Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλο το μωρακι τουλαχιστον???:lol::p

Είναι μακρυνή η φωτο και δεν φαίνεται καλά , αλλά δείχνει πολύ καλό !! :grin::grin:

 

Ψάξε μέσα στις ρυθμίσεις και κλείσε τον συγχρονισμό​ με τις επαφές

Ευχαριστώ

Edited by makisubi

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έχει εγκαταστήσει κάποιος την 10.3.2 ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κάποιος την 10.3.2 ;

 

Ναι, την εγκατέστησα χθες. Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή στη συμπεριφορά της συσκευής.

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Ναι, την εγκατέστησα χθες. Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή στη συμπεριφορά της συσκευής.

 

Και εγω μια απο τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χροοονια κατοχος μονο android..λεω να κανω μια αλλαγη..ακουω τα καλύτερα για αυτο το μικρο διαμαντι και λεω να το παρω.ειναι αληθεια οτι βγαζει μεχρι και 9ωρες SOT;επισης θελω οπωσδήποτε jailbreak..υποστηριζεται με τις τελευταιες αναβαθμισεις;ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χροοονια κατοχος μονο android..λεω να κανω μια αλλαγη..ακουω τα καλύτερα για αυτο το μικρο διαμαντι και λεω να το παρω.ειναι αληθεια οτι βγαζει μεχρι και 9ωρες SOT;επισης θελω οπωσδήποτε jailbreak..υποστηριζεται με τις τελευταιες αναβαθμισεις;ευχαριστω!

 

9 ώρες δεν νομίζω

Άσε που μετράει διαφορετικά από το Android

Έχει πάντως από τις καλύτερες αυτονομίας των σημερινών συσκευών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το λεει σαν usage..δεν ξέρω ακριβως.τωρα εβλεπα στο y.t best cydia tweaks...βασικα δε μπορω συνελθω,νομιζω είμαι σε ενα ονειρο απεριγραπτο...τωρα μονο σκεφτομαι 32 η 64...
Link to comment
Share on other sites

το λεει σαν usage..δεν ξέρω ακριβως.τωρα εβλεπα στο y.t best cydia tweaks...βασικα δε μπορω συνελθω,νομιζω είμαι σε ενα ονειρο απεριγραπτο...τωρα μονο σκεφτομαι 32 η 64...

 

Cydia tweaks εννοείται θέλεις jailbreak

Πάει άλλου η κουβέντα μετά.

Μιλάμε για την συσκευή κανονικά όπως δουλεύει από το εργοστάσιο.

Αν κανεις jailbreak και μετά υπάρχουν χιλιάδες tweaks και εφαρμογές που δεν πολύ γνωρίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα, αγόρασα ένα iPhone SE 64άρι από Cityshop Ευρωπαϊκό, σήμερα παραλαμβάνω από courier, υπάρχει τρόπος να δούμε αν φοράει Samsung η TSMC Επεξεργαστή πριν ανοίξω το κουτί ? Ευχαριστώ!:O

 

Και πόσο φορτίζουμε και πότε για πρώτη φορά ?

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πριν πιάσεις τη συσκευή στα χέρια σου όχι, δεν υπάρχει τρόπος να διαπιστώσεις αυτό που ρωτάς.

 

Όσον αφορά τη φόρτιση, το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά. Δεν υπάρχει πλέον η λογική των μακροχρόνιων φορτίσεων και πλήρων αποφορτίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν πιάσεις τη συσκευή στα χέρια σου όχι, δεν υπάρχει τρόπος να διαπιστώσεις αυτό που ρωτάς.

 

Όσον αφορά τη φόρτιση, το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά. Δεν υπάρχει πλέον η λογική των μακροχρόνιων φορτίσεων και πλήρων αποφορτίσεων.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και την απάντησή σου, ελπίζω να πέσω σε TSMC CPU.:blink:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.πηγα μολις κοτσοβολο και με ειπε μια κοπελιτσα οτι μετα το jailbreak οχι μονο δεν το καλυπτει η εγγυηση (λογικο) αλλα και το οτι δε μπορω καν να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση..το θεωρω απιθανον αυτο.γνωριζει καποιος κατι;δλδ μπορω να το επαναφερω εργοστασιακο και να ξαναισχυει η εγγυηση;η με μαρκαρουν με id κλπ?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.πηγα μολις κοτσοβολο και με ειπε μια κοπελιτσα οτι μετα το jailbreak οχι μονο δεν το καλυπτει η εγγυηση (λογικο) αλλα και το οτι δε μπορω καν να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση..το θεωρω απιθανον αυτο.γνωριζει καποιος κατι;δλδ μπορω να το επαναφερω εργοστασιακο και να ξαναισχυει η εγγυηση;η με μαρκαρουν με id κλπ?

