Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Εχω την led view θηκη της Samsung για το S7 edge απο την αρχη που το πηρα.Η θηκη ηταν δωρο απο μια πρωην μου.

Χθες σταματησαν να δουλευουν τα led.Γνωριζετε αν εχει καποια εγγυηση η θηκη;Επισης δεν μου εδωσε η κοπελα που μου την εκανε δωρο την αποδειξη αγορας και δεν μιλαμε εδω και ενα Μηνα.Γνωριζετε πως θα μπορεσω να την περασω στην εγγυηση να μου την αλλαξουν ή να την φτιαξουν;

george cc
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.Εχω την led view θηκη της Samsung για το S7 edge απο την αρχη που το πηρα.Η θηκη ηταν δωρο απο μια πρωην μου.

Χθες σταματησαν να δουλευουν τα led.Γνωριζετε αν εχει καποια εγγυηση η θηκη;Επισης δεν μου εδωσε η κοπελα που μου την εκανε δωρο την αποδειξη αγορας και δεν μιλαμε εδω και ενα Μηνα.Γνωριζετε πως θα μπορεσω να την περασω στην εγγυηση να μου την αλλαξουν ή να την φτιαξουν;

 

μηπως εχεις εγκαταστησει τον Good Lock της Samsung ?

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος ποιο tempered glass να πάρω απο Ελλάδα που να εφαρμόζει τέλεια στο s7 edge

 

Όχι..Δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο ούτε από Ελλάδα, ούτε από εξωτερικό.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οχι.Τι ειναι αυτο;

Γιατί δεν πας μια βόλτα από το service της samsung; Μπορεί εκεί να βρεις μια λύση. Επειδή την έχω κι εγώ τη θήκη, μου κάνει εντύπωση πως χαλάνε τα led.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω την led view θηκη της Samsung για το S7 edge απο την αρχη που το πηρα.Η θηκη ηταν δωρο απο μια πρωην μου.

Χθες σταματησαν να δουλευουν τα led.Γνωριζετε αν εχει καποια εγγυηση η θηκη;Επισης δεν μου εδωσε η κοπελα που μου την εκανε δωρο την αποδειξη αγορας και δεν μιλαμε εδω και ενα Μηνα.Γνωριζετε πως θα μπορεσω να την περασω στην εγγυηση να μου την αλλαξουν ή να την φτιαξουν;

Θέλεις να της ζητήσω εγώ την απόδειξη?? :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να της ζητήσω εγώ την απόδειξη?? :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν μπορεσεις καλο θα μου κανεις

Ειδαλως αν μπορεσει καποιος να μου δανεισει μια αποδειξη απο led θηκη

george cc
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσεις καλο θα μου κανεις������

Ειδαλως αν μπορεσει καποιος να μου δανεισει μια αποδειξη απο led θηκη

Εγώ πάντως που αγόρασα τη θήκη από Κωτσόβολο και είχα ρωτήσει για εγγύηση, μετά από λίγο ψάξιμο, μου είπαν ότι δεν έχει κάποια εγγύηση παρά μόνο αν ανοιχτεί και δεν λειτουργεί την αντικαθιστούν εκείνοι. Μιλάμε δηλαδή για μία έως δύο μέρες , μετά στην τύχη μας....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας παιδιά.. έχω ένα πρόβλημα με τον ασύρματο φορτιστή της σαμυ ο οποίος είναι αυθεντικός και είναι ο eppn 920. το πρόβλημα είναι ότι όταν το βάλω για φόρτιση κάνει γύρώ στι 3:30 ώρες να φορτιστέι το τηλέφωνο από 15% μπαταρία. αυτό το κάνει και όταν είναι ενεργοποιήμενη η γρήγορη ασύρματη φόρτιση αλλά και κανονικά.. γνωρίζει κάποιος κάτει? να σημειώσω πως δεν έχει θήκη την ώρα που φορτίζετε

 

Δεν εχεις κουμπωσει καλα το καλώδιο

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη φόρτιση (απλή) τόσο χρόνο θέλει για να φορτίσει το edge.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι πως θα δεις αρκετές διαφορές μετά τους πρώτους 3-4 κύκλους φότισης του power bank.

Συμπεριφέρσου του σαν το κινητό. Άδειασε το εντελώς προτού το βάλεις στην φόρτιση, τουλάχιστον για τις πρώτες 3 φορές.

 

Μετα απο 4 κυκλους πληρους φορτησης του ANKER 10500 Quick Charge 2.0 εχουμε τα παρακατω αποτελεσματα:

(το κινητο με 0% μπαταρια και κλειστο κατα την φορτιση και ο Anker πληρως φορτισμενος)

 

-Στα 15 λεπτα φορτισης 22% μπαταρια

-Στα 30 λεπτα φορτισης 42%

-Στα 45 λεπτα φορτισης 62%

-Στα 60 λεπτα φορτισης 82%

-Το τηλεφωνο φορτιστηκε πληρως σε 1 ωρα και 28 λεπτα.

 

 

Το 10% της ενεργειας του ο Anker το εχασε στο 6% της μπαταριας του κινητου.

Το 20% στο 18%

Το 30% στο 43%

Το 40% στο 63%

Το 50% στο 82%

Στο 100% του τηλεφωνου ο ANKER ειχε χασει ενεργεια απο 50-60% περιπου.

