Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εφαρμογή την έχω από το Φεβρουάριο που μας πέρασε και την παρακολουθώ συχνά και πέφτει με πολύ αργούς ρυθμούς αλλά πέφτει... μεγάλο λάθος μου που κατέστρεψα τη μπαταρία ήταν ότι εκανα συνέχεια πλήρεις κύκλους φόρτισης και καθημερινά το είχα σε ολονυχτία φόρτιση... οπότε καταλαβαίνετε ότι ευθυνομαι σε μεγάλο βαθμό για την κατάντια της μπαταρίας... τώρα εν αναμονή της αλλαγής μπαταρίας για να μη χειροτερέψει ακολουθώ τον κύκλο φόρτισης από 30% μέχρι 80% όσο μπορώ και η φθορά είναι ελάχιστη αλλά με 1730 mAh μπαταρία δε σώζω τίποτα.. μπαταρία προμηθεύτηκα με 20€ από eBay και είμαι στο στάδιο της αναζήτησης καταστήματος για την αλλαγή...έχω επικοινωνήσει με πάνω από 10 συνολικά και 2-3 μου έχουν απαντήσει θετικά και το κόστος είναι από 35-50€ με δική μου μπαταρία...το θέμα είναι ότι ξέρουν όλοι ότι είναι δύσκολη συσκευή και σε προετοιμάζουν ότι μπορεί να σπάσει η οθόνη κατα την αλλαγή οπότε η ζημιά θα είναι μεγάλη μετά..μέχρι στιγμής κερδίζει ένα κατάστημα στο Περιστέρι το οποίο ναι μεν είναι αυτό του 50αρικου (δλδ το ακριβότερο απ' όλα) αλλά είναι και αυτό με μακράν τα καλύτερα σχόλια στο διαδίκτυο... οπότε αν δεν έχει κανένας συμφορουμιτης να προτείνει δοκιμασμένο κατάστημα, θα ρισκάρω για εκεί...
Πιο πολύ το έγραψα για κάποιον που τυχόν θα την εγκαταστήσει και μπορεί να δει κανένα χαμηλό νούμερο με τη μία και να τρομάξει. Γενικά πάντως δεν νομίζω αυτά που λες να παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο, εγώ την πρόσεχα σχετικά, άντε να την άφησα όλο το βράδυ στη φόρτιση πέντε έξι φορές εδώ και σχεδόν δύο χρόνια, ποτέ δεν άφηνα να πέσει κάτω από 20%, το μόνο λάθος που έκανα είναι να τη φορτίζω μέχρι 100% αρκετές φορές. Και πάλι είμαι ίσως σε λιιιιγο καλύτερη κατάσταση από εσένα από άποψη φθοράς

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιο πολύ το έγραψα για κάποιον που τυχόν θα την εγκαταστήσει και μπορεί να δει κανένα χαμηλό νούμερο με τη μία και να τρομάξει. Γενικά πάντως δεν νομίζω αυτά που λες να παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο, εγώ την πρόσεχα σχετικά, άντε να την άφησα όλο το βράδυ στη φόρτιση πέντε έξι φορές εδώ και σχεδόν δύο χρόνια, ποτέ δεν άφηνα να πέσει κάτω από 20%, το μόνο λάθος που έκανα είναι να τη φορτίζω μέχρι 100% αρκετές φορές. Και πάλι είμαι ίσως σε λιιιιγο καλύτερη κατάσταση από εσένα από άποψη φθοράς

 

Ήταν που ήταν αδυναμία του 10 η μπαταρία του, με την "κακομεταχείριση" την αποτελείωσα. Και factory reset έκανα αλλά και πάλι δεν άλλαξε τίποτα. Τώρα μόλις βρω κατάστημα να μου τοποθετήσει αυτή που αγόρασα, θα την προσέχω σα τα μάτια μου μπας και βγάλουμε 1 χρόνο ακόμη χωρίς την πρίζα και τα power banks αγκαλιά..

