Jump to content

LG K10


gsserv10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο στην Lg! Μετά από σχεδόν 3 χρόνια κάτοχος τηλεφώνου συνεχίζει να ενημερώνει το λογισμικό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να έχουν βελτιώσει την αντικειμενικότητα της ένδειξης στάθμης της μπαταρίας...Η απλά έχουν φτιάξει κάποιο σοβαρό drain που χαλούσε την ανάγνωση.

Στην εμπειρία χρήσης δεν βλέπω διάφορες ούτε στην διαχείριση της RAM. Αν και δεν είμαι κατάλληλος κριτής γιατί δεν κάνω βαριά χρήση μια εφαρμογή άντε 2 εχω ανοικτές ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα κάποιοι που χρησιμοποιούν το εν λόγο κινητό, αλλά εγώ από το καλοκαίρι του 2016 που το έχω είμαι ευχαριστημένος για την χρήση που κάνω.

Το πρόβλημα είναι εδώ και δύο μήνες όταν η μπαταρία φτάνει στο 30 - 40% κάπου εκεί ανάμεσα, το κινητό κλείνει απότομα και βάζοντάς το για φόρτιση ξεκινά κλασικά από το 1%. Στην αρχή νόμιζα πως ήταν τυχαίο αλλά μου το έκανε αρκετές φορές, οπότε σκέφτηκα να πάρω μια γνήσια μπαταρία μπας και μετά από 3,5 χρόνια τα έπαιξε. Τζίφος που λένε και με την καινούργια μπαταρία κάνει ακριβώς το ίδιο, οπότε προχώρησα στο format επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ενώ το είχα πλήρως φορτισμένο στο 100% αλλά και πάλι μια από τα ίδια.

 

OGYQVWM.jpg

 

Επίσης μια φορά που φόρτιζε και είχε φτάσει στο 25% το έβγαλα από την πρίζα και το χρησιμοποιούσα επίτηδες να δω πότε θα κλείσει, ε το άτιμο δεν έκλεισε αλλά έφτασε μέχρι και το 1% απροβλημάτιστα.

Μήπως έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο ;

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω από το καλοκαίρι του 2016 και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τη μπαταρία εδώ και 1 χρόνο και βάλε. Δεν με έχει ενοχλήσει καθώς το φορτίζω από το βράδυ και με κρατάει για τη χρήση που κάνω (περίπου 3-4 ώρες στο ίντερνετ ,youtube,viber και κλήσεις που και που) μέχρι και το επόμενο βράδυ είναι περίπου στο 50%.

Αν πεσει περίπου στο 40% και το χρησιμοποιήσω ξαφνικά σβήνει απότομα.

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό προγραμματισμένα είναι να χαλάνε ; :lol:

Μάλιστα άρα ξαναβάζω την παλιά μπαταρία, κρίμα είναι να χαλάσω την καινούργια και να το φορτίζω στο 40%'

Μπορεί βέβαια με κάποια νέα ROM να φλασαριστεί και να σταματήσει αυτό, αλλά ποιος ασχολείται τώρα...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Μέχρι πόσα GB microSD μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτό; Πρόκειται να το χρησιμοποιήσει ένας φίλος και αναρωτιόμασταν. Edited by Dark Scizor

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσα GB microSD μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτό; Πρόκειται να το χρησιμοποιήσει ένας φίλος και αναρωτιόμασταν.

 

Του 2016 μέχρι 32GB, του 2017 μέχρι 256GB

 

Link to comment
Share on other sites

Του 2016 μέχρι 32GB, του 2017 μέχρι 256GB

Ο περιορισμός ισχύει ακόμα κι όταν χρησιμοποιείται exFAT; ή μήπως δεν υποστηρίζει exFAT το συγκεκριμένο (έκδοση 2016);

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

Ο περιορισμός ισχύει ακόμα κι όταν χρησιμοποιείται exFAT; ή μήπως δεν υποστηρίζει exFAT το συγκεκριμένο (έκδοση 2016);

 

Απ΄ ότι έχω διαβάσει κάποια στιγμή, android marshmallow 6.0 είναι μόνο σε Fat32 δεν δουλεύει σε exfat ή NTFS

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...