Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Revolut, υπάρχει μία κάρτα , έχω, αλλά δεν είχα χρήματα, για να βάλω. Μπορείς να αγοράσεις, από εξωτερικό,,. ενημερωτικά , με όλο το θάρρος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλα για να μην υπάρχουν παραναοησεις και παρεξηγήσεις :

Ο συγκεκριμένος πωλητής πουλάει στο alliexpress το 3/64 στα 287,5$ + 2,63$ έξοδα αποστολης = 290$ (Estimated Delivery Time: 15-45 days, ships out within 7 business days). To Honorbuy το πουλάει στα 319$ για αγορα από Κινα, και 358$ για αγορα από Ευρωπαικη αποθήκη και παραλαβή σε 2 εργάσιμες ημερες. To αξιόπιστο Vickmall στα 309$ αγορα από Κινα. Ορίστε και screenshots

http://i.imgur.com/0xEObAZ.jpg http://i.imgur.com/xfedejT.jpg

O καθένας λοιπόν κρίνει τι είναι καλύτερο γιαυτον και αποφασίζει .... ;)

Άλλος βιάζεται και πληρώνει 324€ και άλλος δεν βιάζεται, περιμένει 15-45 μέρες (για Κινέζους μιλάμε) και πληρώνει 262€ :X

 

Κότσαρες ολόκληρο κατεβατο με screenshots για να μου πεις τι?

Ότι έχω δίκιο. Ευχαριστώ.

260 στο aliexpress

324 honorbuy

Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε.

Τα 15 έως 45 μέρες είναι κουραφεξαλα, με registered τώρα το καλοκαίρι φτάνουν οι αποστολές σε 15/20 ημέρες από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Κότσαρες ολόκληρο κατεβατο με screenshots για να μου πεις τι?

Ότι έχω δίκιο. Ευχαριστώ.

260 στο aliexpress

324 honorbuy

Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε.

Τα 15 έως 45 μέρες είναι κουραφεξαλα, με registered τώρα το καλοκαίρι φτάνουν οι αποστολές σε 15/20 ημέρες από Κίνα.

Μπορείς να είσαι πιο ευγενικός και να παραλείψεις τους χαρακτηρισμούς και τα αυθαίρετα συμπεράσματα ? Να συγκρίνουμε όμοια πράγματα / υπηρεσίες και όχι ανόμοια .....

Αγορά από Κινα με αγορα από Κινα, όχι αγορα από Κινεζικη αποθήκη με αγορα από ευρωπαικη αποθήκη ....

Σε forum βρίσκεσαι όχι σε καφενείο. Οποιος διαβαζει καταλαβαίνει. Τώρα το τι γραφεις η καταλαβαίνεις εσύ, δικό σου θέμα ...............

Και εν πασει περιπτώσει είναι δικαίωμα του καθενός να αγοράζει απ' οπου θέλει και να πληρωνει όσο και με οποιο τρόπο θέλει.

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να είσαι πιο ευγενικός και να παραλείψεις τους χαρακτηρισμούς και τα αυθαίρετα συμπεράσματα ? Να συγκρίνουμε όμοια πράγματα / υπηρεσίες και όχι ανόμοια .....

Αγορά από Κινα με αγορα από Κινα, όχι αγορα από Κινεζικη αποθήκη με αγορα από ευρωπαικη αποθήκη ....

Σε forum βρίσκεσαι όχι σε καφενείο. Οποιος διαβαζει καταλαβαίνει. Τώρα το τι γραφεις η καταλαβαίνεις εσύ, δικό σου θέμα ...............

Και εν πασει περιπτώσει είναι δικαίωμα του καθενός να αγοράζει απ' οπου θέλει και να πληρωνει όσο και με οποιο τρόπο θέλει.

 

Εντάξει ναι καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου.

Όντως όποιος διαβάζει καταλαβαίνει.

