Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα που ήρθε πριν μια βδομάδα είχε τον απλό φορτιστή 5v, Android 64bit, με δύο προστασίες οθόνης και τη σιλικονατη θήκη, αγορά από Gearbest. Πάντως το κινητό μέχρι στιγμής τουλάχιστον άξιζει και με το παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πείτε. Ένα κλίκ είμαι. Αξίζει η αγορά του ή να δώσω 40 ευρώ παραπάνω να πάρω το remi note 3 pro? :D Δεδομένου ότι και τα χαρακτηρηστικά του Oukitel θα με καλύψουν και με το παραπάνω στη χρήση που κάνω :confused:
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα που ήρθε πριν μια βδομάδα είχε τον απλό φορτιστή 5v, Android 64bit, με δύο προστασίες οθόνης και τη σιλικονατη θήκη, αγορά από Gearbest. Πάντως το κινητό μέχρι στιγμής τουλάχιστον άξιζει και με το παραπάνω.

Από ευρωπαϊκή αποθήκη το πήρες ή από HK? Πόσο έκανε να έρθει?

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε. Ένα κλίκ είμαι. Αξίζει η αγορά του ή να δώσω 40 ευρώ παραπάνω να πάρω το remi note 3 pro? :D Δεδομένου ότι και τα χαρακτηρηστικά του Oukitel θα με καλύψουν και με το παραπάνω στη χρήση που κάνω :confused:

 

Ποιο μεγαλη και αισθητη διαφορά απο την μπαταρια-κτηνος του oukitel δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις σε μικροδιαφορες μεταξυ των συσκευων. Ποσο δε μαλλον που κοστιζει 40 ευρω λιγότερο. Και πιστεψε με αν δεν το ζησεις, οσο και να στο εξηγήσουμε για την μπαταρια, δεν θα το καταλαβεις μεχρι να συνυπαρξεις με αυτο. Εγω απο xperia z1 compact πηρα το oukitel και πραγματικά ειμαι 100% ικανοποιημένος. Πας για καφε με 5% μπαταρια και ξερεις οτι δεν θα ξεμεινεις

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Από ευρωπαϊκή αποθήκη το πήρες ή από HK? Πόσο έκανε να έρθει?

Από Ευρωπαϊκή αποθήκη το πήρα αλλά έπεσα μέσα στις γιορτές και άργησε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε. Ένα κλίκ είμαι. Αξίζει η αγορά του ή να δώσω 40 ευρώ παραπάνω να πάρω το remi note 3 pro? :D Δεδομένου ότι και τα χαρακτηρηστικά του Oukitel θα με καλύψουν και με το παραπάνω στη χρήση που κάνω :confused:

 

Ποιο μεγαλη και αισθητη διαφορά απο την μπαταρια-κτηνος του oukitel δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις σε μικροδιαφορες μεταξυ των συσκευων. Ποσο δε μαλλον που κοστιζει 40 ευρω λιγότερο. Και πιστεψε με αν δεν το ζησεις, οσο και να στο εξηγήσουμε για την μπαταρια, δεν θα το καταλαβεις μεχρι να συνυπαρξεις με αυτο. Εγω απο xperia z1 compact πηρα το oukitel και πραγματικά ειμαι 100% ικανοποιημένος. Πας για καφε με 5% μπαταρια και ξερεις οτι δεν θα ξεμεινεις

πέρασα από 'δω διαβάζοντας για το oukitel που μου έφερε φίλος(για setup, root κτλ), και διάβασα τα παραπάνω.

κοιτάξτε, σαν κάτοχος redmi note 3 pro εδώ και αρκετούς μήνες και έχοντας το Κ6000 pro δυό μέρες, θα σας πω τα εξής:

μια χαρά είναι το τηλ, πολύ καλή οθόνη, πολύ γρήγορο (δεν δοκίμασα παιχνίδια), όχι τόσο μεγάλο και βαρύ όσο το περίμενα, σχεδόν καθαρό android χωρίς bloatware.

