Jump to content

Redmi 3 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι ειναι κλειδωμενος αλλα δεν ξεκλειδωνει με το unlock διοτι μαλλον το ποβλημα ειναι η stable ρομ

το προβλημα ειναι οτι δεν δεχεται dev rom (ουτε αλλη stable)

 

Και γώ από Bangood το πήρα με την ίδια ρομ. Πέρασα με το miflash την τελευταία κινέζικη official dev 8.6.9.8. Beta χωρίς πρόβλημα (μήν ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το usb debugging αλλιώς δέν περνάει) και τώρα περιμένω ξεκλείδωμα από xiaomi. Ακολούθησε πιστά αυτόν τον οδηγό και είναι εύκολο

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13707-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Rom-Unbrick-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-3-Pro/?pageNo=1&8476dd78

Edited by nikos61
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια κατά 99% θα πάρω την συσκευή για μια φίλη από το vickmall. Τι Ρομ να ζητήσω? Είναι άσχετη τελείως. Απλα θέλω να έχει ελληνικά και να περνεις ενημερώσεις.

Ευχαριστώ πολύ

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το παραγγείλω από GeekBuying απο την Ευρωπαική αποθήκη ( την απλή έκδοση, όχι την International )

Το έχει παραλάβει άλλος; με ποια rom έρχεται;

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατά 99% θα πάρω την συσκευή για μια φίλη από το vickmall. Τι Ρομ να ζητήσω? Είναι άσχετη τελείως. Απλα θέλω να έχει ελληνικά και να περνεις ενημερώσεις.

Ευχαριστώ πολύ

 

Sent from my awesome titan LG G5

 

Εγώ πήρα για την κοπέλα μου την Official Global Rom και είναι πολύ ευχαριστημένη.. Κανένας για το θέμα που είχα πιο πάνω?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσουμε play store στην αγγλοκινεζική ακολουθούμε αυτόν τον οδηγό ή φλασάρουμε άλλη ROM;

 

http://en.miui.com/thread-91398-1-1.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Touch ειναι αρκετα ευαισθητο ή μου φαινεται ?

Που και που πατιουνται αλλα αντ αλλων

Ρυθμιζεται καπως ? ή φταιει το tempered glass

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το tempered glass ή που το'χεις στη φόρτιση ή και τα δύο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το Touch ειναι αρκετα ευαισθητο ή μου φαινεται ?

Που και που πατιουνται αλλα αντ αλλων

Ρυθμιζεται καπως ? ή φταιει το tempered glass

 

Αυτή την απορία είχα και εγώ αλλά δεν πήρα απάντηση άρα μάλλον δεν ρυθμίζεται από κάπου.. Είναι πολύ ευαίσθητο το touch.. Και εγώ έχω το tempered glass που μου έστειλαν οι κινεζοι αλλά δεν νομιζω να είναι αυτό.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απορία είχα και εγώ αλλά δεν πήρα απάντηση άρα μάλλον δεν ρυθμίζεται από κάπου.. Είναι πολύ ευαίσθητο το touch.. Και εγώ έχω το tempered glass που μου έστειλαν οι κινεζοι αλλά δεν νομιζω να είναι αυτό.

Έχεις κάτι δηλαδή πάνω στην οθόνη που είναι γνωστό ότι είναι μάπα και και και ; Και δε νομίζεις ότι μπορεί να φταίει κάτι το οποίο ακουμπάει την οθόνη;;;; παρτε κανα σοβαρό κι αφήστε τα "δώρα"που έστειλε το μαγαζί

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εχουν προβλημα μονο οσοι εχουν αυτο που εστειλε το μαγαζι τοτε φταιει αυτο

Αν εχουν και αλλοι τοτε κατι αλλο παιζει

 

Επισης αν εχετε καποιο link για να παραγγειλουμε καποιο καλο ριχτε το

πχ αυτο κανει ?

http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Amazing-9H-9H-9H-PRO-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-XIAOMI-/282002733507?var=&hash=item41a8ac39c3:m:mKjOX_u4DZs6vQJnQYDRV_Q

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Αν εχουν προβλημα μονο οσοι εχουν αυτο που εστειλε το μαγαζι τοτε φταιει αυτο

Αν εχουν και αλλοι τοτε κατι αλλο παιζει

 

Επισης αν εχετε καποιο link για να παραγγειλουμε καποιο καλο ριχτε το

πχ αυτο κανει ?

http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Amazing-9H-9H-9H-PRO-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-XIAOMI-/282002733507?var=&hash=item41a8ac39c3:m:mKjOX_u4DZs6vQJnQYDRV_Q

 

οι περισσότεροι έχουν θέματα με τα "δώρα"

πες το κακό touch , πες το πολλές δαχτυλιές κ.ο.κ.

