Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θυμάμαι καλά qc 2.0 υποστηρίζει όποτε είσαι μια χαρά!

 

Ευχαριστώ! Α ναι; Είχα την εντύπωση οτι 16αρι 32αρι υποστηρίζουν 2.0 και τα μεγαλύτερα 3.0. Αν ξέρει κάποιος κάτι πιο σίγουρο ας πεί. Πάντως το έβαλα και φόρτισε, γρήγορα μπορώ να πώ. Κατεβάζει ένα update τώρα, MIUI V8.1.6.0MBDMIDI Nightly. Μου έκανε ήδη πολύ καλή εντύπωση που αναφέρει με λεπτομέρειες τι ακριβώς περιλαμβάνει το update. Ολόκληρη Samsung σου πετάει ένα update και δεν λέει ούτε μια λέξη για το τι κάνει.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ! Α ναι; Είχα την εντύπωση οτι 16αρι 32αρι υποστηρίζουν 2.0 και τα μεγαλύτερα 3.0. Αν ξέρει κάποιος κάτι πιο σίγουρο ας πεί. Πάντως το έβαλα και φόρτισε, γρήγορα μπορώ να πώ. Κατεβάζει ένα update τώρα, MIUI V8.1.6.0MBDMIDI Nightly. Μου έκανε ήδη πολύ καλή εντύπωση που αναφέρει με λεπτομέρειες τι ακριβώς περιλαμβάνει το update. Ολόκληρη Samsung σου πετάει ένα update και δεν λέει ούτε μια λέξη για το τι κάνει.....

Ο 652 snapdragon υποστηρίζει κανονικά Quick charge 3 και 2

 

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/652

 

 

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο 652 snapdragon υποστηρίζει κανονικά Quick charge 3 και 2

 

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/652

 

 

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Μια χαρά, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, ευχαριστώ!

Σε σχέση με το s7 edge η οθόνη πως σου φαίνεται? Είμαι και εγώ με amoled και σκέφτομαι μήπως μου φανεί χειρότερη μια ips.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το s7 edge η οθόνη πως σου φαίνεται? Είμαι και εγώ με amoled και σκέφτομαι μήπως μου φανεί χειρότερη μια ips.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Μια χαρά είναι η οθόνη, ευκρινέστατη. Και σε σύγκριση με το LUMIA 950 XL που έχω και είναι μια από τις καλύτερες amoled πάλι μια χαρά τα πάει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το s7 edge η οθόνη πως σου φαίνεται? Είμαι και εγώ με amoled και σκέφτομαι μήπως μου φανεί χειρότερη μια ips.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Μια χαρά είναι, δεν με ενόχλησε καθόλου μου αρέσει, αλλά εντάξει η οθόνη του edge είναι σε άλλο επίπεδο. Το μόνο που με φοβίζει είναι τι θα γίνεται στο φώς του ήλιου που εκεί το edge ήταν τουλάχιστον πολύ καλό. Κατά τα υπόλοιπα δεν το έχω μετανοιώσει στιγμή, πρώτες εντυπώσεις ενθουσιασμένος.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δηλαδή το ψεινω και εγώ καιρό για το 4/128 αλλά λέω να περάσουν λίγο οι γιορτες γιατί πέφτει πολύ τελωνείο και θα βγει ένα 400αρι. Κορυφή το NOTE 3 αλλά θέλω κάτι γρηγορότερο και μεγαλύτερη οθόνη.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δηλαδή το ψεινω και εγώ καιρό για το 4/128 αλλά λέω να περάσουν λίγο οι γιορτες γιατί πέφτει πολύ τελωνείο και θα βγει ένα 400αρι. Κορυφή το NOTE 3 αλλά θέλω κάτι γρηγορότερο και μεγαλύτερη οθόνη.

 

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Έχω πάθει ζημιά με την συσκευή, την θεωρώ πολύ ολοκληρωμένη και ποιοτική, που στο θέμα ποιότητας και αίσθησης που σου δίνει με φόβιζε λίγο ομολογώ. Καλορίζικο να είναι. Εγώ προτίμησα από Ελλάδα οπότε σχεδόν τόσο μου έφτασε, αλλά πράγματι τα θεωρώ λίγα για τέτοιο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει ζημιά με την συσκευή, την θεωρώ πολύ ολοκληρωμένη και ποιοτική, που στο θέμα ποιότητας και αίσθησης που σου δίνει με φόβιζε λίγο ομολογώ. Καλορίζικο να είναι. Εγώ προτίμησα από Ελλάδα οπότε σχεδόν τόσο μου έφτασε, αλλά πράγματι τα θεωρώ λίγα για τέτοιο τηλέφωνο.