Link to comment
Share on other sites

Μετα από μια έρευνα αγοράς κατέληξα για την αλλαγή της μπαταρίας σε ένα μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας (από αλυσίδα repair stores).Το κόστος ήταν 35 ευρώ η εργασία (+24 ευρώ η μπαταρία που είχα προμηθευτεί μόνος μου).Δεν μπορούσαν να μου εγγυηθούν οτι δεν θα σπάσει η οθόνη κατα το άνοιγμα (όπως και κανένα μαγαζί δεν μπορεί ουσιαστικά να το εγγυηθεί κατά την γνώμη μου) αλλά από ότι κατάλαβα αυτό το κάνουν ουσιαστικά για να είναι καλυμμένοι . Το άφησα κατά τις 11 το πρωί και ήταν έτοιμο γύρω στις 3 .Η δουλεια που έχει γίνει είναι άψογη,δεν φαίνεται καν οτι έχει ανοιχτεί το κινητό δεν έχει τραυματιστεί καθόλου . Μου είπαν επίσης ότι μπορούν να βρουν και οι ίδιοι ανταλλακτική μπαταρία(OEM) . Προς το παρoν όλα είναι οκ με το κινητό αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα αργότερα θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Μην κολλάτε σε αυτά που λένε ότι μπορεί να σπάσει η οθόνη κλπ. Αν είναι σωστοί στη δουλειά τους στο service τίποτα δε θα συμβεί. Αν πίστευαν ότι θα πάθει ζημιά δεν θα το αναλάμβαναν καθόλου. Εκτός και αν πρόκειται για μη επαγγελματίες που το κάνουν για χόμπι. Κι εγώ θυμάμαι διάβαζα διάφορα review την εποχή του M7 που του έβαζαν το μεγαλύτερο βαθμό δυσκολίας στο άνοιγμα/επισκευή. Ε μόλις το πήγα στο service σε μια ώρα μου είχαν αλλάξει μπαταρία χωρίς την παραμικρή γρατσουνιά!

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα από μια έρευνα αγοράς κατέληξα για την αλλαγή της μπαταρίας σε ένα μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας (από αλυσίδα repair stores).Το κόστος ήταν 35 ευρώ η εργασία (+24 ευρώ η μπαταρία που είχα προμηθευτεί μόνος μου).Δεν μπορούσαν να μου εγγυηθούν οτι δεν θα σπάσει η οθόνη κατα το άνοιγμα (όπως και κανένα μαγαζί δεν μπορεί ουσιαστικά να το εγγυηθεί κατά την γνώμη μου) αλλά από ότι κατάλαβα αυτό το κάνουν ουσιαστικά για να είναι καλυμμένοι . Το άφησα κατά τις 11 το πρωί και ήταν έτοιμο γύρω στις 3 .Η δουλεια που έχει γίνει είναι άψογη,δεν φαίνεται καν οτι έχει ανοιχτεί το κινητό δεν έχει τραυματιστεί καθόλου . Μου είπαν επίσης ότι μπορούν να βρουν και οι ίδιοι ανταλλακτική μπαταρία(OEM) . Προς το παρoν όλα είναι οκ με το κινητό αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα αργότερα θα ενημερώσω.

 

Ωραία λοιπόν. Φαντάζομαι η διαφορά από πριν είναι η μέρα με τη νύχτα, έτσι;

 

Μπαταρία είχες βρει αυθεντική; Θυμάσαι από που;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μετα από μια έρευνα αγοράς κατέληξα για την αλλαγή της μπαταρίας σε ένα μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας (από αλυσίδα repair stores).Το κόστος ήταν 35 ευρώ η εργασία (+24 ευρώ η μπαταρία που είχα προμηθευτεί μόνος μου).Δεν μπορούσαν να μου εγγυηθούν οτι δεν θα σπάσει η οθόνη κατα το άνοιγμα (όπως και κανένα μαγαζί δεν μπορεί ουσιαστικά να το εγγυηθεί κατά την γνώμη μου) αλλά από ότι κατάλαβα αυτό το κάνουν ουσιαστικά για να είναι καλυμμένοι . Το άφησα κατά τις 11 το πρωί και ήταν έτοιμο γύρω στις 3 .Η δουλεια που έχει γίνει είναι άψογη,δεν φαίνεται καν οτι έχει ανοιχτεί το κινητό δεν έχει τραυματιστεί καθόλου . Μου είπαν επίσης ότι μπορούν να βρουν και οι ίδιοι ανταλλακτική μπαταρία(OEM) . Προς το παρoν όλα είναι οκ με το κινητό αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα αργότερα θα ενημερώσω.

