Jump to content

LG K10


gsserv10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω πως ανεβάζω φωτο..Αλλά δεν δείχνει κάτι ο εσωτερικος χώρος.απο 8.52gb που χρησιμοποιειται δείχνει 8.54gb.κ πως γίνεται να φορτώνει cashe μία εφαρμογή όταν το τηλ είναι κλειστό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή, αν το κλείσεις τώρα και το ανοίξεις πάλι απο 8.54gb θα πάει 8.56gb? Για κάντο και πες μας τιμές πριν να το κλείσεις και τιμές μετά

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..οχι αν το κλεισω κ το ξανανοιξω..μονο οταν ειναι στη φορτιση κλειστο κ το βγαλω απο τη φορτιση το πρωι..παλι σημερα τα ιδια..πηγε 8.56 mb.βγαζετε ακρη εσεις;εγω τα χασα..κ μαλλον πιστευω φταει οτι το φορτιζω κλειστο κ βασταει μνημη.οχι οτι ειναι λογικο αυτο αλλα λεμε..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..για να επιβεβαιωσω αυτο που ελεγα..χθες φορτισα το κιν ανοιχτο ολο το βραδυ κ η μνημη παρεμεινε φυσιολογικα σταθερη!!δεν ξερω μου εχει κινησει πολυ την περιεργεια παντως αυτο που συμβαινει..πηρα κ την lg.εννοειται κ δεν ξερουν κ δεν το χουν συναντησει ξανα γιατι γινεται αυτο..κ λενε δεν ειναι bug απλα καποια εφαρμογη μπορει να ειναι..παρολο που το τηλ ειναι κλειστο.αν το φορτισετε παντως κλειστο κ το επιβεβαιωσετε καποιος εδω μεσα ας το αναφερει..κ κατι αλλο γιατι δεν βρισκω πουθενα αλλου πληροφοριες.μηπως ξερει καποιος αν το καινουριο το k10 2017 μεταφερει εφαρμογες στην sd οπως κανει το δικο μας?ενδιαφερεται συγγενικο μ προσωπο να το παρει κ δεν βρισκουμε πουθενα στο ιντερνετ πληροφοριες να μαθουμε..ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ξέρει κανείς τίποτα αν θα πάρουμε αναβάθμιση σε 7 nougat?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω για τη μητέρα μου,

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτή τη τιμή?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω για τη μητέρα μου,

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτή τη τιμή?

Όχι προχώρα άφοβα αλλά το DUAL όχι Το Single!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Άλλαξε το εικονίδιο του play store στα δικά σας k10;

https://unboxholics.com/news/tech/22615-neo-eikonidio-gia-to-google-play-store

Στο δικό μου άλλαξε. Πώς, δεν καταλαβα.

Στο ίδιο τηλέφωνο, του παιδιού μου, δεν έχει αλλάξει.

Και κάτι ακόμη...

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος αυτό;

http://www.4smarts.com/en/portfolio/universal-liquid-glass-coating/

για να μας πει τη γνώμη του.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ακόμα το παλιό εικονίδιο έχει με την σακούλα.

Έκδοση έχω 7.7.31.O-all [0] [PR] 153394623

Η νέα έκδοση χωρίς την σακούλα είναι η 7.8.16.P-all [0] [PR] 155590935

 

Link to comment
Share on other sites

έχω το k10 dual με την 6.0 , όταν ανοιγω το wi-fi και κάνει αναζήτηση για να συνδεθεί την μία δεν μπορεί και από την άλλη της ήδη αποθηκευμένες διευθύνσεις δεν μπορεί να μπει κατευθείαν, πρέπει να ξαναβάλεις τον κωδικό, γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κάνει και σε εμένα. Εγώ που έχω μια Κοσμοτέ και μια Wind όταν ενεργοποιώ δεδομένα στην Κοσμοτέ δεν μπορεί να συνδεθεί στο wifi του θείου μου και θέλει να βάζω συνέχεια κωδικό. Όταν όμως ενεργοποιώ τα δεδομένα στην Wind τότε συνδέεται χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ενεργοποιώ τα δεδομένα δηλαδή όχι ότι ανοίγω τα δεδομένα ταυτόχρονα με το wifi, απλά επιλογή από που θα κάνει χρήση δεδομένων λόγω δίκαρτου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο μονοκαρτο δεν μου βγάζει κάτι.

 

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια ενημέρωση μεγέθους 25mb περίπου με ημερομηνία 24 Απριλίου.

Σωστά ήρθε και σε μας... (παράξενο αν και μικρή έκανε κανά 15λεπτο για εγκατάσταση...)

 

d4723f1f2bfabdea1c534212ce99b1cd.jpg

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κάνει και σε εμένα. Εγώ που έχω μια Κοσμοτέ και μια Wind όταν ενεργοποιώ δεδομένα στην Κοσμοτέ δεν μπορεί να συνδεθεί στο wifi του θείου μου και θέλει να βάζω συνέχεια κωδικό. Όταν όμως ενεργοποιώ τα δεδομένα στην Wind τότε συνδέεται χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ενεργοποιώ τα δεδομένα δηλαδή όχι ότι ανοίγω τα δεδομένα ταυτόχρονα με το wifi, απλά επιλογή από που θα κάνει χρήση δεδομένων λόγω δίκαρτου.

