Jump to content

Umi Super


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε samsung ηταν που καηκε η μπαταρια,οχι xiaomi.Αν δεν γνωριζουμε απο κινητα,καλυτερα να μην απανταμε.:D

 

Googlare το.

Απλό. ούτε μια ούτε δύο. Κάθε κ#λ@τρ!π(δ@ και άποψη! (μην εξαιρώντας τον εαυτό μου).

Τέτοιες δηλώσεις σαν την δικιά μου αποδεικνύονται σε δευτερόλεπτα αλλά προτιμάς να επιμένεις σε κάτι που δεν γνωρίζεις παρά να το googlaries για 2 sec. (γίνετε πολύ συχνά εδώ στο forum και τα ακούς εσύ!)

 

Δεν αναφερόμουν σε samsoung οπως πολύ σωστά σημείωσε ο φίλος παραπάνω. Και επειδή πόλλοι εδώ μέσα πορονονται με xiaοmi αλλα νέο iphone, θέλω μία μέρα ολόκληρη να κάτσω να σου γράψω για προβλήματα απο γνωστούς μου, όπως καμένοι αισθητήρες και άλλες αστοχίες στο hardware... που όταν το κάνεις θέμα στην xiaomi, σου λέει πάρε ενα 30ε επιστροφή και καλά σου είναι (πάντα προσέφεραν και επιστροφή βέβαια για να λέω και τα καλά τους, άλλα Ασία μεριά που σημαίνει 2-3-4 μήνες χωρίς κινητό ο κάτοχος).

 

--------

Μου πήρε 5 sec να το πληκτρολογίσω και να το βρω. Τόσο απλό. Δεν θελει κόπο! Τι ειναι αυτο το πράγμα με όλους τους expert εδω μέσα που δυσκολέυοντε ακόμα και να κάνουν google search!

https://www.youtube.com/watch?v=frMZ70w27Cc

------------------------

 

Επειδή πολύ κράξιμο πέφτει εδώ στο thread για την umi απο άτομα που κόβω το κεφάλι μου δεν έχουν πάρει πότε στα χέρια τους ένα, παιδιά πηγαίνετε αλλού! μιλάμε σοβαρά για να έχουμε άποψη όσοι τουλαχιστον το έχουμε δει απο κοντά. ο Άλλος τον χάλασε το software γιατι ήρθε απο xiaomi, ο άλλος του έσπασε η οθόνη και xiaomi δεν σπάνε .... καλα!!!!!!!!

Samsung θα ξαναπάρετε? που σκάνε τα note και το galaxy s7 των 800ε που έχει ΠΟΙΟ ευαίσθητη οθόνη στα πεσίματα από το super? Η θα μου πείτε ότι η xiaomi είναι ανώτερη και από samsung? (googlare te to! μην αρχίσουμε τα ίδια. έχω 2 γνωστούς. στον έναν του εφυγε απο το χέρι στο χέσιμο!. μιλάμε για μισό μέτρο ύψος χωρίς δύναμη. Πήγε για αλλαγη οθόνη 250ε στην αντιπροσωπεία. Η οθόνη του βγήκε ποιο ακριβή απο όλο το Super.

Edited by gspy_qwe
added youtube link - κείμενο γρίνιας στο τέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ σε όλα με τον προλαλησαντα πλην του περιεχομένου της 1ης παραγράφου(μόνο σε ότι αφορά τον τρόπο έκφρασης)
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
αν εννοεις android N δεν βγηκε ακομη !!!

 

Οχι. Εννοω της τρεχουσας εκδοσης. Ειναι παλιο ομως απντειτ, εγω το εκανα τωρα !

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Εννοω της τρεχουσας εκδοσης. Ειναι παλιο ομως απντειτ, εγω το εκανα τωρα !

 

χθες ήρθε και άλλο update 11.2MB

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το GPS;

Εμένα παρουσιάζει τη συμπεριφορά που περιγράφει κάποιος στο παρακάτω thread.

 

the GPS signal apparently works correctly, because google maps localizes without problems my position, for example, in my home. But the problem appears when you want to use the umi as gps navigator, walking around the city or in the car. As you said, the signal of GPS starts to jump around 20 - 50 meters where you are, and it means a significant risk when you are driving.

