Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω θα κανω υπομονή μέχρι τελη Ιουνίου για αγορα ελπιζω να εχει πεσει 100-150.

Τωρα γλυκοκοιταζω και το λευκό.

 

pik. Που εισαι? Πες μας νεα απο τη συσκευή :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαφήμιση λέγεται.. Τι περίμενες δηλαδή;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

αυτο δεν ειναι διαφημιση ,ειναι κοροιδια!!!

 

Οταν σε καποιο τομεα ενα προιν δεν ειναι τελικα απο τα κορυφαια ,απλα δεν ασχολουμαστε και διαφημιζουμε τα αληθινα πλεονεκτηματα του προιοντος,.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις 2 μερες αυτονομια τα ιδια λενε και για το z5 το οποίο με την λολιποπ ειχε 5-5μιση ωρες οθονη και με μετρια χρήση εβγαζε 2 μερες. Με τη mm το Ζ5 επεσε στις 3μιση-4

 

Αν το 10 βγαζει όπως λενε λιγο πανω απο 4 ωρες μιλαμε για εξαιρετική αυτονομια.

καλυτερη απο s7. G5. Z5

Edited by THEO_LEGEND

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα κανω υπομονή μέχρι τελη Ιουνίου για αγορα ελπιζω να εχει πεσει 100-150.

Τωρα γλυκοκοιταζω και το λευκό.

 

pik. Που εισαι? Πες μας νεα απο τη συσκευή :)

 

Μια απο τα ιδια,μενω με το Α9 κ μολις πεσει λιγο η τιμουλα βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρεις καποια στιγμη ?

πως σου φανηκε απο αυτα που εχουμε δει μεχρι τωρα?

Καλησπερα.

Σίγουρα θα το πάρω, έχω μείνει εδώ και 2 χρόνια με το M8..

Έχει τα θετικά του και τα αρνητικά του όπως όλοι φαντάζομαι..

Αλλά όπως και να το κάνεις κανένας άλλος δεν έχει Sense :p οπότε...

αυτο δεν ειναι διαφημιση ,ειναι κοροιδια!!!

 

Οταν σε καποιο τομεα ενα προιν δεν ειναι τελικα απο τα κορυφαια ,απλα δεν ασχολουμαστε και διαφημιζουμε τα αληθινα πλεονεκτηματα του προιοντος,.

Θέλεις να μου πεις δηλαδή ότι πρώτη φορά σου ξανασυμβαίνει έτσι???

Όλοι το ίδιοι κάνουν και μερικοί σου πασάρουν μέχρι και νυχτερινές φώτο επεξεργασμένες σαν και καλά να τραβήχτηκαν μόλις με το κινητό :X

Διαφήμιση λέγεται είτε μας αρέσει είτε όχι, από κει και πέρα δεν χρειάζεται ούτε να τσιμπάμε σε ότι προωθεί ο καθένας ούτε φυσικά να "διαρρηγνύουμε τα ιμάτιά μας" νιώθοντας ότι μια εταιρία μας εξαπατά. Δόξα το θεό θεωρώ ότι είμαστε όλοι νοήμονα όντα με κρίση για

μην πέφτουμε στις παγίδες του marketing..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

η μπαταρια του ειναι περιεργη.

δεν ειναι για πανω απο 5 ωρες SOT με τιποτα.

Μου φθανουν προσωπικα;

Ναι.

ομως μπορει σε αλλους οχι.

 

αυριο θα ανεβασω screenshots και καμμια φωτο που εβγαλα με το κινητο καθως επισης και γενικες εντυπωσεις μετα απο 5 μερες που το εχω.

 

Δημήτρη αν δεν σου είναι κόπος δοκίμασε να το φορτίσεις κ με νορμάλ φορτιστή (εννοώ όχι quick charge) μήπως δεις καμιά διαφορά προς το καλύτερο όσον αφορά την αυτονομία.

Αλήθεια πόση ώρα χρειάζεται για μια πλήρη φόρτιση?

 

Edit..

Το ξέχασα ότι έχει USB c οπότε λογικά δεν θα έχεις κάποιο συμβατό φορτιστή..ίσως με κανένα ανταπτορακι

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειναι διαφημιση ,ειναι κοροιδια!!!

 

Οταν σε καποιο τομεα ενα προιν δεν ειναι τελικα απο τα κορυφαια ,απλα δεν ασχολουμαστε και διαφημιζουμε τα αληθινα πλεονεκτηματα του προιοντος,.

Δες το βιντεο και πες μου οτι δεν ειναι αυτο κοροιδια.

κανει την νυχτα μερα. Μαλλον βαλανε αισθητηρα απο την α7s επανω

https://www.youtube.com/watch?v=bJAD9nnoDic

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πως και αυτο κοροιδια ειναι και μαλιστα πιο μεγαλη απο αυτα που λεει η htc!!