Σου χαλασα τη διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το παιδί εννοεί πως ο καθένας μπορεί να λέει την άποψή του απλά με κοσμιο τρόπο. Ο τρόπος σου ήταν και στα δικά μου μάτια ελαφρώς μη κοσμιος, θέλω να πιστεύω όχι επίτηδες. Καλό θα ήταν να προσέχουμε το πως εκφερουμε την άποψή μας (και το λέω εγώ που δεν είμαι και καμία Παναγία, έχω φάει Ban από xda στο παρελθον γιατί φερθηκα άσχημα.

Κατά τα άλλα μάλλον έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χαρακτήρισα κανενα

Ούτε μιλησα για καφενείο.

Εγώ απλά είπα ότι είναι αμαρτία να πετάτε 330 ευρώ για κάτι που θα κάνει 200 σε λίγο.

Το κουραφεξαλα δεν είναι μομφή προς κάποιον προσωπικά.

Απλα οποίος ψωνίζει τακτικά από Κίνα γνωρίζει ότι δεν παίζει 45 μέρες καλοκαιριατικα.

 

Καλή καρδιά παιδιά, τα λεφτά μας τα κάνουμε ότι θέλουμε.

Καμία φορά ξεχνάω ότι στη χώρα μας ο όρος καταναλωτική συνείδηση είναι ανύπαρκτος.

Να με συγχωρείτε

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ναι καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου.

Όντως όποιος διαβάζει καταλαβαίνει.

Σου χαλασα τη διαφήμιση.

E ναι έχω εκνευρισμό, κάνω διαφήμιση γιατί παίρνω ποσοστά, έχω βλέπεις μετοχές 30% από τα συγκεκριμένα μαγαζια, οποτε δεν θελω να πεσει ο τζιρος τους, γιατι μειωνονται και τα δικα μου τα κερδη . Λογικο νομιζω :cry:

 

Δεν χαρακτήρισα κανενα

Ούτε μιλησα για καφενείο.

Εγώ απλά είπα ότι είναι αμαρτία να πετάτε 330 ευρώ για κάτι που θα κάνει 200 σε λίγο.

Το κουραφεξαλα δεν είναι μομφή προς κάποιον προσωπικά.

Απλα οποίος ψωνίζει τακτικά από Κίνα γνωρίζει ότι δεν παίζει 45 μέρες καλοκαιριατικα.

Καλή καρδιά παιδιά, τα λεφτά μας τα κάνουμε ότι θέλουμε.

Καμία φορά ξεχνάω ότι στη χώρα μας ο όρος καταναλωτική συνείδηση είναι ανύπαρκτος.

Να με συγχωρείτε

Ναι, ναι τώρα που έσφιξαν οι ζεστες, οι ρυθμοί έχουν αυξηθεί και όλοι παραδίδουν γρηγορότερα .......:X

 

Ευτυχώς που κάποιοι εδώ μεσα έχουν καταναλωτική συνηδειση, ενώ κάποιοι άλλοι όχι. Τι να πω, συνεχίζεις να προκαλείς με τα λεγόμενα σου. Άσε καλύτερα, το σταματάω εδώ γιατί δεν θα βγάλουμε ακρη μαζι σου. Εξαλλου ούτε μομφή σε κανένα δεν απέδωσες, ούτε ασυνηδειτους μας είπες, ούτε ότι λίγο πολυ τα παίρνουμε από τους Κινέζους ...... Απλα πράγματα :O

Και για να σε προλάβω, σου λέω πως σε βάζω στη λιστα αγνόησης, γιατί δεν θέλω πια να διαβάζω τα μηνύματα σου, κοινώς "ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ" :ninja:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, ναι τώρα που έσφιξαν οι ζεστες, οι ρυθμοί έχουν αυξηθεί και όλοι παραδίδουν γρηγορότερα .......:X

 

 

