Jump to content

[S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά. Θα το δοκιμάσω

Επίσης και σε εμένα με batman μόνο το volte δούλευε

Δεν πειράζει μάλλον στην ανάγκη θα περάσω από την αρχή την superman2. 6

 

τι λεει η superman? βαρια-ελαφρια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό ακριβώς έχω αλλά ενώ μου έχει τις επιλογές στο τηλέφωνο για WiFi calling και στα δίκτυα για το volte το WiFi δεν εμφανίζεται όταν είμαι συνδεδεμένος. Έχω επιλέξει φυσικά προτίμηση σε δίκτυα WiFi

Πρέπει να επελεξες από το csc το σημα κινητής με 5 μπάρες. Αυτό χαλάει το wifi calling. Κανε παλι εγκατάσταση χωρίς αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επελεξες από το csc το σημα κινητής με 5 μπάρες. Αυτό χαλάει το wifi calling. Κανε παλι εγκατάσταση χωρίς αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πραγματικά δεν έχω δει συτη την επιλογή που λες στο csc ;)

Μόνο κάτι call recorder κλπ ξέρεις

 

Πως λέγεται αν θυμάσαι στα αγγλικά.?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έχω δει συτη την επιλογή που λες στο csc ;)

Μόνο κάτι call recorder κλπ ξέρεις

 

Πως λέγεται αν θυμάσαι στα αγγλικά.?

 

CSCSelection.jpg

αυτο λεει. βεβαια δεν το εχω δοκιμασει να δω αν οντως παιζει.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα την τελευταία του ambasadii για το s7 (ν20) με το csc 2.4.0

αλλα τα ίδια, ναι volte όχι wifi. Επιλογή όπως την από πάνω δεν είχε

Υπάρχει μήπως πιο πρόσφατο csc να κατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα την τελευταία του ambasadii για το s7 (ν20) με το csc 2.4.0

αλλα τα ίδια, ναι volte όχι wifi. Επιλογή όπως την από πάνω δεν είχε

Υπάρχει μήπως πιο πρόσφατο csc να κατεβάσω?

 

εχω την εντυπωση οτι υπαρχουν τα:

2.4 που ειναι για s7 nougat based roms και το

1.2.1 που ειναι για s7 based roms & s8

 

καμια απ οσες δοκιμασα και μετα 2 δεν μου δουλεψε παρα μονο σε comsote official και superman Με το 2.4

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι υπαρχουν τα:

2.4 που ειναι για s7 nougat based roms και το

1.2.1 που ειναι για s7 based roms & s8

 

καμια απ οσες δοκιμασα και μετα 2 δεν μου δουλεψε παρα μονο σε comsote official και superman Με το 2.4

Οκ άρα ούτε αυτή δουλεύει. Ξανά superman τότε μην το ψάχνω

Link to comment
Share on other sites

Οκ άρα ούτε αυτή δουλεύει. Ξανά superman τότε μην το ψάχνω

 

ναι και εγω στη superman ξαναγυρισα..

ασχετο, παντως δεν εχει πολυ κινηση το Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S7 Edge. δεν κανει root Πλεον ο κοσμος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω στη superman ξαναγυρισα..

ασχετο, παντως δεν εχει πολυ κινηση το Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S7 Edge. δεν κανει root Πλεον ο κοσμος?

Φοβούνται το θέμα εγγύησης και με το δίκιο τους. Η Samsung είναι πολύ λάθος σε αυτό το θέμα. Θα το σκεφτώ να ξανά πάρω, αλλά μου αρέσουν πολύ τα κινητά της :confused:

Link to comment
Share on other sites

Φοβούνται το θέμα εγγύησης και με το δίκιο τους. Η Samsung είναι πολύ λάθος σε αυτό το θέμα. Θα το σκεφτώ να ξανά πάρω, αλλά μου αρέσουν πολύ τα κινητά της :confused:

 

μα, ολες οι μαγαλες μαρκες εχουν αυτο το "τρικ".. και η lg, και η sony, htc.. εκτος και αν πας "2η εταιρια" τυπου xiaomi, hawui κλπ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ότι συσκευή είχα από το 2010 μέχρι φέτος που έχω το s7 edge τις rootαρα. Με κυριότερους λόγους το κόψιμο διαφήμισεων (adaway) σε εφαρμογές και youtube, να δουλεύω το titanium και μερικές ακόμα εφαρμογές καθώς και να περνάω xpose framework. Ανα καιρούς και σε κάποιες συσκευές δοκίμαζα και κάποιες rom.

 

Πλέον ομως με το s7 edge δεν έχω πλέον αυτή την ανάγκη. Οι διαφημίσεις κόβονται με παρόμοιο τρόπο χωρίς ενδιάμεσο διακομιστή με το adhell το οποίο χρησιμοποιεί το knox, προβλημα backup δεν έχω αφού μεσω samsung και google accounts αν θέλω επαναφέρω το τηλέφωνο στην προηγούμενη κατάσταση χωρίς να χασω κατι, και τελος με την nougat η stock rom πάει μπάλα και δεν έχω καμία ανάγκη για δοκιμή αλλης rom.

