο εξω απλα να ειναι η international version?

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει οτι το 3/32, εχει πληρως Ελληνικα,,, αλλα δεν ξερω ποια εκδοση ρομ.... το 3/64 που εχω, δεν ειχε Ελληνικα, και περασα ρομ απο το Ελληνικο σαιτ κλπ.
Link to comment
Share on other sites

...

- Καμιά φορά τρώει κόλημμα το mobile data και χρειάζεται επανεκκίνηση της συσκευής για να επαναφέρω κανονικά το ιντερνετ μέσω mobile data,...

- Η διαχείριση της μπαταρίας έχει τόση πολύ παραμετροποίηση που τρελαίνεσαι... Και δεν ορκίζομαι ότι το MIUI battery saving feature λειτουργεί υποδειγματικά με τη διαχείριση των συστημικών εφαρμογών αλλά έχω την αίσθηση ότι τα ¨κόβει" αρκετά με αποτέλεσμα να μην λειτουργούν όπως πρέπει. Τουλάχιστον κλείνει ανεπιθύμητες εφαρμογές όπου δεν χρειάζεται να τρέχουν στο παρασκήνιο όταν δεν τις χρησιμοποιείς όπως π.χ. facebook.

- Η συσκευή ήρθε με τα google services και google play εγκατεστημένα. Ωστόσο δεν μπορώ να απενεργοποιήσω το υπόλοιπο πακέτο των google εφαρμογών (όπως π.χ. google drive, music κλπ που δεν τις χρησιμοποιώ) καθώς εμφανίζονται ως εφαρμογές του συστήματος και δεν δύναμαι να τις απενεργοποιήσω.

 

Εγώ φίλε πέρασα την ROM από την Ελληνική κοινότητα, έχω το 2/32 και το κινητό μιλάμε φυσάει!

Μαστορέματα ιστοσελίδων και πολλά άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...