Έχει δίκιο, πάνω από 20+ μέρες πολύ σπάνιο πια να κάνει το πακέτο από Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με μαγαζιά απτό aliexpress επιβεβαίωνω και εγώ ότι τα κορυφαία μαγαζιά για αγορές κινητών είναι το goldway και το top one, ειδικά το δεύτερο (απτό οποίο έχω ψωνισει δύο φορές) το οποίο σου στέλνει με DHL μέσω αγγλίας χωρίς τελωνείο με έξτρα επιβάρυνση περίπου 25€. Μετά την ιστορία που παίχτηκε με τα ταχυδρομεία (και πήρα τα λεφτά μου πίσω μετά από ενάμιση μήνα), πλέον αγορές κινητών μόνο απο εκεί και σε 7 ημέρες στην πόρτα μου.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με μαγαζιά απτό aliexpress επιβεβαίωνω και εγώ ότι τα κορυφαία μαγαζιά για αγορές κινητών είναι το goldway και το top one, ειδικά το δεύτερο (απτό οποίο έχω ψωνισει δύο φορές) το οποίο σου στέλνει με DHL μέσω αγγλίας χωρίς τελωνείο με έξτρα επιβάρυνση περίπου 25€. Μετά την ιστορία που παίχτηκε με τα ταχυδρομεία (και πήρα τα λεφτά μου πίσω μετά από ενάμιση μήνα), πλέον αγορές κινητών μόνο απο εκεί και σε 7 ημέρες στην πόρτα μου.
Ωραία, το θέμα είναι πως πιο πάνω επικρίναμε την καταβολή επιπλέον χρημάτων για γρηγορότερη αποστολη ..... Έτσι ξεκίνησε η "συζήτηση". Οποτε τώρα λεμε πως είναι προτιμότερη η έξτρα επιβάρυνση για να επιταχύνουμε την παράδοση ? :confused: :confused: :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το θέμα είναι πως πιο πάνω επικρίναμε την καταβολή επιπλέον χρημάτων για γρηγορότερη αποστολη ..... Έτσι ξεκίνησε η "συζήτηση". Οποτε τώρα λεμε πως είναι προτιμότερη η έξτρα επιβάρυνση για να επιταχύνουμε την παράδοση ? :confused: :confused: :confused:

 

Και ναι και όχι. Όπως το βλέπω εγώ, από καταστήματα όπως το top one επιβαρύνεσαι με 30€ μεταφορικά και το έχεις σε μια βδομάδα ,χωρίς κανένα φόβο εκτελωνισμου μιας και γίνεται τριγωνικα (Κίνα - UK-Ελλάδα) αλλά η τιμή είναι τιμή Κίνας. Ειδικά στο top one έχει και πολύ καλές τιμές. Σε ευρωπαϊκές αποθήκες είναι τριάντα τα μεταφορικά ΣΥΝ καπέλο που βάζουν τα ίδια τα μαγαζιά και η τιμή είναι παραπάνω από Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, θα συγκρινουμε ομοια πραγματα. Τα 290$ του alliexpress με τα 309$ του vickmall. Μπροστα στις δυο αυτες επιλογες εγω προτιμω το αξιοπιστο vickmall. Για μενα ειναι το πιο αξιοπιστο ολων των κινεζικων, μακραν. Για μενα. Αλλα ελεύθερη αγορα έχουμε, αγοράζει ο καθένας από οπου θέλει. Ας μείνουμε λοιπόν στα της συσκευής ....... :) Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα email, από honorbuy, το έστειλαν σήμερα.

 

