Jump to content

Redmi 3 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα επειδη δεν εχω ιδεα καν απο xiaomi πειτε μου ποιά εκδοση να πάρω ωστε να μην εχω θεμα στην ελλαδα (vodafone)

[HK Stock][international Edition]XIAOMI Redmi 3 Pro 5.0inch HD 4G Android 5.1 Smartphone 3GB 32GB Qualcomm Snapdragon 616 Octa Core 1.5 GHz Touch ID Fast Charge 4100mAh - Dark Gray αυτό κάνει;θα ειμαι οκ;ευχαριστω

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα επειδη δεν εχω ιδεα καν απο xiaomi πειτε μου ποιά εκδοση να πάρω ωστε να μην εχω θεμα στην ελλαδα (vodafone)

[HK Stock][international Edition]XIAOMI Redmi 3 Pro 5.0inch HD 4G Android 5.1 Smartphone 3GB 32GB Qualcomm Snapdragon 616 Octa Core 1.5 GHz Touch ID Fast Charge 4100mAh - Dark Gray αυτό κάνει;θα ειμαι οκ;ευχαριστω

 

Φίλε μου εγώ το πήρα από εδώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-5-0-inch-4g-lte-smartphone-snapdragon-616-octa-core-1-5ghz-4100mah-battery-fingerprint-golden.html Διάλεξα αυτή την rom Official Global Rom.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια γνωμη παρακαλω. Ειμαι μεταξυ των xiaomi redmi pro,redmi note 4, meizu mx6. Κατα την αποψη σας ποια ειναι τα υπερ και τα κατα τους. Στα χαρακτηριστικα ειναι περιπου τα ιδια αλλα εχω την εντυπωση οτι το flyme ειναι πιο ελαφρυ και πιο λειτουργικο απο το miui.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια γνωμη παρακαλω. Ειμαι μεταξυ των xiaomi redmi pro,redmi note 4, meizu mx6. Κατα την αποψη σας ποια ειναι τα υπερ και τα κατα τους. Στα χαρακτηριστικα ειναι περιπου τα ιδια αλλα εχω την εντυπωση οτι το flyme ειναι πιο ελαφρυ και πιο λειτουργικο απο το miui.

 

Σορυ παιδια το ανεβασα σε λαθος ενοτητα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ένας συγγενής μου έχει το συγκεκριμένο κινητό και, δυστυχώς, τη multilanguage ROM. Έχει δύο sim και το κινητό αντιμετωπίζει πρόβληματα με το ίντερνετ. Δηλαδή, είτε συνδεθεί μέσω WiFi είτε μέσω δεδομένων, η σύνδεση είναι υπερβολικά αργή, ~40kb/s. Υπάρχει κάποιος οδηγός για πέρασμα, έστω, official ROM?
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένας φίλος μου να αγοράσει το Redmi 3 Pro, 5'' με τον SD 616. (Απο Vickmall με Official Global Rom(google play&Greek language&OTA update))

Δεν ασχολείτε με root, αλλαγή rom οπότε:

 

1) Έχει θέμα υπερθερμανσης (πχ gps +data)?

2) Η μπαταρία ειναι ικανοποιητική? (τα 4100 φαίνονται καλά) Στο remdmi note 3 pro ειμαι κομπλε

3) H rom που σκοπεύει να παραγγείλει έχει bugs?

 

Υ.Γ. Είμαι κάτοχος του redmi note 3 pro (αρκετά ευχαριστημένος) και επειδή ήθελε μέχρι 5'' του πρότεινα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένας φίλος μου να αγοράσει το Redmi 3 Pro, 5'' με τον SD 616. (Απο Vickmall με Official Global Rom(google play&Greek language&OTA update))

Δεν ασχολείτε με root, αλλαγή rom οπότε:

 

1) Έχει θέμα υπερθερμανσης (πχ gps +data)?

2) Η μπαταρία ειναι ικανοποιητική? (τα 4100 φαίνονται καλά) Στο remdmi note 3 pro ειμαι κομπλε

3) H rom που σκοπεύει να παραγγείλει έχει bugs?

 

Υ.Γ. Είμαι κάτοχος του redmi note 3 pro (αρκετά ευχαριστημένος) και επειδή ήθελε μέχρι 5'' του πρότεινα αυτό.

 

ποιος ο λόγος να πάρεις το 3 pro ενώ υπάρχει στα ίδια λεφτά το 3s international ;

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λόγος να πάρεις το 3 pro ενώ υπάρχει στα ίδια λεφτά το 3s international ;

 

Ακριβώς. Να παρει το 3s international. Ειναι καλυτερο σε όλα απο το "παλιό" 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

"Σκάλωσα" λίγο που δεν είχε να επιλέξω rom.

Απ' οτι βλέπω έχει Ελληνικά, OTA updates.