η κάμερά του σαφώς κατώτερη του redmi note 3 pro(τραβούσα δίπλα-δίπλα),κυρίως στην ανάλυση-λεπτομέρεια.Επίσης αν θέλεις wide πρέπει να συμβιβαστείς στα 9mp.

το ηχείο του απλά άθλιο σε σχέση με το πολύ δυνατό του redmi.

και πάμε στην μπαταρία - που κάποιοι θα πέσουν να με φάνε: :)

μου φάνηκε ότι η μπαταρία έπεφτε πιο γρήγορα σε σχέση με το RMN3pro!

δεν γνωρίζω πόσες φορτίσεις πρόλαβε να κάνει ο φίλος(αν έκανε), πάντως δεν εντυπωσιάστηκα από την μπαταρία-σε σχέση φυσικά με αυτό που περίμενα από 6000mha.

προφανώς και επηρεάζει το ότι προέρχομαι από RMN3pro με επίσης φοβερή αυτονομία,

πάντως ειλικρινά και όσο έξω κι αν πέφτω,η μπαταρία του σε σχέση τουλάχιστον με το RMN3pro δεν θα 'πρεπε να λογίζεται σαν μεγάλο πλεονέκτημα.

για τα shockproof χαρακτηριστικά του να πω ότι κυκλοφορούν άπειρες και φοβερές θήκες για το RMN3pro που μάλλον το προστατεύουν καλύτερα,και ακόμη κι έτσι το redmi θα είναι μικρότερο και ελαφρύτερο από το oukitel.

μένει το water resistant που πολύ θά 'θελα και στο redmi, για όσους είναι σημαντικό.

για υποστήριξη σε software,αξεσουάρ κτλ νομίζω δεν χρειάζεται να πω τίποτα...

βέβαια βλέπω μείωση στην τιμή του,ενώ αντίθετα ανέβηκε η τιμή του RMN3pro,

οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε xnikos το note 3 Pro ήταν και είναι ακόμη, το ποιο vfm κινητό. Δεν είμαι σίγουρος ακόμη ποιο από τα δύο (oukitel k6000 - rn3pro) θα πάρω αλλά τα 40 ευρώ ίσως κάνουν τη διαφορά για εμένα, ειδικά όπως προείπα, ότι τα χαρακτηριστικά του oukitel με καλύπτουν για τη χρήση που κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω γραψει, εγω που δεν κανω χρηση DATA και το χρησιμοποιω μονο σαν ΤhL και λιγο WiFi μου βγαζει ανετα 5-6 ημερες παιδια

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά δυνατό κινητό αλλά δύσκολο να το έχουμε στην Ελλάδα αφού δεν διαθέτει καν τεχνική υποστήριξη..

 

Οταν χαλασει θα παρεις καινουργιο. Πως σου φαίνεται η ιδεα μου? Παλι θα έχεις γλυτώσει λεφτα απο τα αντίστοιχα κινητα "με υποστήριξη" που θα αγοράσεις στην Ελλάδα και οταν θα χρειαστεί υποστήριξη πραγματικά θα σου βρούν 1000 δικαιολογίες να μη το καλύψει η εγγύηση...

Think out of the box

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει κανεις καμια πληροφορια για το νεο oukitel 10s ?? ποτε και αν θα βγει?

 

Αν εννοεις το k10000s, θα βγει τον Μαρτιο.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην αγορά το K6000 με 2GB RAM και 16GB ROM στα $99.

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά ίδια.

Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην αγορά το K6000 με 2GB RAM και 16GB ROM στα $99.

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά ίδια.

όχι βέβαια:blink:

που τα είδες τα ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ως αντοχή, μπαταρία και αξιοπιστία ως Κ6000.

