Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eδω και καμια βδομαδα η εφαρμογη του fb το εικονιδιο εχει σκαλωσει να δειχνει 2 notifications. δοκιμασα

1unistall/reinstall

2clear catche/data

3ανοιγμα ολα τα παλια notifications μηπως εμεινε τπτ ξεχασμενο

 

Σε μένα το εικονίδιο του messenger στην μία ειδοποίηση. Φταίει η τελευταία αναβάθμιση στην Αρχική οθόνη HTC Sense.

 

Προσωρινά (μέχρι το επόμενο reboot) λύνεται με Απενεργοποίηση και Ενεργοποίηση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ την παρέα. Υποψήφιος κάτοχος κι εγώ μετά από τα M7,8,9 που είναι τα πιο ποιοτικά smartphones από όσα έχω δουλέψει μέχρι σήμερα. Σε θέμα κατασκευής τουλάχιστον γιατί το καθένα είχε τις ελλείψεις του. Πιστεύω ότι θα μείνω ευχαριστημένος από το 10, ειδικά στην κάμερα που τα προηγούμενα υστερούσαν είτε σε ανάλυση είτε σε ποιότητα. Με τιμή γύρω στα 200 πλέον για μεταχειρισμένο το βρίσκω ιδανική αγορά!

 

Στάλθηκε από το πανέξυπνο κινητό μου χρησιμοποιώντας Taheriamou

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Υποψήφιος κάτοχος κι εγώ μετά από τα M7,8,9 που είναι τα πιο ποιοτικά smartphones από όσα έχω δουλέψει μέχρι σήμερα. Σε θέμα κατασκευής τουλάχιστον γιατί το καθένα είχε τις ελλείψεις του. Πιστεύω ότι θα μείνω ευχαριστημένος από το 10, ειδικά στην κάμερα που τα προηγούμενα υστερούσαν είτε σε ανάλυση είτε σε ποιότητα. Με τιμή γύρω στα 200 πλέον για μεταχειρισμένο το βρίσκω ιδανική αγορά!

 

Στάλθηκε από το πανέξυπνο κινητό μου χρησιμοποιώντας Taheriamou

Το μόνο του μειονέκτημα σε σχέση με πιό σύγχρονες ναυαρχίδες είναι η μπαταρία. Κατά τα λοιπά δεν υστερεί καθόλου.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με Oreo έχει μικρότερη διάρκεια; Με ενδιαφέρει να βγάζει τη μέρα με φυσιολογική χρήση. Ελπίζω να μην απογοητευτώ. Τουλάχιστον έχει το quick charge...

 

Στάλθηκε από το πανέξυπνο κινητό μου χρησιμοποιώντας Taheriamou

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα Oreo, αλλά το ότι το τηλέφωνο θα είναι 1,5 - 2 ετών μεταχειρισμένο, με ότι συνέπειες έχει αυτό στη μπαταρία του. Εγώ πλέον με τη χρήση που του κάνω, βγάζω οριακά ολόκληρη μέρα. Τέλος το quick charge πράγματι μεγάλη ευκολία. Σε μισή ώρα πάει από το 15% στο 60%.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Το κόκκινο κυκλοφορεί στην Ευρώπη? Ή είναι για αγορά Αμερικής, Ασίας? Γιατί βρήκα ένα και σκέφτομαι να το αγοράσω. Κάποιο tip για να προσέξω πριν την αγορά? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρέλαβα σε κόκκινο από φίλο που το είχε αγοράσει από Κίνα μέσω ebay. Όλα καλά και ελληνικό μενού κανονικά μόλις διαβάσει τη sim. Απλά να προσέξετε την εγγύηση γιατί αν είναι από Ασία μεριά πρέπει να σταλεί εκεί σε περίπτωση που πάθει κάτι. Προσωπικά είπα να το ρισκάρω (το κινητό αγοράστηκε τον Ιούνιο καινούργιο) γιατί μου άρεσε πολύ το χρώμα και δεν κυκλοφόρησε εδώ.

