Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

HTC 10 durability test

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για οικοδομικό υλικό

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα του κινητου ειναι κορυφαια.

δεν επιδεχεται κριτικη,η αισθηση στο χερι ειναι πραγματικα απιστευτη.

 

δεν εινα απιστευτη η ενταση του ηχειου του.

Διπλα απο το S7 χανει καθαρα...βασικα το πιο δυνατο ειναι το G5.

εκει που το κινητο μπορω να πω ειναι το κορυφαιο,ειναι η ποιοτητα στα ακουστικα αν ενωσετε ακομα και απλα.

δεν υπαρχει ο ηχος.Πραγματικα δεν σταματαω να ακουω μουσικη με αυτο το κινητο.

 

η μπαταρια του ειναι περιεργη.

δεν ειναι για πανω απο 5 ωρες SOT με τιποτα.

Μου φθανουν προσωπικα;

Ναι.

ομως μπορει σε αλλους οχι.

 

αυριο θα ανεβασω screenshots και καμμια φωτο που εβγαλα με το κινητο καθως επισης και γενικες εντυπωσεις μετα απο 5 μερες που το εχω.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, τσέκαρε τη μπαταρία αν μπορείς σε data. Φίλος μου ανέφερε ότι σε 3g/4g δεν είδε πάνω από 3,5 ώρες SOT. Αν αυτό ισχύει, προσωπικα δεν αγγίζω αυτή τη συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι 5 ώρες sot με μικτή χρήση θα ήταν πολύ καλά, αλλά δυστυχώς μάλλον δεν ισχύει τουλάχιστον ακόμα. Ίσως μετά από κάποια update να ψιλό στρώσει και άλλο.

Δημήτρη για κάμερα δεν μας είπες επίσης κάτι ενθαρθντικο. Όταν μπορέσεις πες μας και για την κάμερα του

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου προκαλεί ουδεμία έκπληξη οι μέτριοτατες επιδόσεις σε αυτονομία.

Ειναι κάτι που το περίμενα και χωρίς απαραίτητα να διαβάσουμε τα πρώτα review που δυστυχώς το επιβεβαιώνουν οπως αντίστοιχα οι εντυπώσεις πρώτων χρηστων.

 

Και η φωτεινότητα της οθόνης θα περίμενα 1-2 κλικ καλύτερη απόδοση να είχε σε εξωτερικούς χώρους οπως και η πιστότητα χρωματων out of the box να ειναι άριστη.

 

Αποδεικνύεται οτι σε LCD οθόνες μεταξύ κατασκευαστών μόνο Apple και Huawei βάζουν τις ανώτερες υλοποιήσεις.

 

HTC/Sony/LG εχουν αρκετή δουλειά για περαιτέρω βελτίωση.

 

Κάτω απο 500 nits τιμές δεν αρμόζουν σε flagship ναυαρχίδα ιδιαιτερα σε ηλιόλουστες χώρες οπως η Ελλάδα οπως εχουν αναφέρει αρκετα review.

 

 

 

Φαντάζομαι ότι 5 ώρες sot με μικτή χρήση θα ήταν πολύ καλά, αλλά δυστυχώς μάλλον δεν ισχύει τουλάχιστον ακόμα. Ίσως μετά από κάποια update να ψιλό στρώσει και άλλο.

Δημήτρη για κάμερα δεν μας είπες επίσης κάτι ενθαρθντικο. Όταν μπορέσεις πες μας και για την κάμερα του

 

Nikos from s7 edge

 

Μετα το τελευταίο update η ποιότητα της κάμερας ειναι σε πολυ υψηλά επίπεδα και εφάμιλλη με τις άλλες κορυφαίες συσκευής.

 

Εδω έκανε η HTC πολυ καλή δουλειά και αξίζει το σεβασμό και αναγνώριση σε σχέση με τα προηγούμενα ετη.

http://www.androidcentral.com/htc-10-camera-patch-updated-impressions-and-sample-shots?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα χρειάζεται για πλήρη φόρτιση; Αν φορτίζει γρήγορα, τότε μετριάζεται κάπως το πρόβλημα της μέτριας αυτονομίας. Χαίρομαι που έχει κορυφαίο ήχο από τα ακουστικά. Ακούω πολύ μουσική από το κινητό και αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε το κινητό μου κάνει
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες νέες συσκευές φορτίζουν γρήγορα πλέον.

