Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Mozilla μπορείς να βλέπεις τα λινκ σου απο PC , κινητό, ταμπλετ κλπ?

 

Τον crome θα τον είχα ξηλωσει και εγώ χαλαρά, έχει όμως αυτό το καλό που με βολευει τρομερά. Οτι λινκ κραταω, το βλέπω άμεσα απ' όπου ανοιξω άλλον crome.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τσέκαρε και τον Opera, γρήγορος ελαφρύς και σταθερός. Επίσης συγχρονίζει με την desktop έκδοση

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι στο pc του γραφείου έχω Mozilla, crοme και ie.

Υπάρχουν security restrictions και δεν μπορώ να βάλω άλλον browser.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω παρατηρήσει οτι το messenger κρασαρει στον ηχο μετα απο καποια ωρα λειτουργίας στο p9 με αποτελεσμα να χρειαστεί επανεκκίνηση το κινητό ή η εφαρμογή για να επανέλθει ο ηχος στο κινητό..

Εχετε παρατηρήσει κατι παρόμοιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cm browzer..

Δοκιμασμένο και γρηγορο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις μου έτυχε κάτι περίεργο. Από όταν αγόρασα το κινητό χρησιμοποιούσα κάτι ακουστικα iLuv που είχα αγοράσει τα οποία έπαιζαν τέλεια μέχρι σήμερα. Πριν λίγο πήγα να ατα βάλω για να ακούσω μουσική και δεν δούλευαν καθόλου. Πήγα σπίτι και δοκίμασα τα ακουστικά του κινητού και δούλευουν κανονικά. Μετά δοκίμασα τα iLuv στο pc για να σιγουρευτώ αν δουλεύουν ή όχι αλλά για κάποιο λόγο δουλεύουν κανονικά στο pc. Δεν ξέρω τι έπαθε το κινητο ξαφνικά και δεν αναγνωρίζει τα ακουστικά. Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Τουλάχιστον από οτι παρατηρώ δεν έχει θεμα το headphone jack (μάλλον!)....

 

Edit: Κάτι άλλο που παρατήρησα καθώς έκανα Optimise και Cleanup μέσω της εφαρμογή Phone Manager μηπως παίζει τίποτα με το Cache. Μου έχει τύχει ξανά αφού κανω cleanup και Clear Cache μέσω του restart όταν ανοίγει το κινητο, τα folders να διαγράφονται και οι εφαρμογές να τοποθετούνται σε νέες καρτέλες....

Edited by KoRnStyleZ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος που το κάνεις αυτό? Εχεις δει κάτι?

Εγώ θα εβαζα το 1tap cache cleaner που μπορείς να κάνεις clean ανα εφαρμογή ή ολόκληρη την cache και αν ήθελα και κάτι ακόμη πιο extreme θα έβαζα και το trimmer όπου εκεί το clean είναι ολοκληρωτικό.

Την μανισια εφαρμογή είναι αλήθεια δεν την πολύ εμπιστεύομαι....

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος που το κάνεις αυτό? Εχεις δει κάτι?

Εγώ θα εβαζα το 1tap cache cleaner που μπορείς να κάνεις clean ανα εφαρμογή ή ολόκληρη την cache και αν ήθελα και κάτι ακόμη πιο extreme θα έβαζα και το trimmer όπου εκεί το clean είναι ολοκληρωτικό.

Την μανισια εφαρμογή είναι αλήθεια δεν την πολύ εμπιστεύονται....

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

 

Cache clean κανω που και που για να φυγουν junk files. Το προβλημα εδω ομως ειναι οτι δεν πειραξα το κινητο για να γινει αυτο με τα ακουστικα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, σκεφτομαι να αγορασω το p9 , θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει η αγορα του αυτη τη δεδομενη στιγμη η να ρισκαρω να παω στο p10 και να εχω προβλημα με τις μνημες. αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι για τη μπαταρια και για το αν κολλαει μετα την αναβαθμιση σε nugat. σας ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Αν εμφανισιακά σε καλύπτει και η διαφορά τιμής των δύο δεν είναι πρόβλημα, σαφώς πήγαινε στο Ρ10. Έχει πολύ περισσότερο "ψωμί" μπροστά του.

