Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε βγει ένα update που διορθωνε το πρόβλημα που αναφέρεις κ την ποιότητα των φωτογραφιών γενικότερα.

 

Το πήρες εσύ?

 

Πάντως παρ όλα την αξιοσημείωτη βελτίωση με το update εξακολουθεί 1-2 κλικ κατω να ειναι απο τον ανταγωνισμό σε αρκετές συνθήκες φωτογραφίας.

 

Εδω ακόμα πιο φρέσκο με την τελευταίο έκδοση λογισμικού του m10.

 

Απαιτούνται περαιτέρω βελτιώσεις απο την HTC σε επίπεδο software.

 

Λοιπόν από το μεσημέρι στα χέρια μου αλλά από φωτεινότητα και απόδοση χρωμάτων δεν με ικανοποίησε κάτι γίνεται βλέπεις ένα φωτεινό λευκό αλλά τα χρωματα στο ξέπλυμενό και διακρίνω σαν μια κίτρινιλα στο κάτω μέρος,μπαταρία και φώτο αύριο Α και δεν ξέρω έχω μια θήκη διαφανή το χαλάει σαν design .Ωραία και πολλά θέματα και το ελεύθερο με τα αυτοκόλλητα πολύ καλό μόνο που δεν αφήνει να βάλεις μεγάλα widget

 

Δυστυχώς επιβεβαιώνεται οτι η ποιότητα της οθόνης δεν ειναι αυτη που αρμόζει για flagship ναυαρχίδα πέρα οτι η 2k ανάλυση επιδρά αρνητικά στην αυτονομία.

 

Εδω ενδεικτικά η οθόνη σε ευκρίνεια πάσχει σαφέστατα σε εξωτερικές συνθήκες.(η άλλες 2 συσκευές ειναι το P9 και G5)

Χάνει σε σχέση με P9 και αν η LG δεν εφάρμοζε την κάκιστη πολιτική του κόφτη φωτεινότητας μην αφήνοντας να αξιοποιηθεί η πολυ υψηλή φωτεινότητα κοντά στα 800 nits το m10 θα ηταν τελευταίο στην κατάταξη.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160513/20a1ec65849a1807587566011febd552.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτά τα "σαφέστατα" είναι όλα τα λεφτά.. Προσωπικά, απο την εικόνα που εβαλες, το G5 μου φαίνεται το πιο αδύναμο "με διαφορά"!

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα "σαφέστατα" είναι όλα τα λεφτά.. Προσωπικά, απο την εικόνα που εβαλες, το G5 μου φαίνεται το πιο αδύναμο "με διαφορά"!

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

 

Ναι έτσι και αυτο διότι Εφαρμόζει κόφτη φωτεινότητας και δεν αφηνει να αξιοποιηθεί η υψηλή φωτεινότητα του panel.

 

Ειναι κάτι που το κάνει σε όλα τα μοντέλα απλα στο G5 το κάνει με πολυ επιθετικό βαθμό.

 

Αλλα κάλλιστα μπορει να περιορίσει σημαντικα με software update τον κόφτη

 

Αντίθετα η HTC δεν μπορεί να κάνει τίποτα.

Οπως το πάρεις το παντρεύεσαι.

 

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος δεν ειναι καθόλου τιμητικό για την HTC που αναφέρεις που μάλιστα μπορει να ανατραπεί είς βάρος του m10.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είχε βγει ένα update που διορθωνε το πρόβλημα που αναφέρεις κ την ποιότητα των φωτογραφιών γενικότερα.

Το πήρες εσύ?

