Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο. τι ώραιο screen είναι αυτό???

Εμένα γιατί είναι τόσο άσχημο μπροστά στο δικό σου???

Σου άρεσε; Σ' ευχαριστώ. Το έχω φτιάξει μόνος μου. Βασικά θέλω να πειραματιστώ με το klwp αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Αυτό που βλέπεις δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Είναι klwp με type solid στο φόντο ένα απλό καφέ, και ώρα στα χρώματα που ήθελα, nova launcher με ενεργοποιημένη τη μορφή της μόνιμης γραμμής (κάτω) επίσης στο χρώμα που ήθελα, εικονίδια 3K SR Black, και το widget του καιρού είναι από το Διαφανές ρολόι και καιρός MACCHAP software Ltd.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις να ανεβασεις μια κακη και μια καλη να δουμε?

 

Δειγμα,οι καθαρες ειναι με κλειδωμενη εστιαση στο απειρο και οι θολες ειναι με αυτοματη εστιαση14sna0x0i

https://postimg.org/image/nhcipsx9l/

https://postimg.org/image/l1apbyf6x/

https://postimg.org/image/ckb711ai1/

https://postimg.org/image/hk8n8zg4p/

Edited by papadokostas
Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο που εκανα μεχρι σημερα, ηταν να το φορτισω 2 φορες....

τωρα θα κανω αυτην την δοκιμη με την καμερα

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται,να κλειδωσουμε την εστιαση στο απειρο ?

Υπαρχει τετοια επιλογη ? για δωστε φως.....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Σου άρεσε; Σ' ευχαριστώ. Το έχω φτιάξει μόνος μου. Βασικά θέλω να πειραματιστώ με το klwp αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Αυτό που βλέπεις δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Είναι klwp με type solid στο φόντο ένα απλό καφέ, και ώρα στα χρώματα που ήθελα, nova launcher με ενεργοποιημένη τη μορφή της μόνιμης γραμμής (κάτω) επίσης στο χρώμα που ήθελα, εικονίδια 3K SR Black, και το widget του καιρού είναι από το Διαφανές ρολόι και καιρός MACCHAP software Ltd.

 

Τώρα αμα σου πώ πως κατάλαβα, θα σου πώ ψέματα!

Ότι πείς πάντως, εγώ μαζί σου!

Πολύ ωραίο είναι και ας μην κατάλαβα τίποτα από τα παραπάνω!!!

 

Άσχετο, πώς παίρνουμε στιγμιότυπο οθόνης ρε παλικάρια?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν εφαρμογες που κλειδωνουν την εστιαση στο απειρο (A better camera , LG camera , Open camera , Camera FV-5) στο Play store.

Στιγμιοτυπο οθονης :Πας ρυθμισεις gesture motion , system motion , three point screenshot

Link to comment
Share on other sites

Στιγμιοτυπο οθονης :Πας ρυθμισεις gesture motion , system motion , three point screenshot

 

Η πιο απλά, πατάς συγχρόνως volume down + power button..

 

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Απο που, μπορω να προσθεσω καποιον δικο μου Ηχο κλησης?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Απο που, μπορω να προσθεσω καποιον δικο μου Ηχο κλησης?

 

Ρυθμίσεις -ήχος και ειδοποίηση

Πάνω δεξιά πάνω στο γρανάζι -επιλογή -ήχος κλήσης τηλεφώνου -επιλογή

Μόλις βγει η λίστα με τους ήχους ,πας τέρμα επάνω : γράφει περισσότεροι ήχοι κλήσης -επιλογή

Από εκεί σε περνάει στα μουσικά κομμάτια που έχεις στο κινητό σου και διαλέγεις από αυτά.

 

Άλλος τρόπος εφαρμογές απο το store τύπου ringtones.

Link to comment
Share on other sites

Ok Εγινε Ευχαριστω

 

Δεν το εβγαζε με την πρωτη φορα, αλλα στην δευτερη το εβγαλε

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Οταν θελω να επιλεξω ως screen lock καπια φωτο απο το αλμπουμ μου, δεν γινεται αυτο. Καμια ιδεα; χρησιμοποιω nοva αλλα και με τον στοκ launcher δεν μ αφηνει
Link to comment
Share on other sites

Οταν θελω να επιλεξω ως screen lock καπια φωτο απο το αλμπουμ μου, δεν γινεται αυτο. Καμια ιδεα; χρησιμοποιω nοva αλλα και με τον στοκ launcher δεν μ αφηνει

 

Επιλογή ταπετσαρίες ,επιλογή lock, επάνω αριστερά, πρώτο παράθυρο:γράφει local gallery, επιλέγεις όποιο φάκελο θες από την συλλογή σου. Με stock launcher.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογή ταπετσαρίες ,επιλογή lock, επάνω αριστερά, πρώτο παράθυρο:γράφει local gallery, επιλέγεις όποιο φάκελο θες από την συλλογή σου. Με stock launcher.

 

Ετσι το κανω αλλα μου αλλαζει την κανονικη ταπετσαρια. Μαλλον bug μυριζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι το κανω αλλα μου αλλαζει την κανονικη ταπετσαρια. Μαλλον bug μυριζομαι.

 

Και εμένα τα ίδια μου κάνει, και με τον δικό του launcher και με τον nova.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια μου κάνει, και με τον δικό του launcher και με τον nova.