Σε 1.5 ώρα πάνω κάτω εχουν φορτίσει.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορεί να την γουστάρουμε αρκετοί από εδώ σαν εταιρεία, αλλά πρέπει να πούμε ότι και φέτος φτιάχνει κάτι, χαλάει κάτι άλλο. Δεν γίνεται να έχεις μεγάλο σώμα πιο χοντρή συσκευή από ότι άλλο κυκλοφορεί και να βάζεις μόνο 3.000 μπαταρία στην ναυαρχίδα σου. Δεν γίνεται η οθόνη σου μετά από τόσα χρόνια να υστερεί κυρίως σε φωτεινότητα έναντι του ανταγωνισμού. Είναι προβληματα προγενεστερων χρόνων και έπρεπε να τα λύσεις. Ευτυχώς πρόσθεσε πολύ καλή κάμερα εφαμιλη του ανταγωνισμού που σίγουρα είναι ένα συν. Πάντως πιστεύω ότι την επανάσταση στην εποχή του την έφερε το m8. Το m10 δεν φέρνει επανάσταση, απλά είναι ένα καλό τηλ.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που λέγανε στα teasers 2 μέρες μπαταρία.

Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να αφήσουν την οθόνη σε fhd ώστε να κερδίσουν από εκεί τη χαμένη αυτονομία. Αλλά τη περιμένεις ,βαδίζει όπως ο ανταγωνισμός.

Αυτό το κακό να βάζουν qhd σε 5 και 5.5 ίντσες δε μπορώ να το καταλάβω.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που λέγανε στα teasers 2 μέρες μπαταρία.

Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να αφήσουν την οθόνη σε fhd ώστε να κερδίσουν από εκεί τη χαμένη αυτονομία. Αλλά τη περιμένεις ,βαδίζει όπως ο ανταγωνισμός.

Αυτό το κακό να βάζουν qhd σε 5 και 5.5 ίντσες δε μπορώ να το καταλάβω.

 

Με προβληματιζει κ εμενα για τους χρονου της μπαταριας,ως κατοχος Α9 κ με αρκετα χαμηλοτερη μπαταρια δεν βλεπω τρελες διαφορες,θα μιλησω βεβαια κ με τον φιλο "pik" για να εχω καλυτερη εικονα περι μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

4-5 ωρες οθονης ειναι πολυ καλα πιστεύω και βγαζουν τη μερα ανετα,κρίνοντας απο το z5 που εχω τωρα θα είναι καλυτερο κι ας εχει την qhd αναλυση οθονης.

Για το χρωμα δεν εχω καταληξει ακομη..

Δημητρη αν μπορεις ανεβασε φωτο του κινητου να φαινεται απο διαφορες γωνιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσο και αν έχει την συμπάθεια μας η HTC νομίζω ότι όλοι μας περιμέναμε κάτι παραπάνω από το 10 αρι. Μην προσπαθούμε να χρυσωσουμε το χάπι. Δυστυχώς η ψαλίδα άνοιξε κι άλλο από την Samsung. Παίζει μόνη της στο παιχνίδι και είναι στην κορυφή αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας. Το θέμα είναι ότι το 10αρι είναι μία πολύ καλή συσκευή αλλά όχι αυτό που πίστευαν όλοι πριν κυκλοφορήσει. Την περιμέναμε πιο δυνατή και πιο ολοκληρωμενη.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσο και αν έχει την συμπάθεια μας η HTC νομίζω ότι όλοι μας περιμέναμε κάτι παραπάνω από το 10 αρι. Μην προσπαθούμε να χρυσωσουμε το χάπι. Δυστυχώς η ψαλίδα άνοιξε κι άλλο από την Samsung. Παίζει μόνη της στο παιχνίδι και είναι στην κορυφή αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας. Το θέμα είναι ότι το 10αρι είναι μία πολύ καλή συσκευή αλλά όχι αυτό που πίστευαν όλοι πριν κυκλοφορήσει. Την περιμέναμε πιο δυνατή και πιο ολοκληρωμενη.

Νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός...

 

Μια χαρά είναι το 10

 

Τι έπρεπε Δηλαδή να περιμένουμε?

 

Εάν είχε τιμή στα 500_550 νομίζω θα πήγαινε τρένο

 

Στάλθηκε από το HTC One M9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός...

 

Μια χαρά είναι το 10

 

Τι έπρεπε Δηλαδή να περιμένουμε?

 

Εάν είχε τιμή στα 500_550 νομίζω θα πήγαινε τρένο

 

Στάλθηκε από το HTC One M9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ! Μια χαρά είναι το 10αρι, λίγο την τιμολόγηση να πρόσεχε η HTC θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα! Μόνο με ένα "δυνατό" όνομα μπορείς να πουλάς σε πολύ υψηλές τιμές.....

Εδω η διαφορα σε καμερα παιδια ειναι εμφανης...

Ναι όντως!

