Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι όντως υπάρχει αυτό το bug που αναφέρεις. Ελπίζουμε να έχει διορθωθεί στην nougat.

 

στο xda καποιος που προχωρησε στην αναβαθμιση αναφερει οτι δεν εχει τα προβληματα με το bluetooth που ειχε και ειναι ενας απο τους λογους που θελω να την κανω κι εγω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε την αν είναι να μας πεις απο πρώτο χέρι αν ισχύει. Θέλω κ εγώ να την κάνω αλλά βαριέμαι να κάνω backup και να το ξαναστήνω...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε την αν είναι να μας πεις απο πρώτο χέρι αν ισχύει. Θέλω κ εγώ να την κάνω αλλά βαριέμαι να κάνω backup και να το ξαναστήνω...

 

εκει κολλαω κι εγω....αλλα εντος των ημερων θα το παρω αποφαση να το ξεκινησω

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά.... Πολύ νέκρα έχει πέσει εδώ.... Κανένα πρόβλημα κάνεις....?

Τι να γινει? Ζεστη.. Τελος παντων εγω δεν ειχα, ουτε , ελπιζω, ναχω κανα προβλημα. Πριν μερικους μηνες ειχα μια ρομ με malware, φλασαρα την 64αρα και ησυχασα. Αρουταριστος ειμαι. Αυτα..! :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για να μην κινείται το θέμα το κινητό δεν έχει βγάλει σοβαρά προβλήματα. :) Επίσης το ενδιαφέρον έχει πέσει κατά πολύ στο φρέσκο k6000 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κοιταζοντας πιο πανω βλεπω πως εχουν κι αλλοι προβλημα με την συνδεσιμότητα των αλουστικων bluethooth...Υπαρχει τροπος διόρθωσης του προβλήματος η τα ξεχναμε τα ακουστικά???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κοιταζοντας πιο πανω βλεπω πως εχουν κι αλλοι προβλημα με την συνδεσιμότητα των αλουστικων bluethooth...Υπαρχει τροπος διόρθωσης του προβλήματος η τα ξεχναμε τα ακουστικά???

 

Μεχρι πριν κανα δυο μερες εβλεπα ως μοναδικη λυση την αναβαθμιση σε 7 που οπως διαβαζω στο xda λυνει το προβλημα. Μετα ομως απο αυτο που αναφερω στο #1249 μηνυμα φαινεται σαν να εχει σταθεροποιηθει το bluetooth!!

Δεν ξερω πως μπορει αυτο να εγινε. Θα το ξαναδοκιμασω αυριο πιο πολλη ωρα και θα γραψω τις παρατηρησεις μου

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για την αναβαθμιση σε 7 καθοτι ασχετος???ενεχει καποιο προβλημα να την κανω εγω μιας και δεν ειμαι ειδικός η θα πρεπει να απευθυνθω αλλου για πιο σιγουρα και αν ναι που????(εστω και με πμ)Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για την αναβαθμιση σε 7 καθοτι ασχετος???ενεχει καποιο προβλημα να την κανω εγω μιας και δεν ειμαι ειδικός η θα πρεπει να απευθυνθω αλλου για πιο σιγουρα και αν ναι που????(εστω και με πμ)Ευχαριστω

 

Προς το παρον η αναβαθμιση απαιτει φλασαρισμα και μαλλον δεν ειναι για σενα. Περιμενε αν και ποτε ερθει ΟΤΑ αναβαθμιση για την κανεις, καθοτι ευκολη. :shifty:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει δοκιμασει κανεις να συνδεσει το κινητο στο πισι για μεταφορα δεδομεξων απο καρτα sd;;; Μετα το φλασαρισμα στην 64 μπιτη ρομ χτες που το συνδεσα μονο φορτιζει..ουτε φαινεται στο κοντρολ πανελ.. Ουτε ηχο κανει στα 7ρια ουτε τιποτα..δοκιμασα τα παντα και τα κοαλα..mtp drivers..τιποτα...κανεις καμια ιδεα;;;εχει παθει κανεις το ιδιο...

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι ερωτήσεις πολλές,οι απαντήσεις θα δούμε..

1.υπάρχει κάποια πρόταση για ταχυφορτιστή? γιατί με αυτον που εχει δεν γίνετε τίποτα,απο ελληνικό καταστημα αν ειναι εύκολο.