 

Με την καινούργια μπαταρία παρατήρησες μεγάλη διαφορά ε; Επηρεάστηκε μήπως ο χρόνος και η ταχύτητα φόρτισης που δεν είναι αυθεντική; Αν περάσουν μερικές φορτίσεις και μετρήσεις πόσο SOT έχεις με την νέα μπαταρία, ενημέρωσε μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα guys. Αξιζει λετε τον κοπο εν ετη 2018 να τσιμπησεις ενα μεταχειρισμενο HTC 10 εκει γυρω στα 200€ πανω κατω? Να κοιταξω ισως καποια αλλη επιλογη? Ανεκαθεν το γουσταρα αλλα ποτε δεν ετυχε να το παρω! Περα απο θεματα μπαταριας που διαβαζω συχνα πυκνα, υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να ξερω? Επειτα απο ναυαρχιδες διαφορων εταιριων (iPhone X, Samsung S9), εχω ξεμεινει πλεον με ενα Nokia 6 και δεν την παλευω μια! Ασε που εχω ξεμαθει απο μεγαλα κινητα και μου φαινεται ψιλο αβολο στο χερι...

 

By the way, αν υπαρχει καποιος με HTC 10 σε χρωμα Carbon Gray, με (φυσιολογικη) μπαταρια.... δίχως γρατσουνιές, χτυπήματα ή φθορές γενικότερα.....και το πουλαει, ας μου στειλει ενα μηνυματακι!

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Rottweiler αξίζει χαλαρά. Και με ένα powerbank quick charge 3.0 όταν είσαι έξω δεν θα ανησυχείς για τη μπαταρία!

 

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Rottweiler αξίζει χαλαρά. Και με ένα powerbank quick charge 3.0 όταν είσαι έξω δεν θα ανησυχείς για τη μπαταρία!

 

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου, αλλα μου φαινεται πολυ περιεργο να τριγυρναω με powerbanks και ιστοριες μιας και ποτε δεν χρειαστηκα κατι τετοιο σε οποιοδηποτε κινητο κι αν ειχα. Επισης καθομαι και διαβαζω τοση ωρα τις τελευταιες 50 σελιδες συζητησεων για το HTC 10 και εχω πελαγωσει πραγματικα. Εκει που ημουν ενθουσιασμενος για να τσιμπησω ενα HTC 10, βλεπω πως η μπαταρια ειναι στην καλυτερη περιπτωση ΤΡΑΓΙΚΗ. Κι αν μιλαμε για μεταχειρισμενο που ψαχνω εγω, ακομα χειροτερα! Δηλαδη ενα μεταχειρισμενο ας πουμε 1 χρονου, δεν βγαζει καν μια μερα απο πρωι εως βραδυ με νορμαλ χρηση? Ουτε λιωσιμο, ουτε ομως και σε λειτουργια πτησης! Ξερεις, social media, email, κλησεις, και κανενα παιχνιδακι ΑΝ τυχει!

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου, αλλα μου φαινεται πολυ περιεργο να τριγυρναω με powerbanks και ιστοριες μιας και ποτε δεν χρειαστηκα κατι τετοιο σε οποιοδηποτε κινητο κι αν ειχα. Επισης καθομαι και διαβαζω τοση ωρα τις τελευταιες 50 σελιδες συζητησεων για το HTC 10 και εχω πελαγωσει πραγματικα. Εκει που ημουν ενθουσιασμενος για να τσιμπησω ενα HTC 10, βλεπω πως η μπαταρια ειναι στην καλυτερη περιπτωση ΤΡΑΓΙΚΗ. Κι αν μιλαμε για μεταχειρισμενο που ψαχνω εγω, ακομα χειροτερα! Δηλαδη ενα μεταχειρισμενο ας πουμε 1 χρονου, δεν βγαζει καν μια μερα απο πρωι εως βραδυ με νορμαλ χρηση? Ουτε λιωσιμο, ουτε ομως και σε λειτουργια πτησης! Ξερεις, social media, email, κλησεις, και κανενα παιχνιδακι ΑΝ τυχει!

 

 

Ένας κανόνας είναι να μη δίνεις σημασία στα forum γιατί δεν βγάζεις άκρη..Ο καθένας πετάει την ιστορία του και οποίον πάρει ο χάρος .Σε οποιοδήποτε forum έτσι ?Και για οτιδήποτε

Link to comment
Share on other sites

Ένας κανόνας είναι να μη δίνεις σημασία στα forum γιατί δεν βγάζεις άκρη..Ο καθένας πετάει την ιστορία του και οποίον πάρει ο χάρος .Σε οποιοδήποτε forum έτσι ?Και για οτιδήποτε

Συμφωνω απολυτως! Ομως στην συγκεκριμενη περιπτωση εχω παθει πλακα διοτι ο ενας πισω απο τον αλλον κανει παραπονα για την μπαταρια... Και ενας λογος παραπανω για μενα που ψαχνω για μεταχειρισμενο, αρα με μεγαλυτερη φθορα μπαταριας! Προσωπικα οποιοδηποτε κινητο ειχα εως και σημερα, κουτσα στραβα μου εβγαζε με σχετικη ανεση μια ολοκληρη μερα η μπαταρια! Τελος παντων... Ειδωμεν...

