Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειπανε στην σελιδα τους οτι αργοτερα θα ερθει ΟΤΑ? Δυσκολο για διαφορους λογους. Επισης να αναφερω το χασιμο και των 2 ΙΜΕΙ κατα την αναβαθμιση, καποιων χρηστων στο xda

Δε καταλαβα με μπερδεψε το ερωτηματικο...τι εννοεις ρωτας ή οντως διαβασες στη σελιδα τους οτι θααργησει;; Εγω το διαβασα στο φβ για εμας οτι θα εχουν ετοιμη την ρομ αυτη τη βδομαδα...

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα το φλασάρισμα σε 7 και δηλώνω οτι ήταν το ευκολότερο και ποίο γρήγορο που έκανα ποτε σε κινητο. Μέχρι τωρα ολα οκ περιμενω να δοκιμάσω gps αυριο
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβα με μπερδεψε το ερωτηματικο...τι εννοεις ρωτας ή οντως διαβασες στη σελιδα τους οτι θααργησει;; Εγω το διαβασα στο φβ για εμας οτι θα εχουν ετοιμη την ρομ αυτη τη βδομαδα...

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρωταω, δεν διαβασα κατι. Οκ, αν ερθει ΟΤΑ ολα καλα

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί το λέω αλλά είμαι της άποψης "μηχανή που δουλεύει δεν τη πειραζεις" και μέχρι στιγμής δεν έχει κανένα πρόβλημα, οπότε μάλλον πολύ δύσκολο το βλέπω να το αναβαθμίσω.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν καίγομαι για αναβάθμιση. Είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι σήμερα. Αν βέβαια ακούσω θετικά σχόλια για το 7 μπορεί και να το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

εχω το plus αλλα θελω μια ερωτηση απο εσας τους παλιους της oukitel. με root, custom recovery κτλ τι ακριβως χανεις; τα ota upgrade; γενικα φτανουν συντομα στη συσκευη ή πιο συντομα τα βρισκεις απο needrom?
Link to comment
Share on other sites

εχω το plus αλλα θελω μια ερωτηση απο εσας τους παλιους της oukitel. με root, custom recovery κτλ τι ακριβως χανεις; τα ota upgrade; γενικα φτανουν συντομα στη συσκευη ή πιο συντομα τα βρισκεις απο needrom?

Εννοειτε οτι με custom rom και ρουτ δεν κανεις ποτε ΟΤΑ. Brickαρει το τηλεφωνο. Οποτε μονο με φλασαρισμα και στησιμο απο την αρχη. Πολυ πιθανο να χασεις και τα ΙΜΕΙ (και τα δυο)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

για το Plus μιλαω και ναι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450476&page=8

Εχει πλακα να μεινουμε αμανατι με την 6

 

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει καμιά πρόταση(και αν ειναι και δοκιμασμένη τοσο το καλύτερο) για :

1.led notification app

2.εναλλακτικο app για την camera

(free παντα).

Link to comment
Share on other sites

οι pro δεν εχετε 7; το plus ειχε εξ αρχης αλλα το τελευταιο upgrade βελτιωνει αισθητα τη καμερα που μου κανει τεραστια εντυπωση για συσκευη 155 ευρω το επιπεδο της Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

νταξει και γω θελω 7.1.2 αντι για 7.0 και 8 και παει λεγοντας το θεμα ειναι να ξερεις γιατι τα θελεις. θα βελτιωθει η καμερα; θα αυξηθει η ραμ; ρομ; θα παιζει καλυτερα games? προφανως τιποτα απο τα παραπανω δε θα συμβει το hardware ειναι αυτο που ειναι
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αρχιζετε και μας μπλεκετε με τους κατοχους plus...εδω ειναι για το k6000 pro...καποιος δυο τρεις σελιδες πισω εγραψε οτι υπαρχει θρεντ για τους κατοχους k6000 plus..οποτε βοας λεντ δεν εχει το pro αλλα στις ρυθμισεις προβολη εχει τη λειτουργια flash on call δηλαδη αναβοσβηνει το φλας σε εισερχομενες κλησεις..γραφετε για ποιο κινητο μιλατε αν και το πρεπων ειναι να ειστε στο καταλληκο τοπικ..η pro λοιπον περιμενει ΟΤΑ update για την 7 οπως εχει ανακοινωθει απο την ουκι εδω και το πολυ κανα διμηνο, με τελευταια ανακοινωση πριν καποιες μερες μεσα στην προηγουμενη εβδομαδα οτι θα τοχει ετοιμο την προηγουμενη βδομαδα...κατι τετοιο δεν εχει συμβει οπως επισης εγω που δοκιμασα να τσεκαρω αν υπαρχει αναβαθμιση δεν μπορουσε να συνδεθει στον σερβερ τους...θερμη παρακληση λοιπον αν θελετε ενω εχετε το plus να μιλατε εδω που ειναι για το pro..να λετε για ποια συσκευη αναφερεστε..

