Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε μονο αυτη που προτεινεις...Βρε την ατιμη να μην υπαρχει εδω.:) Εαν μεινει σκετη οθονη ειναι τοσο επιρεπης σε γρατζουνιες κτλ.Ενταξει δε λεω να πεσει κατω...

 

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει συσκευή s7 edge, που χωρίς μεμβράνη, αν την κοιτάξεις κάτω από καλό φωτισμό, από όλες τις γωνίες θέασης προσεκτικά, να μην βρεις ούτε ένα χιλιοστό αραχνια.

 

Υπάρχουν άνθρωποι που τέλεια κατάσταση ονομάζουν αυτό που έχει τις αραχνιες που περιγράφω, υπάρχουν και άνθρωποι που γι αυτές τις αραχνιες πουλάνε την συσκευή τους.

 

Εγώ λοιπόν είμαι της γνώμης μεμβράνη πάντα.

Γυμνη οθόνη ούτε ένα λεπτό.

 

Με αυτή την τακτική προστατεύεις την συσκευή, αλλά ποτέ δεν χαίρεσαι 100% την οθόνη του.

 

Αναλόγως τι θέλει κανείς.

Μόνο iq shield από μένα, που δεν υπάρχει Ελλάδα είναι ούτε Ευρώπη μάλλον,είναι ακριβή και καθηστερει πολύ.

Βασικά έχει ακριβά μεταφορικά σαν μεμβράνη δεν είναι ακριβή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι όπως τα λέει ο Νικόλας είναι.

Εγώ δεν είχα ποτέ edge (μόλις σήμερα έγινα κάτοχος). Είχαν όμως φίλοι. Ότι προστατευτικό είδα ήταν είτε από αυτά που κολλάνε μόνο περιμετρικά και καταστρέφουν την ποιότητα touch (στην ουσία μην μπείτε στον κόπο να αγοράσετε γιατί θα το ξηλώσετε σε 5 λεπτά) είτε κάποια Tempered μικρά στο μέγεθος (δεν φτάναμε στις ακρες) που έκαναν την συσκευή να φαίνεται γελοία.

Μόνο μια ζελατίνα της spigen μου άρεσε, καμπυλωτά κατασκευασμένη, με ωραία εφαρμογή και αίσθηση, clear, που όμως δεν πάει με θήκη γιατί την ανασηκώνει στα άκρα και την αχρηστεύει σε 2-3 μέρες.

Η iq shiled είναι ότι καλύτερο έχω δει σε εφαρμογή.

 

 

from my S7 edge

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο όλα τα τα Tempered glass τύπου μάσκα όπως είναι αυτό,

Όλα τα διάφανα που μοιάζουν καλύτερα,

Κολλάνε ΜΌΝΟ περιμετρικά.

ΚΑΝΈΝΑ δεν είναι 100% σωστό

Όπως πχ ένα nillkin tempered glass που βάζεις σε ένα φλατ Nexus 6p.

ΚΑΜΊΑ μεμβράνη επίσης δεν εινα 100% σωστή.

Όλα τα τάχα Tempered glass και όλες οι μεμβρανες για το s7 edge κάπου πονάνε.

Τα δήθεν Tempered πονάνε σε περισσότερα σημεία.

Ακόμα μια φορά γράφω για το θέμα Screen protector επειδή είσαι καινούργιος να μην ψάχνεις ολόκληρο το νήμα ούτε εσύ ούτε κάποιος νέος χρήστης του συγκεκριμένου Smartphone.

 

Ότι ποιο σωστό υπάρχει είναι η μεμβράνη iq shield case frienly.

Για μένα, που έχω δοκιμάσει πααρα πολλές προστασίες.

Παρα πολλές όμως!

 

Εγω άκουσα τη συμβουλή σου και γλύτωσα χρόνο και χρημα. Με βοήθησες πολυ με τα πολυ επεξηγηματικά post σου . Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η screenknight τελικά και την πέρασα, έκατσε τέλεια μπορώ να πω, αλλά η αφή της δε μου άρεσε καθόλου.. Νιώθω να κολλάει το δάχτυλο και εκτός από αυτό αφήνει και πολλές δαχτυλιές... Ξανά πήρα την forcell που φορούσα από πριν και μου είχε αρέσει περισσότερο... Και αυτή είναι μπρος πίσω, το κακό όμως είναι ότι πρέπει να τη περάσω στεγνή, γι αυτό πήρα δύο ώστε αν η πρώτη μπει λάθος να έχω μερικές ελπίδες ακόμα.. :P0552f7a26b7d289a780be7cc5a88e030.jpg
Link to comment
Share on other sites

iQ Shield ή iq shield case friendly?? Γιατί η 2η δε χρειάζεται κόψιμο.

