Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και γω συμφωνώ οτι συνήθως με τις αναβαθμίσεις πανε χειροτερα τα κινητα, αν εξαιρέσουμε την 4.4 που αναστήθηκαν αρκετα..

ας ελπίσουμε σε καμια μικρο-αναβάθμιση που να το βελτιώσουν αν και δε το βλεπω..

 

Καπου Διαβασα οτι η huawei μιλαει για αναβαθμισεις για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον

!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να πας στην προηγούμενη αν θες, αλλά αν διαβάσεις τα προηγούμενα ποστ θα δεις πως έχουμε όλοι το ίδιο πρόβλημα.

 

Με το ζόρι εγώ βγάζω 3 ώρες.

Υπομονή για τις διορθώσεις αλλιώς πας πάλι πίσω. Πες μου το νούμερο που θες να επιστρέψεις να σου φτιάξω ένα μίνι οδηγό.

 

 

Καθε πρωί που ξυπνάω ,το κινητο έχει

χάσει 30-40% με την 381..Αν μπορουσες να μου γράψεις έναν οδηγό να γυρίσω πίσω στην 360 θα σου ήμουν ευγνώμων

Link to comment
Share on other sites

Καθε πρωί που ξυπνάω ,το κινητο έχει

χάσει 30-40% με την 381..Αν μπορουσες να μου γράψεις έναν οδηγό να γυρίσω πίσω στην 360 θα σου ήμουν ευγνώμων

Πάντως είμαι με την 380 4 ημέρες έχω δει καλύτερη αυτονομία σε σχέση με την 360 που είχα ,

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθε πρωί που ξυπνάω ,το κινητο έχει

χάσει 30-40% με την 381..Αν μπορουσες να μου γράψεις έναν οδηγό να γυρίσω πίσω στην 360 θα σου ήμουν ευγνώμων

 

Αυτό το πρόβλημα το είχα και γω. Απο 56% το έβρισκα το πρωί στο 12% η λύση δεν είναι να γυρίσεις στην Β360 πρέπει να πας στην 131 και να κάνεις hard factory reset δλδ με hot key ( volume up + power )

 

Κάνε πρώτα το reset αν δεν στρώσει πας υποχρεωτικά πίσω στην 131 και αναβαθμίζεις μέχρι την 360, υπάρχει και ο τρόπος για επαναφορά στην 360 αλλά δεν θα σου λύσει το πρόβλημα.

 

Οδηγός για rollback στη πρώτη σελίδα.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Θα χάσεις όλα τα δεδομένα σου.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω κατεβασα την 360 και την περασα με dload πανω απο την 381 και κομπλε.

πρωτη φορτιση 5,5 ωρες οθονη στο 18% μπαταριας αν λεει κατι.

 

εν τω μεταξυ φτασαμε αισιως στην Β389 sto FF φυσικα οχι PV εκδοση.

Μαλλον κανουν πειραματα στην huawei και θα δουμε καποια στιγμη κατι...

Απλα εμεις με country/null δε ξερω αν και πως θα παρουμε κατι....

με ενδιαφερει να δω πως δουλευει το monochrome και αν θα στρωσει η μπαταρια με τα update...

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

εγω κατεβασα την 360 και την περασα με dload πανω απο την 381 και κομπλε.

πρωτη φορτιση 5,5 ωρες οθονη στο 18% μπαταριας αν λεει κατι.

 

εν τω μεταξυ φτασαμε αισιως στην Β389 sto FF φυσικα οχι PV εκδοση.

Μαλλον κανουν πειραματα στην huawei και θα δουμε καποια στιγμη κατι...

Απλα εμεις με country/null δε ξερω αν και πως θα παρουμε κατι....

με ενδιαφερει να δω πως δουλευει το monochrome και αν θα στρωσει η μπαταρια με τα update...

Το εννοείς λέγοντας country/null?

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το εννοείς λέγοντας country/null?

 

Και εγω το εχω δει αυτο σε φιλου κινητο..στις πληροφοριες της συσκευης προελευση γραφει null

!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω δει αυτο σε φιλου κινητο..στις πληροφοριες της συσκευης προελευση γραφει null

 

Που ακριβώς;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι 2.5D; Έχω παραγγείλει tempered glass για να του βάλω μόλις το πάρω στα χέρια μου.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι 2.5D; Έχω παραγγείλει tempered glass για να του βάλω μόλις το πάρω στα χέρια μου.

 

Αν θελεις πες μας αν εφαρμοζει σωστα οταν την βαλεις γιατι το tempered glass που πηρα εγω βγηκε off μεσα σε 2 μήνες

!!!
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κάτσει καλά. Είναι το nillkin από το eBay το πήρα. Πήρα και για την πλάτη. Όταν έχω νέα θα ενημερώσω.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τέλη Δεκέμβρη και μετά από λίγες μέρες έκανε αναβάθμιση στο 7.

Από τότε τίποτε απολύτως.

Ακόμα και η Samsung που την είχαν κατηγορήσει ότι δεν έκανε ενημερώσεις, στο S3 για 2 χρόνια έκανε όλο και κάποια μικρή ενημέρωση ασφαλείας, πιο παλιά το MLS έκανε πολύ συχνά ενημερώσεις, το Honor που είναι και πιο καινούργιο, πάνω από 5 μήνες τίποτα απολύτως.