 

Σε εμένα όταν το αλλάζω απο τον NOVA δε το κάνει. Αν γυρίσω στον stock launcher και διαλέξω απο εκεί εικόνα για την lock screen την περνάει κανονικά και μετά όταν γυρνάω στον NOVA έχει την εικόνα που πέρασα στην lock screen. Με αυτό τον τρόπο λειτουργεί σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα αριστερά είναι από ένα kolina 100 + και η δεξιά από το K6000 Pro

Η αριστερά είναι πιο θολή αλλά και η δεξιά δίνει την αίσθηση pdf.

Pics_Art_01_10_05_55_52.jpgphoto share

Επίσης, αν ζουμάρεις, σου βγάζει μια βρωμιά με πολλά ακανόνιστα σχήματα. Π.χ την πιο κάτω εικόνα.

Screenshot_20170110_173144.pngpost images

Στην πραγματικότητα είναι ένα λείο πλήκτρο αλλά του δίνει την αίσθηση.. δερματίνης να πω; Κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Πιστεύω να έγινα κατανοητός. Εσάς στο ζουμ είναι όλα κομπλέ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Avatar του τηλεφωνου μας εχει βγει? :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό που έχω βάλει;

Δεν ξερω. Για δωσε link.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Για δωσε link.

 

Απορώ! Δεν υπάρχει εκεί που το βρήκα προχθές. Δεν ξέρω. Ίσως το αφαίρεσαν ώστε να το αντικαταστήσουν.

 

Για το #867 έχει κάποιος δει για την ποιότητα στο ζουμ;

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα.Παρέλαβα κι εγω την προηγουμενη εβδομάδα.Πρωτες εντυπώσεις θετικές αλλα η εκδόση 6 του ανδροιδ μου φάνηκε λιγο μη οικεία.Θέλω τη βοήθεια σας.

1.Εψαξα να βρω unlock screen προγραμμα και κατέληξα σε αυτο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.next

 

Εχει το πολύ θετικο οτι βγάζει στην πρώτη οθόνη τις εφαρμογές που χρησιμοποιεις πιο συχνά αλλά λένε οτι τρώει πολυ μπαταρία.Αυτο το lock screen που έχει το κινητό απο τη μάνα του "κλείνει "το τηλεφωνο(σταντ μπαι)οταν κλείνεις τη δερματινη θήκη βγάζοντας σου την ώρα.Γνωρίζετε αν αυτο τρώει πολύ μπαταρια?Που μπορουμε να αλλάξουμε το χρόνο που μενει ανοιχτη η οθόνη με το που κλείνεις τη θήκη?

ποιο lock screen προτείνετε που να συνδυάζει χαμηλή κατανάλωση με μέγιστη λειτουργικότητα?

 

2.Το τηλέφωνο έχει περασμένη ζελατίνη απο τη μαμά του?Κοιτάζοντας απο ψηλα διαγώνια αυτο βλέπω.Τι ζελατίνη ειναι αυτη?Εσπάσε κάποιος την οθόνη με αυτό απο όλους τους χρήστες?Στο παρακάτω βίντεο δείχνει οτι το κινητο είναι θηριο απο αντοχές.Ειναι αλήθεια ή χρειάζομαι tempered glass?

 

 

 

 

3.Ποια είναι η μέγιστη κάρτα sd που έχετε βάλει?Κάποιο ebay link η φθήνος σύνδεσμος που προτείνετε?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα.Παρέλαβα κι εγω την προηγουμενη εβδομάδα.Πρωτες εντυπώσεις θετικές αλλα η εκδόση 6 του ανδροιδ μου φάνηκε λιγο μη οικεία.Θέλω τη βοήθεια σας.

1.Εψαξα να βρω unlock screen προγραμμα και κατέληξα σε αυτο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.next

 

Εχει το πολύ θετικο οτι βγάζει στην πρώτη οθόνη τις εφαρμογές που χρησιμοποιεις πιο συχνά αλλά λένε οτι τρώει πολυ μπαταρία.Αυτο το lock screen που έχει το κινητό απο τη μάνα του "κλείνει "το τηλεφωνο(σταντ μπαι)οταν κλείνεις τη δερματινη θήκη βγάζοντας σου την ώρα.Γνωρίζετε αν αυτο τρώει πολύ μπαταρια?Που μπορουμε να αλλάξουμε το χρόνο που μενει ανοιχτη η οθόνη με το που κλείνεις τη θήκη?

ποιο lock screen προτείνετε που να συνδυάζει χαμηλή κατανάλωση με μέγιστη λειτουργικότητα?

 

2.Το τηλέφωνο έχει περασμένη ζελατίνη απο τη μαμά του?Κοιτάζοντας απο ψηλα διαγώνια αυτο βλέπω.Τι ζελατίνη ειναι αυτη?Εσπάσε κάποιος την οθόνη με αυτό απο όλους τους χρήστες?Στο παρακάτω βίντεο δείχνει οτι το κινητο είναι θηριο απο αντοχές.Ειναι αλήθεια ή χρειάζομαι tempered glass?

 

 

 

 

3.Ποια είναι η μέγιστη κάρτα sd που έχετε βάλει?Κάποιο ebay link η φθήνος σύνδεσμος που προτείνετε?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Εμενα ειχε περασμενη μια ζελατινη της πλακας και την εβγαλα και εβαλα ενα tempered που μου ειχε στειλει δωρο το tinydeal. Αν εχεις θηκη παντως και εισαι λιγο προσεκτικος, δεν χρειαζεται τιποτα πιστευω.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

σε καποιο ποστ πιο πισω #710, ενας φιλος εγραψε, οτι εβαλε 64GB και εργαζεται μια χαρα Edited by Dim_33

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...