 

τι πρέπει να κάνουμε ? δεν είναι πρόβλημα της κεραίας wi-fi?

Link to comment
Share on other sites

τι πρέπει να κάνουμε ? δεν είναι πρόβλημα της κεραίας wi-fi?

 

Δοκίμασε αν μπορείς να σβήσεις το αποθηκευμένο δίκτυο και ξανακάνε login.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει εγώ αυτό και δεν κάνει τίποτα. Αυτό που μάλλον μπορεί να βοηθήσει είναι η αλλαγή του ονόματος του wifi.
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update (στο dual sim) διορθώθηκε κι ένα θεματάκι με το μπάνερ που έβγαζε στις επαφές (φόρτωση επαφών από σιμ), κάθε φορά που έβαζα/έβγαζα τη λειτουργία πτήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ώπα, απ' ότι βλέπω η Metro PCS έδωσε Nougat:

Λέτε να έρθει και σε εμάς σύντομα;

 

Επίσης εδώ λέει ότι έχει ξεκινήσει και για Ευρώπη και για Ελλάδα συγκεκριμένα: http://www.androidhits.com/lg-k10-starts-receiving-android-nougat-update-europe/

Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

Ώπα, απ' ότι βλέπω η Metro PCS έδωσε Nougat:

Λέτε να έρθει και σε εμάς σύντομα;

 

Επίσης εδώ λέει ότι έχει ξεκινήσει και για Ευρώπη και για Ελλάδα συγκεκριμένα: http://www.androidhits.com/lg-k10-starts-receiving-android-nougat-update-europe/

 

ναι έχει λίγες μέρες που το είδα και εγώ ! ωραία να σου πω την αλήθεια δεν περίμενα να πάρει την nougat αυτή η συσκευή αλλά ποτέ μην λες ποτέ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις να μη πιανει ικανοποιητικο σημα το τηλεφωνο.

εγω σημερα χρειαστηκε να χρησιμοποιησω το τηλεφωνο σε περιοχη οπου αλλα τηλεφωνα επιαναν και ενω αυτο μου εδειχνε απο 0 ως και 4 μπαρες σημα, οταν προσπαθουσα να καλεσω δεν εκανε το γνωστο ηχο της κλησης και μετα απο λιγο μου εβγαζε μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο δικτυο?

υ.γ. το τηλεφωνο ειναι το δικαρτο με vodafone.

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις να μη πιανει ικανοποιητικο σημα το τηλεφωνο.

εγω σημερα χρειαστηκε να χρησιμοποιησω το τηλεφωνο σε περιοχη οπου αλλα τηλεφωνα επιαναν και ενω αυτο μου εδειχνε απο 0 ως και 4 μπαρες σημα, οταν προσπαθουσα να καλεσω δεν εκανε το γνωστο ηχο της κλησης και μετα απο λιγο μου εβγαζε μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο δικτυο?

υ.γ. το τηλεφωνο ειναι το δικαρτο με vodafone.

 

πριν κανένα 2 ώρες ήμουν για καφέ και ένα φιλαράκι μου με το galaxy s7 είχε το ίδιο πρόβλημα με σένα με την voda

άρα λογικά ήταν θέμα δικτυου όχι συσκευής

 

το μόνο που χάλασε στο k10 είναι η προστασία οθόνης και τα tempered glass που δεν πιάνουν όλο το μέρος της οθόνης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με το dual (επειδή αυτό έχω) ας μου πει αν μπορεί να ενεργοποιήσει ή να απενεργοποιήσει τη φραγή κλήσεων.

Προσπαθώ και μέσω των ρυθμίσεων του τηλεφώνου και μέσω του *..*....# κλήση, αλλά βγάζει σφάλμα και με τις 2, διαφορετικων εταιριών, κάρτες Sim.

Ενώ σε άλλο τηλ. , στη 1 τουλάχιστον Sim που δοκιμασα, η φραγή ενεργοποιείται και απενεργοποιειται κανονικά.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Άκυρο!

Η μια σιμ είναι cosmote και ηθελε αρχικη ενεργοποιηση μεσω της εξυπηρετησης πελατων.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Από το πληκτρολόγιο του κινητού είστε ευχαριστημένοι;

Κάποιες φορές κάνω μεγάλη υπομονή.

Ποτέ δεν είχα αντιμετωπίσει προβλήματα με πληκτρολόγια άλλων lg που είχα κατά καιρούς.

Γράφοντας δεν προτείνει πάντα τις σωστές λέξεις και όταν πάω να διορθώσω αυτές τότε τις μπερδεύει ακόμη περισσότερο και μου είναι δύσκολο ακόμη και να τις ξαναγράψω από την αρχή, βγάζει τα δικά του. Έχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις και μόνο όταν απενεργοποιήσω την αυτόματη διόρθωση και τις προτεινόμενες λέξεις γράφω, ας πούμε, κανονικά.

Εκτός από την εγκατάσταση άλλου υπάρχει κάτι που να το διορθώνει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...