Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορειτε να βαλετε την 407 επιλεγοντας "ληψη του τελευταιου πληρους πακετου" Απο το μενου ενημερωσης συστηματος. 2.5 GB ειναι.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορειτε να βαλετε την 407 επιλεγοντας "ληψη του τελευταιου πληρους πακετου" Απο το μενου ενημερωσης συστηματος. 2.5 GB ειναι.

Γιατί δεν το βγάζει από μόνο του;

Αξίζει να το κατεβάσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το βγάζει από μόνο του;

Αξίζει να το κατεβάσουμε;

 

Δε ξερω γιατι δεν βγαζει σκετη αναβαθμιση αυτοματα.

Στις σημειωσεις μιλαει μονο για ενημερωσεις ασφαλειας Ιουλιου της Google.

Κατεβαζω τωρα θα σας πω αν δω κατι αλλο.

Η 407 θα χρειαστει να υπαρχει ωστε να μπορεσει να μπει το Oreo μετα εχω την εντυπωση.

 

Edit:

-Πλεον γραφει EMUI 5.0.3

-Zητηθηκε αδεια για ενα προγραμα βελτιστοποιησης της huawei

-Επιπεδο ασφαλειας Google 1 Ιουλιου

-Eκανε αναβαθμιση το HiCare

 

Θα κανω και εναν πληρη κυκλο φορτισης να δω πως παει.

 

Edit 2 Διαβαζοντας τα χαρακτηριστικα του Honor 10 και του EMUI 8 βλεπω οτι δεν θα εχουμε και πολλα νεα πραγματα με το Oreo...

Καλυτερη διαχειριση μπαταριας ισως, Treble εαν υποστηριζεται, split screen εχουμε ηδη... μαλλον τζαμπα φασαρια το ολο με το Oreo στο XDA....

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Η κουρτίνα στην 407 δεν δουλεύει σωστά και οι συντομεύσεις κάνουν νερά.

Πχ τα email δεν γίνονται διαγραφή αμέσως έχει ενα μεγάλο lag.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα από την ενημέρωσή/λήψη τελευταίου πακέτου. Για να δούμε.... Δεν πιστεύω επειδή έγινε κάπως βεβιασμένα η αναβάθμιση να μην έχω πρόβλημα με της μελλοντικές, πρόκειται για κανονική official φαντάζομαι, σωστά;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς βεβιασμένα, κανονική αναβάθμιση είναι απλα κατεβάζεις ολόκληρη την rom αντί για 200mb που ειναι η 407,

επίσης στο xda γράφουν ότι θα ξεκινήσει απο σήμερα η αναβάθμιση σε oreo μεσω hisuite ωστόσο δεν εμπιστεύομαι και τόσο τις πηγες που αναφέρουν..

εγώ πάντως σε μπαταρία με την 407 με 2 πληρεις φορτίσεις μέχρι τωρα δεν ειδα κάποια διαφορά, ίσως μια μικρη αυξηση αυτονομιας 5%

Link to comment
Share on other sites

Αν η μπαταρία πάει στο 20% σε 5 λεπτά φτάνει στο 3%.

 

Κάτι έχουν κάνει λάθος, κρεμάει η αναβάθμιση, έχουν χαθεί τα εφέ και απέκτησε μεγάλο lag.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά ενώ έχω το hands free συνδεμένο το τηλέφωνο συμπεριφέρεται σαν να μην υπάρχει τίποτα στο jack. θα δοκιμάσω με άλλο handsfree και άλλη συσκευή να δω τι έχει χαλάσει.

Στην περίπτωση που είναι το jack του τηλεφώνου πάει για πλακέτα;

 

Οχι, αλλάζει μόνο το τζακ.

 

Βάλε μια καρφίτσα η ένα συνδετήρα και βγάλε από μέσα τυχόν χνούδι που μπορεί να έχει πιάσει αν πχ το βάζεις στην τσέπη του παντελονιού. Θα δουλέψει σίγουρα!:)

 

Μετά από δοκιμές φαίνεται ότι φταίει το handsfree.