 

Τώρα τι να πω με χαλασε πολύ όλο το θέμα με την κάμερα γενικά δεν εστιάζει καλά στις εππαγγελματικες ρυθμίσεις που έχει η συσκευή δεν το κάνει αλλά χάλια εστίαση θολες φώτο πρέπει να είναι προβληματικό το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι να πω με χαλασε πολύ όλο το θέμα με την κάμερα γενικά δεν εστιάζει καλά στις εππαγγελματικες ρυθμίσεις που έχει η συσκευή δεν το κάνει αλλά χάλια εστίαση θολες φώτο πρέπει να είναι προβληματικό το δικό μου

 

Καλημερα... Απο που εγινε η αγορα???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρ όλα την αξιοσημείωτη βελτίωση με το update εξακολουθεί 1-2 κλικ κατω να ειναι απο τον ανταγωνισμό σε αρκετές συνθήκες φωτογραφίας.

 

Εδω ακόμα πιο φρέσκο με την τελευταίο έκδοση λογισμικού του m10.

 

Απαιτούνται περαιτέρω βελτιώσεις απο την HTC σε επίπεδο software.

 

 

 

Δυστυχώς επιβεβαιώνεται οτι η ποιότητα της οθόνης δεν ειναι αυτη που αρμόζει για flagship ναυαρχίδα πέρα οτι η 2k ανάλυση επιδρά αρνητικά στην αυτονομία.

 

Εδω ενδεικτικά η οθόνη σε ευκρίνεια πάσχει σαφέστατα σε εξωτερικές συνθήκες.(η άλλες 2 συσκευές ειναι το P9 και G5)

Χάνει σε σχέση με P9 και αν η LG δεν εφάρμοζε την κάκιστη πολιτική του κόφτη φωτεινότητας μην αφήνοντας να αξιοποιηθεί η πολυ υψηλή φωτεινότητα κοντά στα 800 nits το m10 θα ηταν τελευταίο στην κατάταξη.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160513/20a1ec65849a1807587566011febd552.jpg

 

για να κανεις σοβαρη συγκριση πρεπει και τα 3 κινητα να εχουν το ιδιο background για να βγαλουμε συμπερασματα....η φωτο που εβαλες δεν βοηθαει.

 

ο μονος ενδοιασμος ειναι η μπαταρια του.....αν εβαζε fullhd οθονη θα ηταν το τελειο.αναμενουμε απο χρηστες να μας πουν για sot μετα απο μερικες φορτισεις....

Link to comment
Share on other sites

alextrela καλοδεχουμενες οι προσωπικές σου αποψεις αλλα ερχονται κοντρα σε όσους εχουν την συσκευή, απολυτοτητες σχετικα με μια συσκευη που δεν την εχει καποιος στα χερια του μας αφηνουν παγερα αδιαφορους :rolleyes:

 

 

irovoudou τσεκαρε για καποιο update.Κανονικα θα έχει 2 updates να κανει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει την φωτογραφία δεν την τράβηξε ο χρήστης alextrela αλλά την βρήκε σε κάποιο review. Δεύτερον εγώ προσωπικά που έχω μιλήσει με δύο τρεις φίλους εκτός φόρουμ που το έχουν μου επιβεβαιωνουν τα ίδια θέματα + την μη αποδεκτή μπαταρία του τηλεφώνου σε περίπου μια εβδομάδα χρήσης.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η συσκευή της δίνουμε πολυ παραπάνω αξία απο οτι της αρμόζει.

Στην ουσία ο μόνος τομέας που βελτιώθηκε θεαματικά ειναι στον τομέα της κάμερας(που αποτυπώνει το ποσο πίσω ηταν εως σήμερα) και που εξακολουθεί να υπολείπεται του ανταγωνισμού έστω σε πολυ μικρότερο βαθμό απο οτι στο παρελθόν.

 

Σε αυτονομία καμία βελτίωση σε σχέση με προκατόχους παραμένει με μετριότητα, σε οθόνη εξίσου η απόφαση να βάλει 2k αποδεικνύεται πολυ άτυχης οχι μόνο σε επίπτωση στην μπαταρία αλλα και σαν οθόνη αυτη καθ αυτη ειναι κατώτερη ποιότικα.

 

Ιδιαιτερα φωτεινότητα και πιστότητα χρωματων δεν αρμόζει σε ναυαρχίδα σε καμία περίπτωση.