Απλως δε μπορω να πιστεψω πως βγαζει συσκευη με χειροτερη μπαταρια απο τον ανταγωνισμο και ηχο και το διαφημιζει σαν κατι κορυφαιο.

 

Να σημειωσω πως παντα ειχα htc τηλεφωνο,δεν εχω αγορασει ποτε samsung

 

Αρα σαν πελατης εχω δικαιωμα της κρητικης.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πως και αυτο κοροιδια ειναι και μαλιστα πιο μεγαλη απο αυτα που λεει η htc!!

Απλως δε μπορω να πιστεψω πως βγαζει συσκευη με χειροτερη μπαταρια απο τον ανταγωνισμο και ηχο και το διαφημιζει σαν κατι κορυφαιο.

 

Να σημειωσω πως παντα ειχα htc τηλεφωνο,δεν εχω αγορασει ποτε samsung

 

Αρα σαν πελατης εχω δικαιωμα της κρητικης.

 

Απλα φετος η ΗΤC εκανε αυτο που κάνουν οι άλλες μεγάλες εταιρίες. Κατι δηλαδη σαν το βιντεο που σου έδειξα.

Χειρότερη μπαταρία? Γιατί? Δηλαδη αν στο τελος της ημερας εχει την μπαταρια στο 30% και του s7 για παράδειγμα ειναι στο 37% θα σε χαλασει?

Γιατί μεγαλύτερες διαφορές αυτονομίας δεν νομίζω να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Το htc 10 δεν ειναι s7 edge ειναι όμως το πιο ποιοτικό τηλ. που κάνει τα πάντα πολύ καλά οσοι λατρεύουν το μέταλλο και ολα τα στοιχειά της htc σίγουρα θα λατρεψουνε αυτο το

τηλ. κρίμα που μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να βγάζουν 5.5 με μεγαλύτερη μπαταριά .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Από τώρα βάζω και ένα "στοίχημα" για τον ήχο του κινητού (πλακα κάνω)

 

Δε νομίζω να υπάρχει κάτι πιο ποιοτικό.

 

Να τσιρίζει πιο πολύ ναι.

 

Ακόμα και τα sites που το θάψανε δεν είπανε κάτι για τον ήχο σε σχέση μα τον ανταγωνισμό.

Με λίγο house μουσικούλα που έχει και λίγο μπάσο και όχι κάτι πριμαριστο θα το δοκίμαζα διπλα διπλα με κάποιο άλλο κινητό.

Και από το ηχείο του και με σύνδεση σε ένα ηχοσύστημα με το καρφί (και ακουστικά φυσικά)

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

 

Προσωπικά πιστεύω πως η συζήτηση έχει ξεφύγει..

 

Δεν υπάρχει κινητό τηλέφωνο αυτή τη στιγμή που να ταιριάζει σε όλους... και σίγουρα δεν υπάρχει το τέλειο... η δε σύγκριση για το πια διαφίμιση μας κοροιδεύει περισσότερο δεν έχει νόημα... γι' αυτό έχουμε "λογική", για να μην τρώμε ότι κουτόχορτο μας πετάνε...

 

Αυτό που πρέπει να καταλάβετε μερικοί είναι ότι αυτό που αγοράζει ο χρήστης είναι ένα συνδυασμό hardware και software..

Όσο αφορά το hardware πιστεύω φέτος η samsung προσφέρει το καλύτερο πακέτο..

η επιλογή όμως να μην στηρίζει το community, αυτό που την ανέβασε στην ουσία στο θρόνο της όταν ήταν η πιο open εταιρεία επί s1, s2, s3, προσωπικά με αποτρέπει από το να ξανα αγοράσω samsung.. το knox σε συνδυασμό με τους close Exynos είναι ότι πιο unfriendly προς το community..

 

Η camera του HTC 10 όπως φαίνεται είναι decent.. και ίσως στα ίδια επίπεδα με s7 αν συγκρίνουμε raw files... Τα jpg φαίνεται να υπερέχει το samsung στα περισσότερα τεστ, αφού έχει τελειοποιήσει τους αλγόριθμους της μέσα από την εμπείρια στη S line.. Η HTC με τόσο πειράματα τα τελευταία χρόνια με τις Ultrapixel και το "κακο" m9 πέρσι.. κατάφερε να παραδώσει κάτι που τουλάχιστον συγκρίνεται στην λεπτομέρεια με το s7 και αυτό είναι αξιοσημείωτο.. το hardware υπάρχει... βελτιώσεις στο software θα υπάρξουν σίγουρα..