Αν δεν κάνω λάθος αυτό που είχε το πακέτο όταν πήρα το κινητό είναι το AM-115. Είδα ότι υπάρχει και το AM-116. Έψαξα να δω τι διαφορές έχουν και αναφέρεται ότι το δεύτερο είναι μεταλλικό ή έχει κάποια μεταλλικά μέρη. Δεν κατάλαβα τι εννοούν.

Τέλος είδα και τα AM-12 plus με διαφορετικό design και καλώδιο που δεν μπερδεύεται από ότι λένε.

Απόψεις;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχουν κάνει λάθος, κρεμάει η αναβάθμιση, έχουν χαθεί τα εφέ και απέκτησε μεγάλο lag.

 

Δεν παρατηρησα κατι απο αυτα, εκτος του οτι επρεπε να δωσω ξανα δικαιωματα στον Νοβα και να τον επιλεξω ως launcher.

 

Υποψιν εκανα clean cache μετα την αναβαθμιση. Η μπαταρια στα ιδια.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Αν η μπαταρία πάει στο 20% σε 5 λεπτά φτάνει στο 3%.

 

Κάτι έχουν κάνει λάθος, κρεμάει η αναβάθμιση, έχουν χαθεί τα εφέ και απέκτησε μεγάλο lag.

 

Ποια εφε εχασες;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις το κινητό πχ και πληκτρολογείτε το κωδικό μπαίνει "ξερά" χωρίς αυτό το ωραίο φλας που έκανε.

 

Όταν κάνεις εναλλαγή καρτελων, τις πετάει ξερά.

 

Επίσης δοκίμασε να σου έρθει ενα εμαιλ και να πατήσεις διαγραφή απο το notification bar θα δεις θα κολλήσει ο τόπος όλος και μετά απο μερικά δευτερόλεπτα εξαφανίζεται το εμαιλ και όντως έχει διαγραφεί...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

24 ωρες λειτουργια, μπαταρια απο 100% στο 14% με SOT 3.5 ωρες, τηλεφωνηματα wifi και μια ωρα data...

σα να πεθυμησα λιγο την εποχη του marshmallow με το SOT 5.5 που ειχα.....

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

24 ωρες λειτουργια, μπαταρια απο 100% στο 14% με SOT 3.5 ωρες, τηλεφωνηματα wifi και μια ωρα data...

σα να πεθυμησα λιγο την εποχη του marshmallow με το SOT 5.5 που ειχα.....

Τοτε θα ειχες και καινουργια μπαταρια....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά συνήθως ασφαλίζω τις συσκευές μου με έξτρα εγγύηση που καλύπτει και τέτοιες περιπτώσεις. Στοιχίζει πολύ λιγότερο από την αλλαγή τζαμιού. Τώρα αυτό το βρήκα από προσφορά, σφραγισμένο από αγγελία και έτσι απλά προσέχω και του έχω θήκες, τζάμια κτλ. Η έξτρα ασφάλιση όμως που προσφέρουν κάποια μαγαζιά και που κάποιοι θεωρούν πως είναι πρόσχημα για να μας τα πάρουν, συμφέρει.

Πχ. Φίλος με το S6 αγορασμένο στα public, ένα μήνα πριν τη λήξη της εγγύησης είχε ένα ατύχημα και έσπασε η οθόνη.

Τώρα χάρη στην επιπλέον εγγύηση του καταστήματος έχει ένα κινητό λες και βγήκε τώρα από το κουτί.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς γραμμή πλοήγησης βλέπω. Εκείνη η βούλα που αν κατάλαβα θα είναι κάτι σαν home button ελπίζω να εξαφανίζεται όταν βλέπεις βίντεος ή κάνεις κάποια εργασία στην οθονη.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Όσοι έχουν βάλει νεότερη EMUI απο την 5.0.1 μπορούν να μας πουν νεότερη άποψη ?

Εχω την B405 - EMUI 5.0.1 και έλεγα να αναβαθμίσω με την επιλογή που αναγράφει "download late full package"

Ποια ειναι η γνώμη σας ?

Ευχαριστώ

 

http://i66.tinypic.com/yhrx1.png

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αλλάξει κάτι, δυο προσθήκες ασήμαντες, περίμενε να μοιράσουν και το android oreo και τα κάνεις όλα μαζί.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...