Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χανει συνέχεια το σημα του gps και μπερδεύει το πρόγραμμα πλοήγησης. Απλα δεν εχω gps...

 

Στο κανει και με αλλα προγραμματα πλοηγησης εκτος google maps?

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω, μέχρι τωρα δε το χρειάστηκα, οταν το ειχα ανάγκη με απογοήτευσε. Κατα τα αλλα το κινητό ειναι τουμπανο.
Link to comment
Share on other sites

οσοι ενδιαφερομαστε για το νεο βελτιωμενο

Oukitel k6000 PLUS διαδοχο του PRO

http://gloimg.gearbest.com/gb/pdm-product-pic/Electronic/2017/03/24/source-img/20170324175835_78570.jpg

 

μπορουμε να μαζευτουμε εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450476

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Με το sygic μπορεσε να δουλέψει αλλα παλι εχανε σημα που και που. Τουλάχιστον μπορεις να το δουλέψεις με παραχωρήσεις...

 

Αν το καλύτερο gps το εχεις απο ενα τηλεφωνο σαν αυτο (χωρις "πυξίδα", γυροσκόπιο) τότε φίλε θα εκπλαγείς οταν θα δεις πως δουλεύουν άλλα κινητά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να έχει Dragontrail glass οθόνη σαν το Pro. Τουλάχιστον δεν το είχε στα χαρακτηριστικά το Gearbest και το Link της Oukitel που είδα.

 

Από SAR τι έχει αυτό;

 

Εννοώ για το PLUS.

Edited by Greckos
Link to comment
Share on other sites

Με το sygic μπορεσε να δουλέψει αλλα παλι εχανε σημα που και που. Τουλάχιστον μπορεις να το δουλέψεις με παραχωρήσεις...

 

Αν το καλύτερο gps το εχεις απο ενα τηλεφωνο σαν αυτο (χωρις "πυξίδα", γυροσκόπιο) τότε φίλε θα εκπλαγείς οταν θα δεις πως δουλεύουν άλλα κινητά...

Εντάξει, η πυξίδα βοηθάει στον προσανατολισμό, (όχι στην ακρίβεια), αλλά το γυροσκόπιο που βοηθάει το gps

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο Κ6000 Pro και το Ulefone Armor ποιό να διαλέξω?

Ξέρω η μπαταρία είναι τέρας στο K6000 Pro αλλά το Ulefone Armor θα αντέξει περισσότερο μάλλον. Είμαι σε μια μικρή αδιέξοδο. Θα το έχω πάνω μου παντού και όταν είμαι στη δουλειά, στη βόλτα, στον κήπο, παραλία, κλπ, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο Κ6000 Pro και το Ulefone Armor ποιό να διαλέξω?

Ξέρω η μπαταρία είναι τέρας στο K6000 Pro αλλά το Ulefone Armor θα αντέξει περισσότερο μάλλον. Είμαι σε μια μικρή αδιέξοδο. Θα το έχω πάνω μου παντού και όταν είμαι στη δουλειά, στη βόλτα, στον κήπο, παραλία, κλπ, κλπ.

 

Μακρυα απο ulefone.....δυο be touch 3 που εφερα και τα 2 τα εφτυσαν σε 3 μηνες,η μπαταρια φουσκωσε μεσα σε 1,5 μηνα....

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανενας μεγαλη καταναλωση απο wifi και εαν υπαρχει τροπος να λυθει;ακομη και κλειστο ειναι πρωτο στην λιστα!!!
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανενας μεγαλη καταναλωση απο wifi και εαν υπαρχει τροπος να λυθει;ακομη και κλειστο ειναι πρωτο στην λιστα!!!

 

Στο post #1109 έχει δοθεί μία λύση από κάποιο παλικάρι.

Link to comment
Share on other sites

Στο post #1109 έχει δοθεί μία λύση από κάποιο παλικάρι.

 

το εκανα φιλε μου αλλα παλι τα ιδια μου κανει απ'οτι βλεπω...θα το παρακολουθησω και θα επανελθω

Link to comment
Share on other sites

το εκανα φιλε μου αλλα παλι τα ιδια μου κανει απ'οτι βλεπω...θα το παρακολουθησω και θα επανελθω

 

Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία.

Η αλήθεια είναι πως ΔΕΝ το έχω κάνει ακόμα αλλά δεν με χαλάει να βλέπω το wifi ανοιχτό στη μπάρα (ενώ δεν είναι)

και από την άλλη να μου κρατάει η μπαταρία 3 η και 4 μέρες....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία.

Η αλήθεια είναι πως ΔΕΝ το έχω κάνει ακόμα αλλά δεν με χαλάει να βλέπω το wifi ανοιχτό στη μπάρα (ενώ δεν είναι)

και από την άλλη να μου κρατάει η μπαταρία 3 η και 4 μέρες....

