Jump to content

Eπιλογη συσκευης


kiniko21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.Θελω ενα κινητο εως 150 ευρω το οποιο να εχει καλο gps αλλα κυριως να μην χαλασει στον 1-1,5 χρονο χρησης.Ποιο απο αυτα μου προτινετε?

1)Microsoft Lumia 640

2)Lg 3s

3)Lg 4s

4)LG G4c

5)Motorola Moto G (3rd Gen)

6)Samsung Galaxy J3

7)cubot note s

8)leagoo elite 5

Το microsoft επειδη το εχει μελος της οικογενειας μου πιστευω οτι σε αυτη την τιμη δεν θα βρω κατι καλυτερο αλλα περιοριζεσαι στις εφαρμογες.Απο την αλλη το 7) ,8) δεν ξερω κατα ποσο θα αντεξουν στον χρονο.Για τα υπολοιπα περιμενω τις συμβουλες σας :)

Link to comment
Share on other sites

αν οι υπάρχουσες εφαρμογες του store των windows 8.1 σε καλυπτουν είναι ωραοτατο. Η 10 είναι ανωριμη εκδοση λειτουργικου αλλα μαλλον θα στρωσει με εκδοση firmware, alla μη το δενεισ και κομπο. Εφυγα από ANDROID , πηγα σε 8.1 και βρηκα την υγεια μου.

ANDROID πολύ καλο για σκαλισμα και babysitting...καποιοι το γουσταρουν (και εγω) αυτό αλλα όχι στο εργαλειο μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Θελω ενα κινητο εως 150 ευρω το οποιο να εχει καλο gps αλλα κυριως να μην χαλασει στον 1-1,5 χρονο χρησης.Ποιο απο αυτα μου προτινετε?

1)Microsoft Lumia 640

2)Lg 3s

3)Lg 4s

4)LG G4c

5)Motorola Moto G (3rd Gen)

6)Samsung Galaxy J3

7)cubot note s

8)leagoo elite 5

Το microsoft επειδη το εχει μελος της οικογενειας μου πιστευω οτι σε αυτη την τιμη δεν θα βρω κατι καλυτερο αλλα περιοριζεσαι στις εφαρμογες.Απο την αλλη το 7) ,8) δεν ξερω κατα ποσο θα αντεξουν στον χρονο.Για τα υπολοιπα περιμενω τις συμβουλες σας :)

 

Δες και το Oppo Find a7 είναι σε προσφορα στα 149 ευρω στο site της oppo.

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Oppo Find a7 είναι σε προσφορα στα 149 ευρω στο site της oppo.

Συμφωνώ και γω. Απλά παρατήρησα κάτι, όταν πας να βάλεις το Find 7 στο καλάθι βγάζει πρόβλημα και δεν μπορείς να κάνεις παραγγελία. Το Oppo F1 όμως το παραγγέλνεις κανονικά στα 159€, αν μπορούμε να ανέβουμε λιγάκι στο ποσό.

http://europe.oppostyle.com/

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει αλλά προς το παρόν μόνο στο skroutz σε ένα κατάστημα πωλείται και φαντάζομαι όχι επίσημα ακόμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα Oppo δεν σου άρεσαν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα παρω ειτε το Microsoft ειτε samsung j5 ειτε lg.Θα κυκλοφορισει j5 του 2016?Αν ναι ποτε και σε τι τιμουλα?

 

Πάντως από LG αντί όλων αυτών που αναφέρεις δες καλύτερα το zero. Καλύτερο από όλα τα υπόλοιπα είναι. Σε σχέση με το microsoft θα το προτιμούσα λόγω εφαρμογών, για το samsung δεν έχω προσωπική γνώμη αλλά έχω ακούσει καλά σχόλια από γνωστούς. Για το zero που το έχω δει δουλέψει το συνιστώ. Για ποιότητα GPS που αναφέρεις δεν έχω προσωπική γνώμη αλλά θεωρώ ότι όλα καλύπτουν τις σημερινές ανάγκες

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το Oppo find 7, η τελική τιμή στο site της Oppo είναι 134€!!!!!

Όντως κολλάει λίγο το site τους αλλά με την δεύτερη προσπάθεια την πηρε την παραγγελία. Θετικό είναι πως βγάζει αυτόματα μία δεύτερη έκπτωση και έτσι η τιμή πέφτει χαμηλότερα απ' ότι αναγράφεται στην αρχή. Στα λεφτά αυτά δεν υπάρχει καλύτερη συσκευή πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by giorgosgeo4

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως είναι απίστευτη επιλογή για τα λεφτά του. Περίεργο που κάνει τέτοιες εκπτώσεις η Oppo αλλά αφού τις κάνει δεν πρέπει να περάσουν και απαρατήρητα.

Τώρα όντως βλέπω πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Πάει κανονικά στο καλάθι.

