Jump to content

ZTE Axon Elite


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμασει κανεις διπλη SIM + microsd ?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα αυτον τον οδηγό για Update σε mm6.0 τον έχει τεστάρει κανείς?

http://www.androidm.pw/tag/zte-axon-elite-marshmallow-update

 

Μούφα μου φαίνεται φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σωστε και δωστε

Εβαλα μπρος το κινητο εκοψα τις καρτες σε nano..εφυγα διακοπες και περιμενα να μπω internet με το laptop...

Οεοε γιατι δε γινεται ?? Γιατι δε δουλευει το hotspot ?

Γιατι οχι μονο το laptop δε συνδεεται αλλα απολυτως καμια αλλη συσκευη ?

Γιατι δεν υπαρχει διαμοιρασμος μεσω bluetooth ?

Γιατι δε φορτωνει απολυτως κανενα widget ???

Γιατι δεν υπαρχει επιλογη απο μια SIM θα φευγει το SMS ?

Τι εχει γινει με το κινητο ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σωστε και δωστε

Εβαλα μπρος το κινητο εκοψα τις καρτες σε nano..εφυγα διακοπες και περιμενα να μπω internet με το laptop...

Οεοε γιατι δε γινεται ?? Γιατι δε δουλευει το hotspot ?

Γιατι οχι μονο το laptop δε συνδεεται αλλα απολυτως καμια αλλη συσκευη ?

Γιατι δεν υπαρχει διαμοιρασμος μεσω bluetooth ?

Γιατι δε φορτωνει απολυτως κανενα widget ???

Γιατι δεν υπαρχει επιλογη απο μια SIM θα φευγει το SMS ?

Τι εχει γινει με το κινητο ?

 

Εγω θα ξεκιναγα την ανευρεση λυσης με μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δουλευουν οκ ? Πχ οταν λεω οτι δεν μπορω να διαλεξω απο ποια SIM θα στελνω SMs ...δεν υπαρχει τετοιο μενου ! Πρωτη φορα βλεπω android 5.0 και ειναι και προσαρμοσμενο. Τι στο καλο, δεν υπαρχει ? Διαμοιρασμο bluetooth βρηκα τελικα...ολα τα αλλα ισχυουν ομως Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σωστε και δωστε

Οεοε γιατι δε γινεται ?? Γιατι δε δουλευει το hotspot ?

Γιατι οχι μονο το laptop δε συνδεεται αλλα απολυτως καμια αλλη συσκευη ?

?

Δεν συνδεονται καθολου ή συνδεονται αλλα δεν καταβαζουν data ?

Vodafone εχεις ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δουλευουν οκ ? Πχ οταν λεω οτι δεν μπορω να διαλεξω απο ποια SIM θα στελνω SMs ...δεν υπαρχει τετοιο μενου ! Πρωτη φορα βλεπω android 5.0 και ειναι και προσαρμοσμενο. Τι στο καλο, δεν υπαρχει ? Διαμοιρασμο bluetooth βρηκα τελικα...ολα τα αλλα ισχυουν ομως

Δεν έχει τέτοιο μενού, όταν γράφεις μήνυμα έχει στα δεξιά δύο βελάκια για να διαλέξεις από ποια κάρτα θα σταλεί το μήνυμα.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Συνδεονται οι υπολοιπες συσκευς με το Axon μια χαρα. Μαλιστα δινει και ping reply.

Δυστυχως ομως το axon δε διαμοιραζει το internet που εχει (το ιδιο μπαινει μια χαρα). Φυσικα οι συσκευες δε δινουν ping reply με τον εξω κοσμο.. Δοκιμασα με προσδεση bluetooth (το μενου προσβαση και φορητο σημειο προσβασης ειναι κρυμμενο και καπως τυχαια το ανοιξα παροτι δεν ειναι υποχρεωτικο να δουλεψεις απο εκει) . Το ιδιο προβλημα με το bluetooth.

To μονο που καταφερα να κανω ειναι μεσω pdanet+bluetooth αλλα αυτο δεν ειναι τροπος. Αργο ..καθυστερημενο..τραγικο.

