Jump to content

LG K10


gsserv10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εφόσον έχει εγγύηση μη το καθυστερείτε κατευθείαν στο σέρβις.

 

Το θεμα ειναι φιλε μου πως δεν το κανει παντα αλλα οποτε θυμαται και αν το δουν και πουν ειναι οκ? Τι κανω τοτε?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι φιλε μου πως δεν το κανει παντα αλλα οποτε θυμαται και αν το δουν και πουν ειναι οκ? Τι κανω τοτε?

τίποτα ξενερώνεις και ζεις με αυτό το πρόβλημα .

το θέμα είναι πως εσύ πρέπει να το πας .

δεν μπορεί να σου δώσει κανένας καμία βοήθεια εδώ είναι hardware θέμα της συσκευής και πρέπει να πάει για service

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

σκέφτομαι την αγορά του LG K10 για τη σύζυγο. Αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις για όσους το έχουν στα χέρια τους.

1. αν βάλω τζαμάκι για προστασία θα έχω πρόβλημα με την καμπυλότητα της οθόνης στις άκρες;

2. η κάμερα είναι καλή για λήψη με flash;

3. είμαι ανάμεσα στο LG k10 και το moto g 3rd gen... ποια η γνώμη σας;

4. μάλλον πάω για δίκαρτο, όχι πως χρειάζονται οι 2 sim, αλλά από ότι είδα το 2καρτο είναι 8πύρηνο, ενώ το μονόκαρτο είναι 4πύρηνο.

 

Ευχαριστώ σε όσους απαντήσουν.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

1ον. Ναι θα έχεις αισθητικό "πρόβλημα". Άσε το δικό του φιλμ...

2ον. Μέτριο με φλας όπως και στα περισσότερα τηλέφωνα... Ακόμα και σε ακριβωπληρωμένες.

3ον. Ρώτα στο ανάλογο τοπικ "επιλογή συσκευής"

4ον. Σωστά, το DUAL είναι καλύτερο ακόμα κι αν δεν χρειάζεται τη δεύτερη sim.

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το κινητο κατα 99% επαθε bootloop κωλαει στο logo της lg και δεν κανει τιποτα αρα αυριο θα επικοινωνισω με το service οπωσδιποτε να δω τι θα μ πουν
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα στον αδερφο μου να το βρει και να το απενεργοποιησει να δουμε τι θα δουμε παντως αν μπορεις πες μου τι εγινε σε σενα.. Μακαρι να φτιαξει και να ειναι απλα bug

 

Σημερα το κινητο κατα 99% επαθε bootloop κωλαει στο logo της lg και δεν κανει τιποτα αρα αυριο θα επικοινωνισω με το service οπωσδιποτε να δω τι θα μ πουν

Τι να πω; Εύχομαι να διορθωθεί.

Πάντως εμένα 12 ημέρες τώρα δεν έχει κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το κινητο κατα 99% επαθε bootloop κωλαει στο logo της lg και δεν κανει τιποτα αρα αυριο θα επικοινωνισω με το service οπωσδιποτε να δω τι θα μ πουν

 

Our LG K10 has been lagging and stuck on android logo, this call with bootloop.

 

http://freebiaz.blogspot.gr/2016/06/guide-how-to-hard-reset-android-lg-k10.html

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το δικαρτο είναι πιο σβελτο από το απλό η αμελητέα η διαφορά τους;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου αμελητέα. Δεν τα έχω και τα 2, αλλά δεν νομίζω να δεις διαφορά σε πραγματική χρήση

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω το ίδιο ισχύει και για την κατανάλωση ενέργειας έτσι; λόγο διαφοράς πυρήνων

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδες, ειμαι σε αναζητηση νεου κινητου. Η εσωτερικη μνημη των 16gb ειναι πραγματικη; Εννοω εχεις οντως ελευθερα 16gb προς χρηση ή μηπως ειναι 11-12gb; Επιπλεον η 13MP φωτογραφικη απο οτι καταλαβα δεν κανει τη διαφορα εναντι αλλων midrange μοντελων με χαμηλοτερη αναλυση,ισχυει;

Πολλοι θα προτιμουσαν το LG G4c 4G αντι του Κ10. Ποια ειναι η γνωμη σας;

 

Περα απο το πλαστικο καλυμα, υπαρχει καποιο ιχνος μεταλλικου πλαισιου περιμετρικα; Σε καποιες περιπτωσεις εστω και ενα λεπτο μεταλλικο πλαισιο κανει τη διαφορα αν σου πεσει κατω.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως ειναι λιγότερη η μνήμη του κινητού, αφού είναι εγκατεστημένο το λογισμικό android.