2.tempered glass απο ελληνικό κατάστημα

3.Σε προηγούμενη δημοσιεύση ενας φίλος παρέθεσε ενα σύνδεσμο που παραπέμπει στο site της oukitel εκει λοιπόν ειχε διαθέσιμη τη νεα ρομ με το αντροιντ 7 ενα εργαλέιο και εναν οδηγό how to,οντας άσχετος με το φλασάρισμα αν ακολουθήσω τον τρόπο π υποδεικύουν πιστεύετε πως θα έχω θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Οι ερωτήσεις πολλές,οι απαντήσεις θα δούμε..

1.υπάρχει κάποια πρόταση για ταχυφορτιστή? γιατί με αυτον που εχει δεν γίνετε τίποτα,απο ελληνικό καταστημα αν ειναι εύκολο.

2.tempered glass απο ελληνικό κατάστημα

3.Σε προηγούμενη δημοσιεύση ενας φίλος παρέθεσε ενα σύνδεσμο που παραπέμπει στο site της oukitel εκει λοιπόν ειχε διαθέσιμη τη νεα ρομ με το αντροιντ 7 ενα εργαλέιο και εναν οδηγό how to,οντας άσχετος με το φλασάρισμα αν ακολουθήσω τον τρόπο π υποδεικύουν πιστεύετε πως θα έχω θέμα?

 

Οσον αφορα το 3. αν θες βοηθεια το εκανα χτες με παρομοιο τροπο....μπορω να σε κατευθυνω.

Δεν ειναι και πολυ δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις?αξιζε να μπεις στην διαδικασια τελικα?απο κει και περα υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω κατα την διαρκεια της διαδικασιας?κατι εκτος οδηγου εννοω.οποια συμβουλη καλοδεχουμενη.
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις?αξιζε να μπεις στην διαδικασια τελικα?απο κει και περα υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω κατα την διαρκεια της διαδικασιας?κατι εκτος οδηγου εννοω.οποια συμβουλη καλοδεχουμενη.

 

Ακομα το ψαχνω...το σιγουρο για το οποιο αξιζε να την κανω και ειμαι ευχαριστημενος ειναι οτι δουλευει πια το bluetooth μια χαρα....ουτε διακοπες ουτε τιποτα :D

Τωρα οσον αφορα την διαδικασια ειναι πολυ απλη....εγω ακολουθησα αυτον τον οδηγο

 

https://www.needrom.com/download/oukitel-k6000-pro-android-7-0-nougat/

 

Θεωρω οτι ειναι πολυ απλος γιατι με τον αλλον απο την oukitel ειχα κατι θεματακια

Σε περιπτωση παλι που μετα την αναβαθμιση χασεις τα IMEI τα επαναφερεις πολυ απλα πατωντας *#*#3646633#*#*

Πας μετα gprs και εκει μεσα καταχωρεις τα IMEIs σου και πατας αποθηκευση.

Κανεις επανεκκινηση τη συσκευη και εισαι ετοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει ή να με κατευθύνει στο πώς κάνουμε καλιμπράρισμα την μπαταρία του κινητού; Κάπου είχα διαβάσει έναν οδηγό για μή ρουταρισμένα κινητά, μέσα στο φόρουμ, αλλά δεν μπορώ να τον ξαναβρώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει ή να με κατευθύνει στο πώς κάνουμε καλιμπράρισμα την μπαταρία του κινητού; Κάπου είχα διαβάσει έναν οδηγό για μή ρουταρισμένα κινητά, μέσα στο φόρουμ, αλλά δεν μπορώ να τον ξαναβρώ.

Ψαξε στο νετ για non removable battery android phone..εχει διαφορα με αυτα που βγαινει η μπαταρια

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η εγκατασταση ηταν αρκετα απλη, απλα προσοχη στον windows driver του κινητου. Παρολο που οταν το συνδεεις στο pc (ανοικτο το κινητο), βλεπει μια χαρα το drive του κινητου, οταν ανοιξεις το toolkit και πατησεις download και συνδεσεις το κινητο κλειστο (οπως λενε οι οδηγιες εγκαταστασης), φαινεται να εγκαθιστα windows driver. Εκει λοιπον για να προχωρησει η εγκατασταση του driver, πρεπει να κανεις stop την εφαρμογη, μετα να τη κλεισεις και αμεσως θα προχωρησει η εγκατασταση του windows driver. Μετα επανεκκινηση το pc και ξανα το toolkit, firmware upgrade και download.

Η 7αρα φαινεται να δουλευει μια χαρα, προς το παρον!, αρχικες ρυθμισεις, εγκατασταση εφαρμογων και σεταρισμα και τελος.