Το θέμα με τις μνήμες (όχι ότι δεν υφίσταται) θεωρώ ότι είναι κάτι που έχει διογκωθεί, χωρίς να σημαίνει κάτι ουσιαστικό στην καθημερινή χρήση, πλην των extreme game-ράδων.

Το Ρ9 δουλεύει μια χαρά.

Κολλήματα και lag δεν υπάρχουν σ' αυτά τα τηλέφωνα της Huawei. Στα mid τηλέφωνά της δεν γνωρίζω αλλά στα hi-end της δεν υπάρχουν τέτοια ζητήματα. Ούτε υπήρχαν και ποτέ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά σκέφτομαι να αγοράσω την έκδοση DUAL. Έχει ακουστεί κάτι, ή βγάζει κάποιο πρόβλημα σε σχέση με το κανονικό με την μια SIM ? Με λιγα λόγια ανάμεσα στα δύο (Με μια Sim και Dual Sim) ποιο μου προτείνετε ? Ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά σκέφτομαι να αγοράσω την έκδοση DUAL. Έχει ακουστεί κάτι, ή βγάζει κάποιο πρόβλημα σε σχέση με το κανονικό με την μια SIM ? Με λιγα λόγια ανάμεσα στα δύο (Με μια Sim και Dual Sim) ποιο μου προτείνετε ? Ευχαριστώ !

Έχω το dual δεν έχει κανένα πρόβλημα. Όλα δουλεύουν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Mozilla μπορείς να βλέπεις τα λινκ σου απο PC , κινητό, ταμπλετ κλπ?

 

Τον crome θα τον είχα ξηλωσει και εγώ χαλαρά, έχει όμως αυτό το καλό που με βολευει τρομερά. Οτι λινκ κραταω, το βλέπω άμεσα απ' όπου ανοιξω άλλον crome.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

 

Ναι, εχει συγχρονισμό bookmarks & tabs.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και στο μονο-καρτο, την νέα έκδοση. Θα την περάσω το βραδάκι με την ησυχία μου.

 

Sent from my Huawei P9, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος VNS-L... είναι για το P9 lite και τις εκδόσεις του ενώ EVA για το P9.

Σε ευχαριστώ το είχα ψάξει και αυτό είχα δει αλλά είπα να ρωτήσω μήπως κάνω λάθος...άρα για το P9 βγήκε αναβάθμιση... για το P9 lite πότε άραγε? :/

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω το δίκαρτο αλλά δε μου έρχεται τόσους μήνες η ενημέρωση!Είμαι ακόμα στο 6.0 με emui 4.1! Ξέρει κανείς αν μπορώ να κατεβάσω από κάπου την αναβάθμιση και να την περάσω μόνη μου;
Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω το δίκαρτο αλλά δε μου έρχεται τόσους μήνες η ενημέρωση!Είμαι ακόμα στο 6.0 με emui 4.1! Ξέρει κανείς αν μπορώ να κατεβάσω από κάπου την αναβάθμιση και να την περάσω μόνη μου;

Και εγω με το μονοκαρτο εδω και 10 μερες και δεν εμφανίζει τίποτα. Κολλημένος στο 6.0

Βέβαια το τηλ δουλευει υποδειγματικά , να τα λεμε και αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση που αναφέρθηκε παραπάνω αφορά τα c432. Δεν γνωρίζω για τα άλλα custom.

Αν δεν έχει βγάλει καινούργια έκδοση στο hicare, υπάρχει πάντα και το firmware finder.

Για το τελευταίο υπάρχει εκτενέστατο νήμα στο XDA.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση που αναφέρθηκε παραπάνω αφορά τα c432. Δεν γνωρίζω για τα άλλα custom.