dhl, στην αναζητηση, είναι Θεσσαλονικη, 11πμ,,,, για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον την Δευτερα, θα παραλαβω. Κοιταξτε και την διαδρομή, με παραγγελεια, από τριτη Βραδυ 5/7/2016
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι λίγο νωρίς αλλά εγώ έχω μια απορία: βλέπω σχεδόν όλα τα μηνύματα να είναι για αγορά, μαγαζιά κλπ... Βοηθητικά και χρήσιμα, αλλά ελάχιστα είναι σχετικά με την χρήση, χαρακτηριστικά, προβλήματα, rom κλπ... Να υποθέσω ότι το τηλέφωνο είναι παραπάνω από καλό; Απροβλημάτιστο; Είναι νωρίς ακόμα; Έχουν ανακοινωθεί ήδη τα Lenovo Phab2, Honor V8 max, και ποιος ξέρει τί άλλο θα βγει, και το ερώτημα είναι, αξίζει να πάει κάποιος στο Mi Max ΤΩΡΑ; Κάποιος που θέλει να το κρατήσει, όπως έκανα με το Samsung Note 1; Θα μπλέξει με τις rom, ή θα είναι ήσυχος με τις ενημερώσεις που θα έχει; Δεν έχω εμπειρία με xiaomi, γιαυτό ρωτάω. Πάντα με την λογική ότι θα το κρατήσω, όχι "αν δεν μου κάνει, θα το αλλάξω σε 6 μήνες"...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύει να το κρατήσεις αρκετά χρόνια , έχε υπόψιν ότι δεν έχει την Β20 band στο LTE που παίζει σε αρκετές περιοχές ειδικά της επαρχίας.
Link to comment
Share on other sites

@thouthou

 

Προσωπικα με την official rom δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο.. ουτε κολλημα, ουτε "να το σκεφτει" λιγο.. ειμαι και γω απο αυτους που κρατανε χρονια τα κινητα..

 

Ισως ξενερωσεις λιγο με το miui ως που να το μαθεις, οπως και εγω, αλλα αμα το μαθεις θα το αγαπησεις πιστευω.. και γω samsung ειχα πριν.. αυτα..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι λίγο νωρίς αλλά εγώ έχω μια απορία: βλέπω σχεδόν όλα τα μηνύματα να είναι για αγορά, μαγαζιά κλπ... Βοηθητικά και χρήσιμα, αλλά ελάχιστα είναι σχετικά με την χρήση, χαρακτηριστικά, προβλήματα, rom κλπ... Να υποθέσω ότι το τηλέφωνο είναι παραπάνω από καλό; Απροβλημάτιστο; Είναι νωρίς ακόμα; Έχουν ανακοινωθεί ήδη τα Lenovo Phab2, Honor V8 max, και ποιος ξέρει τί άλλο θα βγει, και το ερώτημα είναι, αξίζει να πάει κάποιος στο Mi Max ΤΩΡΑ; Κάποιος που θέλει να το κρατήσει, όπως έκανα με το Samsung Note 1; Θα μπλέξει με τις rom, ή θα είναι ήσυχος με τις ενημερώσεις που θα έχει; Δεν έχω εμπειρία με xiaomi, γιαυτό ρωτάω. Πάντα με την λογική ότι θα το κρατήσω, όχι "αν δεν μου κάνει, θα το αλλάξω σε 6 μήνες"...

 

σε μια εβδομαδα χρησης δεν βλεπω προβληματα εγω, το μονο που εκανα ηταν να αλλαξω τη rom που ειχε βαλει το κινεζομαγαζο με official και το αφησα ετσι(η ρομ του κινεζομαγαζου δεν κανει ενημερωσεις). Δεν εχει Ελληνικα τωρα αλλα δεν εχω κανενα προβλημα να ειναι στα Αγγλικα εγω προσωπικα. Ειναι αυτο που λεμε value for money, πραγματικα δεν περιμενα να ειναι τοσο καλο , αξιζει τα λεφτα του κια με το παραπανω. Εχει βγει φυσικα και Ελληνικη ρομ και οποιος θελει τη βαζει.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή όλοι εσείς που γκρινιαζετε για το 4g και τη μπάντα που λείπει από τα κινέζικα, πρέπει να μας εξηγήσετε τι ακριβώς το θέλετε το 4g. Δίνει κανένα πρόγραμμα 20 γιγα το μήνα με 10 ευρώ καμία εταιρεία κι έχω χάσει επεισόδια? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά σε κάποιες περιοχές δίνει κάλυψη σε 4g στα 800 και το αμέσως καλύτερο είναι ένα ελεεινό 3g ή edge που σου έρχεται να πεταξεις το κινητό στον τοίχο. Εκεί λοιπόν το 4g σώζει . Να μου πεις αυτό συνήθως θα γίνει σε κάνα χωριό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις που κινείται ο άλλος και τις ανάγκες του.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καποιοι εδω μεσα δεν καταλαβαινουν τιποτε. Ουτε οτι ο καθενας μπορει να εχει διαφορετικες αναγκες, διαφορετικα γουστα, διαφορετικη αποψη ....... Τι να πει κανεις. Μαλλον δεν εχουν συνηθισει να συμμετεχουν σε forum αλλα σε καφενεια οπου οποιος θελει να επιβληθει, το κανει δια βοης και με τη δυναμη της φωνης. Οποιος φωναζει πιο πολυ εχει δικιο. Πω πω τι να πει κανεις :X