Γιατι δε δουλευει καλα λοιπον το hotspot ???

Ειμαι με την B04

 

Χωρις να παιζει ρολο WIND εχω εδω που ειμαι

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Συνδεονται οι υπολοιπες συσκευς με το Axon μια χαρα. Μαλιστα δινει και ping reply.

Δυστυχως ομως το axon δε διαμοιραζει το internet που εχει (το ιδιο μπαινει μια χαρα). Φυσικα οι συσκευες δε δινουν ping reply με τον εξω κοσμο.. Δοκιμασα με προσδεση bluetooth (το μενου προσβαση και φορητο σημειο προσβασης ειναι κρυμμενο και καπως τυχαια το ανοιξα παροτι δεν ειναι υποχρεωτικο να δουλεψεις απο εκει) . Το ιδιο προβλημα με το bluetooth.

To μονο που καταφερα να κανω ειναι μεσω pdanet+bluetooth αλλα αυτο δεν ειναι τροπος. Αργο ..καθυστερημενο..τραγικο.

Γιατι δε δουλευει καλα λοιπον το hotspot ???

Ειμαι με την B04

 

Χωρις να παιζει ρολο WIND εχω εδω που ειμαι

Στη vodafone ειναι συνηθες να γινετε αυτο που εχεις παθει.

Αν εισαι root ψαξε εκτος google play για την εφαρμογη DF TetheringFix, κατεβασε το apk και κανε το εγκατασταση στο τηλεφωνο σου, δωσε δικαιωματα προσβασης root και ισως φτιαξει το προβλημα σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα μετα απο πολλες ωρες....Φοβερο bug

....Ωρες ατελειωτες εφαγα...trial and error

Κλεινεις τη SIM (απο το μενου) την ξανανοιγεις..και τοτε ανοιγει και το internet για ολους...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το πρόβλημα με τα widgets ισχύει. Όταν bootαρει δε δουλεύει κανένα, πρέπει να τα βγάλεις εκ νεου.Αλλα ακόμα και τοτε τα beautiful widgets δεν ανανεώνει το χρόνο και κολλάει. Αλλά δε δείχνουν τίποτα ποτέ! Έχετε εσείς τέτοιο πρόβλημα; Πείτε ένα widget που σας δουλεύει οκ, να το δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το ZTE A2016 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Κουραστηκα για να ειμαι ειλικρινής αλλα κατι φοβερα δεν πρεπει να πηγαινει καλα για αυτο θα ηθελα ενα feedback και απο εσας

Κατεβασα την τελευταια εκδοση απο google play του dolphin browser 11.5.8 δε φορτωνει καν

Κατεβασα επισης την 11.4.2 απο τη σελιδα της dolphin...απολυτως τα ιδια ! δε φορτωνει καν

Οταν στη status bar βγει το εικονιδιο του gps...(αν το ενεργοποιησεις) μετα δε φευγει ακομα και αν το απενεργοποιησεις !!

Μα καλα τι bugs ειναι αυτα ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το πρόβλημα με τα widgets ισχύει. Όταν bootαρει δε δουλεύει κανένα, πρέπει να τα βγάλεις εκ νεου.Αλλα ακόμα και τοτε τα beautiful widgets δεν ανανεώνει το χρόνο και κολλάει. Αλλά δε δείχνουν τίποτα ποτέ! Έχετε εσείς τέτοιο πρόβλημα; Πείτε ένα widget που σας δουλεύει οκ, να το δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το ZTE A2016 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ειναι bug.

Ειναι θα των εφαρμογων που εχει το κινητο για υποβοηθηση.

Mi assistant κτλ.

Πρεπει απο οτο θυμαμαι απο τρια διαφορετικα σημεία να καταστησεις την εφαρμογη των widget που θες ετσι ωστε να μην απενεργοποιειται.

