Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει μετάβαση από v10?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ διαφορετικες σαν συσκευες για να γινει συγκριση

Εαν δεν σε νοιαζει που το ν10 τεζαρει απο μπαταρια στις 2μιση ωρες οθονης, κρατα το

Εαν θες 10 ωρες οθονης και εχεις μεγαλα χερια και δεν σε νοιαζει η φωτογραφικη πολυ παρε το μαξ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ διαφορετικες σαν συσκευες για να γινει συγκριση

Εαν δεν σε νοιαζει που το ν10 τεζαρει απο μπαταρια στις 2μιση ωρες οθονης, κρατα το

Εαν θες 10 ωρες οθονης και εχεις μεγαλα χερια και δεν σε νοιαζει η φωτογραφικη πολυ παρε το μαξ

Το μεγαλύτερο θέμα που έχω με το v10 είναι η αυτονομία. Απλά δεν το έχω με φλαραρισματα κτλ για αυτό και την φοβάμαι την μετάβαση

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Dual sim,μεταλικη κατασκευή,πιο ωραία οθόνη-μεγαλυτερη οθόνη, πολύ καλυτερος επεξεργαστής κα φυσικά τεράστια αυτονομία!

 

Μεταλλικη κατασκευη που λυγιζει τοσο ευκολα?Η οθονη του δεν ειναι καλυτερη περα απο το μεγεθος οπως και ο επεξεργαστης.Το τεραστιο συν του mi max ειναι η αυτονομια.Για την καμερα δεν μιλαω καν γιατι επισης δεν υπαρχει συγκριση.

Το v10 το ειχα και το mi max το ειχα δουλεψει απο φιλο.

 

Edit:Ζηταω συγγνωμη για το offtopic.Εχει δικιο ο φιλος duc

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι χώρος για vs εδώ, εδώ μιλάμε για το mi max. Όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει και να συγκρίνει από μόνος του, και να αποφασίσει μόνος του.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..........SOS............έκανα @@@@κια και έβαλα γλώσσα κινέζικα.............πως το επαναφέρω σε αγγλικά ή αρχική εργοστασιακή ρύθμιση;;;;
[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

επειδη αυριο θα το εχω στα χερια μου το 3/64 .ποιος ο οδηγος να περασω μια ρομ της προκοπης μεχρι να ξεκλειδωσω bootloader?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..........SOS............έκανα @@@@κια και έβαλα γλώσσα κινέζικα.............πως το επαναφέρω σε αγγλικά ή αρχική εργοστασιακή ρύθμιση;;;;

 

Εαν μπορεί ρε παιδιά να βοηθήσει κάποιος...........

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι χώρος για vs εδώ, εδώ μιλάμε για το mi max. Όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει και να συγκρίνει από μόνος του, και να αποφασίσει μόνος του.

Καλά αδερφέ χαλάρωσε... Μια ερώτηση έκανα αν αξίζει η μετάβαση... Ούτε vs ούτε τίποτα... Τα πολλά μόνος του που γράφεις κτλ δεν συνυπάρχουν με την φιλοσοφία ενός forum. Από εκεί και πέρα τα περισσότερα ποστς αφορούν σε roms.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορεί ρε παιδιά να βοηθήσει κάποιος...........

 

Όταν λες, κινέζικα, πέρασες ρομ, καθ εαυτού κινεζική,,,,. ή,,,,, από τις ρυθμίσεις, επελεξες τα κινέζικα, που διορθώνεται. Για λύση ανάγκης υπάρχει εφαρμογή της Xiaomi,,,,, mi pc suite,. Αλλά θα περάσεις αγγλοκινεζικα και stable ,,, δεν θα είναι developer,,,,

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες, κινέζικα, πέρασες ρομ, καθ εαυτού κινεζική,,,,. ή,,,,, από τις ρυθμίσεις, επελεξες τα κινέζικα, που διορθώνεται. Για λύση ανάγκης υπάρχει εφαρμογή της Xiaomi,,,,, mi pc suite,. Αλλά θα περάσεις αγγλοκινεζικα και stable ,,, δεν θα είναι developer,,,,

 

Από τις ρυθμίσεις επέλεξα κινέζικα........τι κάνω για να επαναφέρω αγγλικά;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις επέλεξα κινέζικα........τι κάνω για να επαναφέρω αγγλικά;;;;

Στο YouTube δεν έχει κάποιο βίντεο για τι πως να αλλάξεις γλώσσα τουλάχιστο μπας και το πας με το μάτι και με τα χτυπήματα του μενού?

