Jump to content

Lenovo ZUK Z2 Pro


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε σήμερα OTA η ZUI 3.1.187. Η ROM είναι πολύ σταθερή και πιο γρήγορη από την ZUI 2.5.462

 

Στο forum της Lenovo αναπτήσουν ήδη την ZUI 3.5 με Αndroid Oreo 8.0. Ας ελπίσουμε στο πρώτο 3μηνο του 2018 να την δούμε :)

, μήπως έκανες τεστ στο antutu να δούμε αν έχει ανεβάσει βαθμολογία ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγάζει ανάμεσα σε 145.000 και 153.000 εκεί παίζει antutu δεν είναι σταθερό.

 

Μόλις είδα ότι άρχισε η ανάπτηξη του ΖUI 3.5 με Android 8.0 η ROM είναι για το ZUK EDGE αλλά λογικά θα πάρουμε και εμείς μπισκοτάκι OREO 8.0 :lol::lol:

 

Δείτε το Video:

 

https://tieba.baidu.com/p/5437197756?share=9105&fr=share&see_lz=0&sfc=qqfriend&client_type=2&client_version=8.9.8.5&st=1510992028&unique=051F275BC777ED353E3129BE8F085697

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ήρθε ακόμα OTA (πρωτότυπο). Είμαι με stock 2.5.462 ST. Παρ'όλα αυτά...τρέλανε μας ρε Zukάρα! :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το παρέλαβα με κλειδωμένο τον boot loader από , gear best, το έκανα root και του φλασαρισα από recovery την remix Rom.

Δεν έχω δοκιμάσει άλλες γιατί πάει σφαίρα χωρίς προβλήματα.

Είναι μακράν το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτέ, σε όλους τους τομείς αστέρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πουθενα η επιλογή για ενημέρωση συστήματος. Μήπως γνωρίζετε πως μπορεί να αναβαθμιστεί σε Android nougat?
Τι εννοείς δεν υπάρχει; Settings→ system updates.

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν υπάρχει; Settings→ system updates.

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

 

Εννοω οτι δεν υπαρχει πουθενα αυτη η επιλογη system updates στις ρυθμισεις και δεν μπορω να κανω την αναβαθμιση. Υπαρχει αλλος τροπος? Η αν υπαρχει κατι που να μου εμφανισει τελικα την επιλογη της αναβαθμισης

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι δεν υπαρχει πουθενα αυτη η επιλογη system updates στις ρυθμισεις και δεν μπορω να κανω την αναβαθμιση. Υπαρχει αλλος τροπος? Η αν υπαρχει κατι που να μου εμφανισει τελικα την επιλογη της αναβαθμισης

Πρέπει να βάλεις στοκ ρομ με το qfil. Τώρα έχεις τρόπο ρομ απ'το μαγαζί.

Δες εδώ: https://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-pro-z2121-only.57/

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα ολα τα βηματα ακριβως και στην επανεκκινηση δεν μου ανοιγει καν, γραφει συνεχεια zuk, τι μπορει να φταιει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να βάλεις στοκ ρομ με το qfil. Τώρα έχεις τρόπο ρομ απ'το μαγαζί.

Δες εδώ: https://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-pro-z2121-only.57/

 

Ακολουθησα ολα τα βηματα ακριβως και στην επανεκκινηση δεν μου ανοιγει καν, γραφει συνεχεια zuk. Τι μπορει να πηγε στραβα?

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα ολα τα βηματα ακριβως και στην επανεκκινηση δεν μου ανοιγει καν, γραφει συνεχεια zuk, τι μπορει να φταιει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ακολουθησα ολα τα βηματα ακριβως και στην επανεκκινηση δεν μου ανοιγει καν, γραφει συνεχεια zuk. Τι μπορει να πηγε στραβα?

Δεν ξερω φιλε αλλα ρωτα σ'αυτο το φορουμ που σου εστειλα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου το εκτιμω
Προσπαθησε να περασεις μια official με EDL mode, αλλοιωςαν δεν ανοιγει η 9008, θα χρειαστει ισως deep flash cable.

 

Αν πιανουν τα χερια σου θα το φτιαξεις μονος σου.