 

Υ. Γ. Αν κάποιος έχει/δίνει την αυθεντική θήκη Ice View ας μου στείλει PM.

 

Στάλθηκε από το πανέξυπνο κινητό μου χρησιμοποιώντας Taheriamou

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... έχει κανείς θέμα με το σήμα του Wi-Fi; Στο ίδιο σημείο που είχα σταθερά 3 γραμμές με το παλιό κινητό τώρα έχω 1-2 η μπορεί να πιάσει 4 και να πέσει απότομα στη 1. Γενικά είναι ασταθές το σήμα όταν απομακρύνομαι λίγο από το ρουτερ. Αυτό το παρατήρησα και αλλού όχι μόνο στο σπίτι. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να βελτιώσω το σήμα;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... έχει κανείς θέμα με το σήμα του Wi-Fi; Στο ίδιο σημείο που είχα σταθερά 3 γραμμές με το παλιό κινητό τώρα έχω 1-2 η μπορεί να πιάσει 4 και να πέσει απότομα στη 1. Γενικά είναι ασταθές το σήμα όταν απομακρύνομαι λίγο από το ρουτερ. Αυτό το παρατήρησα και αλλού όχι μόνο στο σπίτι. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να βελτιώσω το σήμα;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχει και την καλύτερη κεραια το 10. Έτσι ειναι σε ολους

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί σε όλα τα άλλα είμαι από πολύ έως απόλυτα ευχαριστημένος. Δεν του λείπει τίποτα και αν είχε λίγο καλύτερη μπαταρία θα ήταν άπαιχτο! Αν και εμένα μου βγάζει τη μέρα σχετικά άνετα με τη χρήση που κάνω.

Android 8.1 παίζει να πάρουμε; Όχι πως θα έχει και μεγάλη διαφορά...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα παρουμε αντε να παρουμε ακομα ενα security update και τελος

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καθαρός ο ήχος από τα ηχεία αλλά..έξω κάποιες φορές δεν το ακούω όταν με παίρνουν! Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο volume booster από το store που να κάνει δουλειά και να είναι ασφαλές;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καθαρός ο ήχος από τα ηχεία αλλά..έξω κάποιες φορές δεν το ακούω όταν με παίρνουν! Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο volume booster από το store που να κάνει δουλειά και να είναι ασφαλές;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στον ήχο κλήσης δεν λειτουργεί το άνω ηχείο κατ' επιλογή της HTC.

 

Από χθες πάντως που εγκατέστησα την LeeDroiD έχει βελτιωθεί αισθητά η κατανάλωση της μπαταρίας και η χρήση μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν πάμε καλά! Γιατί έκανε τέτοια πατάτα η htc; Με τη ρομ αυτή η κάποια άλλη δουλεύει και το πάνω ηχείο; Να το ψάξω αν είναι μήπως περάσω καμια...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά πριν λίγες μέρες το πήρα.φοβερό κινητό αλλά επειδή είμαι πολύ μουσικόφιλος ο ήχος από τα ηχεία είναι ανώτερος από το 10 αλλά με τα ακουστικά το htc 10 είχε πολύ πιο μεγάλη ένταση.συμφωνείτε?και να ρωτήσω και κάτι?άμα βάλεις δικά σου ακουστικά δεν λειτουργεί το usonic?
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος από τα ηχεία είναι ποιοτικός αλλά υστερεί σε ένταση δυστυχώς. Από όλα τα προηγούμενα της σειράς που είχα, στο M8 ήταν τα πιο δυνατά ηχεία.

 

Δεν υπάρχει πια κίνηση στο thread. Κρίμα γιατί το κινητό είναι πληρέστατο ακόμα και σήμερα. Αν εξαιρέσουμε τις πολύ χρήσιμες εφαρμογές music & gallery που άγνωστο γιατί η κυρία htc αποφάσισε να μας τις στερήσει στο Android 8 (αλλά μπορεί κάποιος να τις κατεβάσει από γνωστές σελίδες με αρχεία apk).

