Jump to content

Redmi 3 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το vickmall όντως έχει τις δυο rom που είπες εγώ επέλεξα την Official Global Rom, επειδή η κοπέλα μου δεν ασχολείται με αλλαγές rom και τέτοια και ήθελα κάτι απλό, να φανταστείς ούτε αναβαθμίσεις στο κινητό της δεν κάνει δεν την ενδιαφέρουν αυτά. Τώρα περισσότερα δεν μπορώ να σου πω γιατί το κινητό θα το έχω στα χέρια μου από βδομάδα. Αν το δουλέψω λίγο θα πω και την γνώμη μου αν έχει θέματα.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Τα links απο το xiaomi-miui.gr στον οδηγό για flash απο Unofficial σε Official rom, δηλαδή εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13707-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Rom-Unbrick-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-3-Pro/ παραπεμπουν στην τελευταία ρομ ή όχι. Εάν όχι στο link αυτο http://en.miui.com/a-234.html κατεβάζω αυτή που λέει Redmi 3/Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download;
Link to comment
Share on other sites

Το vickmall όντως έχει τις δυο rom που είπες εγώ επέλεξα την Official Global Rom, επειδή η κοπέλα μου δεν ασχολείται με αλλαγές rom και τέτοια και ήθελα κάτι απλό, να φανταστείς ούτε αναβαθμίσεις στο κινητό της δεν κάνει δεν την ενδιαφέρουν αυτά. Τώρα περισσότερα δεν μπορώ να σου πω γιατί το κινητό θα το έχω στα χέρια μου από βδομάδα. Αν το δουλέψω λίγο θα πω και την γνώμη μου αν έχει θέματα.

 

Αποψη μου ειναι το κινητο να μεινει σε αγγλικη γλωσσα, ακομα και αν εχει μισα ή και ολοκληρα ελληνικα. Βασικα θα σου προτεινα να μην μπλεξεις καν με ελληνικα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου ειναι το κινητο να μεινει σε αγγλικη γλωσσα, ακομα και αν εχει μισα ή και ολοκληρα ελληνικα. Βασικα θα σου προτεινα να μην μπλεξεις καν με ελληνικα

 

Εγώ απ ο,τι συμπέρανα, ή ρομ με τα ελληνικά είναι αυθεντική ρομ της xiaomi. Έχει μία για την κινα, μόνο με κινέζικα και αγγλικά ως παγκόσμια γλωσσα και χωρίς εφαρμογές Google. Κι άλλη μία με εφαρμογές google, χωρίς κινεζικες, και με πολλές γλωσσας, στα πρότυπα μιας global rom.

Τουλάχιστον έτσι κατάλαβα από τα λεγόμενα του vickmall για ota update. Θέλω να πιστεύω ότι δεν γράφουν ψέματα, είναι σοβαρό site.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το τελευταιο update στην Αγγλοκινεζικη και καποιες φορες βλεπω οτι ενω μιλαω αναβει η οθονη και πατιεται η σιγαση
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μου ήρθε αναβαθμιση σημερα για mui 8 stable και την εκανα, μου φαινεται ομως οτι το κινητο ζεστενεται αρκετα σε σχεσηε την 7.5 που ειχε πριν.

 

Την εχει περασει καποιος άλλος?

Link to comment
Share on other sites

στο κινητό της γυναίκας έχει την: 7.3.2.0.0 LHPCNDD

 

ψάχνω μέσω του updater για νέα έκδοση και μου λέει ότι έχω την τελευταία...

 

Γνωρίζει κανείς ποια είναι η τελευταία; Εάν δεν είναι αυτή η τελευταία rom που έχει η συσκευή, τι μπορεί να συμβαίνει και δεν κάνει αναβάθμιση;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

στο κινητό της γυναίκας έχει την: 7.3.2.0.0 LHPCNDD

ψάχνω μέσω του updater για νέα έκδοση και μου λέει ότι έχω την τελευταία...

Έχεις unofficial rom.

Δε θα βρεί ποτέ τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις unofficial rom.

Δε θα βρεί ποτέ τελευταία έκδοση.

 

τώρα μάλιστα...!!!

 

τι κάνω για να περάσω official;;;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.εχω παραγγείλει το κινητό από geekbuying (international edition).τους εστειλα mail μου λένε ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά.βλεπω hands on λένε υποστηρίζει ελληνικά και αναβαθμίσεις και γενικά δεν χρειάζεται να το "πειραξεις".έχει κανένας άποψη επί του θέματος ; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσε κάποιος με miui8 να εγκαταστήσει είτε το flcommando 1 είτε το flcommando 2 και να μου πει εάν δουλεύουν?