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Ανέφερα το powerbank σαν μια λύση ανάγκης, όχι για να το χρησιμοποιείς όλη την ώρα. Γενικά με τη χρήση που λες θα σου βγάζει μια μέρα πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guys μια βοηθεια ακομη. Πειτε μου την γνωμη σας για το παρακατω link. Το βρισκω στο ebay, υποτιθεται σφραγισμενο και με 1 χρονο εγγυηση κανονικα. Οχι refurbished οπως πουλανε οι υπολοιποι πωλητες που βρηκα στο Αγγλικο ebay. Και ο πωλητης με χιλιαδες θετικες αξιολογησεις. Η τιμη βγαινει στο περιπου 215€ μαζι με τα μεταφορικα. Αξιζει τον κοπο?

 

https://www.ebay.co.uk/itm/New-Sealed-Factory-Unlocked-HTC-10-Black-Silver-Gold-Red-32GB-Android-Smartphone/263916485892?hash=item3d72a5fd04:m:mAtGBhx5t4_ZXqfL2CL4whQ:rk:2:pf:0

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Guys μια βοηθεια ακομη. Πειτε μου την γνωμη σας για το παρακατω link. Το βρισκω στο ebay, υποτιθεται σφραγισμενο και με 1 χρονο εγγυηση κανονικα. Οχι refurbished οπως πουλανε οι υπολοιποι πωλητες που βρηκα στο Αγγλικο ebay. Και ο πωλητης με χιλιαδες θετικες αξιολογησεις. Η τιμη βγαινει στο περιπου 215€ μαζι με τα μεταφορικα. Αξιζει τον κοπο?

 

https://www.ebay.co.uk/itm/New-Sealed-Factory-Unlocked-HTC-10-Black-Silver-Gold-Red-32GB-Android-Smartphone/263916485892?hash=item3d72a5fd04:m:mAtGBhx5t4_ZXqfL2CL4whQ:rk:2:pf:0

 

Αυτο που φοβαμαι ειναι η μπαταρια του τπτ αλλο. Σαν συσκευη και κατασκευή ειναι μπετο.

Ηταν η προηγούμενη συσκευή μου οποτε σου μιλαω εκ πειρας.

Αλλα το αδυναμο σημείο του ειναι η μπαταρια. Στον ενάμιση χρονο την ειχα αλλαξει και εγω. Οχι οτι ειχα τραγικα θεματα οπως ξαφνικα σβησιματα οπως εχουν ορισμενοι εδω , αλλα ειχε πεσει αρκετα η αποδοση της. Τη μερα ειχε φτασει να μου βγαζει 2,5 ωρες οθονη απο 4 περιπου.

Η τιμη που το εχει καλη ειναι απλα αν θελει κ μπαταρια υπολογιζε κανενα 60-70 ακομα για αντικατάσταση.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που φοβαμαι ειναι η μπαταρια του τπτ αλλο. Σαν συσκευη και κατασκευή ειναι μπετο.

Ηταν η προηγούμενη συσκευή μου οποτε σου μιλαω εκ πειρας.

Αλλα το αδυναμο σημείο του ειναι η μπαταρια. Στον ενάμιση χρονο την ειχα αλλαξει και εγω. Οχι οτι ειχα τραγικα θεματα οπως ξαφνικα σβησιματα οπως εχουν ορισμενοι εδω , αλλα ειχε πεσει αρκετα η αποδοση της. Τη μερα ειχε φτασει να μου βγαζει 2,5 ωρες οθονη απο 4 περιπου.

Η τιμη που το εχει καλη ειναι απλα αν θελει κ μπαταρια υπολογιζε κανενα 60-70 ακομα για αντικατάσταση.

