Jump to content

[S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηρα τελικα απο το phone gallery edge silver.

Πως μπορω να δω αν ειναι branded γιατι απο εφαρμογες και τετοια ειναι κομπλε.

Δεν μπορω να βρω πως το τσεκαρουμε με το kies.

 

Επανερχομαι..μου εβγαλε αυτο

http://i176.photobucket.com/albums/w182/lefteris112/Untitled_zpsg6sdzijj.png

 

Απ οσο εψαξα ειναι unbranded ireland

XEH= unbranded Hungary

Edited by Teo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενδιαφέρομαι και εγώ να το πάρω από το phonegallery..

έχει μέσα εφαρμογές σε άλλη γλώσσα; ή κάτι άλλο ενοχλητικό;

τι σου είπαν ότι ισχύει για την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα απο το phone gallery edge silver.

Πως μπορω να δω αν ειναι branded γιατι απο εφαρμογες και τετοια ειναι κομπλε.

Δεν μπορω να βρω πως το τσεκαρουμε με το kies.

 

Επανερχομαι..μου εβγαλε αυτο

http://i176.photobucket.com/albums/w182/lefteris112/Untitled_zpsg6sdzijj.png

 

Απ οσο εψαξα ειναι unbranded ireland

 

Ποια ειναι η χωρα κατασκευης του;;;;

Link to comment
Share on other sites

Η χώρα προορισμού είναι η Ουγγαρία (XEH).

Εννοω χωρα κατασκευης....Made in

Αν εχεις το Phone info γραφει....

Link to comment
Share on other sites

Εννοω χωρα κατασκευης....Made in

Αν εχεις το Phone info γραφει....

 

Made in vietnam είναι το δικό μου και μιας φίλης που το πήρε σε χρυσό 2 μέρες μετά.

Το χρυσό μάλιστα το εδινε σαν branded το phonegallery αλλά τελικά δεν ηταν.

Και τα δύο Ουγγαρίας unbranded.

 

ενδιαφέρομαι και εγώ να το πάρω από το phonegallery..

έχει μέσα εφαρμογές σε άλλη γλώσσα; ή κάτι άλλο ενοχλητικό;

τι σου είπαν ότι ισχύει για την εγγύηση;

 

Δεν είχε τίποτα παράξενο από εφαρμογές.

Τι εννοείς για την εγγύηση... 2 χρόνια κανονικά από το επίσημο service της samsung έχει.

Edited by lefteris112
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ειχα μια απορια σημερα , τελικα υπαρχει η συσκευη που8ενα για αγορα σε piano black?
Link to comment
Share on other sites

Piano black δεν υπαρχει συσκευη!black pearl θες να πεις.αυτη η εκδοση βγαινει μονο κορεα και ειναι στα 128 gb!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. Θελω να μαθω κατα το ποσο το σκρουτζ και τα καταστηματα του ειναι εγγριμενα με την εννοια πως η συσκευη που θα αγορασω ειναι η αυθεντικη και οτι δεν θα μου δημιουργησει οποιονδηποτε προβλημα.. Καπου ακουσα πως δεν ειναι τα ιδια παραδειγμα οταν τα αγοραζεις απο μεγαλα καταστηματα (κοτσοβολος, γερμανος, public κτλπ).. Εχω ακουσει κακα λογια επειδη για παραδειγμα το Σ7 το εχουνε στα 438€ και στην κυπρο που ζω στα 600 σχεδον 150€ διαφορα πεστε μου την γνωμη σας..

 

Ευχαριστωω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. Θελω να μαθω κατα το ποσο το σκρουτζ και τα καταστηματα του ειναι εγγριμενα με την εννοια πως η συσκευη που θα αγορασω ειναι η αυθεντικη και οτι δεν θα μου δημιουργησει οποιονδηποτε προβλημα.. Καπου ακουσα πως δεν ειναι τα ιδια παραδειγμα οταν τα αγοραζεις απο μεγαλα καταστηματα (κοτσοβολος, γερμανος, public κτλπ).. Εχω ακουσει κακα λογια επειδη για παραδειγμα το Σ7 το εχουνε στα 438€ και στην κυπρο που ζω στα 600 σχεδον 150€ διαφορα πεστε μου την γνωμη σας..

