Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς τι γίνεται με την αναβάθμιση στο 7 nougat;

Είχα διαβάσει προς τα τέλη Γενάρη, ότι θα γινόταν μέσα στο Φεβρουάριο.

 

Σε καμμια 15αρια μερες,θεου θελοντος :)

Έχεις πληροφορία για Μάρτιο ή το εύχεσαι; :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θα έρθει η nougat, απλά λίγο υπομονή. Ουτως ή άλλως προβλήματα δεν έχετε με την κινηταρα μας; Έτσι δεν είναι; Εγώ θα σας ανάψω λίγο τα λαμπάκια διαβάζοντας το παρακάτω λινκ...ειναι απο την εκθεση στην Βαρκελώνη που πηρε μέρος στις 28 Φλεβάρη.... Απλά δειτε τι έρχεται και θα ξεχασετε την nougat...

https://gr.gizchina.com/2017/02/28/oukitel-dynamiki-parousia-sto-mwc-anakinose-ta-k10000-pro-k6000-plus-ke-u20-plus/

Link to comment
Share on other sites

Απροβλημάτιστο το κινητό, μέχρι στιγμής. Το Plus κάπου διάβασα ότι θα φορέσει τον helio 27. Μένει να ανακοινωθεί και η τιμή για να μιλάμε για ένα ακόμη vfm κινητό. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα έρθει η nougat, απλά λίγο υπομονή. Ουτως ή άλλως προβλήματα δεν έχετε με την κινηταρα μας; Έτσι δεν είναι; Εγώ θα σας ανάψω λίγο τα λαμπάκια διαβάζοντας το παρακάτω λινκ...ειναι απο την εκθεση στην Βαρκελώνη που πηρε μέρος στις 28 Φλεβάρη.... Απλά δειτε τι έρχεται και θα ξεχασετε την nougat...

https://gr.gizchina.com/2017/02/28/oukitel-dynamiki-parousia-sto-mwc-anakinose-ta-k10000-pro-k6000-plus-ke-u20-plus/

 

σωστος !!!! εγω θελω το καινουργιο 10 χιλιαρο :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ανακοίνωση της oukitel για την nougat στο k6000 pro:

Hello guys, I know you are waiting for this. K6000 Pro android nougat OS is already done, we already sent many devices to our Shanghai Center to test it, if there is no problem, we will publish it around middle of March, if there is problem, then we will solve it first then release within this month. We will share this when it's released.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η nougat stable για το u13. Σειρά έχει το k6000 pro. Υπομονή. Λίγο διάστημα έμεινε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι είστε κάτοχοι,αξίζει η αγορά του ;

Η αγορά του αξίζει σίγουρα εκτός αν η φωτογραφία είναι μια από τις προτεραιότητές σου. Ο φωτογραφικός φακός είναι κατώτερος του μετρίου. Κατά τ' άλλα, για τα χρήματα που θα δώσεις το λες τίμιο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αγορά του αξίζει σίγουρα εκτός αν η φωτογραφία είναι μια από τις προτεραιότητές σου. Ο φωτογραφικός φακός είναι κατώτερος του μετρίου. Κατά τ' άλλα, για τα χρήματα που θα δώσεις το λες τίμιο κινητό.

 

Θα πέσει μελέτη λοιπόν.Σ Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του το λες και vfm όχι τόσο για τις επιδόσεις του (προσωπικά δεν με έχει προβληματισει πουθενά, τρέχω πολλές εφαρμογές μαζί και από παιχνίδια, τα παίζει όλα.) αλλά και για την αξιοπιστία και την απροβληματιστη λειτουργία του, χωρίς bugs και κολλήματα, κάτι σπάνιο για κινέζικο κινητό. Για εμένα στα 130 ευρώ το παίρνεις με κλειστά μάτια, εναλλακτικά με 40 ευρώ παραπάνω πας σε κάποιο xiomi Note 3 ή4 :)
Link to comment
Share on other sites

Η selfie κάμερα βγάζει τις φωτογραφίες ανάποδα από ότι θα έπρεπε σε εμένα. Ξέρει κανείς πως θα μπορούσε να λυθεί κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

...έχω ψηθεί κι εγώ για το oukitel (είχα το U8 και όντως μόνο η κάμερα ήταν πολύ χάλια), αλλά η τιμή του από EU είναι ~155€ - 160€.

 

Όσο για Ελλάδα......ξεκινάει από τα 179€ με ίδιο χρόνο παραλλαβής.

 

Τι κάνουμε?!

Link to comment
Share on other sites

...έχω ψηθεί κι εγώ για το oukitel (είχα το U8 και όντως μόνο η κάμερα ήταν πολύ χάλια), αλλά η τιμή του από EU είναι ~155€ - 160€.

 

Όσο για Ελλάδα......ξεκινάει από τα 179€ με ίδιο χρόνο παραλλαβής.

 

Τι κάνουμε?!

ΕΓΩ προτιμω από ευρωπαικη αποθηκη ,αν το παρεις από ελλαδα ρωτα τους συγκεκριμένα τι και πως καλυπττουν από εγγυηση

 

παντως αν επριμενεις κανα μηνα βγαινουν τα καινουργια μοντελα , 6000 plus kai 10000 pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για EU σκέφτομαι αλλά δε τη παλεύω με το να σου βγάλει πρόβλημα....τραγικές καταστάσεις.

