Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει κάποια που να δημιουργεί αποσυνδέσεις στο ΒΤ.

Μάλλον πρέπει να χεις κάποια εφαρμογή που συνδέεται με το όλο πρόβλημα, αν θες ανέβασε σε screen shot τις εφαρμογές σου μπας και το ανακαλύψω.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμένα λειτουργεί πάρα πολύ καλά, νομίζω ότι και στην διαχείριση της μπαταρίας είναι καλύτερο από το 7.0.

Το μόνο που μου κάνει είναι, ότι επειδή έχω και στον υπολογιστή το bitdefender total, στο κινητό μου το βγάζει συχνά εκτός στην προστασία web, κάτι με την διαχείριση της μπαταρίας συμβαίνει και μου το κλείνει αυτόματα σαν ενεργοβόρο, ελπίζω να βρω την λύση σύντομα, κατά τα άλλα πολύ ωραίο με το oreo!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια που να δημιουργεί αποσυνδέσεις στο ΒΤ.

Μάλλον πρέπει να χεις κάποια εφαρμογή που συνδέεται με το όλο πρόβλημα, αν θες ανέβασε σε screen shot τις εφαρμογές σου μπας και το ανακαλύψω.

Εννοείς όλες μου τις εφαρμογές ή αυτές που φαίνονται να χρησιμοποιούνται στην μπαταρία; Για μη μη ταλαιπωρω και τσάμπα, το πιο πιθανό είναι να είναι θέμα του ψευτο-bt.. αλλά αν θες να ψαξεις no problem!

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου εμφανίζει το εικονίδιο το 99% είναι η Google και επιβεβαιώνει τη θέση σου για να σου δώσει το τελευταίο στίγμα αν πχ χαθεί το τηλέφωνο. Και το 7 το κάνει ίσως να μη το παρατηρούσε το μάτι σου.

 

Επίσης στο 7 οι εφαρμογές σου ήταν ή ανοιχτές ή κλειστές, τώρα τρέχουν όλες μέχρι να σχηματίσει ενα πλάνο ο αλγόριθμος για να αφήνει αυτές που χρειάζεσαι περισσότερο, οπότε ίσως κάποια απ τις τότε κλειστές να σου ενεργοποιεί το εικονίδιο...

 

Αλήθεια τι σου ενεργοποιεί; ανέβασε ενα screen shot...

 

Στο ανδροιδ 7 οπωσδηποτε δεν συνέβαινε, γι αυτο το παρατηρησα αμεσως.

 

Τελικα η βασικη εφαρμογη της google ζητούσε συνέχεια τοποθεσία, παροτι εχω απενεργοποιημένες σχετικες ρυθμισεις στον λογαριασμο και σε ολες τις google που θα μπορούσαν να ζητουν τοποθεσία.

 

Μετα την αναβάθμιση, μου ειχε δημιουργησει μια σελίδα για την google στην αρχικη οθόνη, την οποία αφαίρεσα...

...δεν ξερω αν για κάποιο λόγο συνεχιζε μα τρεχει στο υπόβαθρο.

 

Τωρα απενεργοποιησα το σχετικό δικαίωμα της εφαρμογης, κι ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Διαβάζοντας και τα προηγούμενα μηνύματα χρησιμοποίησα την ενημέρωση συστήματος για να αναβαθμίσω στην 407 πριν το Oreo που θα το κάνω μέσω hisuite. Το θέμα όμως είναι ότι δεν μου εμφανίζει καν επιλογή στην αναζήτηση για αναβάθμιση στην 407. Πρέπει να ακολουθήσω κάποια άλλη διαδικασία; (το κινητό φοράει την 405).

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω κατι ασχετο..μπορω να προγραμματισω ενα μνμ να σταλεί μετα απο 2-3 ωρες? Ή πρεπει να κατεβασω καποια εφαρμογή?