Επειδη το κινητο το εδωσα για χαρη του op3 δε θυμαμαι απο που ακριβως ειναι αλλα ψαξε το mi assistant και τα settings για εφαρμογες που εξοικονομούν τη μπαταρια.Στο xda θα βρεις αν ψαξεις τη λυαη.Παντως δεν ειναι προβλημα bug αλλα ρυθμιση του κινητού

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρχοντας. Πολλά αν όχι ολα από τα προβλήματα με τα widgets είναι κρυμμένα μέσα στο Mi-assistant

 

Στάλθηκε από το ZTE A2016 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους. Σημερα παρελαβα και τα δυο ταυτοχρονα.

Εμεινα εντυπωσιασμενος. Εμφανισιακα που αρεσει παρα πολυ. Το ενα που ανοιξα ηταν νεκρο απο μπαταρια και χρειαστηκε να περιμενω να φορτισει. Αναβοσβηνει το μεσαιο στρογγυλο κουμπι οσο φορτιζει.

Ο μικρος μολις το ειδε μου την επεσε και του το εταξα μολις τελειωσει με τις πανελληνιες. Ευτυχως ειναι δεκα μερες ακομα :rolleyes:

Το δευτερο αν το θελει καποιος ας στειλει πμ. Εχει και προικα.

 

ενδιαφερομαι εγω για το κινητο. ..εαν θες στειλε μυ μνμ

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι εγω για το κινητο. ..εαν θες στειλε μυ μνμ

 

Φιλε μου η αναρτηση μου αυτη, κλεινει τους δυο μηνες. :O

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ας επανελθουμε στο αγαπημενο θεμα των προβληματων του κινητου.

Μπορει ο wickerman με τη διευκρινηση του να ελυσε καποιαα προβληματα..αλλα μονο καποια

Εξακολουθει φυσικα και δε κανει internet sharing παρα μονο με απενεργοποιηση των SIM και ενεργοποιηση της SIM που θα δωσει το internet (αν ανοιξει και η 2η SIM μπορει να διακοπει η συνδεση και παλι..οποτε ξανακανεις την διαδικασια...οτι κατσει δηλαδη).

Σε οτι αφορα τη θηκη που αναφερθηκε και εχω..δυστυχως προκαλει ενα bug απροσμενο

Οταν βγαζεις photo με flash..αντανακλα η διαφανης θηκη το φως μεσα στη φωτογραφια και στην κυριολεξια καταστρεφετε...αν θες flash...κοιτας σε αλλη θηκη ή τη βγαζεις για να βγαλεις photo !

 

PS Αληθεια 4G δεν εχω δει ακομα. Εχει κανενα θεμα το κινητο και με αυτο ? Ειμαι με WIND

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χθες επεσε το κινητο απο μισο περιπου μετρο απο ενα καναπε. Με τη γνωστη θηκη παντα. Αμεσως εσπασε η πλατη . Συγκεκριμενα η νοητη γραμμη (ακριβως κατω απο την γραμμη πλεξουδα-ραφη) αναμεσα στο πλαστικα μερος και το αλουμινιο ανοιξε (η πανω νοητη γραμμη). Αν ακολουθησει κανεις αυτη τη γραμμη οδηγει στο πλαινο μερος του κινητου και μετα στο πανω μερος του. Αλλο αυτο ανοιξε !!! Δε μου εχει τυχει ποτε αυτο με αναλογες θηκες και κινητα κατωτερης κλασης . (jiayu,star). Ενα huwaei ideos x5 το βαρουσα σε βραχο και δεν ανοιγε !

Αποδειχτηκε πολυ φτηνη κατασκευη

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Η μπαταριά του νομίζω οτι είναι ενσωματωμένη. Τι γίνετε όταν χρειαστεί να την αλλάξουμε. αλλάζει;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα δες εδω

 

Μάλιστα. Πρεπε να γίνει βίδες για να αλλάξει η μπαταρία. Ξέρεις αν υπάρχει μπαταρία στην αγορά;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα οσο και να εψαξα δεν εχω βρει. εχει προβλημα η δικια σου?

 

Ενδιαφέρομαι να παραγγείλω ένα και το ψάχνω λίγο. Γενικότερα είναι κάλο για τα χρήματα του; Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon Elite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...