Αν είναι αντικειμενικά αυτά τα test's- review's, τότε πραγματικά είναι εμφανής η διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο άνοιξε την ψαλίδα η Samsung δεν κατάλαβα;

Αν εξαιρέσεις την amoled το HTC σου προσφέρει επιπλέον usb-c , δυο κάμερες με ois ,ποιον ποιοτικό ηχο, και ποιό γρήγορη ταχυφορτιση.

Αν σε αυτά βάλω το προτιμότερο μεταλλικό σασί από το γυαλί λόγο των δακτυλιων που αφήνει τότε τι μένει;

Η ασύρματη φόρτιση που στην ουσία δεν είναι ασύρματη;

 

Να προσθέσω επίσης πως στην HTC δεν είναι αποτρεπτική η διαδικασία ρουταρισματος αφου χωρίς ασφάλειες τύπου Knox δεν χάνεται η εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο άνοιξε την ψαλίδα η Samsung δεν κατάλαβα;

Αν εξαιρέσεις την amoled το HTC σου προσφέρει επιπλέον usb-c , δυο κάμερες με ois ,ποιον ποιοτικό ηχο, και ποιό γρήγορη ταχυφορτιση.

Αν σε αυτά βάλω το προτιμότερο μεταλλικό σασί από το γυαλί λόγο των δακτυλιων που αφήνει τότε τι μένει;

Η ασύρματη φόρτιση που στην ουσία δεν είναι ασύρματη;

 

Να προσθέσω επίσης πως στην HTC δεν είναι αποτρεπτική η διαδικασία ρουταρισματος αφου χωρίς ασφάλειες τύπου Knox δεν χάνεται η εγγύηση

Αδιάβροχο καλύτερη μπαταρία ανώτερη κάμερα δεν είναι σημαντικά;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο άνοιξε την ψαλίδα η Samsung δεν κατάλαβα;

Αν εξαιρέσεις την amoled το HTC σου προσφέρει επιπλέον usb-c , δυο κάμερες με ois ,ποιον ποιοτικό ηχο, και ποιό γρήγορη ταχυφορτιση.

Αν σε αυτά βάλω το προτιμότερο μεταλλικό σασί από το γυαλί λόγο των δακτυλιων που αφήνει τότε τι μένει;

Η ασύρματη φόρτιση που στην ουσία δεν είναι ασύρματη;

 

Να προσθέσω επίσης πως στην HTC δεν είναι αποτρεπτική η διαδικασία ρουταρισματος αφου χωρίς ασφάλειες τύπου Knox δεν χάνεται η εγγύηση

 

Παμε παλι μια...

Καλυτερη μπαταρια (+30% Minimum) , καλυτερη οθονη, ασυρματη φορτιση, αδιαβροχοποιηση (κανονικη, οχι "splash proof" και ομορφα χρωματισμενα αλογακια) κλπ κλπ

Μην ακουσω κανενα να συγκρινει με το "μικρο" s7, γιατι το παχος και οι διαστασεις του HTC 10 μονο με το s7 edge μπορει να συγκριθουν.

Στα του HTC 10 τωρα και τελειωνοντας το off topic και δευτερος φιλος μου αναφερει αυτονομια μαξ 4 ωρων, ανεξαρτητως χρησης (με wifi και χαμηλη φωτεινοτητα). Περιμενω screenshots για να δουμε αν μπορει να τα παει λιγο καλυτερα, αυτο ειναι το βασικοτερο για μενα για να κανω μια δοκιμη της συσκευης...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός...

 

Μια χαρά είναι το 10

 

Τι έπρεπε Δηλαδή να περιμένουμε?

 

Εάν είχε τιμή στα 500_550 νομίζω θα πήγαινε τρένο

 

Στάλθηκε από το HTC One M9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι επρεπε να περιμενουμε?

Καλυτερη μπαταρια πχ. 3500mAh (με τετοια αναλυση οθονης και τετοιο επεξεργαστη στα 3000mAh δεν...)

Αδιαβροχοποιηση

Ενσωματομενο ραδιοφωνο

Υπερυθρες

Καλυτερο design

 

Θα μου πεις και η Samsung δεν εβαλε υπερυθρες και ραδιο. Δεν ειναι ομως το θεμα μας αυτο.

Το θεμα ειναι το HTC 10.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για την μπαταρία περιμένω το παλικάρι που έχει και τα δύο να μας πει με την ίδια χρήση πόσες ώρες βγάζει με το καθένα.

Μόνο έτσι θα βγάλουμε αξιόλογο συμπέρασμα

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή είναι σχεδόν όπως την περίμενα.

Η άποψη μου παραμένει ίδια μ'αυτήν που είχα και κατά την παρουσίαση.