Εχω νοβα launcher αν παιζει ρολο

!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω κατι ασχετο..μπορω να προγραμματισω ενα μνμ να σταλεί μετα απο 2-3 ωρες? Ή πρεπει να κατεβασω καποια εφαρμογή?

Εχω νοβα launcher αν παιζει ρολο

 

Θέλει εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους.

Διαβάζοντας και τα προηγούμενα μηνύματα χρησιμοποίησα την ενημέρωση συστήματος για να αναβαθμίσω στην 407 πριν το Oreo που θα το κάνω μέσω hisuite. Το θέμα όμως είναι ότι δεν μου εμφανίζει καν επιλογή στην αναζήτηση για αναβάθμιση στην 407. Πρέπει να ακολουθήσω κάποια άλλη διαδικασία; (το κινητό φοράει την 405).

 

Μπες στην αναζήτηση για αναβάθμιση πατα τις 3 τέλειες πάνω δεξιά και επέλεξε το "λήψη πλήρες πακέτο"

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω κατι ασχετο..μπορω να προγραμματισω ενα μνμ να σταλεί μετα απο 2-3 ωρες? Ή πρεπει να κατεβασω καποια εφαρμογή?

Εχω νοβα launcher αν παιζει ρολο

 

Εγω εχω κατεβασει το app Do it later.

2-3 φορές που το εχω λειτουργήσει παίζει σωστά.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θέλω να ευχαριστήσω τον χρήστη rackal που ασχολειθηκε με το θέμα μου και ύστερα από το Hard reset που με συμβούλεψε να κάνω όλα πλέον είναι μια χαρά. Θέλω να ρωτήσω όμως κάτι ακόμα την γραμμή κάτω πως την εξαφανίζουμε ώστε να μπορούμε να δουλεύουμε μόνο το έξυπνο πλήκτρο την βουλιτσα δηλαδή είχα ακούσει ότι γίνεται στο oreo...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θέλω να ευχαριστήσω τον χρήστη rackal που ασχολειθηκε με το θέμα μου και ύστερα από το Hard reset που με συμβούλεψε να κάνω όλα πλέον είναι μια χαρά. Θέλω να ρωτήσω όμως κάτι ακόμα την γραμμή κάτω πως την εξαφανίζουμε ώστε να μπορούμε να δουλεύουμε μόνο το έξυπνο πλήκτρο την βουλιτσα δηλαδή είχα ακούσει ότι γίνεται στο oreo...
Ρυθμισεις/συστημα/πλοήγηση στο σύστημα/γραμμή πλοήγησης. Κάπου εκεί είναι νομίζω. Προσωπικά δε με βόλεψε πολύ πάντως κι επανήλθα στη γραμμή .

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κατεβασει το app Do it later.

2-3 φορές που το εχω λειτουργήσει παίζει σωστά.

 

Θεεενκς θα το κατεβασω

!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω ρε παιδιά και εγώ κάτι το πρόβλημα με τη φωτεινότητα της οθόνης που χαμηλώνει από μόνο του και επίσης αυτό με τα VR video που γυρίζει τρέλα μετά την αναβάθμιση σε Oreo έχει λυθεί
Link to comment
Share on other sites

Ναι που χαμηλώνει μόνο του

Στο VR Άμα βάλεις να δεις βιντεάκια στο youtube και πατήσεις τη μάσκα κάτω θα δεις ότι γυρνάει τρέλα είναι bugs

Link to comment
Share on other sites

Άλλο σε ρώτησα.

Σε ποιες εφαρμογές σου χαμηλώνει τη φωτεινότητα;

Ξέρεις προνόμιο του αυτόματου φωτισμού είναι να χαμηλώνει τη φωτεινότητα.

 

Το vr δεν έχει πρόβλημα το δοκίμασα όταν το γραψες.