 

Το ντιζάιν που όσο και και να λέγεται οτι υποκειμενικό ειναι,ΔΕΝ ειναι στην πράξη και αποτελει σημαντικό κριτηριο αγοράς μιας συσκευής απο κάποια άλλη.

 

Παραμένει μια στην καλύτερη αδιάφορα σχέδιαστικα πρόταση απο οπου να το πιάσεις.

 

Και τα οποία πλεονεκτήματα της πχ USB C η πιο ποιοτική απόδοση σε χρήση με ακουστικά δεν αποτελούν σοβαρό κριτηριο για την συντριπτική πλοίοψηφία.

 

Ούτε το sense μπορούμε να πούμε οτι κάτι το διαστημικό ειναι που πατάει τον ανταγωνισμό και να λέμε ΟΥΑΟΥ.

 

Τόσα χρόνια φορτίζουμε με micro USB και όλοι είχανε συνηθίσει αυτο το τροπο και κανένας δεν είχε παράπονο.

 

Ούτε η υψηλότερη ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων απο και προς το κινητό ελάχιστα θα απασχολεί και αποτελει κριτηριο αγοράς.

 

Ούτε η δυνατότητα μα το συνδέεις στην tv αποτελει κριτηριο(πόσοι άραγε συνδέουν το κινητό στην tv με ενσύρματου τροπο all time αφού υπάρχει και ο ασύρματος τρόπος με Miracast)

 

 

Η 3.1 USB C σε ενα tablet η λαπτοπ η ντεσκτοπ πολυ μεγαλύτερη πρακτική και λειτουργική αξία θα εχει και θα μπορούσε να αξιοποιηθεί περισσότερο και πιο αποδοτικά πχ να συνδέσεις μια εξωτερική VGA κάρτα γραφικών η να δουλεύεις παραλληλα σε 2 οθόνες 4K ανάλυση η να φορτίζεις και παραλληλα να κανεις σύνδεση σε οθόνη.

 

 

Σε ενα κινητό ελάχιστη εως μηδαμινή αξία εχει σαν feature.

Καλοδεχούμενο μεν η αλλα οχι ανακαλύψαμε την Αμερική με μια USB C θύρα.

 

Και το full aluminum ειναι απλα ΤΟ υποκειμενικό κριτηριο σε αλλους τους αρέσει σε αλλους οχι.

 

Ούτε το πιο premium είναι ούτε το πιο ανθεκτικό αντίθετα ειναι κάτι που το συναντάμε σε ενα κουτί αναψυκτικό με το κιλό.

 

Άμα θέλει να ξεχωρίσει ας τολμήσει να ξεφύγει απο τα τετριμμένα υλικά.

 

Υπάρχουν πιο premium,στοιβαρα υλικά στον πλανήτη οπως το μαγνήσιο,το ανθρακόνημα το τιτάνιο.

 

Το m10 ειναι απλα ενα καλο κινητό χωρίς να ξεχωρίζει ιδιαιτερα η δίνει το παραπάνω.

 

Αντίθετα σε 3 βασικότατους τομείς μιας high end συσκευή υπολείπεται σημαντικα.

Αυτονομία.

Οθόνη

Ντιζάιν

 

Όπως και να έχει την φωτογραφία δεν την τράβηξε ο χρήστης alextrela αλλά την βρήκε σε κάποιο review. Δεύτερον εγώ προσωπικά που έχω μιλήσει με δύο τρεις φίλους εκτός φόρουμ που το έχουν μου επιβεβαιωνουν τα ίδια θέματα + την μη αποδεκτή μπαταρία του τηλεφώνου σε περίπου μια εβδομάδα χρήσης.

 

Nikos from s7 edge

 

 

Κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται χωρίς να χαϊδεύουμε αυτιά των εταιριών.

Μόνο με την κριτική θα βλέπουμε βελτιώσεις απο τους κατασκευαστές.

Αν σε όλα λέμε μπράβο και τι ωραία και τι καλά στο τέλος θα μας καβαλήσουν.