Με το καλό να παραλάβεις! Σου έχουν δώσει πιθανή ημερομηνία παράδοσης να δούμε πόσες μέρες κάνει να έρθει από την παραγγελία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάζω και ένα screenshot να υπάρχει.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160421/fafcf7cac65dd06d5f7686b0dc988a00.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το Oppo find 7, η τελική τιμή στο site της Oppo είναι 134€!!!!!

Όντως κολλάει λίγο το site τους αλλά με την δεύτερη προσπάθεια την πηρε την παραγγελία. Θετικό είναι πως βγάζει αυτόματα μία δεύτερη έκπτωση και έτσι η τιμή πέφτει χαμηλότερα απ' ότι αναγράφεται στην αρχή. Στα λεφτά αυτά δεν υπάρχει καλύτερη συσκευή πιστεύω.

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξέρουμε αν δουλεύει out of the box χωρίς σκάλισματα; Υπάρχει oppo σε 5 ίντσες;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα βλέπεις και τα βλέπω, περσινή ναυαρχίδα με πολύ καλά χαρακτηριστικά είναι. Τώρα το τι σκοπό έχει η εταιρεία, άγνωστο...

Πάντως, είναι ευκαιρίες..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζουν τα Oppo σε αυτες τις τιμες ή προκειται για ξεστοκαρισμα;

 

Και πόσο κάνουν να έρθουν απότο επίσημο site;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος επιλέξει αυτό το τηλ για τις κάμερες του, αξίζει?? Η καλυτερα meizu mx5? Με ενδιαφέρουν και η μπρος και η πίσω κάμερα. Edited by Belegar
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν δουλεύει out of the box χωρίς σκάλισματα; Υπάρχει oppo σε 5 ίντσες;

Εννοείται πως δουλεύει out of the box.

Όταν είχε πρωτοβγει η σειρά find 7a είχα πάρει ένα στα 399€ για φιλικό μου πρόσωπο. Τότε αν δεν κάνω λάθος το κανονικό find 7 ήταν στα 480€!!!

Το find 7a που υπάρχει ακόμα στην οικογένεια δηλαδή πάνω από χρόνο, λειτουργεί άψογα.

Επίσης η Oppo έβγαλε και μία έκδοση για όσους δεν θέλουν την colour OS που είναι πολύ κοντά σε Android Vanilla. Ή ρομ λέγεται Spectrum project.

Πραγματικά στα 134€ το find 7 είναι δώρο.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by giorgosgeo4

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε χρυσό υπάρχει;

 

 

via tapatalk...

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Και πόσο κάνουν να έρθουν απότο επίσημο site;

Ή Oppo στέλνει τα κινητά από Αγγλία.

Εμένα είχε κάνει 4 μέρες.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θεωρώ πως είναι απίστευτη επιλογή για τα λεφτά του. Περίεργο που κάνει τέτοιες εκπτώσεις η Oppo αλλά αφού τις κάνει δεν πρέπει να περάσουν και απαρατήρητα.

Τώρα όντως βλέπω πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Πάει κανονικά στο καλάθι.

Με το καλό να παραλάβεις! Σου έχουν δώσει πιθανή ημερομηνία παράδοσης να δούμε πόσες μέρες κάνει να έρθει από την παραγγελία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάζω και ένα screenshot να υπάρχει.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160421/fafcf7cac65dd06d5f7686b0dc988a00.jpg

Χθες το πρωί το παρηγγειλα και ήδη το βράδυ είχε φύγει από λονδινο. Με μια παλαιότερη παραγγελία που είχα κάνει, έκανε 4 μέρες να έρθει.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Θελω ενα κινητο εως 150 ευρω το οποιο να εχει καλο gps αλλα κυριως να μην χαλασει στον 1-1,5 χρονο χρησης.Ποιο απο αυτα μου προτινετε?

1)Microsoft Lumia 640

2)Lg 3s

3)Lg 4s

4)LG G4c

5)Motorola Moto G (3rd Gen)

6)Samsung Galaxy J3

7)cubot note s

8)leagoo elite 5

Το microsoft επειδη το εχει μελος της οικογενειας μου πιστευω οτι σε αυτη την τιμη δεν θα βρω κατι καλυτερο αλλα περιοριζεσαι στις εφαρμογες.Απο την αλλη το 7) ,8) δεν ξερω κατα ποσο θα αντεξουν στον χρονο.Για τα υπολοιπα περιμενω τις συμβουλες σας :)

 

Με σειρά κατάταξης:

 

1) Lumia 640 (λόγο του ανώτερου λειτουργικού)

2) Moto G

3) LG 4C

4) J3

 

Με κουμποτ, λιαγκού και ντένγκ ξιάο πινγκ μην ασχοληθείς, σεβάσου τα χρήματά σου.

Link to comment
Share on other sites

Αμα αγορασει καποιος lenovo απο κινα δεν εχει καποια εγγυηση στην Ελλαδα ετσι?To j5 του 2016 ποσο πιστευετε οτι θα φτασει στο skroutz σε 2-3 μηνες?Γτ αυτη τη στιγμη η τιμη του ειναι αρκετα τσουχτερη Edited by kiniko21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...