 

Όσον αφορά τα καινούργια, όντως είναι πολύ καλά και τα δύο , αλλά δε με βλέπω να περιμένω τους ριζάνθρωπους πόσο θα κρατήσει το preorder με τιμή υψηλή και μετά το preorder να εξαντληθεί και μετά και μετά......πάνω από + 1 μήνα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Αν παθει βλαβη,το στελνουμε πισω (τουλαχιστον στο chat του gearbest το ρωτησα και μου το επιβεβαιωσαν). Μαλιστα κρατησα καβατζα το παλιο μου xperia για παν ενδεχομενο αλλα δεν χρειαστηκε στιγμη. το κινητο τρεχει αεροπορια 3 μηνες τωρα οποτε μη μασατε. Μια αναπτυσομενη εταιρια νομιζω,θελοντας να χτισει ονομα και φημη,στις αρχες παραγει καλα κινητα. Και οπως φαινεται το k 6000 pro εχει ελαχιστα μηδαμινα προβληματα. Η καμερα για μενα,δεν ειναι τοσο τραγικη οπως λετε,τι κι αν ειχα 20mp του xperia. Λιγο αργει να εστιασει και να ξεθολωσει μερικες φορες σε μακρινες ληψεις αλλα τραβαει αξιοπρεπεστατες καθαρες φωτογραφιες. Και η σελφοκαμερα.

Για 150 ευρω οσο κι αν τα ψαξα,δεν βρηκα κατι καλυτερο και μαλιστα με τερας μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειχα το 6000 pro alla το πουλησα με σκοπο να παρω το καινουργιο 10 χιλιαρο :) εχω και το letv 600 ένα χρονο και κατι τωρα μια χαρα και αυτό
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους παιδες...καταφερα και εφτιαξα την οθονη που ειχε σπασει αν θυμαστε απο πτωση και απο,τι φαινεται δε θα σταματησω να παθαινω πραματα...αλλα συνεβη το εξης...ειμαι στη 2η φορτιση απο τοτε που το πηρα απο το μαγαζι που αλλαξε την οθονη και το κινητο φορτιζει με μισο αμπερ....δλδ κανει 5-6 ωρες να φορτισει...υπαρχει περιπτωση να ''περαξαν'' κατι στο μαγαζι που αλλαχτηκε η οθονη;; αν και η διαρκεια αποφορτισης συμφωνα με την χρηση που του κανω δεν εχει αλλαξει με προβληματισε το γεγονος οτι αρνειται να φορτισει με 1,7-2 αμπερ..τι μπορει να εχει γινει;;

Μηπως οταν το λυσανε για να αλλαξουν την οθονη και αποσυνδεθηκε η μπαταρια να χρειαζεται ρισετ;;Ριχτε ιδεες για να ηρεμησω κι εγω :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλο καλώδιο και άλλο φορτιστή 2Α. Μου έτυχε κι εμένα με το δικό του καλώδιο, άλλαξα καλώδιο και μετά από λίγες μέρες λειτούργησε καλά και με το δικό του καλώδιο.
Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω περιπου 5 μηνες, και εχει καποια προβληματακια, εκ των οποιων το ενα αρκετα σοβαρο. Με διαβεβαιωσαν απο την εταιρεια οτι τα ξερουν, και θα τα διορθωσουν με τη νεα εκδοση του Android

Για τις φωτο θα διαφωνησω με το φιλο που λεει οτι δεν ειναι καλές. Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι βγαζει πολυ καλες φωτο με φως ημερας και χαλια οταν επιχειρησεις να βγαλεις φωτο νυκτα, η χωρις επαρκη φωτισμο.

Εφαρμογες τα παει τελεια Τρεχω πολλες μαζι και δεν καταλαβαινει τιποτε.

Η μπαταρια του ενω το πρωτο καιρο κραταγε με μετρια χρηση 2,5 μερες περιπου τωρα εχει πεσει με την ιδια χρηση στη 1,5 μερα Αυτο μου λεει εμενα οτι δεν ειναι ποιοτικη Πριν απο αυτο ειχα για 1 χρονο το Cubot X15 και ημουνα απολυτα ευχαριστημενος σε ολα Εχω παραλληλα τωρα και ενα DOOGEE το Χ5 Max το οποιο ειναι να φευγεις μακρυα Ποιοτητα πολυ χαμηλη

Edited by bmagigr
Link to comment
Share on other sites

Το εχω περιπου 5 μηνες, και εχει καποια προβληματακια, εκ των οποιων το ενα αρκετα σοβαρο. Με διαβεβαιωσαν απο την εταιρεια οτι τα ξερουν, και θα τα διορθωσουν με τη νεα εκδοση του Android

Τι προβλήματα σου παρουσιάζει?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, πήρα το oukitel k6000 pro τα χριστούγεννα από gearbest και εδώ και δύο μέρες δεν λειτουργεί της επαναφοράς. Δεν ξέρω αν το λέω σωστά. το δεξί κουμπί που πάμε πίσω. δεν έπεσε, ούτε έγινε κάτι άλλο. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τζαμάκι και μέχρι τη Παρασκευή παραλαμβάνω θήκη και....κινητό :lol:

 

Ελπίζω 1ον να μην έχει κανα θέμα από μαμά & 2ον να μη πέσει η μπαταρία τόσο μπαμ όπως αναφέρουν κάποιοι.

 

Είδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,πριν λιγο παραγγειλα για φιλο το συγκεκριμενο τηλ.απο την EU warehouse του GearBest και επιλεξαμε τα φθηνοτερα μεταφορικα flat rate shipping,

μηπως γνωριζετε με ποιο ταχυδρομειο στελνουν και αν δινουν tracking number??

Η φωτογραφικη του γενικα πως ειναι(μπρος-πισω)υπαρχει καποιο δειγμα να δω?Ο φιλος μου το θελει για IMsg , browsing kai κλησεις καθως και για την φωτογραφικη του μηχανη και την μπαταρια του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...