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω το ξεκινησα για να ρωτησω τους παλιους Pro τι χανω με το root κτλ. σημερα πηρα το ota upgrade (στο plus) οποτε σας αφηνω στο pro σας :)

το τοπικ για το Plus ειναι αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450476

καλες αναβαθμισεις pro&plus users :P

θα κρατηθω και δε θα rootarw ακομα καθως δε θελω να χαλασει το ota upgrade

Byeeeeee

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

εγω το ξεκινησα για να ρωτησω τους παλιους Pro τι χανω με το root κτλ. σημερα πηρα το ota upgrade (στο plus) οποτε σας αφηνω στο pro σας :)

δε θα rootarw anytime soon καθως θελω αναβαθμισεις οποτε θα ανεχτω τις διαφημισεις. το τοπικ για το Plus ειναι αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450476

καλες αναβαθμισεις pro&plus users :P

θα κρατηθω και δε θα rootarw ακομα καθως δε θελω να χαλασει το ota upgrade

Byeeeeee

Προσωπικη μου αποψη παντα...ρουταρεις μια συσκευη γιατι η εταιρεια απλα δεν συνεχιζει το development σε νεες εκδοσεις λειτουργικου..οσο το κανει μενεις σε ΟΤΑ μεχρι να σταματησει...και εφοσον η συσκευη σου σηκωνει μια νεα εκδοση απο ας πουμε xda,τοτε ρουταρεις..αληθεια για ποιον αλλο λογο να ρουταρεις;;

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παραπονο απο τη ρομ του plus ειναι σταθεροτατη και καθαροτατη. απλα εχω συνηθίσει χωρις διαφημισεις με το adaway

Σχωρα με...να φανταστω το adaway ειναι ενα απ που σε ρουτ δεν ενφανιζει διαφημισεις;;και αν ναι που εμφανιζονται οι διαφημισεις;;γενικα σε απ;; Γιατι εγω δεν βλεπω πουθενα διαφημισεις στο προ μου εκτος απο καποια free παιχνιδια..

 

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ααα;

ναι

σε απ

αν οι απς σου δεν εμφανιζουν ads τοτε δε το χρειαζεσαι.

Εμφανιζονται γενικα αλλα ειναι το τελευταιο που με ενοχλει αν το απ κανει τη δουλεια του...οποτε τι ρουτ...περι ορεξεως...

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο xda αναφερονται διαφορα προβληματα μετα την αναβαθμιση στο 7. Τα πιο σοβαρα ειναι το χασιμο των ΙΜΕΙ και το οτι το fast charge δεν λειτουργει καθολου. Επισης και η νορμαλ φορτιση με διαφορους φορτιστες και καλωδια εχει προβληματα. Δεν φορτιζουν καθολου η παρα πολυ αργα. Προσοχη λοιπον οσοι θελουν να αναβαθμισουν ειτε με flashαρισμα ειτε με ΟΤΑ.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς με φλασαρισμα ότι μπορεί να χαθούν τα IMEI. Με OTA δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο
Link to comment
Share on other sites

Επισης αδυνατω να φανταστω οτι με ΟΤΑ (αν και δεν υπαρχει αναβαθμιση ακομα με ΟΤΑ) εκτος του ΙΜΕΙ θα χουμε θεματα με την φορτιση γιατι για ποιο λογο να μας δωσουν ΟΤΑ προβληματικη ρομ;;;

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...