το flcommando1 κάνει verification και μετά με πετάει στο μενού ενώ το flcommando2 παίζει και μετά δεν μπορώ να επιλέξω τίποτα

μέσα στο παιχνίδι και όλο το κινητό κολλάει παρόλο που έχει 1+ ραμ ελεύθερη

 

 

edit

γίνεται σε όλα τα παιχνίδια της glu

άλλα παιχνίδια όπως mc5,sniper fury παίζουν τέλεια

Edited by nikanta
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω αυτή την θήκη για το pro μου http://www.everbuying.net/product1146946.html δεν πειράζει που είναι για το απλό το 3 ε? Είδα σε κάτι σαιτ ότι οι διαστάσεις είναι ακριβώς οι ίδιες.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω αυτή την θήκη για το pro μου http://www.everbuying.net/product1146946.html δεν πειράζει που είναι για το απλό το 3 ε? Είδα σε κάτι σαιτ ότι οι διαστάσεις είναι ακριβώς οι ίδιες.

Το pro έχει δακτυλικό αποτύπωμα, θέλει άλλη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω αυτή την θήκη για το pro μου http://www.everbuying.net/product1146946.html δεν πειράζει που είναι για το απλό το 3 ε? Είδα σε κάτι σαιτ ότι οι διαστάσεις είναι ακριβώς οι ίδιες.

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Sparkle-Flip-PU-Leather-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-3-Pro-Redmi-3S-5-0-/122076790667?var=&hash=item1c6c57ff8b:m:m0rPiEfSNJExQFR-nA5fvjQ

 

δες αυτή

γενικά από ebay βρίσκεις ότι θήκη θέλεις με λίγο ψάξιμο

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Sparkle-Flip-PU-Leather-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-3-Pro-Redmi-3S-5-0-/122076790667?var=&hash=item1c6c57ff8b:m:m0rPiEfSNJExQFR-nA5fvjQ

 

δες αυτή

γενικά από ebay βρίσκεις ότι θήκη θέλεις με λίγο ψάξιμο

 

Ήμουν ανάμεσα στην nillkin και σε αυτή http://www.banggood.com/MOFI-Classic-Simple-PU-Stand-Leather-Flip-Case-For-Xiaomi-Redmi-3-pro-3S-p-1073925.html και τελικά η κοπέλα μου διάλεξε την mofi. Τι να πεις γυναίκες.. Και εγώ την nillkin θα έπαιρνα. Τώρα όσον αφορά το τηλέφωνο, μου ήρθε προχτές και έχω να πω τα καλύτερα. Προς το παρών όλα καλά με το λειτουργικό, με αρκετά ελληνικά και μου έκανε αναβάθμιση μόλις το άνοιξα. Αν έχω καμία απορία θα σας ρωτήσω γιατί είναι το πρώτο μου xiaomi.. Το μόνο περίεργο είναι ότι κατέβασα αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather για να βλέπω το ποσοστό της μπαταρίας αλλά όταν κλείνω την εφαρμογή δεν δουλεύει το ρολόι καλά πάει πίσω. Υποπτεύομαι ότι δεν δουλεύει στο παρασκήνιο, μήπως ξέρει κανείς κάτι? Στα σαμσουνγκ υπάρχει ρύθμιση όπου μπορώ να βάζω την εφαρμογή να δουλεύει όλη την ώρα το λεγόμενο doze εδώ που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση γιατί αυτό νομιζω μου κάνει το πρόβλημα.

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς διάβασμα εδώ και τα ξαναλέμε.

 

ok, κατάφερα κι έβαλα την dev. τώρα για να πάω σε Global Stable μπορώ απευθείας μέσω του updater αφού πρώτα την κατεβάσω/ρίξω στο κινητό;;

 

Επίσης, ξεκλείδωσα και τον bootloader. Πριν φλασάρω την ελληνική παρατήρησα το εξής: στο device manager αρχικά μου το εμφάνιζε σαν 9008, μετά όμως που πέρασα την dev και το ξεκλείδωσα, μου το εμφανίζει σαν MTK στο device manager. Πρέπει να κάνω ενημέρωση τους οδηγούς; Εάν ναι, δοκίμασα αλλά δεν κάνει την ενημέρωση... παρόλο που ορίζω την διαδρομή.