 

 

Θεωρώ πάνω κάτω το ίδιο θα είναι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά αδερφέ χαλάρωσε... Μια ερώτηση έκανα αν αξίζει η μετάβαση... Ούτε vs ούτε τίποτα... Τα πολλά μόνος του που γράφεις κτλ δεν συνυπάρχουν με την φιλοσοφία ενός forum. Από εκεί και πέρα τα περισσότερα ποστς αφορούν σε roms.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά χαλαρός είμαι αδερφέ, και η ερώτηση σου η μια έφερε κάμποσες απαντήσεις συγκρίνοντας. Αν θέλεις να δεις αν αξίζει η μετάβαση όπως ρώτησες, διαβάζεις στο νήμα του mi max και αφού έχεις το v10 θα μπορείς να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης, τόσο απλά. Τέλος εδώ, δεν θα γεμίζουμε το νήμα με άσχετες πληροφορίες.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχτες παρελαβα και εγω το κινητο το οποιο ηρθε σε 13 ημερες απο κινα αγορασμενο απο Aliexpress και θα ηθελα να μοιραστω τις πρωτες εντυπωσεις. Το τηλεφωνο ειναι αρκετα μεγαλο , ομορφο σχεδιαστικα πολυ καλη οθονη και η καμερα αρκετα καλη σε normal συνθηκες. Το τηλεφωνο ειχε ερθει με 45% μπαταρια και μου εβγαλε 4,5 ωρες οθονης νομιζω πολυ καλα. Το φορτισα με φορτιστη quick charge 2,0 που ειχα απο αλλο κινητο και απο 3% φορτισε το κινητο στο 100% σε 2,30 ωρες. Ηρθε με MIUI 8 GLOBAL 6.7.21 και το μενου ηταν μεταφρασμενο σε ελληνικα πολυ λιγο αλλα μετα το update που μου εβγαλε πηγε στην εκδοση 6.9.22 και τωρα ειναι μεταφρασμενο ολο στα ελληνικα και ολα δουλεουν αφογα στο τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για tabletaki να το εχω συνεχεια μαζι μου νομιζω αξιζει και παρα αξιζει ε;θελω να βαλω ενα προγραμμα με data και ναγινει το ιντερνετοταμπλετ μου Edited by Drjohn1980
Link to comment
Share on other sites

Moνο για χρηση ταμπλετ?

Μπορεις να βρεις φθηνοτερο και μεγαλυτερο.

Και ενα 7ιντσο μπορεις ανετα να το εχεις μαζι σου παντα.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορεί κάποιος φίλος να μου στείλει ένα τηλέφωνο επικοινωνίας με π.μ. να τον καλέσω να με βοηθήσει για τις ρυθμίσεις γλώσσας .

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά .

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Moνο για χρηση ταμπλετ?

Μπορεις να βρεις φθηνοτερο και μεγαλυτερο.

Και ενα 7ιντσο μπορεις ανετα να το εχεις μαζι σου παντα.

 

φθηνοτερο ναι μπορει ναβρω αλλα οχι με τετοια χαρακτηριστικα,και νομιζω οι διαστασεις του ειναι τελειες

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να κανεις με το mi max που ενα ταμπλετ των 250 ευρω δε μπορει?

Οσο για τις διαστασεις καλυτερο δεν υπαρχει, καταλληλο μονο.

Αφου σου κανει το μεγεθος ολα καλα.

Αλλα αποκλειστικα για ταμπλετ πιστευω το χαραμιζεις.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Τι θες να κανεις με το mi max που ενα ταμπλετ των 250 ευρω δε μπορει?

Οσο για τις διαστασεις καλυτερο δεν υπαρχει, καταλληλο μονο.

Αφου σου κανει το μεγεθος ολα καλα.

Αλλα αποκλειστικα για ταμπλετ πιστευω το χαραμιζεις.

 

γιατι το χαραμιζω?δηλαδη η χρηση που κανουμε στα κινητα μας και δεν τα χαραμιζουμε ειναι να μιλαμε και να στειλνουμε σμσ?αν κατσεις και το σκεφτεις περισσοτερο χρησιμοποιεις το κινητο σου σαν ταμπλετ-υπολογιστη παρα την κλασικη εννοια του τηλεφωνου,αλλα οπως ειπες περι ορεξεως...εμενα με βολευει που ειναι κατω απο 7 ιντσες αλλα για τηλεφωνο ειναι to much για μενα παντα.αλλα πιστεψε με δεν θα το χαραμισω...το αντιθετο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για τη χρηση εχεις δικιο.

Η ενσταση μου ειναι οτι με ενα 7-9ιντσο ταμπλετ (4g) πιστευω οτι μπορεις να κανεις πιο ανετα τη δουλεια σου και να δωσεις λιγοτερα χρηματα.

Οι 7 ειναι οριακα λιγες.

Αν το εχεις αποφασισει, καλοριζικο.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Για τετοια χρηση που λες εχω το λενοβο της υπογραφης μου. Εχει και παραεχει βαση ο συλλογισμος σου. Κι εγω θα προτιμούσα το mi max, το λενοβο ειναι καλο για βασικη χρηση αλλα στα δυσκολα "βηχει". Για μινι ταμπλετ ειναι καπως μικρο το xiaomi ομως,ηθελε 0.4-0.5 ιντσες παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Redmi Note 4 και τα δύο σαν επίδοση μου φαίνονται τα ίδια. Ποιο θα προτείνατε εσείς δεν έχω κανένα θέμα με το μέγεθος
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορεί κάποιος φίλος να μου στείλει ένα τηλέφωνο επικοινωνίας με π.μ. να τον καλέσω να με βοηθήσει για τις ρυθμίσεις γλώσσας .

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά .

 

Κατάφερα να επαναφέρω τα αγγλικά ! Ευχαριστώ όσους με βοήθησαν !

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...