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καποιοι εδω μεσα δεν καταλαβαινουν τιποτε. Ουτε οτι ο καθενας μπορει να εχει διαφορετικες αναγκες, διαφορετικα γουστα, διαφορετικη αποψη ....... Τι να πει κανεις. Μαλλον δεν εχουν συνηθισει να συμμετεχουν σε forum αλλα σε καφενεια οπου οποιος θελει να επιβληθει, το κανει δια βοης και με τη δυναμη της φωνης. Οποιος φωναζει πιο πολυ εχει δικιο. Πω πω τι να πει κανεις :X

 

Είδες τι παλιανθρωπος και παλιοχαρακτηρας είμαι φίλε μου?

Δία βοης ρώτησα επιτακτικα τον καθένα εδώ μέσα τι χρειάζεται το 4g.

Aν είναι δυνατόν. Και σου χαλασα και τη διάθεση σαββατοβραδο πράμα.

Προτείνω τον δημόσιο λιθοβολισμο μου, στέρηση εξόδου αναδρομικα απ όταν ήμουν φαντάρος, καταβολή προστίμου ίση με το 40% του μισθού μου και για 36 μήνες. Τελος τιμωρία στον πίνακα να γράψω 10000 φορές "Δεν θα ξανά ρωτήσω τι το θέλετε το 4g"

Μόνο έτσι θα πάρω το μάθημα μου ο ξεδιαντροπος, που νόμιζα ότι θα ρωταγα ότι μου καπνίσει σε τεχνολογικό φόρουμ, οσαν να έβρισκομουν σε καφενείο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω Q κάρτα με 2gb δεδομένα το μήνα. Προτιμώ το 4g για την ταχύτητα του. Δεδομένο. Και εφόσον κάπου υπάρχει κάλυψη 4g είναι κρίμα να μην μπορώ να την έχω. Η μπάντα 20 μπορεί να καλύψει μεγάλες αποστάσεις και εξ αυτού έχει ήδη αρχίσει να χρησιμοποιείται πολύ στην επαρχία. Οπότε για εμένα είναι απαραίτητο να έχω κινητό με αυτήν τη μπάντα. Αυτό σημαίνει ότι μέχρι η Xiaomi να βάλει την μπάντα αυτή στα κινητά της εγώ δεν θα ξαναπάρω κινητό της. Και ναι, είχα το redmi note 4g και είμαι ευχαριστημένος χρήστης της και μου αρέσει η miui.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή όλοι εσείς που γκρινιαζετε για το 4g και τη μπάντα που λείπει από τα κινέζικα, πρέπει να μας εξηγήσετε τι ακριβώς το θέλετε το 4g. Δίνει κανένα πρόγραμμα 20 γιγα το μήνα με 10 ευρώ καμία εταιρεία κι έχω χάσει επεισόδια? :lol:

Εγω σερφαρω σε 2g μου αρεσει να βλεπω και να βλεπω και να βλεπω και να βλεπω και να βλεπω να φορτωνει η σελιδα/ τα βιντεο / τα update κλπ δεν εχω τι να κανω και ετσι περναω την ωρα μου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...