 

Σε ποια πολη εισαι?

 

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να περασεις μια official με EDL mode, αλλοιωςαν δεν ανοιγει η 9008, θα χρειαστει ισως deep flash cable.

 

Αν πιανουν τα χερια σου θα το φτιαξεις μονος σου.

 

Σε ποια πολη εισαι?

 

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk[/QU

 

Στη Θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να περασεις μια official με EDL mode, αλλοιωςαν δεν ανοιγει η 9008, θα χρειαστει ισως deep flash cable.

 

Αν πιανουν τα χερια σου θα το φτιαξεις μονος σου.

 

Σε ποια πολη εισαι?

 

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk[/QU

 

Στη Θεσσαλονικη

Εισαι μακρυα.

Οταν το συνδεεις στον υπολογιστη, το βλεπει?

Ποιες θυρες ειναι ανοιχτες?

Μην πανικοβαλεσαι παντως, θα το φτιαξουμε.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εισαι μακρυα.

Οταν το συνδεεις στον υπολογιστη, το βλεπει?

Ποιες θυρες ειναι ανοιχτες?

Μην πανικοβαλεσαι παντως, θα το φτιαξουμε.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

Το εστειλα σε καποιον τεχνικο μηπως βγαλει ακρη, αν δεν τα καταφερει θα σας ξαναγραψω να δουμε τι μπορουμε να κανουμε για να το σωσω

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια gesture για να ανάβει ο φακός ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να κανει κανενα mini review για τη συσκευη? απο αυτονομια sot πως παει? η καμερα τη νυχτα τι λεει? σκέφτομαι να παω απο το z2 στο z2 pro.. ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να κανει κανενα mini review για τη συσκευη? απο αυτονομια sot πως παει? η καμερα τη νυχτα τι λεει? σκέφτομαι να παω απο το z2 στο z2 pro.. ευχαριστώ...

 

Εμενα μου βγάζει 7 ώρες sot. Νυχτερινές φωτογραφίες μου φαίνονται πολύ καλές. Γενικά πολύ γρήγορο σε ολα και ομαλή λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγάζει 7 ώρες sot. Νυχτερινές φωτογραφίες μου φαίνονται πολύ καλές. Γενικά πολύ γρήγορο σε ολα και ομαλή λειτουργία

Με ποια ρομ εισαι? γενικα αξιζει δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ εισαι? γενικα αξιζει δηλαδη?

Τωρα γυρισα σε stock zui που εχει και την καλυτερη αποδοση σε μπαταρια.Δοκιμασα aex και linage που ειναι αρκετα καλες αλλα εχουν 1-2 ωρες λιγοτερο sot.Παντως αν θες εμπειρια απο vanilla android στις προτεινω

Link to comment
Share on other sites

Τωρα γυρισα σε stock zui που εχει και την καλυτερη αποδοση σε μπαταρια.Δοκιμασα aex και linage που ειναι αρκετα καλες αλλα εχουν 1-2 ωρες λιγοτερο sot.Παντως αν θες εμπειρια απο vanilla android στις προτεινω

 

Βγαζεις δηλαδη 6 ωρες οθονη? το λευκο τι λεει απο κοντα ειναι ομορφο?

Link to comment
Share on other sites

Βγαζεις δηλαδη 6 ωρες οθονη? το λευκο τι λεει απο κοντα ειναι ομορφο?

Ναι ανετα πανω απο 6. Εγω εχω μαυρο

Link to comment
Share on other sites

Το μαυρο ειναι κοσμημα αλλα που το βρισκεις πλεον?

Εγώ το πήρα τον Αύγουστο από το eudirect

οπου τώρα μόνο το άσπρο είναι διαθέσιμο

 

http://www.zukmobile.cc/lenovo-zuk-z2-pro-6gb-128gb-5-2-inch-4g-lte-mobile-black.html

Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο αυτό το μαγαζί και δεν ξέρω σίγουρα αν έχουν ακόμη απόθεμα

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν έχει ελληνικά οπότε αναγκαστικά έβαλα την αγγλική γλώσσα. Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να γυρίσω το play store στα ελληνικά? Όλα αγγλικά τα δείχνει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...