Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος ψάχνει το User manual σε PDF θα το βρει εδώ :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει ήδη το MIUI, δεν χρειάζεται να κατεβάσεις. Μπαίνεις στα Widgets -> Toggles και βάζεις το Lock toggle στην αρχική οθόνη

 

Μπορείς να μου πεις ακριβώς τα βήματα γιατί δεν το βρίσκω πολύ, αλλά πηγαίνω Widgets αλλά Toggles δεν βρίσκω πουθενά.

 

Edit: panospc το βρήκα φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ.....

 

Άλλη ερώτηση, το Widget του καιρού που έχει μέσα ήδη η Xiaomi μπορούμε να το περάσουμε στον Nova launcher;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις nova, μπορείς να βάλεις εικονίδιο στην οθόνη ή στην μπάρα για κλείσιμο οθόνης. Επίσης το greenify έχει εικονίδιο για κλείσιμο οθόνης και "κοίμισμα" εφαρμογών, αλλά εμένα δεν μου δουλεύει καλά.

 

Καλησπέρα. Έχω το nova prime, αν θέλεις μπορείς να πεις , ποιο είναι το εικονίδιο. Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να μου πεις ακριβώς τα βήματα γιατί δεν το βρίσκω πολύ, αλλά πηγαίνω Widgets αλλά Toggles δεν βρίσκω πουθενά.

 

Edit: panospc το βρήκα φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ.....

 

Άλλη ερώτηση, το Widget του καιρού που έχει μέσα ήδη η Xiaomi μπορούμε να το περάσουμε στον Nova launcher;

 

Καλησπέρα. Έχω Ελληνικά στο κινητό. Ή ρύθμιση στα Ελληνικά πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το nova prime, αν θέλεις μπορείς να πεις , ποιο είναι το εικονίδιο. Ευχαριστώ.

 

Αν τραβήξεις την οθόνη προς τα κάτω θα δεις τα εικονίδια συντόμευσης, θα δεις ένα που λέει κλείδωμα, αυτό είναι για να κλειδώνει η οθόνη. Αν δεν είναι εκεί πάτησε ...More και θα το βρείς εκεί στα εικονίδια, απλά επέλεξε το να εμφανίζεται μόλις τραβάς την οθόνη.

 

Θανάση, ελληνικά που θελεις να βάλεις;

 

Αν θέλεις ελληνική γλώσσα πήγαινε ρυθμίσεις/πρόσθετες ρυθμίσεις/γλώσσα και εισαγωγή/γλώσσα......

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις στην αρχική οθόνη, πας πατάς οθόνη-γραφικά στοιχεία-ενέργεια nova-επιλέγεις κλείδωμα οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις στην αρχική οθόνη, πας πατάς οθόνη-γραφικά στοιχεία-ενέργεια nova-επιλέγεις κλείδωμα οθόνης

 

Μπορείς να μου πεις ακριβώς τα βήματα γιατί δεν το βρίσκω;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις στην αρχική οθόνη, πας πατάς οθόνη-γραφικά στοιχεία-ενέργεια nova-επιλέγεις κλείδωμα οθόνης

 

Το βρήκα,. Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να μου πεις ακριβώς τα βήματα γιατί δεν το βρίσκω;

 

Εφόσον εχεις nova,. στην οθόνη πατας,. επέλεξε τα γραφικά στοιχεία, πατας,, και επιλεγεις. από ένα σύνολο που θα δείξει,. κλείδωμα συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω και γω το κινητό εχω τώρα το lenovo note 8 το οποίο είναι 6 ίντσες όποτε δεν θα εχω πρόβλημα μεγέθους, για την ΡΟΜ να βάλω Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)για να εχω ελληνικά και update κάθε βδομάδα η και με αυτή εάν έρθει πάλι θα πρέπει να βάλω μια άλλη απο την ελληνική κοινότητα ώστε να εχω καλά ελληνικα.Το 3/32 θελω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με τις οδηγίες σας, το τουμπανάκι μου άρχισε να έρχεται σε "λογαριασμό"

Να θυμίσω ότι έχω την έκδοση, 3ram 64rom, είμαι με stable κινεζοαγγλικη και MIUI 8 [8.0.3.0(MBDCNDG)]

 

εχθές κατάφερα να δουλέψει το play store.

Έχω ακόμα ένα σοβαρό θέμα: Δεν μου συγχρονίζει με το Google ώστε να κατέβουν οι επαφές μου..

Αυτό σε όσα android κινητά είχα γίνεται μέσα σε 5-10 λεπτά από την στιγμή που θα περάσω τον λογαριασμό μου Google.

Εδώ δεν θέλει...

Προσπάθησα από τα permission να δώσω permissions σε εφαρμογές Google+,κλπ, αλλά επειδή τυχαία επέλεγα, δεν κατάφερα τίποτα.

Οπότε πάλι εδώ))

Έχω κατέβασει το launcher nova και το launcher της Google.

Google keyboard και νομίζω είμαι οκ.

Το Gmail επίσης φαίνεται να δουλεύει μια χαρά.

Το πρόβλημα ίσως είναι στο Google play services, γιατί παρατήρησα ότι ούτε και οι Google maps δε μπορούν να με "δουν"

Ενώ πατάω allow, όταν μου ζητά permission στο location, δεν το "παίρνει" και βγάζει νέο παραθυράκι για αποστολή bug report.

Πατάω οκ και ξαναβγαζει bug report 3-4 φορές και μετά σβήνει οι Google maps...

Επίσης έχω αποφασίσει να μην κάνω update σε όσες εφαρμογές δεν χρειάζονται (κυρίως κινέζικες) , αυτό είναι πρόβλημα ?