 

Με κατι άλλο μπερδεύεσαι;

Δοκίμασε το συγκεκριμένο vr βίντεο

 

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την τι τικαρει την αυτόματη φωτεινότητα και συγκεκριμένα στο Chrome από μόνο του πέφτει η φωτεινότητα

Στο βίντεο που μου έστειλες όταν πατάω τη μάσκα κάτω δεξιά Για να σπάσει στα δύο η οθόνη με Nougat που είμαι εγώ γυρνάει τρέλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την τι τικαρει την αυτόματη φωτεινότητα και συγκεκριμένα στο Chrome από μόνο του πέφτει η φωτεινότητα

Στο βίντεο που μου έστειλες όταν πατάω τη μάσκα κάτω δεξιά Για να σπάσει στα δύο η οθόνη με Nougat που είμαι εγώ γυρνάει τρέλα

 

Το chrome σε όλες τις συσκευές μειώνει τη φωτεινότητα και στο honor 8 ασχέτως αναβάθμιση 7 ή 8 πάντα μείωνε τη φωτεινότητα και δεν είναι μπαγκ, ο λόγος που γίνεται αυτό είναι επειδή είναι λευκό το background σου μειώνει το φωτισμό το ίδιο το Chrome σε συνεργασία με τον σενσορα για να μη σε κουράζει.

Το vr του YouTube σε Android oreo έχει προσθέσει το daydreams για πιο ρεαλιστικό αποτέλεσμα, προφανώς εσύ το έχεις κλειστό ή κάτι έχεις πειράζει εκεί και σου τρελαίνει το sensitivity.

 

Θα το βρεις σαν "βασικό daydreams"

 

Εγώ δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα και λειτουργεί smoothly.

 

Κατέβασε καμιά vr εφαρμογή απο play να δεις και κει τα αποτελέσματα και αν δεν βγάλεις άκρη ίσως χρειαστεί να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων γτ δε παίζει να φτιάξεις το daydreams με τη καμία αν πειραχτεί.

 

Αα και κατέβασε το cardboard της Google για να χεις πρόσβαση στα settings.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα,αναφερω πως οταν χρησιμοποιω kiwi browser(που βασιζεται σε chrome)χαμηλωνει η φωτεινοτητα χωρις να ειναι στο αυτοματο.ετσι απο μονη της.Το ιδιο συμβαινει και στο honor του αδελφου μου.Δεν ειναι bug
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα και σε αλλο σημειο, παρατηρησατε διαφορα στις φωτο με την αναβαθμιση σε 8?

Βλεπω καλυτερα αποτελεσματα σε σουρουπο σε χρωματα και contrast με auto/hdr

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διακρίνω, διακρίνω όμως πως σε hdr έχει μειωθεί ο θόρυβος αρκετά.

Ααα. Και δεν καίει σημεία.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κάτι απλό, σίγουρα έχει δοθεί απάντηση, δεν είναι εύκολο να βρεθεί και δε ξέρουμε αν θα είναι ακόμη επίκαιρη.

Έχω πάρει 2 θήκες πορτοφόλι, καμία δεν προστατεύει ικανοποιητικά τη συσκευή από πέσιμο. Οι θήκες που έχω πάρει αφήνουν ακάλυπτες την επάνω και την κάτω πλευρά, με αποτέλεσμα αν πέσει το κινητό με κάποια γωνία να έχουμε ραγισμένη οθόνη.

Ψάχνω μια θήκη, κατά προτίμηση πορτοφόλι, που να καλύπτει καλά τη συσκευή, και να κλίνει λίγο προς την οθόνη ώστε να μην μείνει κενό ανάμεσα σε Τζαμακι και το λάστιχο της θήκης.