Αυτα απο τη δικη μου εγκατασταση.

Edited by jkond
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 2 διαφορετικές μεθόδους για καλιμπραρισμα μπαταρίας αλλά δεν είδα διαφορά. Φορτίζω το κινητό μέχρι 100% και όταν κάνω ρεσταρτ δείχνει 93%. Να πω ότι η μπαταρία κρατάει 2-3 μέρες ανάλογα τη χρήση. Απλά και χωρίς να κάνω ρεσταρτ από 100% μου φαίνεται ότι πέφτει γρήγορα μέχρι το 93%.Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 2 διαφορετικές μεθόδους για καλιμπραρισμα μπαταρίας αλλά δεν είδα διαφορά. Φορτίζω το κινητό μέχρι 100% και όταν κάνω ρεσταρτ δείχνει 93%. Να πω ότι η μπαταρία κρατάει 2-3 μέρες ανάλογα τη χρήση. Απλά και χωρίς να κάνω ρεσταρτ από 100% μου φαίνεται ότι πέφτει γρήγορα μέχρι το 93%.Καμία ιδέα;

 

Εχω πει παλιοτερα οτι το τηλεφωνο παρολο οτι δειχνει 100%, συνεχιζει να τραβαει ρευμα κατα την φορτιση με απλο φορτιστη, για ενα διαστημα περιπου 1μιση ωρα. Για δοκιμασε και πες μας. Ποσο καιρο εχεις το τηλεφ.? Γιατι εγω που το εχω ενα χρονο τωρα, η μπαταρια εχει πεσει λιγο. Παιρνω περιπου 8-10 sot αναλογως την χρηση που κανω. Στην αρχη ειχα 9-11 sot.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα του android 7 το οποιο ειχα και με παλιοτερη εκδοση του 6 αλλα ειχε διορθωθει με την τελευταια αναβαθμιση.

Εχω βαλει το κινητο να κανει επανεκκινηση (απενεργοποιηση - ενεργοποιηση) καποια στιγμη τα ξημερωματα. Αν λοιπον το κινητο φορτιζει την ωρα που εχω ορισει την ενεργοποιηση δεν ανοιγει ποτε! Το αποτελεσμα ειναι ακομα και ξυπνητηρι να εχω βαλει να μην χτυπαει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

zenix το τηλέφωνο το έχω 4 μήνες. Αυτό με τη 1μιση ώρα παραπάνω το έχω δοκιμάσει. Εξάλλου το έχω αφήσει κλειστό να φορτίζει όλο το βράδυ και το πρωί, ενώ έδειχνε 100%, μετά από επανεκκίνηση πήγε 93%.
Link to comment
Share on other sites

zenix το τηλέφωνο το έχω 4 μήνες. Αυτό με τη 1μιση ώρα παραπάνω το έχω δοκιμάσει. Εξάλλου το έχω αφήσει κλειστό να φορτίζει όλο το βράδυ και το πρωί, ενώ έδειχνε 100%, μετά από επανεκκίνηση πήγε 93%.

Πιστευω οτι αν απο το 93 στο 92 κανει πολυ ωρα να πεσει, ειναι θεμα καλιμπραρισματος. Πριν δοκιμασεις να το καλιμπραρεις υπολογισε ποση ωρα σου sot εχεις απο το 93% που σου δειχνει και αν ειναι περιπου οσο και απο το 100% τοτε αστο ετσι.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι αν απο το 93 στο 92 κανει πολυ ωρα να πεσει, ειναι θεμα καλιμπραρισματος. Πριν δοκιμασεις να το καλιμπραρεις υπολογισε ποση ωρα σου sot εχεις απο το 93% που σου δειχνει και αν ειναι περιπου οσο και απο το 100% τοτε αστο ετσι.

 

Κοίτα, η μπαταρία με τη χρήση που του κάνω κρατάει περίπου 3 μέρες συνήθως. Αυτό δεν έχει αλλάξει από την πρώτη μέρα που το έχω. Οπότε δεν πρέπει να έχει "πέσει" η μπαταρία. Τώρα το sot πώς το μετράς; Στο μενού Ρυθμίσεις-Μπαταρία-Οθόνη, μου λέει στις "λεπτομέριες χρήσης" ότι είναι ενεργοποιημένη 3 ώρες με την μπαταρία στο 60%. Επίσης η μπαταρία λέει ότι "απομένουν περίπου 3 ημέρες" :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...