Και όμως friendly.. Μετά από 2 μήνες σηκώθηκε στις γωνίες και μάζεψε σκόνη. Τη 2η που έβαλα την έκοψα

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να έχεις Fast Charging, με το ανάλογο κόστος φυσικά, πηγαίνεις στο Samsung.

Αν σε καλύπτει η απλή φόρτιση και να γλιτώσεις χρήματα, το xiaomi είναι μια χαρά.

Είχα την εντύπωση ότι το xiaomi mi power bank 2 υποστηρίζει quick charge, κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

@XmotoX.

Απο πού τις πήρες τις Forcell; Από Ελλάδα; Πόσο κοστίζουν περίπου;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι το xiaomi mi power bank 2 υποστηρίζει quick charge, κάνω λάθος;

 

υποστηριζει quick charge, εχω το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

@XmotoX.

Απο πού τις πήρες τις Forcell; Από Ελλάδα; Πόσο κοστίζουν περίπου;

Από Ελλάδα ναι, από το e-click τις πήρα 4,95€ το ενα σετ (μπρος - πίσω).. 12,90€ μου βγήκαν για Θεσσαλονίκη με τα μεταφορικά..

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα ναι, από το e-click τις πήρα 4,95€ το ενα σετ (μπρος - πίσω).. 12,90€ μου βγήκαν για Θεσσαλονίκη με τα μεταφορικά..

Αχα! Πολύ καλή τιμή. Θα το πάρω να το έχω για "καβάντζα" :-)

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εαν μπορέσεις και εφόσον σου είναι εύκολο, ανέβασε και μια φώτο να δούμε πως κάθεται στην οθόνη όταν το βάλεις.

 

from my S7 edge

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αχα! Πολύ καλή τιμή. Θα το πάρω να το έχω για "καβάντζα" :-)

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εαν μπορέσεις και εφόσον σου είναι εύκολο, ανέβασε και μια φώτο να δούμε πως κάθεται στην οθόνη όταν το βάλεις.

 

from my S7 edge

Αν γυρίσει νωρίς η γυναίκα από τη δουλειά θα βγάλω από το δικό της Edge γιατί δεν έχω δεύτερη συσκευή τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Αν γυρίσει νωρίς η γυναίκα από τη δουλειά θα βγάλω από το δικό της Edge γιατί δεν έχω δεύτερη συσκευή τώρα..

Ε καλά βρε...με το πάσο σου...σιγά...σάμπως τώρα θα το παραγγείλω;;;; χαχα...

Ευχαριστώ και πάλι ε ;-)

 

from my S7 edge

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει quick charge, εχω το ιδιο

Δε το πρόσεξα στα χαρακτηριστικά εξ αρχής στα πρώτα μαγαζιά που το πουλάνε, αλλά ούτε στην περιγραφή και με παραπλάνησε.

Αν είναι έτσι δε το συζητάμε. Σούπερ.

Έχω τη 1η version που δεν είναι fast charge και είμαι πολύ ευχαριστημένος 2 χρόνια τώρα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οποτε μονο αυτη που προτεινεις...Βρε την ατιμη να μην υπαρχει εδω.:) Εαν μεινει σκετη οθονη ειναι τοσο επιρεπης σε γρατζουνιες κτλ.Ενταξει δε λεω να πεσει κατω...

 

 

 

Γιώργο,

Όπως έχω ξαναγράψει σε προηγούμενο ποστ,στο δικό μου δεν πέρασα τίποτα στην οθόνη.Αντιθετα του έκανα ασφάλεια θραύσης,κλοπής και ζημιάς από νερό αξίας 30€ και ισχύ ενός έτους.Σε όλα μου τα κινητά φορούσα πάντα screen protector και το μόνο που κατάφερνα ήταν να το απολαμβάνει σε τέλεια κατάσταση ο επόμενος αγοραστής ,αφού πάνω κάτω ένα χρόνο τα κρατάω.Εχω να πω ότι τώρα απολαμβάνω πραγματικά την οθόνη του κινητού και ειδικά ενός κινητού με τέτοια εκπληκτική οθόνη.Μονο πίσω του έβαλα ζελατινα επειδή γρατζουνιεται εύκολα όταν το ακουμπάς κάπου.Κατα τ´αλλα ούτε με θήκες έμπλεξα ούτε με προστασίες οθόνης.Το έχω τρεις μήνες και αν το βάλεις κάτω από καλό φωτισμό με το ζόρι θα βρεις 1-2 μικρές αραχνιες.Χαλαλι όμως γιατί η αίσθηση της συγκεκριμένης οθόνης δεν συγκρίνεται με τίποτα!!!

Όπως και να χει να χαρείς το κινητό σου και να μη σου γίνεται ψύχωση η προστασία του.Κινητο είναι δε θα το έχεις για μια ζωή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε το πρόσεξα στα χαρακτηριστικά εξ αρχής στα πρώτα μαγαζιά που το πουλάνε, αλλά ούτε στην περιγραφή και με παραπλάνησε.