Δείχνει να είναι εξαιρετική και μόνο για το μεγεθος οθόνης αρκεί για να αλλάξουμε. Ειδικά όσοι έχουμε το κινητό για browsing gaming video η μεγάλη οθόνη είναι μονόδρομος. Είχε πέσει μέχρι 270 από banggood με τα 4gb Ram αλλά δεν είχα κάνει την κίνηση. Έπρεπε όμως.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βρήκα και το πρώτο bug που για εμένα είναι σημαντικό. Η λειτουργία smart lock εκτός ότι έχει μεγάλες ελλείψεις στις επιλογές που έχεις, η μοναδική επιλογή που σου δίνει για σύνδεση με κοντινή συσκευή Bluetooth που θα θεωρεί αξιόπιστη και δεν θα χρειάζεται να ξεκλειδώνεις με δακτυλικό αποτύπωμα δεν δουλεύει. Επίσης κάτι που δεν ξέρω αν το έχουν μόνο τα samsung, λείπει η επιλογή που υπήρχε στα notifications όταν έχεις συνδεδεμένο Bluetooth headset να μπορείς να αλλάξεις τον ήχο από το Bluetooth στο ηχείο της συσκευής και αντίστροφα. Κρίμα ρε ****το, και δεν βρήκα κάποιο Fix.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βρήκα και το πρώτο bug που για εμένα είναι σημαντικό. Η λειτουργία smart lock εκτός ότι έχει μεγάλες ελλείψεις στις επιλογές που έχεις, η μοναδική επιλογή που σου δίνει για σύνδεση με κοντινή συσκευή Bluetooth που θα θεωρεί αξιόπιστη και δεν θα χρειάζεται να ξεκλειδώνεις με δακτυλικό αποτύπωμα δεν δουλεύει. Επίσης κάτι που δεν ξέρω αν το έχουν μόνο τα samsung, λείπει η επιλογή που υπήρχε στα notifications όταν έχεις συνδεδεμένο Bluetooth headset να μπορείς να αλλάξεις τον ήχο από το Bluetooth στο ηχείο της συσκευής και αντίστροφα. Κρίμα ρε ****το, και δεν βρήκα κάποιο Fix.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Smart lock μου δουλεύει κανονικά με το Mi band 2

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Smart lock μου δουλεύει κανονικά με το Mi band 2

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Δυστυχώς απ ότι διαβάζω μόνο με αυτό δουλεύει. Επίσης δεν υπάρχουν καν οι λ

υπόλοιπες λειτουργίες smart lock, όπως τοποθεσίας. Ας ελπίσουμε να διορθωθεί.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί ακόμα ψάχνομαι, πως μπορώ να βάλω στο boot να ζητάει το pin της sim για να ξεκλειδώνει;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πας προσθετες ρυθμισεις->ασφάλεια και απόρρητο και κλειδωμα sim

Ευχαριστώ πολύ, μια βιαστική εκτίμηση.... Τι έχουν φτιάξει οι άνθρωποι με την διαχείριση μπαταρίας, όλα ανοιχτά με μέτριο προς άσχημο σήμα και για 3 ώρες σε αναμονή δεν έπεσε από το 100%.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις δύο παράθυρα εφαρμογών ανοιχτά ταυτόχρονα; Για Android 7.0 ή 7.1.1 υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις δύο παράθυρα εφαρμογών ανοιχτά ταυτόχρονα; Για Android 7.0 ή 7.1.1 υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Δεν έχω ακούσει κάτι, εξαρτάται σίγουρα και ποια έκδοση έχεις, πχ για την 3-32gb μπορείς να βάλεις cyanogenmod Android 7

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι, εξαρτάται σίγουρα και ποια έκδοση έχεις, πχ για την 3-32gb μπορείς να βάλεις cyanogenmod Android 7

Ευχαριστώ, αναφέρομαι σε official. Δεν έχει δυνατότητα σε κάποιες εφαρμογές να έχει 2 παράθυρα ανοιχτά ταυτόχρονα;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής το έχω παραγγείλει εδώ και ένα μήνα ακριβώς δλδ μέχρι και σήμερα τριάντα μέρες από geekbuying και ακόμα δεν το έχουν στείλει τούς έχω πληρώσει με paypal τους έχω γράψει κάνα δυό φορές τι γίνεται και μου λένε κάθε φορά την επόμενη βδομάδα θα το έχουν απτό εργοστάσιο και θα το στείλουν...

Η ερώτηση μου είναι αν θα πρέπει να ειδοποιήσω το paypal και αν οχι και περιμένω λίγο ακόμη χάνω το δίκιο μου και τα χρηματα μου αν περάσουν κάμποσες μέρες και δεν αντιδράσω;

Βέβαια το περίμενε δεν με πειράζει και τόσο επειδή το είχα παραγγείλει τότε και σε καλή τιμή 168€ και επίσης λόγο του ότι δεν με το έστειλαν άμεσα θα με στείλουν και προστατευτικό οθόνης δώρο.