 

Φαντάζομαι για να μην απαντήσατε στις ερωτήσεις δεν έχει πρόβλημα με κάτι απο αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά να πάρω το international ή το άλλο που μου δινει δυνατοτητα να επιλέξω rom (Official Dev Global ROM(OTA update&Greek Language)

 

κοιτά , γενικά η συσκευή είναι καλύτερη , επίσης έχεις την 800αρα μπάντα για το 4g (άρα και καλύτερο 4g σε σχέση με το pro)

κι επειδή έχει ήδη global rom για αυτό δεν έχεις επιλογές για άλλη

 

απλά αν δεν κάνω λάθος (ρώτα καλύτερα στο αντίστοιχο θέμα με το τι παίζει με την ρομ) η stable που έχει δεν έχει ακόμα τα ελληνικά (ενώ υπάρχουν στην dev) επειδή δεν είναι στο 100% (είναι στο 95%) οπότε σε λίγο καιρό θα μπουν και στην stable

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά έχω ένα θέμα με το κινητό μερικές φορές στέλνω μηνύματα και αυτά δεν φτάνουν ποτέ όπως και δεν δέχομαι για να ξεκολλήσει πρέπει να κάνω επανεκκίνηση, με το που κάνω τα στέλνει κανονικά. Μετά από λίγες μέρες πάλι τα ίδια. Το έχει κάνει σε κανέναν? Το είχα στο 3g και τώρα το έβαλα στο 2g να δω αν θα το κάνει. Να πω επίσης ότι έχω vodafone.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με το κινητό μερικές φορές στέλνω μηνύματα και αυτά δεν φτάνουν ποτέ όπως και δεν δέχομαι για να ξεκολλήσει πρέπει να κάνω επανεκκίνηση, με το που κάνω τα στέλνει κανονικά. Μετά από λίγες μέρες πάλι τα ίδια. Το έχει κάνει σε κανέναν? Το είχα στο 3g και τώρα το έβαλα στο 2g να δω αν θα το κάνει. Να πω επίσης ότι έχω vodafone.

Με επίσημη ρομ η πειραγμενη;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με επίσημη ρομ η πειραγμενη;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν το έχω πειράξει με την Official Global Rom που το είχα πάρει από vickmall. Κάνει κανονικά και updates τώρα έχει την 5.1.1

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω πειράξει με την Official Global Rom που το είχα πάρει από vickmall. Κάνει κανονικά και updates τώρα έχει την 5.1.1

 

Ποια έκδοση rom/Miui;

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ρε παιδιά εχω το εξης θέμα. Η εφαρμογή της συλλογής παει να ανοίξει και κλείνει γραφοντας ότι δεν απαιτουνται άδειες πως μπορώ να την επαναφέρω

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ρε παιδιά εχω το εξης θέμα. Η εφαρμογή της συλλογής παει να ανοίξει και κλείνει γραφοντας ότι δεν απαιτουνται άδειες πως μπορώ να την επαναφέρω

Ποιά ρομ έχεις?

Το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά ή το έχει καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ρομ έχεις?

Το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά ή το έχει καιρό?

Miui 8 global 6.11.3 εμφανίστηκε με την ενεργοποίηση του τηλεφώνου οταν το πρωτορυθμιζα

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Miui 8 global 6.11.3 εμφανίστηκε με την ενεργοποίηση του τηλεφώνου οταν το πρωτορυθμιζα

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλε αν μπορείς ένα screenshot από το about phone να δω αν έχεις official Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

αγορασα την συγκεκριμενη συσκευη για την αδερφη μου. Και ενω γενικα ειναι πολυ ευχαριστημενη με την αποδοση του τηλεφωνου υπαρχει ενα τεραστιο προβλημα.

Οταν παει να ανοιξει την εφαρμογη του playstore και του youtube ενω και στις 2 εφαρμογες την δειχνει συνδεδεμενη της βγαζει το μηνυμα οτι δεν μπορει να συνδεθει ( τυπου σαν να μην εχει ιντερνετ).

Η συσκευη φοραει την MIUI 7.3 stable με την οποια και ηρθε.

 

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη, ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

αγορασα την συγκεκριμενη συσκευη για την αδερφη μου. Και ενω γενικα ειναι πολυ ευχαριστημενη με την αποδοση του τηλεφωνου υπαρχει ενα τεραστιο προβλημα.

Οταν παει να ανοιξει την εφαρμογη του playstore και του youtube ενω και στις 2 εφαρμογες την δειχνει συνδεδεμενη της βγαζει το μηνυμα οτι δεν μπορει να συνδεθει ( τυπου σαν να μην εχει ιντερνετ).

Η συσκευη φοραει την MIUI 7.3 stable με την οποια και ηρθε.

 

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη, ευχαριστω εκ των προτερων.

Μάλλον πρέπει να μπεις στη διαδικασία φλασαρίσματος επίσημης ΡΟΜ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να μπεις στη διαδικασία φλασαρίσματος επίσημης ΡΟΜ.

 

Βασικα αυτο.

Αν θελει πρωτα να δοκιμασει διαγραφη δεδομενων, αν δε γινει τιποτα κανει αφαιρεση λογαριασμου, διαγραφη δεδομενων, restart, εισαγωγη λογαριασμου, αλλιως αλλη ρομ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να μπεις στη διαδικασία φλασαρίσματος επίσημης ΡΟΜ.

 

Αυτο θα ηταν το πρωτο που θα εκανα, αλλα δεν ξερω πως διοτι δεν μπορω να μπω σε recovery mode και λογικα δεν εχει ουτε TWRP.

Γνωριζεις μηπως καποιο guide για το πως να φλασαρω καινουρια ρομ.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...