 

Οποτε είναι η πρώτη φορά που και να μπορούσα να το rootαρω (μιλάω λόγω εγγύησης αφού έχω φάει την πίκρα παλιότερα του 0x1) ίσως και να μην το έκανα.

 

Υγ. αν και το debloat μου είναι αδιάφορο πλέον γτ η samsung δεν φορτώνει πια τα τηλέφωνα με περιττά πράγματα, υπάρχει τρόπος και για αυτό χωρις root.

 

Οπότε κάλλιο πέντε και στο χέρι παρά δέκα (που πλέον δεν είναι δέκα ;.) ) και καρτέρι.. .

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα έβαλα την Batman rom και όλα κομπλέ. Με xposed τι παίζει λειτουργεί κανονικά; είχα καιρό να ασχοληθώ με root και custom rom κ.λ.π... Ποιά έκδοση xposed πρέπει να φλασάρω; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

5bar signal

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξανά δοκίμασα την batman με csc 1.2.1 και έκανα ότι είπες αλλά ενώ υπάρχει σαν επιλογή το wifi calling δεν λειτουργεί. Έχω επιλέξει προτίμηση σε δίκτυα WiFi

 

Όταν ξεκινάει και κλείνει η συσκευή σου δείχνει το logo της cosmote? Εμένα όχι, ενώ στη superman που λειτουργούσε το wifi calling το έδειχνε

 

Από το Samsung info πάντως φαίνεται κανονικά το csc της cosmote ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα έβαλα την Batman rom και όλα κομπλέ. Με xposed τι παίζει λειτουργεί κανονικά; είχα καιρό να ασχοληθώ με root και custom rom κ.λ.π... Ποιά έκδοση xposed πρέπει να φλασάρω; ευχαριστώ.

 

ναι δουλευει πλεον.

εδω εισαι

το 24 ειναι για 7.0, το 25 για 7.1.1

και εδω κατεβαζεις το apk.

 

περισσοτερα Info εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι δουλευει πλεον.

εδω εισαι

το 24 ειναι για 7.0, το 25 για 7.1.1

και εδω κατεβαζεις το apk.

 

περισσοτερα Info εδω

Ευχαριστώ, κατέβασα από εκεί που λέει magisk την 24 έκδοση γιατί έχω magisk root αλλά έφαγα bootloop... Μήπως έπρεπε να κατεβάσω την classic;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, κατέβασα από εκεί που λέει magisk την 24 έκδοση γιατί έχω magisk root αλλά έφαγα bootloop... Μήπως έπρεπε να κατεβάσω την classic;

 

δεν εχω ιδεα γιατι δεν εχω δοκιμασει με Magisk τι παιζει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα γιατι δεν εχω δοκιμασει με Magisk τι παιζει..
Το θέμα είναι ότι χρειάζομαι και το magisk αλλά και το xposed και δε βρίσκω λύση..
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι χρειάζομαι και το magisk αλλά και το xposed και δε βρίσκω λύση..

 

Με ποια ρομ εισαι? μηπως να δοκιμαζες μια καθαρη εγκατασταση απ την αρχη αφου πρωτα παρεις nandroid backup? μηπως η ρομ που εχεις βαλει εχει το "θεμα" και δεν ειναι "συμβατη" ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ εισαι? μηπως να δοκιμαζες μια καθαρη εγκατασταση απ την αρχη αφου πρωτα παρεις nandroid backup? μηπως η ρομ που εχεις βαλει εχει το "θεμα" και δεν ειναι "συμβατη" ?
Με την τελευταία Batman είμαι, μετά από καθαρή εγκατάσταση δοκίμασα και δεν έπαιξε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καμια ROM που να χει τα θεματα τα εικονιδεια κλπ του ατυχου Note 7 εχουμε να προτεινουμε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

https://samsungvn.com/threads/rom-port-n8-full-port-for-s7-g930x-exynos.34187/ note 8 port Μόνο για s7 flat προς το παρόν. Έχει κάποια bugs.το βασικό είναι η οθόνη. Στο σεταρισμα της ΡΟΜ η οθόνη από προεπιλογή είναι στο full hd και εμφανίζονται περίεργα στην οθονη. Θέλει υπομονή και να πατάς πιο πάνω από εκεί που θες να επιλεξεις. Αλλά αφού τελείωσει το σεταρισμα πας ρυθμισεις και βάζεις την ανάλυση 2Κ και όλα οκ

https://androidfilehost.com/?fid=745849072291682466 note 8 port για s7 flat και edge

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά .https://t.me/greeks7 όποιος θέλει εδώ join στο κανάλι στο telegram για κατόχους s7 Με custom rom kernel συζητάμε για τη κινητάρα μας για ρομ κερνελς
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...