Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την επαναφορά, σέταρες το δαχτυλικό σου αποτύπωμα στο touch id; Και αφού το έκανες αυτό, ξεκλειδώνει και με τα γάντια;

 

Ναι,αυτο εκανα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα σε όλους , θα πάρουμε μήπως άλλη ενημέρωση για το κινητό αυτό; Μπορώ να το κάνω jailbreak στην υπάρχουσα έκδοση ;

Τι θα κερδίσω με το jailbreak ; Ότι γενικά κάνω με τα ρουταρίσματα στο android ;;

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , θα πάρουμε μήπως άλλη ενημέρωση για το κινητό αυτό; Μπορώ να το κάνω jailbreak στην υπάρχουσα έκδοση ;

Τι θα κερδίσω με το jailbreak ; Ότι γενικά κάνω με τα ρουταρίσματα στο android ;;

 

Το android ήδη χωρίς root κάνει πολλά παραπάνω

Με root μόνο καφέ δεν κάνει

Στο iphone δεν θα κερδίσεις και πολλά

Ίσα ίσα άμα έχεις και κανένα πρόβλημα άντε από την αρχή στήσιμο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα καταλάθος την αυτόματη απεγκατάσταση εφαρμογών που δεν χρησιμοποιούνται συχνά. Στο κατάστημα εφαρμογών όμως δεν βρίσκω αυτή τη λειτουργία αναίρεσης που μου λέει το κινητό...που είναι τελικά;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα καταλάθος την αυτόματη απεγκατάσταση εφαρμογών που δεν χρησιμοποιούνται συχνά. Στο κατάστημα εφαρμογών όμως δεν βρίσκω αυτή τη λειτουργία αναίρεσης που μου λέει το κινητό...που είναι τελικά;

 

Ρυθμίσεις-Γενικά-Αποθηκευτικός χώρος- Στις συμβουλές θα απενεργοποιήσεις εκεί που λέει offload unused apps.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-Γενικά-Αποθηκευτικός χώρος- Στις συμβουλές θα απενεργοποιήσεις εκεί που λέει offload unused apps.

 

Δεν υπάρχει κάπου αυτό, μόνο ο " χώρος στο iphone" έψαξα εκεί δεν βρήκα κάτι, μπήκα επίσης στην εφαρμογή "Συμβουλές" και πάλι δε βρήκα αυτό που λες.

Τέσπα κάπου θα το ξετρυπώσω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάπου αυτό, μόνο ο " χώρος στο iphone" έψαξα εκεί δεν βρήκα κάτι, μπήκα επίσης στην εφαρμογή "Συμβουλές" και πάλι δε βρήκα αυτό που λες.

Τέσπα κάπου θα το ξετρυπώσω.

Τότε θα πας Ρυθμίσεις -> App Store -> Offload Unused Apps (είναι το τελευταίο κάτω κάτω, γιατί έχω το κινητό στο αγγλικά)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πας Ρυθμίσεις -> App Store -> Offload Unused Apps (είναι το τελευταίο κάτω κάτω, γιατί έχω το κινητό στο αγγλικά)

 

Καμία σχέση

Αυτή η ρύθμιση σβήνει εφαρμογές από την συσκευή ενώ έχεις να τις δουλέψεις αρκετό διάστημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα καταλάθος την αυτόματη απεγκατάσταση εφαρμογών που δεν χρησιμοποιούνται συχνά. Στο κατάστημα εφαρμογών όμως δεν βρίσκω αυτή τη λειτουργία αναίρεσης που μου λέει το κινητό...που είναι τελικά;

 

Ρυθμίσεις apple store το τελευταίο απενεργοποίησε το

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση

Αυτή η ρύθμιση σβήνει εφαρμογές από την συσκευή ενώ έχεις να τις δουλέψεις αρκετό διάστημα

Αυτό ακριβώς είπε και ο άνθρωπος πιο πάνω. Και εγώ του είπα που θα βρει την επιλογή να το απενεργοποιήσει

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είπε και ο άνθρωπος πιο πάνω. Και εγώ του είπα που θα βρει την επιλογή να το απενεργοποιήσει

 

Άστο μπερδεύτηκα εγώ με άλλο πρόβλημα που έχει κάποιος με τον αποθηκευτικό χώρο στο αντίγραφο ασφαλείας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις apple store το τελευταίο απενεργοποίησε το

Ευχαριστώ πολύ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Απολογούμαι προκαταβολικά αν έχει συζητηθεί κάτι αντίστοιχο και δεν το βρήκα με την αναζήτηση μου.

Σας παραθέτω το case.

 

Έχω ένα iphone 8 για προσωπική χρήση με vodafone και παράλληλα

Ένα iphone SE 2020 με Vodafone για επαγγελματική χρήση.

 

Οι ερωτήσεις είναι 2:

το iphone SE 2020 υποστηρίζει esim? Θεωρώ ναι αφού στα settings--> General --> About υπάρχει section "Digital Sim"

Υποθέτοντας πως το παραπάνω ισχύει, μπορώ να μεταφέρω τον αριθμό του προσωπικού μου Vodafone κινητού στο iphone SE 2020 σε Cosmote esim, έτσι ώστε να έχω μία συσκευή (physical VF sim - work | esim Cosmote με τον παλιο VF αριθμό - personal)

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Απολογούμαι προκαταβολικά αν έχει συζητηθεί κάτι αντίστοιχο και δεν το βρήκα με την αναζήτηση μου.

Σας παραθέτω το case.