 

Στον ήχο δεν επιδέχεται σύγκριση... τουλάχιστον αυτό κατάλαβα μέσα από τα reviews... Προσωπικά γούσταρα front facing speakers οπως ήταν στο m7, m8, m9 (δεν είχα κανένα από αυτά)... ο κόσμος όμως δεν συγχώρεσε/κατάλαβε ποτέ την αναγκή της ύπαρξης της μαύρης γραμμής με το logo κάτω από την οθόνη... οπότε άλλαξαν το design... τώρα ψάχνουν όλοι τα front facing speakers και κάνουν παράπονο για αυτή την επιλογή..

 

Όσο αφορά το software, η HTC από το m7 και μετά προσφέρει ίσως το καλύτερο skin για android.. Ειδικά φέτος με αυτό που έκανε σε συνεργασία με τη google... Προσωπικά δεν βρισκώ άσχιμο το Touchwiz της Samsung, σίγουρα όμως είναι κακογραμμένο σε σχέση με το Sense.. Για το bloatware ξεκίνησε μια προσπάθεια από πέρσι με το s6 από την samsung να το κάνει lighter... whatever..

 

Επειδή δεν αλλάζω τηλέφωνα κάθε 6 μήνες.. και μου αρέσει να πειραματίζομαι με roms κτλ.. τα samsung δεν είναι επιλογή.. για μένα..

light skin, decent camera, great sound ==> ΗΤC 10..

 

το θέμα battery.. δεν το ακουμπάω... είναι νωρίς ακόμα..

 

Έκανα pre-order από ht.com/uk με promo code => 512 λίρες

Koiτάζοντας το αντίστοιχο νήμα στο xda πολλοί αναφέρουν αγορά από http://www.very.co.uk με καινούριο account το οποίο προσφέρει 20% έκπτωση στη πρώτη παραγγελία.. πάει 465 λίρες... για όποιον ενδιαφέρεται.. δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι αυτή σελήδα.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Αντε έρχεται μόλις ήρθε εμαιλ ότι έφυγε από expansys η παραγγελια μάλλον αύριο το απόγευμα θα το έχω στα χέρια μου
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο στο οποίο τρέχουν ολες οι συσκευές το ίδο webscript φαίνεται να πηγαίνει καλά η συσκευή πάντως

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε έρχεται μόλις ήρθε εμαιλ ότι έφυγε από expansys η παραγγελια μάλλον αύριο το απόγευμα θα το έχω στα χέρια μου

To gold παραγγειλες?

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όχι το garbon Black

Βλέπω ότι διαθέσιμο έχει το gold γι αυτό ρωτάω. Αντε με το καλό...

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο στο οποίο τρέχουν ολες οι συσκευές το ίδο webscript φαίνεται να πηγαίνει καλά η συσκευή πάντως

 

Σε αυτονομία ξεπερνάει ολες τις ναυαρχιδες της κατηγορίας του συμφωνα με τα περισσότερα τεστ και reviews.

Για μενα οτιδήποτε πανω απο 4 ωρες sot ειναι καλα.

 

Εδω πέρυσι ανεχτηκαμε τις 2μιση-3 ωρες του s6:X

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μόλις πάτησε πόδι σε Ευρώπη, άντε να δούμε..:rolleyes:

Στον καλύτερο συνδυασμό το πήρες εσύ... Αντε με το καλό και εσύ φίλε μου

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτονομία ξεπερνάει ολες τις ναυαρχιδες της κατηγορίας του συμφωνα με τα περισσότερα τεστ και reviews.

Για μενα οτιδήποτε πανω απο 4 ωρες sot ειναι καλα.

 

Εδω πέρυσι ανεχτηκαμε τις 2μιση-3 ωρες του s6:X

Μισα μισα είναι τα reviews σε αυτό το τομέα αλλα δεν είναι του θέματος.

 

Η πραγματική χρηση έχει σημασία το ειπαμε πολλάκις.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία επιπέδου m7 δηλαδή; Μηδέν εξέλιξη στο τομέα μπαταρία εδώ και χρόνια σε όλους τους κατασκευαστές. Μετά από g2 με 4.2.2 και z3, το χάος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση απο s7 edge αξίζει σε m10 ?μπαταρια.οθονη.και αίσθηση στο χερι.

1 ατομο το εχει μεχρι στιγμης στην παρεα απ οσο ξερω,σιγουρα καθεται καλυτερα στο χερι το 10 λογω καμπυλης και απο μπαταρια ακουγεται λιγο πανω απο s7.

Σε κανα 2 βδομαδες ομως θα ξερουμε καλυτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

"I love the SIM card tray on the HTC 10. Enough that I wrote a Haiku about it."

http://www.androidcentral.com/ode-htc-10s-sim-card-tray

 

HTC 10 shines in bend, scratch and burn tests, impressing with its durability

http://pocketnow.com/2016/05/09/htc-10-bend-scratch-burn-durability-tests

 

Είναι λεπτομέρειες που δε φαίνονται ,ούτε κάνουν τη διαφορα,αλλα υπάρχουν.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...