 

Ευχαριστωω

 

Kανένα απολύτως πρόβλημα δεν έχουν τα κινητά από μαγαζιά στο σκρουτζ, αρκεί να επιλέξεις μαγαζί με πολλές αξιολογήσεις (Kaizer, citisshop, phonegallery) και να σιγουρευτείς πρώτα ότι δίνει DOA. Κατα τ' άλλα μιά χαρά αυθεντικά είναι, προοριζόμενα για ευρωπαικές αγορές. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα το κινητο κάπου στον Δεκέμβρη....επειδή ήμουν άσχετος με αγορά από skroutzomagazo το κινητο ήταν από edeal που έγραφε branded. Όταν το πήρα με το Phone info ήταν unbranded xeo/ Poland. Είχα πάρει τηλέφωνο Samsung για να δω τι παίζει με imei και μου λέει ότι χώρα προορισμού ήταν η Ιταλία. Επειδή διάβασα σε προηγούμενη σελίδα ότι γίνονται κάτι απάτες από skroutzomagazo λέτε να παίζει κάτι τέτοιο και με το δικό μου? Να είναι branded Ιταλίας και μετά να του φόρεσαν ρομ Πολωνίας για να φαίνεται unbranded? Πως μπορώ να το δω??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kανένα απολύτως πρόβλημα δεν έχουν τα κινητά από μαγαζιά στο σκρουτζ, αρκεί να επιλέξεις μαγαζί με πολλές αξιολογήσεις (Kaizer, citisshop, phonegallery) και να σιγουρευτείς πρώτα ότι δίνει DOA. Κατα τ' άλλα μιά χαρά αυθεντικά είναι, προοριζόμενα για ευρωπαικές αγορές. :)

 

 

Ναι φιλε δεν εχω ιδεα τι ειναι το DOA που λεεις.. Και εγω αποτι ειδα για αποστολη στην κυπρο ειναι το kaizerstore.. (Μπορεις να μου στηλεις προσωπικο μηνυμα να μιλισουμε μεταξυ μας να μου εξηγησεις); απο που καταλαβω απο που ειναι αυθεντικο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει καποιο καταστημα απο σκροθτζ που να δεχεται επιδοτηση απο vodafone?

 

 

 

Παλιότερα υπήρχε τέτοια δυνατότητα στο mobilehellas.Μιλαω για πριν 3-4 χρόνια.Δεν γνωρίζω πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Με ρώταγε ένας φίλος σήμερα γιατί στη vodafone του είπαν 700 και ότι δεν το έχουν κιόλας γιατί θα βγει το s8.

Περίμενε του λέει η πωλήτρια για το s8... 50 ευρώ διαφορά θα έχουν το πολύ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια για να μαθω χωρα προορισμου κι αν ειναι branded πρεπει να περασω το kies? Με το imei δεν γινεται?

Κατέβασε το phone info

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια εδω λετε να παιζει τυπογραφικο?

 

Samsung Galaxy S7 Edge G9350 4G LTE 32GB (Dual Sim) (ohne SIM-Lock) - Gold

480,99€ ???

 

https://www.eglobalcentral.de/samsung-galaxy-s7-g930fd-4g-lte-32gb-dual-sim-ohne-sim-lock-gold.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο skroutz υπαρχουν 2 version, g930f και g930. Ποια ειναι με τον exynos?

Επισης η τιμη πεφτει 20 ευρω το μηνα περιπου. Μπορει να ανεβει παλι οταν βγει το s8?

Link to comment
Share on other sites

Ενα ερχεται ευρωπη ελλαδα και ειναι μονο με ezynoa 8890 sm-g935f !μονο αμερικη,κινα 820!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρήγγειλα από t-dimension7 (http://www.ebay.com/itm/262902600217?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)το συγκεκριμένο μοντέλο.

Είναι κάποια έκδοση με διαφορές ή ασυμβατότητα με τα δίκτυα μας?

Υπάρχει τρόπος να δούμε αν και πόσες ώρες λειτουργίας έχει μία καινούρια συσκευή?

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας για αγορά του s7 edge παρατηρώ το g935f και χωρίς f στο skroutz. Ποιο να προτιμήσω; Επίσης σε κάποια γράφει branded σε λευκό χρώμα π.χ. ενώ στο μαύρο δεν αναφέρει κάτι. Το kaizerstore πουτ βλέπω δεν γράφει πουθενά κάτι και είναι g935f. Τι να προσέξω;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...