 

Επίσης ένα μικρό παράπονο για το Wi-Fi που θα ήθελα να είναι λίγο πιο δυνατό αλλά ok.

 

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κανα update για μας τους αμοιρους που ξεμειναμε με αυτό το καταπληκτικό τηλέφωνο παίζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανα update για μας τους αμοιρους που ξεμειναμε με αυτό το καταπληκτικό τηλέφωνο παίζει;

 

Επίσης, ξέρει κανείς τιμές για αλλαγή μπαταρίας; εδω ή στο εξωτερικό πρέπει;

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό ελπίζω να είναι ειρωνικός ο χαρακτηρισμός :lol: Ήμουν μέγας φανατικός της HTC, αλλά το δεκάρι ήταν το χειρότερό της (ίσως μαζί με το Μ9)... Η μπαταρία χάλασε σε λιγότερο από 2 χρόνια σε σημείο που να μη βγάζει ούτε 6 ώρες πια. Ήταν και η τελευταία φορά που πήρα HTC. Αγόρασα ένα Huawei P20 Pro και... είδα το φως (κυριολεκτικά και μεταφορικά) :O

Αν βρεις τρόπο για αλλαγή της μπαταρίας πάντως, ενδιαφέρομαι κι εγώ γιατί είναι unibody και δε μπορώ να φανταστώ πώς θα είναι μετά την...εγχείρηση...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Makinen μέχρι ποιό ήσουν μέγας φανατικός; Γιατί δε μπορώ να καταλάβω τι σου άλλαξε γνώμη. Η μπαταρία είναι κάτι που αλλάζει και το κάνουν πολλά service εντός ή εκτός Αττικής με τιμές γύρω στα 30 ευρώ (π.χ. fixmobile στην Αθήνα)

Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό και σίγουρα καλύτερο από το M9...σε καμία περίπτωση το χειρότερο της εταιρίας, μην τρελαθούμε κιόλας! Το να σου έβγαλε εσένα κάποιο ελάττωμα δεν σημαίνει πως είναι έτσι σε όλους. Άσε που η μπαταρία είναι κάτι πολύ συνηθισμένο να χαλάσει σε οποιαδήποτε συσκευή.

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αν εξαιρέσουμε κάποιες λεπτομέρειες που ανέφερα παραπάνω. Και σαν πρώην κάτοχος όλων των M θεωρώ ότι το 10 είναι το πιο πλήρες της σειράς.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έμεινα χωρίς κινητό αναγκαστικα έβγαλα το 10 απ το συρτάρι. Στο Android 8.0 κυριολεκτικά σέρνεται και η μπαταρία κρατάει λίγο. Κάποιος άλλος να έχει παρατηρήσει το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έμεινα χωρίς κινητό αναγκαστικα έβγαλα το 10 απ το συρτάρι. Στο Android 8.0 κυριολεκτικά σέρνεται και η μπαταρία κρατάει λίγο. Κάποιος άλλος να έχει παρατηρήσει το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι και σέρνεται, μια χαρά πηγαίνει και στο 8.0. Κάνε και καμιά επαναφορά. Η μπαταρία και σε μένα κρατάει λίγο κοντά στις 3 ώρες SOT.

Link to comment
Share on other sites

Όχι και σέρνεται, μια χαρά πηγαίνει και στο 8.0. Κάνε και καμιά επαναφορά. Η μπαταρία και σε μένα κρατάει λίγο κοντά στις 3 ώρες SOT.

Δε το θυμάμαι έτσι με Android 7 το κινητό.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως αγορασμένο Ιούνιο με σχεδόν καινούργια μπαταρία μου βγάζει σχετικά άνετα τη μέρα χρησιμοποιώντας αρκετό 4G για browsing έξω. Εννοείται με reset μετά την αναβάθμιση σε 8.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...