Αν δεν έχει βγάλει καινούργια έκδοση στο hicare, υπάρχει πάντα και το firmware finder.

Για το τελευταίο υπάρχει εκτενέστατο νήμα στο XDA.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Εγω εχω αυτο το μοντελο. Πουθενα δεν εμφανίζει αναβάθμιση.

Ουτε στο hicare ,ουτε με το firmware finder

a08040c9fc9eff33fa909159fe09cafe.jpg

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Εχεις το c40 οχι το c432

Κατι ακομα εχω το l09c432b182 και μεχρι χτες μου εβγαζε την b378 για αναβάθμιση αλλα δεν την εκανα γιατι δεν μου πολυαρεσε, ειδα που ειπατε για νεα εκδοση και λεω ας την κανω να δω αν μου αρεσει αυτη, πηγα στις ενημερώσεις και τωρα μου εβγαζε την l09c432b210, την εκανα και ειναι mm με emui 4.1.3 και κωδικα ασφαλείας android 5 Απρ 2017. Τωρα δεν μου βγαζει αλλη ενημέρωση για Nougat, ερωτηση η Nougat μεχρι τωρα ειναι beta έκδοσης?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτο το μοντελο. Πουθενα δεν εμφανίζει αναβάθμιση.

Ουτε στο hicare ,ουτε με το firmware finder

a08040c9fc9eff33fa909159fe09cafe.jpg

 

Είναι Ισπανικό το δικό σου.

Δες εδώ:

https://www.getdroidtips.com/huawei-p9-stock-rom-firmware-collection/

Νομίζω ότι έχει βγει η Β196 για το δικό σου region. Από εκεί και μετά περνάς ότι θέλεις αλλά θα σου γυρίσει το C40 σε C900.

Βέβαια υπάρχει και ο οδηγός για clean debrand, όπου το γυρνάς σε C432 και ξεμπερδεύεις. Μετά παίρνεις κανονικά όλα τα upgrades. Έτσι έκανα και εγώ και από C150 είμαι πλέον C432 απόλυτα καθαρός. Και παίρνω και τα πάντα στην ώρα τους ;)

 

Εχεις το c40 οχι το c432

Κατι ακομα εχω το l09c432b182 και μεχρι χτες μου εβγαζε την b378 για αναβάθμιση αλλα δεν την εκανα γιατι δεν μου πολυαρεσε, ειδα που ειπατε για νεα εκδοση και λεω ας την κανω να δω αν μου αρεσει αυτη, πηγα στις ενημερώσεις και τωρα μου εβγαζε την l09c432b210, την εκανα και ειναι mm με emui 4.1.3 και κωδικα ασφαλείας android 5 Απρ 2017. Τωρα δεν μου βγαζει αλλη ενημέρωση για Nougat, ερωτηση η Nougat μεχρι τωρα ειναι beta έκδοσης?

 

Όχι βέβαια! Κανονικές επίσημες εκδόσεις είναι.

Πάντως αν δεν σου άρεσε η προηγούμενη nougat, ούτε αυτή θα σου αρέσει. Εμφανισιακά δεν έχει αλλάξει κάτι. Στα ενδότερα υπάρχουν αλλαγές.

 

Εγώ την πέρασα χθες βραδάκι, εφαγα 2-3 ώρες να ξαναστείσω το κινητό και το έχω υπό παρακολούθηση τώρα. Μιλάω πάντα για clean install, με factory default πριν και μετά και πέρασμα με το χέρι τα πάντα.

 

Μια πρώτη παρατήρηση, στο Bluetooth που έχω ταυτόχρονα ένα mi band και ένα Plantronics legent συνδεμένα, πλέον δεν έχω αποσυνδέσεις από το Plantronics. Πριν την αναβάθμιση είχα αρκετές. Και ο συχρονισμός με το mi band είναι πολύ πιο γρήγορος και άνετος.

 

Για να δούμε.... Καλά δείγματα έχουμε μέχρι τώρα. Το βασικό βέβαια είναι η μπαταρία όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...