 

το θεμα με το wifi λυθηκε ακολουθωντας http://www.tomsguide.com/faq/id-3028966/fix-android-marshmallow-wifi-battery-drain.html

ουτε εμενα μου δημιουργουσε ιδιαιτερο προβλημα αλλα εφτανε σε mAh αυτα της ανοικτης οθονης!!!θα επανελθω ενημερωνωντας εαν υπαρχει σημαντικη διαφορα στην μπαταρια και εαν αξιζει να το κανετε

 

update:τελικα το προβλημα λυθηκε με τον παραπανω τροπο, το wifi εχει εξαφανιστει απο την λιστα και τωρα με υπολοιπομενο 40% σε μπαταρια εχω 5 και κατι ωρες SOT

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

Hello guys. We know you are waiting for this. #K6000Pro android 7.0 OS has confirmed to release next week. Thanks for your patient and understanding! We appreciate it!

 

Άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο ulefone.....δυο be touch 3 που εφερα και τα 2 τα εφτυσαν σε 3 μηνες,η μπαταρια φουσκωσε μεσα σε 1,5 μηνα....

 

Οι μπαταρίες των be touch 2 (όπου κατείχα) και των be touch 3 ήταν όντως πολύ κακές και φούσκωναν. Όμως στο Ulefone Power είναι σκυλιά οι μπαταρίες και δε παρουσίασαν κανένα πρόβλημα. Λογικά θα χρησιμοποιούν τις ίδιες με των oukitel. Προσωπικά όμως θα διάλεγα πάλι Oukitel.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω θεματακι με το κινητο. Δυστυχως υπερθερμαινεται με παιχνιδια (clash of clans & Dream League Soccer). Υπαρχει καποια λύση; Με ακριβως τα ιδια παιχνιδια (τα μονα που παιζω), το ταπεινο Homtom HT3, που ειχα πριν, δεν καταλαβαινε τπτ.

 

Επισης παρατηρω ότι η μπαταρια δεν κραταει πολυ. Με το ζορι μου κραταει μιαμιση μερα.

Το εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων πιστευοντας ότι θα λυθει το θεμα και της μπαταριας αλλα και της υπερθερμανσης αλλα δυστυχως τζιφος.

 

Please help. Το εχω καμια βδομαδα το κινητο και με τα παραπανω θεματα δεν μπορω να το χαρω

Link to comment
Share on other sites

Η υπερθέρμανση είναι φυσιολογική. Αν δε σου βγάλει μηνυμα υπερθέρμανσης δεν εχει πρόβλημα. Αν παίζεις παιχνίδια συνεχεια και σου κραταει 1μιση μέρα εισαι μια χαρά. Τι περιμενες να κρατάει, καμια εβδομαδα;
Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε! Δεν παιζω παιχνιδια ολη την ωρα. Δυο τρεις φορες την ημερα απο κανα 20λεπτο. Και μετα απλη χρηση απλα με τα δεδομενα ανοιχτα και με το σημα να πιανει 4G (αληθεια μπορω να το γυρισω σε 3G; ).

 

Μου φαινεται αφυσικο παντως με ενα 20λεπτο να ανεβαζει τοσο πολυ θερμοκρασια (50 βαθμους κελσιου)!!!

Link to comment
Share on other sites

παιρνεις την εταιρια σου τηλεφωνο να στο γυριsει στο 3g,den ξαιρω αν εχει ρυθμιση στη συσκευη χωρις την μεσολαβιση της εταιριας
Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρεία να πάρει; Για να του το αλλάξει σε 3G;;; Έλεος!!! Υπάρχει ρύθμιση....

Ρυθμίσεις/περισσοτερα/Δικτυα κινητής τηλεφωνίας/ προτινωνομενος τυπος δίκτύου και απο εκεί διαλέγεις 4G ή 3G ή 2G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι βρε! Δεν παιζω παιχνιδια ολη την ωρα. Δυο τρεις φορες την ημερα απο κανα 20λεπτο. Και μετα απλη χρηση απλα με τα δεδομενα ανοιχτα και με το σημα να πιανει 4G (αληθεια μπορω να το γυρισω σε 3G; ).

 

Μου φαινεται αφυσικο παντως με ενα 20λεπτο να ανεβαζει τοσο πολυ θερμοκρασια (50 βαθμους κελσιου)!!!

Είναι πολύ φυσικό να ανεβάζει τετοιες θερμοκρασίες όταν τα γραφικά είναι πολύ καλά και η κάρτα γραφικών που ειναι συμπιεσμενη εκεί μέσα να ανεβάζει τετοια θερμοκρασία. Ολα τα κινητά έτσι είναι.

Όσο για το 4G που το εχεις συνέχεια ανοιχτό να ξερεις αυτό σου ρουφάει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...