Main Feature:

5.5 Inch HD Capacitive Touch Screen,1280*720

OS:Android 6.0

CPU:MTK6735P Quad Core

2GB RAM;16GB ROM

1*Front camera:2.0MP(Interpolation 5.0MP);

1*Rear camera:8.0MP(Interpolation 13.0MP) with Flashlight

2G:GSM:850/900/1800/1900MHz

3G:WCDMA:900/2100MHz

4G:FDD-LTE:800/1800/2100/2600MHz

Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση! Στην ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest το κινητό έχει 140 ευρώ περίπου σύν 6 ευρώ μεταφορικά. Από την αποθήκη HK-2 έχει σχεδόν 130 χωρίς μεταφορικά. Γιατί τέτοια διαφορά; Μήπως έχουν ξεμείνει κινητά με 32bit λειτουργικό στην ΗΚ-2 και θέλουν να τα "σπρώξουν"? Το ρωτάω γιατί φίλος παραπάνω είπε ότι παρήγγειλε από την ευρωπαική αποθήκη και πήρε 64bit λειτουργικό. Επίσης έχει μεγάλη διαφορά ο χρόνος παράδοσης?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, μετά από ερώτηση στο banggood τα κινητά που στέλνουν αυτή την περίοδο έχουν 32bit λειτουργικό :!:

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό γρήγορα θα έρθει δε με απασχολεί τόσο. Όσο για τους δασμούς, 3 κινητά έχω παραγγείλει από Κίνα όλα χωρίς τελωνείο. Ίσως είμαι τυχερός :) Αυτό που με ενδιαφέρει στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι το λειτουργικό 32 ή 64 bit.

 

Ερώτηση! Στην ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest το κινητό έχει 140 ευρώ περίπου σύν 6 ευρώ μεταφορικά. Από την αποθήκη HK-2 έχει σχεδόν 130 χωρίς μεταφορικά. Γιατί τέτοια διαφορά; Μήπως έχουν ξεμείνει κινητά με 32bit λειτουργικό στην ΗΚ-2 και θέλουν να τα "σπρώξουν"? Το ρωτάω γιατί φίλος παραπάνω είπε ότι παρήγγειλε από την ευρωπαική αποθήκη και πήρε 64bit λειτουργικό. Επίσης έχει μεγάλη διαφορά ο χρόνος παράδοσης?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, μετά από ερώτηση στο banggood τα κινητά που στέλνουν αυτή την περίοδο έχουν 32bit λειτουργικό :!:

 

Άκυρο μάλλον για τα 32 bit. Όλα τα κινητά που στέλνονται τώρα έχουν 64 bit λειτουργικό. Το 32 μπιτο ήταν κινητό αγορασμένο λίγους μήνες πρίν. :)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια:blink:

που τα είδες τα ίδια?

 

Ναι υπάρχει.

Απλά είναι η απλή έκδοση, όχι η pro που έχουμε εμείς.

Επίσης ο επεξεργαστής τρέχει αν θυμάμαι καλά στα 1.0GHz, ενώ στο pro στα 1.3GHz.

Δεν αξίζει...Πάρε το pro.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια sorry, αλλα θελω να ρωτησω κατι ασχετο.

Εχω ενα tv box που δεν εχει bluetooth και θελω να συνδεσω ενα αναλογο χειριστηριο το οποιο ομως δεν εχει bluetooth usb receiver. Τι μπορω να κανω? Μπορω να αγορασω ενα οποιοδηποτε σαν αυτο π.χ. http://www.e-shop.gr/logil...r-p-PER.756417 η πρεπει να κανω/παρω καποιο αλλο?

Επισης υπαρχει καποιο χειριστηριο που μπορεις να παιζεις παιχνιδια κουνωντας το δεξια αριστερα π.χ σαν τιμονι και οχι πατωντας μονο τα κουμπια?

Thanx!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως μπορώ να υποχρεώσω το κινητό να μείνει σε 4g και ας έχει χαμηλό σήμα γιατί πέφτει πολύ εύκολα σε edge

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...