Κοιτα... Εαν οντως ειναι σφραγισμενη συσκευη οπως λεει στην περιγραφη, προφανως και δεν θελει μπαταρια! 1 χρονο να μου κρατησει, μου αρκει και με το παραπανω. Ασε δηλαδη που στο 6μηνο αλλαζω παντα συσκευη. Απο'κει και περα τωρα, οπως ειπα θα μου βγει κοντα στα 200€ η αγορα. Υπαρχει σημερα εκει εξω σε αυτα τα χρηματα κατι καλυτερο του HTC 10? Δυσκολακι...

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Rottweiler το U Ultra που έχω αυτή τη στιγμή είναι ένα αναβαθμισμένο HTC 10. Δυστυχώς η μπαταρία μια από τα ίδια αλλά εμένα με συνετή χρήση μου βγάζει τη μέρα όπως και στο 10. Όμως είναι μεγάλη συσκευή και μπορεί να σε δυσκολέψει. Εγώ είχα θέσει σαν όριο τις 5,2" και το ξεπέρασα αρκετά άλλα αξίζει τον κόπο. Ξανασκέψου το γιατί εκείνο το βρίσκεις εδώ γύρω στα 250 καινούργιο. Και το ξαναλέω είναι ένα αναβαθμισμένο 10 με την ίδια πίσω κάμερα, καλύτερη μπροστινή και πιο δυνατά ηχεία συν 32GB μνήμης επιπλέον. Απλά έχε το κατά νου πριν αποφασίσεις. Αλλιώς δοκίμασε την αγγελία που βρήκες και καλή τύχη...

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι στην ομάδα...Να ενημερώσω και γω για τη δική μου εμπειρία στην αλλαγή μπαταρίας.. Γνωστή αλυσίδα καταστημάτων επισκευών σε κινητά τηλέφωνα, παραδίδω 9 το πρωί και παραλαμβανω 2 το μεσημέρι... Έρχομαι σπίτι όλα δουλεύουν ρολόι, φορτίζω μπαταρία και διαπιστώνω πολύ σύντομα ότι δε λειτουργεί πια η δόνηση της συσκευής... Ξενερωσα τελείως γιατί λόγω δουλειας το είχα 90% της μέρας μου στη δόνηση οπότε μου είναι απαραίτητη...Όλα αυτά έγιναν σήμερα και το καταλαβα αφού έφυγα από το κατάστημα και δούλεψα λίγο το κινητό στο σπίτι... Αύριο θα πάω να δω τι άκρη μπορώ να βγάλω...Αν και ήδη άνοιξε η οθόνη μια φορά και τη γλίτωσε δε ξέρω κατά πόσο μπορεί να ανοίξει και δεύτερη ανώδυνα...Αν και έχει ευθύνη, δε ξέρω τι άκρη θα βγάλω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι στην ομάδα...Να ενημερώσω και γω για τη δική μου εμπειρία στην αλλαγή μπαταρίας.. Γνωστή αλυσίδα καταστημάτων επισκευών σε κινητά τηλέφωνα, παραδίδω 9 το πρωί και παραλαμβανω 2 το μεσημέρι... Έρχομαι σπίτι όλα δουλεύουν ρολόι, φορτίζω μπαταρία και διαπιστώνω πολύ σύντομα ότι δε λειτουργεί πια η δόνηση της συσκευής... Ξενερωσα τελείως γιατί λόγω δουλειας το είχα 90% της μέρας μου στη δόνηση οπότε μου είναι απαραίτητη...Όλα αυτά έγιναν σήμερα και το καταλαβα αφού έφυγα από το κατάστημα και δούλεψα λίγο το κινητό στο σπίτι... Αύριο θα πάω να δω τι άκρη μπορώ να βγάλω...Αν και ήδη άνοιξε η οθόνη μια φορά και τη γλίτωσε δε ξέρω κατά πόσο μπορεί να ανοίξει και δεύτερη ανώδυνα...Αν και έχει ευθύνη, δε ξέρω τι άκρη θα βγάλω...

 

Τωρα ή δεν κουμπωσαν καλα το module της δονησης ή τραυμάτισαν καποιο καλωδιο με τα βαλε βγαλε...

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ή δεν κουμπωσαν καλα το module της δονησης ή τραυμάτισαν καποιο καλωδιο με τα βαλε βγαλε...