 

Το κακώς κείμενα πρέπει να τα βγάζουμε στη φορά.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την προσωπική σου αποψη alextrela.:)

Νομιζω όσοι την διαβάσουν θα καταλαβουν πολλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μου φαίνεται καλύτερα να αρχίζουν να γράφουν περισσότερο τα παιδιά που έχουν την συσκευή στα χέρια τους. Τις μάθαμε τις απόψεις του καθενός, έχει γίνει το θρεντ VS.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο την έλαβα στο γραφείο, την άνοιξα να δω αν ήταν όλα ΟΚ, οι συνάδελφοι έκαναν όλοι σχεδόν σαν να ανακάλυψαν τη φωτιά με το συγκεκριμένο color combo, αλλά μέχρι εκεί ασχολήθηκα.. Θα τη σετάρω το βράδυ στο σπίτι.. :lol:
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήραν την συσκευή από Ευρώπη,

  • Τι ακουστικά έχει?
  • Έχει εφαρμογή για FM radio?

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ξεκλειδωσουν το Ραδιόφωνο αφου όπως έχει βγει στην φόρα στον 820 υπάρχει ο δέκτης, αυτό θα το έκανε ακόμα πιο θελκτικό.

Σε όλα τα άλλα ειναι κομπλέ .

Link to comment
Share on other sites

δεν σας καταλαβαινω.

 

μιλαμε για ενα εργαλειο προιον ...οπως ειναι ενα μπλουζακι...οπως ενα αυτοκινητο...οπως μια τηλεοραση.

ξερουμε πολυ καλα τα μειον και τα συν.

 

ξερουμε οτι το S7 edge εχει ανωτερη καμερα μπαταρια οθονη...ειδικα μπαταρια ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ανωτερη.

ξερουμε οτι το πιο smooth κινητο ειναι το G5...εγω αυτο καταλαβα...και το πιο γρηγορο στο ανοιγμα εφαρμογων και στο multitasking.

ξερουμε οτι το ΗΤC 10 δεν ειναι Νο1 σε τιποτα πλην της ποιοτητας κατασκευης και του ηχου με ακουστικα οταν ακους μουσικη.Ολα τα άλλα τα κανει τελεια,οχι ομως Νο1.

οκ εχει μπαταρια με το ζορι απο 5 ωρες.

οκ την νυχτα εχουμε θορυβο...εχω φωτο να ανεβασω.

 

ομως στο τελος.ακομα και αν καποιος ξερει,παιζει ρολο τον ιδιο τι τον ενδιαφερει,τι βαζει σαν κριτηρια επιλογης μιας συσκευης και τι του αρεσει αισθητικα.

Νομίζω οτι η συσκευή της δίνουμε πολυ παραπάνω αξία απο οτι της αρμόζει.

ποιοι ειστε εσεις που της δινετε και ποιοι οι αλλοι που δεν δινουν;

Η καθε συσκευη εχει την σημασια που της δινουν οι αγοραστες της.

Αυτοι που την πιστευουν,για αισθητικους ή αλλους λογους και θελουν την συγκεκριμενη αισθηση στο χερι τους.

Ειναι φασιστικο να λες της δωσαμε πολυ σημασια.

 

αλλιως στον κοσμο θα οδηγουσαμε ολοι 911 και BMW επειδη λενε οτι ειναι τα καλυτερα αυτοκινητα στις κατηγοριες τους.

οι αλλοι δεν πρεπει να εχουν σημασια;Δεν εχουμε δικαιωμα να απολαμβανουμε κατι που μας αρεσει και πληρωσαμε,ενω ξερουμε και αναγνωριζουμε οτι δεν αξιζει οσο άλλα προιοντα;