 

Πείτε μου τι με προτείνετε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής το έχω παραγγείλει εδώ και ένα μήνα ακριβώς δλδ μέχρι και σήμερα τριάντα μέρες από geekbuying και ακόμα δεν το έχουν στείλει τούς έχω πληρώσει με paypal τους έχω γράψει κάνα δυό φορές τι γίνεται και μου λένε κάθε φορά την επόμενη βδομάδα θα το έχουν απτό εργοστάσιο και θα το στείλουν...

Η ερώτηση μου είναι αν θα πρέπει να ειδοποιήσω το paypal και αν οχι και περιμένω λίγο ακόμη χάνω το δίκιο μου και τα χρηματα μου αν περάσουν κάμποσες μέρες και δεν αντιδράσω;

Βέβαια το περίμενε δεν με πειράζει και τόσο επειδή το είχα παραγγείλει τότε και σε καλή τιμή 168€ και επίσης λόγο του ότι δεν με το έστειλαν άμεσα θα με στείλουν και προστατευτικό οθόνης δώρο.

 

Πείτε μου τι με προτείνετε να κάνω;

 

αν και δεν θα επρεπε να γραφεις εδω για αυτο, υπαρχει σχετικο νημα στο φορουμ για τις αποστολες, προφανως οταν το παρηγγειλες δεν υπηρχε σε στοκ (και ας ελεγαν οτι υπαρχει) και περιμενουν να παραλαβουν για να στειλουν. αν δεν καιγεσαι περιμενεις γιατι το πηρες σε καλη τιμη και τους πατας στο λαιμο, ζητα και τη θηκη μαζι, αν καιγεσαι ακυρωνεις την παραγγελια εφ' οσων δεν εχει φυγει ακομα και σου κανουν full refund, νομιζω λυνεται χωρις να βαλεις στη μεση το paypal, παρα μονο αν χρειαστει ως μοχλος πιεσης για να ακυρωσεις και να αποζημιωθεις

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ερώτηση προς τους κατέχοντες...

 

Έχουν και οι 2 κάρτες πρόσβαση σε 4g σύνδεση;

Δεν χρειάζετε να αλλάζω θέση ; Μέσα απο το τηλέφωνο ρυθμίζω ποιά κάρτα θα έχει data με 4g;

 

Σωστά τα λέω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ερώτηση προς τους κατέχοντες...

 

Έχουν και οι 2 κάρτες πρόσβαση σε 4g σύνδεση;

Δεν χρειάζετε να αλλάζω θέση ; Μέσα απο το τηλέφωνο ρυθμίζω ποιά κάρτα θα έχει data με 4g;

 

Σωστά τα λέω?

 

Εγώ που έχω δυο κάρτες, μια Vodafone και μια Cosmote μου δείχνουν και οι δυο 4G.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω δυο κάρτες, μια Vodafone και μια Cosmote μου δείχνουν και οι δυο 4G.

 

Ωραία... ένα το κρατούμενο.... Τώρα, internet εχεις απο τη μία σωστά; Αν θες να αλλάξεις και να πάρεις internet απο την άλλη. Η αλλαγή αυτή γίνεται απο το μενου?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... ένα το κρατούμενο.... Τώρα, internet εχεις απο τη μία σωστά; Αν θες να αλλάξεις και να πάρεις internet απο την άλλη. Η αλλαγή αυτή γίνεται απο το μενου?

 

Ναι κανονικά, επιλέγεις απλά από που θέλεις να παίρνει μόνο ίντερνετ, επιλέγεις όποια θέλεις εύκολα και γρήγορα.

 

Η infoquest θα είναι η επίσημη αντιπροσωπεία για την Ελλάδα όσον αφορά τα Xiaomi.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος τι διαφορά έχει αυτό http://www.honorbuy.com/777-xiaomi-max-32gb-rom-smartphone.html από αυτό http://www.honorbuy.com/921-xiaomi-max-32gb-rom-international-version.html και έχουν 30 ευρώ διαφορά. sorry άλλα είμαι και λίγο άσχετος και προσπαθώ να τα μάθω σιγά σιγά. Edited by matador31
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα ειμαι κι εγω στην παρέα σας, το παρήγγειλα για να πάω σε μεγαλύτερη οθόνη και κυρίως σε μεγάλη μπαταρία από το G Flex 2 που έχω. Ο μόνος μου ενδοιασμός ήταν η κάμερα, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Από ελληνικό μαγαζί, global edition, μιας και μπορούσα να εκπέσω τον ΦΠΑ και να μην έχει τόση διαφορά ωστε να αξίζει να αγοράσω από Κίνα.

Περιμένω να δω πως θα ειναι, για να αποφασίσω αν θα πουλήσω το αγαπημένο Z ultra, το οποιο λάτρεψα για την τεράστια οθόνη του και παρόπλισα λόγω της κακήςκάμεράς του...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...