 

Αξίζει όμως άραγε να πάω να το κάνω θέμα και να ζητήσω να ρισκάρω άλλο ένα άνοιξε-κλεισε με κίνδυνο να σπάσει ή να κάνω την πάπια και να ζήσω χωρίς δόνηση;

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει όμως άραγε να πάω να το κάνω θέμα και να ζητήσω να ρισκάρω άλλο ένα άνοιξε-κλεισε με κίνδυνο να σπάσει ή να κάνω την πάπια και να ζήσω χωρίς δόνηση;

 

Εννοείται πως το πας πισω και απαιτείς να στο επισκευασουν μιας και αυτοι ευθύνονται.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τελικά το πήγα πίσω σήμερα και το παρέλαβα άμεσα μετά από ελάχιστες ώρες εννοείται χωρίς καμία έξτρα χρέωση...Απ' ότι μου είπε με απλά λόγια κατάλαβα ότι κάτι δεν είχε κουμπώσει καλά και δεν είχε προκληθεί ζημιά.. Τώρα δουλεύει ρολόι η δόνηση και όλα τα λοιπά...Δε θα πρότεινα αυτό το μαγαζί σε κανέναν βέβαια αλλά τουλάχιστον αναγνώρισαν το λάθος χωρίς το παραμικρό κιχ...
Link to comment
Share on other sites

Λάθη συμβαίνουν, το θέμα είναι να το παραδέχονται και να τα διορθώνουν. Κι αν ύστερα από όλα αυτά έκαναν τη δουλειά χωρίς καμία εξωτερική φθορά μπράβο τους!

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τελικά το πήγα πίσω σήμερα και το παρέλαβα άμεσα μετά από ελάχιστες ώρες εννοείται χωρίς καμία έξτρα χρέωση...Απ' ότι μου είπε με απλά λόγια κατάλαβα ότι κάτι δεν είχε κουμπώσει καλά και δεν είχε προκληθεί ζημιά.. Τώρα δουλεύει ρολόι η δόνηση και όλα τα λοιπά...Δε θα πρότεινα αυτό το μαγαζί σε κανέναν βέβαια αλλά τουλάχιστον αναγνώρισαν το λάθος χωρίς το παραμικρό κιχ...

 

Τελος καλο ολα καλα δηλαδη μπραβο.

Ενω ειναι αρκετα καλη κ αξιόπιστη συσκευη η μπαταρια του δεν ειναι το δυνατο του σημειο.

Εμενα μου εκανε κατι νερα και δεν φορτιζε με τη μια...επρεπε να βαλω-βγαλω καλωδιο ή και να αλλαξω φορτιστη αλλα τελικα ενα πρωινο ξυπνησα και ενω το ειχα στη φορτιση , ειχε σβησει και δεν ξανα αναψε...δοκιμασα τα παντα (αλλο καλωδιο,φορτιστη,στο usb του υπολογιστη) αλλα τπτ νεκρο ουτε το led δεν αναβει.

Πολυ φοβαμαι οτι ειναι απο motherboard.

Οποια βοηθεια ευπρόσδεκτη παντως...

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τελος καλο ολα καλα δηλαδη μπραβο.

Ενω ειναι αρκετα καλη κ αξιόπιστη συσκευη η μπαταρια του δεν ειναι το δυνατο του σημειο.

Εμενα μου εκανε κατι νερα και δεν φορτιζε με τη μια...επρεπε να βαλω-βγαλω καλωδιο ή και να αλλαξω φορτιστη αλλα τελικα ενα πρωινο ξυπνησα και ενω το ειχα στη φορτιση , ειχε σβησει και δεν ξανα αναψε...δοκιμασα τα παντα (αλλο καλωδιο,φορτιστη,στο usb του υπολογιστη) αλλα τπτ νεκρο ουτε το led δεν αναβει.

Πολυ φοβαμαι οτι ειναι απο motherboard.

Οποια βοηθεια ευπρόσδεκτη παντως...

 

Το έχεις πάει σε κάποιο μαγαζί να το κάνουν μια εκτίμηση; Χωρίς να είμαι ειδικός, ούτε καν ξέρω πολλά απ' αυτά μήπως παίζει να τα έπαιξε η θύρα φόρτισης;

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις πάει σε κάποιο μαγαζί να το κάνουν μια εκτίμηση; Χωρίς να είμαι ειδικός, ούτε καν ξέρω πολλά απ' αυτά μήπως παίζει να τα έπαιξε η θύρα φόρτισης;

 

Μακαρι να ειναι αυτο που λες.

Εντωμεταξύ εχω δοκιμασει και ολους του συνδυασμούς με φορτιστη κουμπωμενο και πατημενο το power+up , power+up+down , power+down.

Οχι σε μαγαζι δεν το εχω παει αλλα λεω να το παω σύντομα..

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...