Αν ειναι οπως λες να αφησουμε μονο το τοπικο του S7 ανοικτο εδω στο φορουμ και να κλεισουμε τα υπολοιπα...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ίσως να είναι λάθος τελικά το να συγκρίνουμε κινητά που παίζουν σε διαφορετικές κατηγορίες/ίντσες. Το ίδιο λάθος έκανα και γω χθες συγκρίνοντας στο νήμα του S7 edge την μπαταρία του σε σχέση με το Mate 8, αφού παίζουν σε διαφορετική κατηγορία το καθένα, και λόγω διαφοράς μεγέθους (ίντσες) και λόγω διαφοράς στα mah. Έτσι λάθος είναι το να συγκρίνουμε το Μ10 με το S7 edge, όπου και εκεί έχουμε διαφορές ως προς το μέγεθος της οθόνης και τα mah. Το πιο σωστό ίσως να είναι το να συγκρίνουμε κινητά που έχουν ίδιο μέγεθος οθόνης και χωρητικότητα μπαταρίας. Για παράδειγμα, Μ10 με S7, P9. S7 edge με iphone 6s plus, P9 plus, Z5 premium. Mate 8 με note 5, note 6 που θα βγει κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως pik & alex, δεν λέτε πολύ διαφορετικά πράγματα. ;)

 

αλλιως στον κοσμο θα οδηγουσαμε ολοι 911 και BMW επειδη λενε οτι ειναι τα καλυτερα αυτοκινητα στις κατηγοριες τους.

 

Και εδώ ακριβώς μπαίνει ο παράγοντας τιμή.

Αν η bmw κόστιζε τα ίδια με ένα opel, η 2η δεν θα πούλαγε τίποτα.

(χωρίς να λέω ότι η samsung είναι bmw & η htc οpel, ούτε καν, απλά τροφή για σκέψη δίνω, με έναν ούτως ή άλλως, εξαρχής ατυχή παραλληλισμό)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο νημα,παρακολουθω την κουβεντα ολη αυτο το νημα ειναι για το htc 10 οι περισσοτεροι ειχαμε κ εχουμε htc οποτε ξερουμε τι περιμενουμε απο την συγκεκριμενη εταιρεια,ειμαστε χαρουμενη με premium κατασκευη,τελειο ηχο,αψογο λογισμικο.θελαμε να εχει καλτερη καμερα την οποια κατα την γνωμη μου την φτιαξαν (εχω το μ8 και ειμαι ευχαριστημενος απο καμερα γτ δεν ειμαι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ φωτογραφος....)φτιαξαν καλυτερο συστημα ηχου,φτιαξαν ακομα πιο λεαφρυ λογισμικο πανω στ στοκ ανδροιδ...και οσον αφορα την μπαταρια ειναι η χρηση του καθενα...ενα απλο παραδειγμα εκανα απενργοποιηση το FB στο κινητο και ημουν με μια δευτεραντζα εφαρμογη FB η οποια εκανε την δουλεια τησ....και η μπαταρια εκτοξευτηκε....οποτε ακυρα και οσα τεστ γινονται περι μπαταριας....γιαυτο σταματηστε να τσακωνεστε για το σ7 κλπ κλπ ολοι εχουμε γνωμες....περιμενουμε φωτο και ριβιου απο τους κατοχους του 10!!!!καλο απογευμα!!!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ίσως να είναι λάθος τελικά το να συγκρίνουμε κινητά που παίζουν σε διαφορετικές κατηγορίες/ίντσες. Το ίδιο λάθος έκανα και γω χθες συγκρίνοντας στο νήμα του S7 edge την μπαταρία του σε σχέση με το Mate 8, αφού παίζουν σε διαφορετική κατηγορία το καθένα, και λόγω διαφοράς μεγέθους (ίντσες) και λόγω διαφοράς στα mah. Έτσι λάθος είναι το να συγκρίνουμε το Μ10 με το S7 edge, όπου και εκεί έχουμε διαφορές ως προς το μέγεθος της οθόνης και τα mah. Το πιο σωστό ίσως να είναι το να συγκρίνουμε κινητά που έχουν ίδιο μέγεθος οθόνης και χωρητικότητα μπαταρίας. Για παράδειγμα, Μ10 με S7, P9. S7 edge με iphone 6s plus, P9 plus, Z5 premium. Mate 8 με note 5, note 6 που θα βγει κτλ.