Δεν νομίζω το επόμενο κινητό που θα αγοράσω να είναι της ίδιας εταιρείας..

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις πες μας αν εφαρμοζει σωστα οταν την βαλεις γιατι το tempered glass που πηρα εγω βγηκε off μεσα σε 2 μήνες

 

το καλύτερο tempered glass είναι αυτό εδώ https://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=5227

το έχω από το Δεκέμβριο και δεν έχει πάθει τπτ απολύτως

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο tempered glass είναι αυτό εδώ https://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=5227

το έχω από το Δεκέμβριο και δεν έχει πάθει τπτ απολύτως

 

Αυτό έχω παραγγείλει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πήρα τέλη Δεκέμβρη και μετά από λίγες μέρες έκανε αναβάθμιση στο 7.

Από τότε τίποτε απολύτως.

Ακόμα και η Samsung που την είχαν κατηγορήσει ότι δεν έκανε ενημερώσεις, στο S3 για 2 χρόνια έκανε όλο και κάποια μικρή ενημέρωση ασφαλείας, πιο παλιά το MLS έκανε πολύ συχνά ενημερώσεις, το Honor που είναι και πιο καινούργιο, πάνω από 5 μήνες τίποτα απολύτως.

Δεν νομίζω το επόμενο κινητό που θα αγοράσω να είναι της ίδιας εταιρείας..

Το τηλέφωνο δουλεύει απροβληματιστα;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω παραγγείλει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλέφωνο δουλεύει απροβληματιστα;

Φυσικά αν εννοείς γενικά για το τηλέφωνο

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτ.

ά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλέφωνο δουλεύει απροβληματιστα;

Σχεδόν, όταν το συνδέω στον υπολογιστή, πηγαίνει κατευθείαν στην φόρτιση και το ρυθμίζω κάθε φορά χειροκίνητα για να ανοίξει τις φωτογραφίες.

Για ενημερώσεις κυρίως ασφαλείας έγραψα, θα έπρεπε γενικά να κάνουν όπως στις άλλες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αν εννοείς γενικά για το τηλέφωνο

 

Ναι για το τηλέφωνο ρώτησα και το ερώτημα ήταν για τον φίλο που λέει πως μετά θα 7αρια δεν πήρε άλλη αναβάθμιση. Το τηλέφωνο τρέχει το τελευταίο λογισμικό και αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία είναι τόσο απαραίτητες οι συνεδρίες αναβαθμίσεις; Προσφέρουν κάτι ουσιαστικό;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο tempered glass είναι αυτό εδώ https://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=5227

το έχω από το Δεκέμβριο και δεν έχει πάθει τπτ απολύτως

 

Ευχαριστώ φιλε μου

!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κατοχος και εγω του κινητου πλεον! Εχω για αρχη μια ερωτηση σχετικα με το bluetooth.

Σε μερικες κλησεις που εκανα σημερα ο ηχος δεν ηταν καλος. Ειχε πολλη παραμορφωση και πριν λιγο που ξαναμιλησα μου ειπαν οτι ακουγομουν σαν απο πηγαδι.

Το εχει αντιμετωπισει κανεις απο εδω το συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κατοχος και εγω του κινητου πλεον! Εχω για αρχη μια ερωτηση σχετικα με το bluetooth.

Σε μερικες κλησεις που εκανα σημερα ο ηχος δεν ηταν καλος. Ειχε πολλη παραμορφωση και πριν λιγο που ξαναμιλησα μου ειπαν οτι ακουγομουν σαν απο πηγαδι.

Το εχει αντιμετωπισει κανεις απο εδω το συγκεκριμενο?

 

Ναι εγώ. Αυτό συμβαίνει γιατί το Bluetooth σου είναι version 3 ή και μικρότερη. Πολλές φορές θα παρατηρήσεις ότι δεν ακούς ανοίγοντας την ένταση θα βρεις την στάθμη κάτω του μισού. Ακόμα και αν το πας στο μαξ κάποια στιγμή θα βρεθεί πάλι χαμηλωμένα.

 

Κατά καιρούς θα βρίσκεις ενεργό το Bluetooth απο μόνο του, μη φοβάσαι δεν απέκτησες φαντάσματα....:p

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ. Αυτό συμβαίνει γιατί το Bluetooth σου είναι version 3 ή και μικρότερη. Πολλές φορές θα παρατηρήσεις ότι δεν ακούς ανοίγοντας την ένταση θα βρεις την στάθμη κάτω του μισού. Ακόμα και αν το πας στο μαξ κάποια στιγμή θα βρεθεί πάλι χαμηλωμένα.

 

Κατά καιρούς θα βρίσκεις ενεργό το Bluetooth απο μόνο του, μη φοβάσαι δεν απέκτησες φαντάσματα....:p

 

Το Bluetooth του τηλεφώνου δεν είναι 4,2 όπως λέμε στα specs;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το hands-free του. Του κινητού 4+ είναι.

 

Για να υπάρχει δηλαδή πλήρης συμβατότητα θα πρέπει το headset να είναι 4+ και αυτό;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...