 

Να προχωρήσω στο φλασαρισμα την Ελληνικής έτσι ή θα έχω πρόβλημα;;;

Edited by balakof

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

ok, κατάφερα κι έβαλα την dev. τώρα για να πάω σε Global Stable μπορώ απευθείας μέσω του updater αφού πρώτα την κατεβάσω/ρίξω στο κινητό;;

 

Επίσης, ξεκλείδωσα και τον bootloader. Πριν φλασάρω την ελληνική παρατήρησα το εξής: στο device manager αρχικά μου το εμφάνιζε σαν 9008, μετά όμως που πέρασα την dev και το ξεκλείδωσα, μου το εμφανίζει σαν MTK στο device manager. Πρέπει να κάνω ενημέρωση τους οδηγούς; Εάν ναι, δοκίμασα αλλά δεν κάνει την ενημέρωση... παρόλο που ορίζω την διαδρομή.

 

Να προχωρήσω στο φλασαρισμα την Ελληνικής έτσι ή θα έχω πρόβλημα;;;

Για global stable δε ξέρω, δεν το έχω κάνει. Φαντάζομαι όμως ότι αν εγκαταστήσεις TWRP, τότε φλασάρεις όποια θες.

Κάνε μια ερώτηση στο ελληνικό φόρουμ, θα σου απαντήσουν άμεσα και έγκυρα.

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω απο το banggood το redmi 3 pro με την 7.9.2.0 LHOCNCL

Προσπαθησα για official stable/dev δεν δεχεται καμμια

Απο που να βρω να περασω καποια καλη 8 μιουι stable η dev χωρις προβλημα?

Ισως αργοτερα να προχωρησω στην ελληνικη

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω απο το banggood το redmi 3 pro με την 7.9.2.0 LHOCNCL

Προσπαθησα για official stable/dev δεν δεχεται καμμια

Απο που να βρω να περασω καποια καλη 8 μιουι stable η dev χωρις προβλημα?

Ισως αργοτερα να προχωρησω στην ελληνικη

 

πριν το πάρεις δε ρώτησες ; :)

μα δε θα δεχτεί καμια ρομ , η 7.9.2.0 δεν είναι Official

και για να περάσεις ρομ πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader

Link to comment
Share on other sites

πριν το πάρεις δε ρώτησες ; :)

μα δε θα δεχτεί καμια ρομ , η 7.9.2.0 δεν είναι Official

και για να περάσεις ρομ πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader

 

Εγω προσωπικα δεν ξερω καποιον που να ρωταει την ρομ πριν αγορασει μια και λιγο-πολυ

ολα διορθωνονται

Το προβλημα ειναι πως δυσκολευομαι να ξεκλειδωσω με την stable,νομιζω πως με dev ειναι

πιο ευκολο.Καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν ξερω καποιον που να ρωταει την ρομ πριν αγορασει μια και λιγο-πολυ

ολα διορθωνονται

Το προβλημα ειναι πως δυσκολευομαι να ξεκλειδωσω με την stable,νομιζω πως με dev ειναι

πιο ευκολο.Καποια βοηθεια?

 

εννοώ ότι αν το είχες ψάξει για τη συσκευή πριν την αγοράσεις (ρωτούσες) τότε θα ήξερες κάποια πράγματα

ο bootloader ξεκλείδωτος είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξεκλειδωσα τον bootloader προχθες σε μία συσκευή μου και τώρα θέλω να τον ξεκλειδωσα σε μία δεύτερη που έχω.Γινεται ή πρέπει να περιμένω κάποιο διάστημα;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να πω και εγώ ότι το κινητό είναι ότι πιο vfm υπάρχει πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα, το μόνο που με ενοχλει λίγο είναι η ευαισθησία της οθόνης δηλαδή μπαίνω σε μενού και εφαρμογές χωρίς να το θέλω. Εσείς έχετε τέτοιο θέμα? Υπάρχει κάποια ρύθμιση να ρυθμίσω την ευαισθησία της οθόνης?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

εννοώ ότι αν το είχες ψάξει για τη συσκευή πριν την αγοράσεις (ρωτούσες) τότε θα ήξερες κάποια πράγματα

ο bootloader ξεκλείδωτος είναι ;

οχι ειναι κλειδωμενος αλλα δεν ξεκλειδωνει με το unlock διοτι μαλλον το ποβλημα ειναι η stable ρομ

το προβλημα ειναι οτι δεν δεχεται dev rom (ουτε αλλη stable)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...