 

και παλι ομως το S7 ειναι ανωτερο,πιστεψε με ,σε μπαταρια.

 

το 10αρι εχει μπαταρια απο 3,5 ωρες αντε 4 με το location /BT οφ και σε 4g ενω με wifi πιανει 5.

Αν κατεβασεις πολυ την φωτεινοτητα σε wifi πιανει και 6 ομως τα αντιστοιχα samsung ,συμφωνω,πιανουν 7αρια και 8αρια σε SOT

 

To 10αρι με μικτη χρηση

http://i.imgur.com/KhmMwR5.png

μονο σε wifi χωρις παιχνιδια

http://i.imgur.com/OMqJ1Pv.jpg

με δυο ωρες youtube

http://i.imgur.com/Xf0AuXD.jpg

με μιαμιση ωρα gps στο runtastic

http://i.imgur.com/TJUQGUL.jpg

 

ειναι ενα κινητο πολυ ευαισθητο στην χρηση.

αν κανετε χρηση γραφειου ,δεν μετακινηστε πολυ,αρκετο wifi και κλησεις σε σταθερο περιβαλλον σηματος>4,5 ωρες SOT

αν κανετε χρηση ταμπλετ μεσα σε σπιτι αποκλειστικα σε wifi χωρις παιχνιδια> 5,5 ωρες οθονη

αν κανετε χρηση εξωτερικου συνεργατη υπαλληλου,με χρηση gps,4g internet ,πολλες κλησεις και πολλες αλλαγες πυργων σηματος >3,5 ωρες οθονη με πολυ πιεση 4.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

και παλι ομως το S7 ειναι ανωτερο,πιστεψε με ,σε μπαταρια.

 

το 10αρι εχει μπαταρια απο 3,5 ωρες αντε 4 με το location /BT οφ και σε 4g ενω με wifi πιανει 5.

Αν κατεβασεις πολυ την φωτεινοτητα σε wifi πιανει και 6 ομως τα αντιστοιχα samsung ,συμφωνω,πιανουν 7αρια και 8αρια σε SOT

 

To 10αρι με μικτη χρηση

http://i.imgur.com/KhmMwR5.png

μονο σε wifi χωρις παιχνιδια

http://i.imgur.com/OMqJ1Pv.jpg

με δυο ωρες youtube

http://i.imgur.com/Xf0AuXD.jpg

με μιαμιση ωρα gps στο runtastic

http://i.imgur.com/TJUQGUL.jpg

 

ειναι ενα κινητο πολυ ευαισθητο στην χρηση.

αν κανετε χρηση γραφειου ,δεν μετακινηστε πολυ,αρκετο wifi και κλησεις σε σταθερο περιβαλλον σηματος>4,5 ωρες SOT

αν κανετε χρηση ταμπλετ μεσα σε σπιτι αποκλειστικα σε wifi χωρις παιχνιδια> 5,5 ωρες οθονη

αν κανετε χρηση εξωτερικου συνεργατη υπαλληλου,με χρηση gps,4g internet ,πολλες κλησεις και πολλες αλλαγες πυργων σηματος >3,5 ωρες οθονη με πολυ πιεση 4.

 

Σε πιστεύω φίλε μου. Τα στατιστικά είναι αδιάψευστα. Ειδικά από έμπειρους και έγκυρους χρήστες όπως εσύ. Καλά κάνεις και το συγκρίνεις με το απλό s7 γιατί αυτός είναι ο άμεσος ανταγωνιστής του σε αυτές τις διαστάσεις/χωρητικότητα μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

 

μιλαμε για ενα εργαλειο προιον ...οπως ειναι ενα μπλουζακι...οπως ενα αυτοκινητο...οπως μια τηλεοραση.

ξερουμε πολυ καλα τα μειον και τα συν.

 

ξερουμε οτι το S7 edge εχει ανωτερη καμερα μπαταρια οθονη...ειδικα μπαταρια ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ανωτερη.