Για πάμε σιγά σιγά μήπως βρούμε άκρη..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκα ένα bug στο τηλέφωνο, συγκεκριμένα όταν πάω ρυθμίσεις/προβολή/λειτουργία ανάγνωσης/ ενώ έχω βάλει προγραμματισμένο να ανοίγει την μείωση λάμψης στο παρασκήνιο κάποιες ώρες, αυτό δεν το κάνει. Πρέπει να μπω εγώ απ τις ρυθμίσεις να το απενεργοποιήσω και να το ενεργοποιήσω ξανά για να δουλέψει. Ξέρει κανένας τίποτα σχετικό, είναι bug;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιες φορες το play store με βγαζει error retrieving information from server rh-01..

Βεβαια οταν κλεινω την εφαρμογη playstore και την ξανανοιγω δουλευει κανονικα...

Αλλα,εχω ψαξει ολες τις λυσεις στο ιντερνετ και δεν βρηκα μια λυση και μου το βγαζει παλι..το ειχε κανενας αλλος και το εχει διορθωσει??

 

Επισης πια εκδοση playstore εχετε?θελω να δω αν εχω το σωστο!

Εχω την εκδοση 6.9.21 G-all

Και Google play services 9.6.83

 

Εχω μηπως κατι λαθος εδω?

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Αυτα εχω κι εγω.

Μου ειχε παρουσιαστει το προβλημα αυτο το πρωτο καιρο που το ειχα.

Το πρωτο βημα ειναι να βγαλεις ολους τους λογαριασμους απο τα settings, other accounts, να κανεις wipe cache και data σε services και play store και να τους ξαναβαλεις.

Λογικα θα λυθει.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου λίγες ώρες την συσκευή και ξετρελάθηκα απλά. Το μέγεθος είναι τέλειο δεν διαπίστωσα καθόλου Λαγκ και όλα πάνε σφαίρα. Απλά βρήκα ένα μικρό θέμα όχι πολύ σοβαρό. Όταν αλλάζω το χρώμα από Led για τις ειδοποιήσεις δεν αλλάζουν χρώμα. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου λίγες ώρες την συσκευή και ξετρελάθηκα απλά. Το μέγεθος είναι τέλειο δεν διαπίστωσα καθόλου Λαγκ και όλα πάνε σφαίρα. Απλά βρήκα ένα μικρό θέμα όχι πολύ σοβαρό. Όταν αλλάζω το χρώμα από Led για τις ειδοποιήσεις δεν αλλάζουν χρώμα. Τι μπορώ να κάνω;

 

Μια επανεκκίνηση για αρχή έκανες;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα αλλά πάλι δεν άλλαξε.

 

Για δοκίμασε τότε αυτό

Light Flow Pro - LED Control

Κάποιο bug θα είναι, όπως έγραψα για το δικό μου λίγο πιο πάνω.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτα εχω κι εγω.

Μου ειχε παρουσιαστει το προβλημα αυτο το πρωτο καιρο που το ειχα.

Το πρωτο βημα ειναι να βγαλεις ολους τους λογαριασμους απο τα settings, other accounts, να κανεις wipe cache και data σε services και play store και να τους ξαναβαλεις.

Λογικα θα λυθει.

 

Το εχω κανει 3-4 φορες..μια απο τα ιδια!δεν μπορω να βρω τι φταιει..!βεβαια δεν το βγαζει παντα οχι οτι με ενοχλει ιδιαιτερα μιας και δουλευει κανονικα μετα απο κλεισιμο και ανοιγμα του playstore..αλλα με τρωει που δεν μπορω να βρω την λυση..:rolleyes:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Αν το βγαζει στο ασχετο, προσεξε μηπως κανει μεταβαση απο wi-fi σε mobile data εκεινες τις στιγμες.

Μου εχει παρουσιαστει και τοτε μια φορα.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω ποσο drain εχετε τη διαρκεια της νυχτας οταν δεν το πειραζετε.

Προσπαθησα να το στησω οσο το δυνατον καλυτερα και με το BBS βλεπω οτι αν δεν το πειραζω εχω 0.3%/ωρα.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω ποσο drain εχετε τη διαρκεια της νυχτας οταν δεν το πειραζετε.

Προσπαθησα να το στησω οσο το δυνατον καλυτερα και με το BBS βλεπω οτι αν δεν το πειραζω εχω 0.3%/ωρα.

 

Συνηθως 7-8 ωρες με τρωει 2% το βραδυ χωρις να το πειραζω μετα απο πληρη φορτιση και μπαταρια στο 100% να πεφτει στο 98%

 

Βεβαια το εχω δοκιμασει και οταν ειχα μπαταρια περιπου 48% και εχασε σε 8 ωρες 1% το βραδυ..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο 3/32 και 3/64 γερνω προς το 64 πιο πολύ λόγο επεξεργαστή όμως το 32 έχει την ρομ dev με ota και ελληνικά. Ή διάφορα στον επεξεργαστή είναι μεγάλη ή όχι;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

!!!

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως 7-8 ωρες με τρωει 2% το βραδυ χωρις να το πειραζω μετα απο πληρη φορτιση και μπαταρια στο 100% να πεφτει στο 98%

 

Βεβαια το εχω δοκιμασει και οταν ειχα μπαταρια περιπου 48% και εχασε σε 8 ωρες 1% το βραδυ..

 

2% ειναι περιπου οτι βλεπω κι εγω, 2.1/ 7 ωρες, 2.4%/ 8 ωρες.

Υποθετω wi-fi ανοιχτο και εσυ?

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

2% ειναι περιπου οτι βλεπω κι εγω, 2.1/ 7 ωρες, 2.4%/ 8 ωρες.

Υποθετω wi-fi ανοιχτο και εσυ?

 

Ακριβως φιλε μου..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...