Ψάχνω και Τζαμακι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω την καινούρια έκδοση. Αφού την περάσω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Θα κρατήσω αντίγραφο απ' ότι χρειάζομαι. Να κρατήσω αντίγραφο και από τις ρυθμίσεις της συσκευής ή να τις περάσω πάλι από την αρχή; Και κάθε φορά που κάνω αναβάθμιση στο Android οι φωτογραφίες του βαιμπερ εμφανίζονται με μπερδεμένη σειρά και όχι έτσι όπως μου τις έχουν στείλει. Διορθώνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κάτι απλό, σίγουρα έχει δοθεί απάντηση, δεν είναι εύκολο να βρεθεί και δε ξέρουμε αν θα είναι ακόμη επίκαιρη.

Έχω πάρει 2 θήκες πορτοφόλι, καμία δεν προστατεύει ικανοποιητικά τη συσκευή από πέσιμο. Οι θήκες που έχω πάρει αφήνουν ακάλυπτες την επάνω και την κάτω πλευρά, με αποτέλεσμα αν πέσει το κινητό με κάποια γωνία να έχουμε ραγισμένη οθόνη.

Ψάχνω μια θήκη, κατά προτίμηση πορτοφόλι, που να καλύπτει καλά τη συσκευή, και να κλίνει λίγο προς την οθόνη ώστε να μην μείνει κενό ανάμεσα σε Τζαμακι και το λάστιχο της θήκης.

Ψάχνω και Τζαμακι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Τζαμακι εβαλα το Nillkin Amazing H plus pro 0.2mm

 

Θηκη https://youtlet.net/products/360-metal-space-case-for-huawei αψογη εφαρμογη / εμφανιση / ποιοτητα

 

Μετα απο 5-6 πεσιματα απο το 1μιση μετρο εχω μονο ραγισματα μεσα στην οθονη που δεν φαινονται οταν λειτουργει,

τα οποια επαθα την μια φορα που χτυπησε αντικειμενο στο κεντρο της οθονης.

 

Το υπολοιπο τηλ δεν εχει παθει το παραμικρο

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κάτι απλό, σίγουρα έχει δοθεί απάντηση, δεν είναι εύκολο να βρεθεί και δε ξέρουμε αν θα είναι ακόμη επίκαιρη.

Έχω πάρει 2 θήκες πορτοφόλι, καμία δεν προστατεύει ικανοποιητικά τη συσκευή από πέσιμο. Οι θήκες που έχω πάρει αφήνουν ακάλυπτες την επάνω και την κάτω πλευρά, με αποτέλεσμα αν πέσει το κινητό με κάποια γωνία να έχουμε ραγισμένη οθόνη.

Ψάχνω μια θήκη, κατά προτίμηση πορτοφόλι, που να καλύπτει καλά τη συσκευή, και να κλίνει λίγο προς την οθόνη ώστε να μην μείνει κενό ανάμεσα σε Τζαμακι και το λάστιχο της θήκης.

Ψάχνω και Τζαμακι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αυτη την θήκη έχω πάρει και προστατεύει από όλες τις πλευρές...

https://www.aliexpress.com/item/Honor-8-case-MOFi-Huawei-Honor8-case-flip-cover-Hauwei-Honor-8-case-silicon-soft-back/32719571002.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dpcLNHj

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω την καινούρια έκδοση. Αφού την περάσω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Θα κρατήσω αντίγραφο απ' ότι χρειάζομαι. Να κρατήσω αντίγραφο και από τις ρυθμίσεις της συσκευής ή να τις περάσω πάλι από την αρχή; Και κάθε φορά που κάνω αναβάθμιση στο Android οι φωτογραφίες του βαιμπερ εμφανίζονται με μπερδεμένη σειρά και όχι έτσι όπως μου τις έχουν στείλει. Διορθώνεται αυτό;

 

Κάνε hard reset και κράτα μόνο τα βασικά (φωτο, επαφές, μουσική, αρχεία) μη κρατήσεις ρυθμίσεις.

 

Το viber που το κρατάς backup και σου ξανά εμφανίζει; αν είναι με κάποιο cloud μετά στις βάζει ονομαστικά και θέλει ταξινόμηση κατά ημερομηνία κάτι που δεν κάνει η συλλογή της συσκευής.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...