 

Πες τη κοπελιτσα να κουνησει λιγο το κεφαλι της. Επανερχεται με dfu στην αρχικη του κατασταση και ΜΕΤΑ η εγγυηση το καλυπτει κανονικα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλη την παρέα, αγόρασα ένα iPhone SE 64άρι από Cityshop Ευρωπαϊκό, σήμερα παραλαμβάνω από courier, υπάρχει τρόπος να δούμε αν φοράει Samsung η TSMC Επεξεργαστή πριν ανοίξω το κουτί ? Ευχαριστώ!:O

 

Και πόσο φορτίζουμε και πότε για πρώτη φορά ?

 

Πριν πιάσεις τη συσκευή στα χέρια σου όχι, δεν υπάρχει τρόπος να διαπιστώσεις αυτό που ρωτάς.

 

Όσον αφορά τη φόρτιση, το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά. Δεν υπάρχει πλέον η λογική των μακροχρόνιων φορτίσεων και πλήρων αποφορτίσεων.

 

Γιατι εχω την εντυπωση οτι η SE δεν εχει διπλους επεξεργαστες;!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και την απάντησή σου, ελπίζω να πέσω σε TSMC CPU.:blink:

 

99% θα ειναι TSMC!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έπεσα σε κομμάτι Ιρλανδίας με Samsung A9 CPU..... :cry:

 

Οποτε λανθασμενη εντυπωση :confused:

 

Η διαφορα ειναι ελαχιστη οποτε μη στεναχωριεσαι

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έπεσα σε κομμάτι Ιρλανδίας με Samsung A9 CPU..... :cry:

 

Μην ασχολείσαι. Η συσκευή είναι απίθανη γενικά. Κοίταξε να τη χαρείς. Οι διαφορες είναι μικρές και μάλιστα σε συγκεκριμένα σενάρια χρήσης. Για το 99% των χρηστών δεν υπάρχει πρακτική διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πες τη κοπελιτσα να κουνησει λιγο το κεφαλι της. Επανερχεται με dfu στην αρχικη του κατασταση και ΜΕΤΑ η εγγυηση το καλυπτει κανονικα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Γιατι εχω την εντυπωση οτι η SE δεν εχει διπλους επεξεργαστες;!

 

 

 

99% θα ειναι TSMC!

χαχα οντως δεν ισχυει το διαπιστωσα κ γω.τωρα καυι διαβαζω για επεξεργαστες!τι να προσεξω οταν το παραγγειλω;ποια χωρα να ζητησω κατασκευης;

Link to comment
Share on other sites

χαχα οντως δεν ισχυει το διαπιστωσα κ γω.τωρα καυι διαβαζω για επεξεργαστες!τι να προσεξω οταν το παραγγειλω;ποια χωρα να ζητησω κατασκευης;

 

Μπορεί ακόμα και Ελληνικό αν θα πάρεις να πέσεις σε Samsung CPU. Κανείς δεν ξέρει!

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

χαχα οντως δεν ισχυει το διαπιστωσα κ γω.τωρα καυι διαβαζω για επεξεργαστες!τι να προσεξω οταν το παραγγειλω;ποια χωρα να ζητησω κατασκευης;

 

Μην ασχολείσαι

Η διαφορά μεταξύ των επεξεργαστών είναι από 1% έως 10%

Όσο παραπάνω το δουλεύεις έχει μια διαφορά αλλά δεν είναι αξιοσημείωτη η διαφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Σκέφτομαι να αγοράσω μέσω Σκρουτζ από tokinito.gr μιας κ κάνει δόσεις, το se.

Ξέρετε σε ποια έκδοση iOS θα μου έρθει;

Με ενδιαφέρει το jailbreak.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Σκέφτομαι να αγοράσω μέσω Σκρουτζ από tokinito.gr μιας κ κάνει δόσεις, το se.

Ξέρετε σε ποια έκδοση iOS θα μου έρθει;

Με ενδιαφέρει το jailbreak.

 

Άγνωστο αυτό

Ανάλογα ποσό καιρό έχει που πήραν νέα κομμάτια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αν και τωρα ψάχνομαι με iphone..νομίζω 10.2 είναι η τελευταία σταθερη εκδοση για jb.αλλα διαβασα ότι μπορεις να κάνεις downgrade μεσω pc.αν κανω λαθος διορθώστε με.εχω πάθει σοκ εντωμεταξυ με τα jb tweaks...
Link to comment
Share on other sites

αν και τωρα ψάχνομαι με iphone..νομίζω 10.2 είναι η τελευταία σταθερη εκδοση για jb.αλλα διαβασα ότι μπορεις να κάνεις downgrade μεσω pc.αν κανω λαθος διορθώστε με.εχω πάθει σοκ εντωμεταξυ με τα jb tweaks...

 

Downgrade ποτέ δεν υπήρχε δυνατότητα ούτε και τώρα γίνεται

Μόνο σε iPhone 5 και πριν αλλά και σε αυτά είναι ολόκληρη διαδικασία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ωχ σωστά.Μόνο λεει αν ειναι signed το λογισμικο και κατι λεει οτι μονο το προηγουμενο μενει signed και αυτο για κανα 2 βδομαδες μονο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...