ξερουμε οτι το πιο smooth κινητο ειναι το G5...εγω αυτο καταλαβα...και το πιο γρηγορο στο ανοιγμα εφαρμογων και στο multitasking.

ξερουμε οτι το ΗΤC 10 δεν ειναι Νο1 σε τιποτα πλην της ποιοτητας κατασκευης και του ηχου με ακουστικα οταν ακους μουσικη.Ολα τα άλλα τα κανει τελεια,οχι ομως Νο1.

οκ εχει μπαταρια με το ζορι απο 5 ωρες.

οκ την νυχτα εχουμε θορυβο...εχω φωτο να ανεβασω.

 

ομως στο τέλος τι βαζει σαν κριτηρια επιλογης μιας συσκευης και τι του αρεσει αισθητικα.

 

Η καθε συσκευη εχει την σημασια που της δινουν οι αγοραστες της.

Αυτοι που την πιστευουν,για αισθητικους ή αλλους λογους και θελουν την συγκεκριμενη αισθηση στο χερι του...

Δεν νομίζω να διαφωνούμε στην ουσία.

Βάση της τιμής του 700+ ευρώ εισπράττει ο χρήστης αρκετά λιγότερα από ότι του προσφέρει ο ανταγωνισμος σήμερα με λιγότερο λεφτά.

Για εμένα δεν δικαιολογείται να δώσω ένα σκασμο λεφτά αλλά να κάνω περισσοτέρους συμβιβασμούς.

 

Από την HTC έχω μεγαλύτερες απαιτήσεις να μου δώσει όταν ζητάει τα 700 ευρώ.

Τα άλλα τα αφήνω ασχολίαστα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να διαφωνούμε στην ουσία.

Βάση της τιμής του 700+ ευρώ εισπράττει ο χρήστης αρκετά λιγότερα από ότι του προσφέρει ο ανταγωνισμος σήμερα με λιγότερο λεφτά.

Για εμένα δεν δικαιολογείται να δώσω ένα σκασμο λεφτά αλλά να κάνω περισσοτέρους συμβιβασμούς.

 

Από την HTC έχω μεγαλύτερες απαιτήσεις να μου δώσει όταν ζητάει τα 700 ευρώ.

Τα άλλα τα αφήνω ασχολίαστα.

 

Σεβαστή η άποψη σου.

Την έχεις διατυπώσει διακόσες φορες.

Σκέψου να παω στο νήμα με το Edge και να λέω τα ίδια και τα ίδια μέρα παρα μέρα.

Θα φάω ντομάτες και δίκιο θα έχουν

Πάμε παρακάτω να διαβάσουμε και μηνύματα από νέους κατόχους.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αlex να σου κανω μια ερωτηση ,ολοι εχουμε καταλαβει οτι η συσκευη δεν σου κανει σεβαστη η αποψη σου και δικαιωμα σου .

Γιατι ομως γραφεις ολοκληρα σεντονια απο τη στιγμη που η συσκευη δεν σου κανει, μου το εξηγεις αυτο σε παρακαλω

Μας εχεις κουρασει φιλε ,καλως η κακος αυτο ειναι το 10 ,ειπες την αποψη σου σε αρκετα post δοξα το θεο οτι γραφουμε μενει στο εκαστοτε νημα .

Πραγματικα εγω προσωπικα εχω βαρεθει να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια, ασχολησου με κατι αλλο σε παρακαλω πολυ.

Φιλικα παντα .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

ας ανεβασω και φωτο

HTC 10

http://i.imgur.com/NJPDPnI.jpg

S7 edge

http://i.imgur.com/XEklsNP.jpg

6s+

http://i.imgur.com/JSxiX5W.jpg

ειναι ενδεικτικο που διαλεξα αυτο το θεμα.

προσεξτε τις πετρες κατω και τις καρεκλες.

Το S7 διαλυει τον συναγωνισμο ομως το M10 εχει πιο πιστα στην πραγματικοτητα χρωματα.

θα ανεβασω και αλλες το βραδυ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...