 

Οπότε οπως καταλαβενετε μυθος τα 10500 αν αναλογιστουμε την 3000 μπαταρια του S7.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το s7 και ενδιαφερομαι για την θηκη spigen rugged armor, καθως την προτεινετε και εσεις αλλα μου αρεσει και εμενα, εχω ενα θεμα ομως δεν ξερω να του βαλω Ζελατινα η Glass τι θα προτινατε εσεις με αυτην την θηκη, κατα προτιμηση απο amazon μεχρι 15 ευρω;

http://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s7-screen-protector/

Αυτη εδω αξιζει;

Edited by CristakiS
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο s7 το απλό, έβαλε κάνεις την spigen curved crystal? Ποια είναι καλύτερη, spigen , ultimate shield ή screen knight ? Σε τζαμάκι έχετε υπόψιν κανένα κ ας αφήνει κενό στο πλαι αλλά η αφή να μην αλλοιώνεται ιδιαίτερα?

 

Sent from my SM-T311 using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

τελικά μετά από 2 spigen curved crystal έχω να πω τα χειρότερα... και οι 2 ξεκόλλησαν... ενώ στο S6 edge πα΄λι curved όλα μια χαρα....

Έχουμε τίποτα άλλο να προτείνουμε?

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

τελικά μετά από 2 spigen curved crystal έχω να πω τα χειρότερα... και οι 2 ξεκόλλησαν... ενώ στο S6 edge πα΄λι curved όλα μια χαρα....

Έχουμε τίποτα άλλο να προτείνουμε?

 

Έχω να πω ακριβώς το αντίθετο από εσένα.

Έχοντας δοκιμάσει στο s7 edge,

Ultimate shield,

ScreenKnight,

Δύο tempered glass από ebay (που μόνο glass δεν ήταν),

Ένα tempered glass από Ελλάδα (που μόνο glass δεν ήταν, ηταν κανονικό screen protector όχι glass το επέστρεψα εννοείται.

Τον πρώτο κωδικό της spigen curved.

Τον τελευταίο κωδικό της spigen curved.

 

Καταλήγω ότι δεν υπάρχει καλύτερο screen protector από το spigen curved crystal (για την τελευταία παρτίδα μιλάω),

Σώθηκα πραγματικά.

Δεν ξεκολλαει με αλλαγές θηκων,

Έχει άψογη υφή ,

Έχει άψογη απεικόνιση χρωμάτων οθόνης.

Το δικό μου edge φοράει το πρώτο που είχε στο κουτί,

Και είδη παράγγειλα άλλο ένα σετ των δύο να υπάρχουν.

Όσα νεύρα είχα και όσο και να κατηγόρησα την spigen με τον πρώτο κωδικό που δοκίμασα,

Τόσο θα την πενευω τώρα με την νέα παρτίδα.

Αυτά από μένα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έγώ δεν χρησιμοποιώ θήκη και η μία πλευρά έχει ήδη ξεκολλήσει, περίπου εντελώς.

Ανέκαθεν το μόνο που αγοράζω είναι spigen και σε θήκες αλλά και μεμβράνες.

Τι να πω.... και οι 2 μεμβράνες το ίδιο πρόβλημα...

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 κυκλους πληρους φορτησης του ANKER 10500 Quick Charge 2.0 εχουμε τα παρακατω αποτελεσματα:

(το κινητο με 0% μπαταρια και κλειστο κατα την φορτιση και ο Anker πληρως φορτισμενος)

 

-Στα 15 λεπτα φορτισης 22% μπαταρια

-Στα 30 λεπτα φορτισης 42%

-Στα 45 λεπτα φορτισης 62%

-Στα 60 λεπτα φορτισης 82%

-Το τηλεφωνο φορτιστηκε πληρως σε 1 ωρα και 28 λεπτα.

 

Το 10% της ενεργειας του ο Anker το εχασε στο 6% της μπαταριας του κινητου.

Το 20% στο 18%

Το 30% στο 43%

Το 40% στο 63%

Το 50% στο 82%

Στο 100% του τηλεφωνου ο ANKER ειχε χασει ενεργεια απο 50-60% περιπου.

 

Οπότε οπως καταλαβενετε μυθος τα 10500 αν αναλογιστουμε την 3000 μπαταρια του S7.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το πως υπάρχουν μεγάλες απώλειες όταν φορτίζει μια μπαταρία από μια άλλη μπαταρία.

Μάλλον το ωφέλιμο φορτίο να είναι αρκετά λιγότερο σε σχέση με την μέγιστη χωρητικότητα του power bank.

Το βλέπω και με το δικό μου. Είναι 5100mAh και φορτίζει ίσα ίσα την 3600mAh μπαταρία του edge. Μένει κάτι ελάχιστο σε ρεύμα που μου επιτρέπει να φορτώσω και το bluetooth μου... ;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/40223222b5f2a00c06bc5c1636309b7c.jpg

Παιδιά καμία ιδέα για αυτό το παλιό qi charger?? Το είχα στο g3 αν το χρησιμοποιήσω και στο s7 θα έχω θέμα?

Από μεμβράνη στο s7 δοκίμασα πολλά και κανένα δεν κάνει δουλειά με την θήκη τις spigen. Έχει κανένας αυτή τη θήκη να δώσει καμία λύση από θέμα tempered glass που να μην κάνει halo effect? Διάβασα ότι δουλειά κάνει μόνο 3d tempered glass και pet film...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ας απαντήσει κάποιος παρακαλώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω ενος ασημι s7 edge. Δεν υπαρχει κανενα tempered glass της προκοπής?

Μόνο της Spigen φίλε μου αλλά κι εκεί οι απόψεις διίστανται.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο της Spigen φίλε μου αλλά κι εκεί οι απόψεις διίστανται.

Προσοχή, αυτό δεν είναι γυαλί αλλά ζελατίνα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...