 

GPS FIX WORKS !!! MT GPS EPO Fix (for all Mediatek devices)

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από τη UMI Greece:

το πρόβλημα αυτό εχει να κάνει σχέση με το λογισμικό της συσκευής το οποίο θα διορθωθεί σε επόμενη ενημέρωση

θα σας ενημερώσουμε μόλις έχουμε νεότερα για update

 

με εκτίμηση

Umi Greece

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, έχω το τηλέφωνο εδώ και μερικούς μήνες, στο παλιό είχα λειτουργία που αναβόσβηνε το φλας της φωτογραφικής στις εισερχόμενες κλήσεις, υπάρχει αυτή η δυνατότητα σαυτο το κινητό ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το τηλέφωνο εδώ και μερικούς μήνες, στο παλιό είχα λειτουργία που αναβόσβηνε το φλας της φωτογραφικής στις εισερχόμενες κλήσεις, υπάρχει αυτή η δυνατότητα σαυτο το κινητό ?
κατεβασε το flash notification απο το play store και κανεις ότι θελεις με αυτό
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παιδιά, τις τελευταίες μέρες ξαφνικά σβήνει ενώ έχει 30-40-50 % μπαταρία ακόμα. Πατώντας το κουμπί ενεργοποίησης δεν ανάβει. Το βάζω στη φόρτιση και άλλες φορές ξεκινάει τη φόρτιση απτο 0 και άλλες από εκεί που έκλεισε (δηλαδή ανάλογα συνεχίζει απτο 30-40-50 τοις εκατό). Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία ή έχει ακούσει κάτι? Λέτε να φταίει το λογισμικό ή πάω για καινούργια μπαταρία ?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παιδιά, τις τελευταίες μέρες ξαφνικά σβήνει ενώ έχει 30-40-50 % μπαταρία ακόμα. Πατώντας το κουμπί ενεργοποίησης δεν ανάβει. Το βάζω στη φόρτιση και άλλες φορές ξεκινάει τη φόρτιση απτο 0 και άλλες από εκεί που έκλεισε (δηλαδή ανάλογα συνεχίζει απτο 30-40-50 τοις εκατό). Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία ή έχει ακούσει κάτι? Λέτε να φταίει το λογισμικό ή πάω για καινούργια μπαταρία ?

 

Λογισμικο κατα 80%

καθαριζεις την dalvik cache μεσω μιας εφαρμ0γης

Link to comment
Share on other sites

Λογισμικο κατα 80%

καθαριζεις την dalvik cache μεσω μιας εφαρμ0γης

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε, αλλά δεν έκανε τίποτα, έκανα dalvik cache wipe και cache wipe, αλλά συνέχισε να έχει προβλήματα με σβησίματα και με το δαχτυλικό αποτύπωμα (όπου απλά πατιόταν μόνο του συνεχόμενα και μετά έπρεπε να περιμένω 30 δευτερόλεπτα). Τα δοκίμασα όλα και η τελική λύση ήταν η επιστροφή στην προηγούμενη έκδοση - 23/9 νομίζω, όπου όλα είναι ομαλά. Δεν θα αναβαθμίσω μέχρι να βγει το Ν τα Χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites

UMI SUPER

Έχω στα χέρια μουτις τελευταίες 5 μέρες το υπό αναφορά τηλέφωνο και μπορώ α πω ότι οιπρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές.Αρκετά κομψός σχεδιασμός, πολύ καλή ανταπόκριση στη λειτουργία του, πολύ καλόμε τη σύνδεση στο ιντερνετ, άνετο με τις συνδέσεις Bluetooth (δεν δοκίμασα ακόμα να συνδέσω μετο του αυτοκινήτου, κάτι που δεν κατάφερα να πετύχω με τρία προηγούμενα κινέζικα τηλέφωνα πουείχα). Αυτό που μου άρεσε περισσότερο η καθαρότητα της οθόνης και το ότι δεν φαίνονται καθόλου τα δακτυλικά αποτυπώματα όταν είναιενεργοποιημένο.

 

Το μονό αρνητικόπου παρατήρησα μέχρι τώρα η αστάθεια που παρουσιάζεται κατά τη αυτόματηπεριστροφή. Πολλές φορές δεν λειτουργεί ή δεν ακολουθεί σωστά τη φορά του τηλεφώνου μέσαστο χέρι μου.

Φαντάζομαι ότι σε μελλοντική αναβάθμιση του Android θα διορθωθεί αυτό.

Υπάρχει κάποια διαδικασία, ένα μαιλ, που να μπορεί κάποιος να τους μεταφέρει τέτοια θέματα έτσι που να τα διορθώνου;

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ξερει κανεις να μου πει για τον δεικτη sar ποσο ειναι στο super ? ψαχνω αλλα δεν εχω βρει καποια ενημερωση πουθενα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ξερει κανεις να μου πει για τον δεικτη sar ποσο ειναι στο super ? ψαχνω αλλα δεν εχω βρει καποια ενημερωση πουθενα.

 

ευχαριστω

δεν ξερω αν αυτο ειναι αξιοπιστο http://sarshield.com/radiation-chart/

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, μπαταρία καινούργια που βρίσκουμε ?

 

https://it.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20161213122452&SearchText=replacement+battery+umi+super

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λένε ότι αναβλήθηκε για τις 30/12.

http://community.umidigi.com/thread-5879-1-1.html

 

Ευχαριστώ. Και γω όλη μέρα έψαχνα, μήπως και λύσει το πρόβλημα με το δαχτυλικο αποτύπωμα. Υπομονή μια βδομάδα, αν και με τον Κινέζο ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να φτάσουμε Πάσχα και να περιμένουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...