Και επι της ουσίας, για να έχει τύχη η συσκευή & η htc να μην παραμείνει το premium μπακάλικο (:lol:) που πουλάει μεταξύ ''συγγενών'' & ''φίλων", θα πρέπει να παίζει τιμολογιακά(δεν μιλάω για αρχική) 150-200€ κάτω από το s7 edge & 50-100 από το απλό.(προσωπική άποψη)

 

αλλά όχι αυτό που πίστευαν όλοι πριν κυκλοφορήσει. Την περιμέναμε πιο δυνατή και πιο ολοκληρωμενη.

 

Δεν το πίστευαν όλοι ;)

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Αν σε αυτά βάλω το προτιμότερο μεταλλικό σασί από το γυαλί λόγο των δακτυλιων που αφήνει τότε τι μένει;

Δεν εχει κανένα πλεονέκτημα το μέταλλο απο το γυαλί σε δαχτυλιες,γλίτσα και αποτυπώματα.

2 M8 είχα ασημί και cyan και τα 2 γέμιζαν για πλάκα δαχτυλιες και γλιτσα.

Και τώρα τώρα με 25+ βαθμούς θα γεμίζει για πλάκα ιδρωτίλα στο σώμα του κινητού.

 

Ειδικά σε μαύρο θα ειναι πολυ χειρότερα.

 

Και στο καθάρισμα το γυαλί ειναι πιο απλό και γρήγορο με ενα πανάκι απο γυαλιά οράσεως έναντι του μετάλλου που θέλει παραπάνω προσπάθεια και τρίψιμο.

 

Γρήγορη φόρτιση υποστηρίζει και το αντίπαλο στρατόπεδο και ας μην εχει quick charge 3.

5-10 λεπτά μεταξύ τους διαφορά δεν το λες πλεονέκτημα του ενός απο του άλλου.

 

Και η HTC έχασε απο πάνω 2 συν που είχε πριν.

Ραδιόφωνο και υπέρυθρες.

 

Σε σχέση με τα προηγούμενα HTC μόνο στην κάμερα φαίνεται να έκανε την ουσιώδη διαφορά προς το καλύτερο.

Ούτε αυτονομία κέρδισε κάπου αντίθετα είνα η αχίλλειος πτέρνα ούτε οθόνη(κατώτερη των προσδοκιών) σε ντιζάιν έχασε εξίσου στην καλύτερη μια αδιάφορη συσκευή ειναι,απρόσωπη εντελως.

 

Βασικά τα πλεονέκτημα της στην καθημερινότητα ειναι το sense για όσους το προτιμούν απο οτιδήποτε αλλο,η ποιότητα του ήχου απο ακουστικά και η USB C σε περίπτωση που θέλει κάποιος να συνδέσει σε οθόνη η τηλεόραση(που και αυτο αμφιβάλω αν το αξιοποιήσει παρά μετρημένοι στα δάχτυλα και για του φύγει η περιέργεια) και οτι του αρέσει το full metal περισσότερο απο το γυαλί.

 

Κάμερα οτι και να πάρει ο καθένα ευχαριστημένος θα μείνει.

 

Αλλα σε βασικούς τομείς οθόνη,αυτονομία και ντιζάιν που ειναι σημαντικά κριτήρια αγοράς εκεί εχει αποτύχει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

φτασαμε σε σημειο να θεωρουμε το ραδιοφωνο μειον και τις υπερυθρες.Κ το μ7 κ μ8 κ μ9 τα ειχε κ παλι κατι βρισκαμε να πουμε.ολο παντα κατι θα υπαρχει να πουμε.οσοι εχουν s7 δε προκειται να πουν ποτε οτι δεν εχουν τη καλυτερη συσκευη κ το αντιστοιχο κ για τους κατοχους το 10ριου κ g5.ολοι μιλατε για το αδιαβροχο λες κ υπαρχει κανεις που θα το βαλει για μπανιο.εγω οσα κινητα ειχα αδιαβροχα ποτε δεν ηταν κ θεμα δεν ειχα αλλα κ s7 να ειχα κ υπηρχε φοβος για νερο καποια στιγμη σε θηκη αδιαβροχη θα το ειχα.ας το παρουμε στα χερια μας με το καλο κ θα δουμε αν υστερει η οχι ειδικα σε μπαταρια.ακομα καλα καλα δεν εχει στρωσει στους κατοχους κ συμπερασμα βγαλαμε.αρνητικοτητα αμεσως.οσο για τα 799 που ζητανε οι αλυσιδες οταν θα ερθει μεγαλο λαθος.δε χτυπας ανταγωνισμο ετσι .αλλα σιγα τα κομματια που θα ερθουν ελλαδα που θα ασχοληθουν κιολας.στα 699 θα ηταν μια καλη εκινηση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...