δυστυχώς όλα τα tempered και όλες οι ζελατίνες δεν είναι ίδιες

 

εγώ nillkin παίρνω , αυτό ξέρω αυτό εμπιστεύομαι :)

(υπόψιν κυκλοφορούν και απομιμήσεις, κινέζοι είναι αυτοί :) )

 

εγώ την είχα πάρει από το vickmall (πριν πάρω καν το κινητό :) )

έχει και στο aliexpress store

 

https://nillkin.aliexpress.com/store/1614012

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσουμε play store στην αγγλοκινεζική ακολουθούμε αυτόν τον οδηγό ή φλασάρουμε άλλη ROM;

 

http://en.miui.com/thread-91398-1-1.html

 

Απάντηση δεν πήρα αλλά οκ λύθηκε αυτό το πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι η συγκεκριμένη ROM έχει πολύ κινεζιά μέσα οπότε ποια θα ήταν ιδανική να μπει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση δεν πήρα αλλά οκ λύθηκε αυτό το πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι η συγκεκριμένη ROM έχει πολύ κινεζιά μέσα οπότε ποια θα ήταν ιδανική να μπει;

 

νομίζω τζάμπα παιδεύεστε πλέον

υπάρχει global που έχει μέσα τα google services

 

http://en.miui.com/download-298.html#451

 

(υποθέτω θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader , αλλά καιρός είναι πιστεύω , αν θέλετε ota και επίσημες να μην ασχολείστε με την αγγλοκινέζικη)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,υπαρχει καποιος-α που να εχει παρει back cover mofi ή nilkin ή καποιο αλλο ,να μου πει ποιο ειναι καλυτερο σε αισθηση-καλυψη κινητου κ.α. ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,υπαρχει καποιος-α που να εχει παρει back cover mofi ή nilkin ή καποιο αλλο ,να μου πει ποιο ειναι καλυτερο σε αισθηση-καλυψη κινητου κ.α. ?

 

Aν εννοείς αυτή http://www.banggood.com/MOFI-Classic-Simple-PU-Stand-Leather-Flip-Case-For-Xiaomi-Redmi-3-pro-3S-p-1073925.html θα την έχω στα χέρια μου μέχρι τέλος της βδομάδας και θα μπορώ να πω τι μου άρεσε και τι όχι..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Της γυναίκας μου πήρα της mofi. Ωραία αίσθηση αλλά με τη πολλή χρήση έχει ξεφτίσει δίπλα στα κουμπιά
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το εξης προβλημα:

οταν ενεργοποιησω λογαρισμο google και playstore και ολα δουλευουν καλα μετα απο επανεκκινηση οταν ανοιγω το playstore εχει σωστα το username αλλα μου βγαζει το μηνυμα 'σφαλμα ανακτησης πληροφοριων απο τον διακομιστη [RH-01]'

το κινητο εχει την εκδοση miui global 7.3 stable. Καμμια ιδεα τι φταiει;

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ή θα βάλεις κάποια ελληνική ρομ ή θα παίξεις με το playstore.

Κάνε μια διαγραφή δεδομένων του playstore, αν δεν πιάσει κάνε διαγραφή δεδομένων, αφαίρεση του λογαριασμού google, επανεκκίνηση και ξανά είσοδο λογαριασμού google.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ή θα βάλεις κάποια ελληνική ρομ ή θα παίξεις με το playstore.

Κάνε μια διαγραφή δεδομένων του playstore, αν δεν πιάσει κάνε διαγραφή δεδομένων, αφαίρεση του λογαριασμού google, επανεκκίνηση και ξανά είσοδο λογαριασμού google.

 

εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το ξαναεστησα αλλα τα ιδια...... ποια rom προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Του gkalen

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως Πρεπει να μιλησουμε και λιγο για το 4G και τι κανουμε για να λειτουργει ?

Το έχεις ενεργοποιημένο από τον πάροχο σου;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...