Jump to content

Umi Super


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 224
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ υπάρχει ένα καλό και μάλλον ειλικρινές review (έχω πετύχει και αρκετά που βγάζουν μάτι οτι είναι πληρωμένα). Προς το τέλος υπάρχουν αρκετές φωτογραφίες. Η κάμερα φαίνεται καλή όταν έχει αρκετό φως, φαντάζομαι οτι όταν τα πράγματα σκοτεινιάζουν η ποιότητα κατρακυλά.

 

Μερικές ακόμη φωτο εδώ. Είναι εμφανής μια κίτρινωπη απόχρωση.

Edited by Lucretious
Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει ένα καλό και μάλλον ειλικρινές review (έχω πετύχει και αρκετά που βγάζουν μάτι οτι είναι πληρωμένα). Προς το τέλος υπάρχουν αρκετές φωτογραφίες. Η κάμερα φαίνεται καλή όταν έχει αρκετό φως, φαντάζομαι οτι όταν τα πράγματα σκοτεινιάζουν η ποιότητα κατρακυλά.

 

Μερικές ακόμη φωτο εδώ. Είναι εμφανής μια κίτρινωπη απόχρωση.

Πολύ καλό review.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό review.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το review πάντως στο τέλος λέει ότι έγινε από gearbest...

Link to comment
Share on other sites

Το review πάντως στο τέλος λέει ότι έγινε από gearbest...

 

The review unit was provided by Gearbest

 

H συσκευή δόθηκε για το review από το Gearbest, όχι το κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Update...Μέχρι στιγμής δεν έχει βγάλει κάποιο θέμα.. Έχουν έρθει OTA δύο αναβαθμίσεις.. Μπαταρία θηρίο (και με βαριά χρήση της γυναίκας) και γενικά η εμπειρία της συσκευής πολύ θετική...μικρό θέμα με τον αναγνώστη δακτυλικων αποτυπωματων ο οποίος δεν πιάνει πάντα με την πρώτη..φωτογραφίες με φως πολύ καλές, χωρίς φως καλουτσικες (δεν είμαι γνώστης όμως)..τώρα αν θα το πρότεινα σε κάποιο φίλο... Ναι.. Είναι ένα καλό εργαλείο και πολύ τίμιο για την τιμή του..στα πολύ θετικά του η ποιοτική αίσθηση που αφήνει όταν το βλέπεις και το πιάνεις στα χέρια σου..
Link to comment
Share on other sites

Update...Μέχρι στιγμής δεν έχει βγάλει κάποιο θέμα.. Έχουν έρθει OTA δύο αναβαθμίσεις.. Μπαταρία θηρίο (και με βαριά χρήση της γυναίκας) και γενικά η εμπειρία της συσκευής πολύ θετική...μικρό θέμα με τον αναγνώστη δακτυλικων αποτυπωματων ο οποίος δεν πιάνει πάντα με την πρώτη..φωτογραφίες με φως πολύ καλές, χωρίς φως καλουτσικες (δεν είμαι γνώστης όμως)..τώρα αν θα το πρότεινα σε κάποιο φίλο... Ναι.. Είναι ένα καλό εργαλείο και πολύ τίμιο για την τιμή του..στα πολύ θετικά του η ποιοτική αίσθηση που αφήνει όταν το βλέπεις και το πιάνεις στα χέρια σου..

 

Καλησπέρα.

Μπορεις να πεις από ποιό κατάστημα στο aliexpress το πήρες και ποιο ταχυδρομείο χρησιμοποιήθηκε;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορεις να πεις από ποιό κατάστημα στο aliexpress το πήρες και ποιο ταχυδρομείο χρησιμοποιήθηκε;

Ευχαριστώ

 

Φίλε το πήρα από εδώ http://www.aliexpress.com/store/product/UMI-Super-Smartphone-4G-LTE-5-5-inch-FHD-1920x1080-IPS-MTK6755-Octa-Core-Android-6/712948_32665869869.html με Singapore post..

Link to comment
Share on other sites

Πόσο έκανε να έρθει; Εγώ έχω 1 βδομάδα το παράγγειλα.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο έκανε να έρθει; Εγώ έχω 1 βδομάδα το παράγγειλα.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

...6 εργάσιμες (10 συνολικά)...

Link to comment
Share on other sites

Update...Μέχρι στιγμής δεν έχει βγάλει κάποιο θέμα.. Έχουν έρθει OTA δύο αναβαθμίσεις.. Μπαταρία θηρίο (και με βαριά χρήση της γυναίκας) και γενικά η εμπειρία της συσκευής πολύ θετική...μικρό θέμα με τον αναγνώστη δακτυλικων αποτυπωματων ο οποίος δεν πιάνει πάντα με την πρώτη..φωτογραφίες με φως πολύ καλές, χωρίς φως καλουτσικες (δεν είμαι γνώστης όμως)..τώρα αν θα το πρότεινα σε κάποιο φίλο... Ναι.. Είναι ένα καλό εργαλείο και πολύ τίμιο για την τιμή του..στα πολύ θετικά του η ποιοτική αίσθηση που αφήνει όταν το βλέπεις και το πιάνεις στα χέρια σου..
Κατοχος και εγω απο σημερα του συγκεκριμένου κινητού και επιβεβαιώνω οτι ισχύουν ολα αυτα φαίνεται πολυ ακριβότερο απο πολλα πολυ ακριβά κινητά της αγοράς ,αλλα όντως με τον αναγνώστη αποτυπώματος εχει μερικές φορες ενα θέμα δεν πιάνει με την πρώτη
Link to comment
Share on other sites