 

Έχω ένα iphone 8 για προσωπική χρήση με vodafone και παράλληλα

Ένα iphone SE 2020 με Vodafone για επαγγελματική χρήση.

 

Οι ερωτήσεις είναι 2:

το iphone SE 2020 υποστηρίζει esim? Θεωρώ ναι αφού στα settings--> General --> About υπάρχει section "Digital Sim"

Υποθέτοντας πως το παραπάνω ισχύει, μπορώ να μεταφέρω τον αριθμό του προσωπικού μου Vodafone κινητού στο iphone SE 2020 σε Cosmote esim, έτσι ώστε να έχω μία συσκευή (physical VF sim - work | esim Cosmote με τον παλιο VF αριθμό - personal)

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Ναι, μπορείς κανονικά.

Όπως έγραψες, πρέπει ο αριθμός esim να είναι cosmote (αφού μόνον αυτός ο πάροχος δίνει προς το παρόν esim) και η φυσική σου sim θα παραμείνει Vodafone.

 

Θα έχεις μια dual sim συσκευή κανονικά και θα μπορείς να χρησιμοποιείς και τους 2 αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια γνώμη θα ήθελα για το se 2016.

Θεωρείτε ότι λειτουργεί απροβλημάτιστα ακόμα και σήμερα, 5 χρόνια μετά την εμφάνισή του, ή δείχνει την ηλικία του στο "τρέξιμο" των εφαρμογών;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη θα ήθελα για το se 2016.

Θεωρείτε ότι λειτουργεί απροβλημάτιστα ακόμα και σήμερα, 5 χρόνια μετά την εμφάνισή του, ή δείχνει την ηλικία του στο "τρέξιμο" των εφαρμογών;

 

Δείχνει την ηλικία του...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει την ηλικία του...

 

Δεν τσουλάει ε; Κρίμα γιατί το μέγεθος του είναι ιδανικό σε πείσμα των καιρών που παράγουν παντόφλες...

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Δεν τσουλάει ε; Κρίμα γιατί το μέγεθος του είναι ιδανικό σε πείσμα των καιρών που παράγουν παντόφλες...

 

iPhone 12 mini τότε βέβαια σε πολύ διαφορετική τιμή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν τσουλάει ε; Κρίμα γιατί το μέγεθος του είναι ιδανικό σε πείσμα των καιρών που παράγουν παντόφλες...

 

Μια χαρά τσουλαει μη λέμε και ότι να ναι

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

iPhone 12 mini τότε βέβαια σε πολύ διαφορετική τιμή

 

Η τιμή είναι όντως πολύ διαφορετική και δεν θα έδινα ποτέ τόσα για ένα τηλ.

Πάντως το μέγεθος του είναι μανούλα! :rolleyes:

 

Μια χαρά τσουλαει μη λέμε και ότι να ναι

 

Πιστεύεις ότι αξίζει να το αγοράσει κάποιος ακόμα και σήμερα;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πιστεύεις ότι αξίζει να το αγοράσει κάποιος ακόμα και σήμερα;

 

Ναι, αν το βρεις μεταχειρισμένο μέχρι 100€ σε καλή κατάσταση και με καλή μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι όντως πολύ διαφορετική και δεν θα έδινα ποτέ τόσα για ένα τηλ.

Πάντως το μέγεθος του είναι μανούλα! :rolleyes:

 

 

 

Πιστεύεις ότι αξίζει να το αγοράσει κάποιος ακόμα και σήμερα;

 

Εφόσον είσαι φαν αυτού του μεγέθους γιατί δεν κοιτάς το se 2020 που έχει πολύ μεγαλύτερο μέλλον μπροστά του ;

Παίζει κάτω απ' τα 400 ευρώ στο bestprice κι αν μιλάμε για μεταχειρισμένο, το βρίσκεις ακόμα πιο κάτω.

Το se 1st generation αν πάρει και το επόμενο iOS και τέλος μετά.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι φαν αυτού του μεγέθους γιατί δεν κοιτάς το se 2020 που έχει πολύ μεγαλύτερο μέλλον μπροστά του ;

Παίζει κάτω απ' τα 400 ευρώ στο bestprice κι αν μιλάμε για μεταχειρισμένο, το βρίσκεις ακόμα πιο κάτω.

Το se 1st generation αν πάρει και το επόμενο iOS και τέλος μετά.

 

Το se 2020 το θεωρώ λίγο κοροϊδία γιατί μεγαλώνει σε μέγεθος διατηρώντας το ίδιο μεγάλα bezels. Και για τόσα λεφτά (ειδικά για το 128άρι) πλησιάζει επικίνδυνα το Xiaomi Mi A3.

 

250€ για 128gb 1st gen του κουτιού σφραγισμένο είναι κλεψιά;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Το se 2020 το θεωρώ λίγο κοροϊδία γιατί μεγαλώνει σε μέγεθος διατηρώντας το ίδιο μεγάλα bezels. Και για τόσα λεφτά (ειδικά για το 128άρι) πλησιάζει επικίνδυνα το Xiaomi Mi A3.

 

250€ για 128gb 1st gen του κουτιού σφραγισμένο είναι κλεψιά;

 

Θα έλεγα μην το πάρεις

Γενικά μην πάρεις se

Τα έφαγε τα ψωμιά του

Μόνο το se 2020 όπως σου είπαν παραπάνω

Είναι μικρό σε μέγεθος δεν θα έχεις πρόβλημα

Και το iPhone 7 ακόμα ζοριζεται με ios 14

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...