Δεν ισχύει αυτό για την ανάλυση γιατί με τα 13mp όταν θα ζουμαρεις στη ληψη που έχεις κάνει θα δεις περισσότερες λεπτομέρειες από ότι με λήψη των 5mp.

Μεταλλικό πλαίσιο δεν έχει ειναι ολο πλαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο που τα κοιταξα χθες, το Κ10 ειναι το πιο προσιτο απο τιμη και εχει τα στανταρακια του 2016 απο 4πυρηνο,οθονη,ραμ/ρομ κ καμερα. Ξενερωνω λιγο που βλεπω κινητα με απειροελαχιστα καλυτερα χαρακτηριστικα και την ιδια τιμη με αυτο που αγορασα πριν 3 χρονια απο εξωτερικο (s3 16gb) αλλα τι να κανεις. Αυτη ειναι η αγορα μας. Ευχαριστω για τις πληροφοριες Tripolis!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το έχεις ένας φίλος μου το κινητό εδώ και 3 μήνες και μου λέει πως καμιά εκεί που είναι κλειστό δεν ανοιγει και πρέπει να του βγάλεις την μπαταρία.

Γνωρίζει κανείς αυτό το lag??

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι που έχει αναφερθεί. Μάλλον θα χρειαστεί να δοκιμάσει επαναφορά εργοστασιακών

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το έχεις ένας φίλος μου το κινητό εδώ και 3 μήνες και μου λέει πως καμιά εκεί που είναι κλειστό δεν ανοιγει και πρέπει να του βγάλεις την μπαταρία.

Γνωρίζει κανείς αυτό το lag??

 

Φιλε το δικαρτο ειναι? Το εχει και ο αδερφος μου με παρομοιο προβλημα και το εστειλα στο σερβις εχει περιπου 3 εβδομαδες αλλα δεν με εχουν ενημερωσει για κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φιλε το δικαρτο ειναι? Το εχει και ο αδερφος μου με παρομοιο προβλημα και το εστειλα στο σερβις εχει περιπου 3 εβδομαδες αλλα δεν με εχουν ενημερωσει για κατι?
Είχες καμμία ειδοποίηση; Το πήρες ή ακόμη; Για να ξερω κι εγω τι να κανω.

Μπορει να το κανει σπανια αλλα δεν παυει να το κανει. Ειναι προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, 2gb δεν βγαίνει για Ευρώπη

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, 2gb δεν βγαίνει για Ευρώπη

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατάλαβα.

 

Τελικά αγόρασα το Lg K10 dual LTE και νομίζω ήταν σωστή επιλογή, μιας και μου άρεσε πολύ οπτικά, για τη χρήση που κάνω φαίνεται μέχρι ώρας να είναι υπερ αρκετό και η έκδοση που πήρα (dual, lte) έχει καλύτερη κάρτα γραφικών και καλύτερο επεξεργαστή (mali t720, mt6753) από το ”απλό” (adreno και snapdragon 410) και ενώ σε 1-2 review του k10 έβλέπα στο antutu να βγάζει 29000 σκορ περίπου, αυτό που έχω έβγαλε 35000.

 

http://imgur.com/a/Gm3ks

 

http://i.imgur.com/lvtCVde.png

 

http://i.imgur.com/HAINep1.png

 

http://i.imgur.com/hgqLv9T.png

 

http://i.imgur.com/I8AMW2S.png

Link to comment
Share on other sites

Είχες καμμία ειδοποίηση; Το πήρες ή ακόμη; Για να ξερω κι εγω τι να κανω.

Μπορει να το κανει σπανια αλλα δεν παυει να το κανει. Ειναι προβλημα.

Φιλε μου ακομα τιποτα εχει περασει σχεδον εναμιση μηνας και ακομα περιμενω θα παρω τηλ καποια στιγμη να δω τι γινεται γτ εχει ξεμεινει ο αδερφος μου απο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...