τα περιθώρια της οθόνης είναι όντως μεγαλα ή μου φαίνονται έμενα μεγάλα;; το συγκρίνω με το ulefone future και μου φαίνονται μεγαλυτερα
Link to comment
Share on other sites

τα περιθώρια της οθόνης είναι όντως μεγαλα ή μου φαίνονται έμενα μεγάλα;; το συγκρίνω με το ulefone future και μου φαίνονται μεγαλυτερα
Δεν νομιζω οτι ειναι μεγάλα μαλλον πολυ μικρά θα ελεγα χωρίς βεβαια να ξερω τα περιθώρια του ulefone
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φίλο...μεγάλα δεν τα λες με τίποτα..με αυτό το 2.5D που έχουν τα καινούργια τηλέφωνα ξεγελιεσαι και νομίζεις πως δεν έχει καθόλου bezels.. Edited by brettone
Link to comment
Share on other sites

Aπο αυριο που θα εχω ενα στα χερια μου θα δοκιμασω gps-camera και θα ανεβασω screenshots και φωτογραφιες:)
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις, καλη ποιοτητα κατασκευης συνολικα, φωτεινη οθονη με καλη αντιθεση - κανενα σχεδον προβλημα ακομη και κατω απο τον ηλιο, καλη μπαταρια φαινεται - απιστευτα γρηγορη φορτιση, πολυ σβελτο παντου, gps παρα παρα πολυ καλο - svreenshot παρακατω που φαινεται το πολυ καλο σημα snr και η πολυ μικρη αποκλιση:) να πω οτι 1ο κλειδωμα χωρις wifi σεν εκανε πανω απο 4 δευτ. Καμερα επισης φαινεται καλη την ημερα δεν δοκιμασα σε χαμηλο φωτισμο ακομη και με φλας.

27141151733_65d01d9fc2.jpgScreenshot_20160618-202641.png by Vasileios Kallioras, on Flickr27643897622_04a701f224.jpgIMG_20160618_121219 by Vasileios Kallioras, on Flickr27669811741_e3911a5134.jpgIMG_20160618_120742 by Vasileios Kallioras, on Flickr27466492570_eece10940c.jpgIMG_20160618_120359 by Vasileios Kallioras, on Flickr27466499860_508c8ef895.jpgIMG_20160618_120431 by Vasileios Kallioras, on Flickr

Η τελευταια ειναι με hdr

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει καποιος απο τους φιλους που το εχουν πως διαγραφουμε(οχι καταργηση) ενα apps περα απο τον κλασικο τροπο μεσα απο το play store γιατι οσο και να εψαξα δεν βρηκα αλλον τροπο
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει καποιος απο τους φιλους που το εχουν πως διαγραφουμε(οχι καταργηση) ενα apps περα απο τον κλασικο τροπο μεσα απο το play store γιατι οσο και να εψαξα δεν βρηκα αλλον τροπο
το βρηκα ,προσπαθουσα να σβησω εφαρμογη της google για αυτο δεν μπορουσα ,ολες οι αλλες σβηνουν με τον κλασικο τροπο τραβαμε το apps επανω
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο community της σελίδας τους είδα υπάρχει τρόπος ρουτ. Οπότε μόλις έρθει άμεσος ρουτ.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις, καλη ποιοτητα κατασκευης συνολικα, φωτεινη οθονη με καλη αντιθεση - κανενα σχεδον προβλημα ακομη και κατω απο τον ηλιο, καλη μπαταρια φαινεται - απιστευτα γρηγορη φορτιση, πολυ σβελτο παντου, gps παρα παρα πολυ καλο - svreenshot παρακατω που φαινεται το πολυ καλο σημα snr και η πολυ μικρη αποκλιση:) να πω οτι 1ο κλειδωμα χωρις wifi σεν εκανε πανω απο 4 δευτ. Καμερα επισης φαινεται καλη την ημερα δεν δοκιμασα σε χαμηλο φωτισμο ακομη και με φλας.

27141151733_65d01d9fc2.jpgScreenshot_20160618-202641.png by Vasileios Kallioras, on Flickr27643897622_04a701f224.jpgIMG_20160618_121219 by Vasileios Kallioras, on Flickr27669811741_e3911a5134.jpgIMG_20160618_120742 by Vasileios Kallioras, on Flickr27466492570_eece10940c.jpgIMG_20160618_120359 by Vasileios Kallioras, on Flickr27466499860_508c8ef895.jpgIMG_20160618_120431 by Vasileios Kallioras, on Flickr

Η τελευταια ειναι με hdr

 

Μεγειά και από εμένα.

Μήπως μπορείς να μας πεις πως πάει και η λήψη του 4G αν το χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και από εμένα.

Μήπως μπορείς να μας πεις πως πάει και η λήψη του 4G αν το χρησιμοποιείς;

Ολες του οι κεραιες ειναι απιστευτες σε ολες τις ληψεις, ειδικα wifi σπανια εχω δει τετοιο σημα ειδικα σε μεγαλη αποσταση!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...