Αν είναι έτσι δε το συζητάμε. Σούπερ.

Έχω τη 1η version που δεν είναι fast charge και είμαι πολύ ευχαριστημένος 2 χρόνια τώρα.

 

Καιρος να παρεις την 2η εκδοση ,σαν να το εχεις στην πριζα ειναι ,πολυ ευχαριστημενος ειμαι ,καλη αγορα

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο,

Όπως έχω ξαναγράψει σε προηγούμενο ποστ,στο δικό μου δεν πέρασα τίποτα στην οθόνη.Αντιθετα του έκανα ασφάλεια θραύσης,κλοπής και ζημιάς από νερό αξίας 30€ και ισχύ ενός έτους.Σε όλα μου τα κινητά φορούσα πάντα screen protector και το μόνο που κατάφερνα ήταν να το απολαμβάνει σε τέλεια κατάσταση ο επόμενος αγοραστής ,αφού πάνω κάτω ένα χρόνο τα κρατάω.Εχω να πω ότι τώρα απολαμβάνω πραγματικά την οθόνη του κινητού και ειδικά ενός κινητού με τέτοια εκπληκτική οθόνη.Μονο πίσω του έβαλα ζελατινα επειδή γρατζουνιεται εύκολα όταν το ακουμπάς κάπου.Κατα τ´αλλα ούτε με θήκες έμπλεξα ούτε με προστασίες οθόνης.Το έχω τρεις μήνες και αν το βάλεις κάτω από καλό φωτισμό με το ζόρι θα βρεις 1-2 μικρές αραχνιες.Χαλαλι όμως γιατί η αίσθηση της συγκεκριμένης οθόνης δεν συγκρίνεται με τίποτα!!!

Όπως και να χει να χαρείς το κινητό σου και να μη σου γίνεται ψύχωση η προστασία του.Κινητο είναι δε θα το έχεις για μια ζωή!!!!

Ναι μωρε καλα τα λες αλλα ειμαι ψειρας στη κυριολεξια.Και αντε να κανω ασφαλεια οπως λες.Και αν ου μη γενετο σπασει η οθονη η γδαρθει;Παει για επισκευη σιγουρα.1ον θα μεινω μερες χωρις συσκευη και 2ον για μενα υπαρχει το ρητο οτι " αλλο η επισκευη και αλλο η κατασκευη". Ερε αγχος με την οθονη...:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η screenknight τελικά και την πέρασα, έκατσε τέλεια μπορώ να πω, αλλά η αφή της δε μου άρεσε καθόλου.. Νιώθω να κολλάει το δάχτυλο και εκτός από αυτό αφήνει και πολλές δαχτυλιές... Ξανά πήρα την forcell που φορούσα από πριν και μου είχε αρέσει περισσότερο... Και αυτή είναι μπρος πίσω, το κακό όμως είναι ότι πρέπει να τη περάσω στεγνή, γι αυτό πήρα δύο ώστε αν η πρώτη μπει λάθος να έχω μερικές ελπίδες ακόμα.. :P0552f7a26b7d289a780be7cc5a88e030.jpg

Η αίσθηση στην αφή που γράφεις είναι μόνο στην αρχή

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Οποιος φιλος παραγγειλει μία απο αυτες τις 2 μεμβρανες,τον παρακαλω, εαν θελει βεβαια, να επικοινωνησει μαζι μου γιατι ενδιαφερομαι και εγω να αγορασω.Απλα δεν ξερω απο αγορες εξωτερικου.Ευχαριστω.:)

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά βρε...με το πάσο σου...σιγά...σάμπως τώρα θα το παραγγείλω;;;; χαχα...

Ευχαριστώ και πάλι ε ;-)

 

from my S7 edge

 

Δες κάποιες φωτογραφίες, δεν ξέρω αν φαίνεται καλά.. Η γωνίες είναι ήδη ελαφρώς κομμένες.

 

 

Η αίσθηση στην αφή που γράφεις είναι μόνο στην αρχή

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η γυναίκα μου την έχει 3 μήνες και απ ότι βλέπω είναι όπως την πρώτη μέρα... Πάντως η screenknight είναι από το πρώτο δευτερόλεπτο χάλια, τώρα αν γίνει χάλια και η forcell μετά από 4 - 5 μήνες οκ, η αλλάζω μεμβράνη η θα έχω αλλάξει συσκευή... 05bad2954de8f26cd7348fd8422726ed.jpg6123af84541eec1270c1d84845fef729.jpgf47536c3bc38641262d3a784624518fe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα για το Edge screen protector υγρής τοποθέτησης από την Crocfol και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Είναι case friendly με κομμένες τις γωνίες.

 

Το σάιτ της εταιρείας είναι αυτό http://crocfol.de/index.php/en/

 

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα για το Edge screen protector υγρής τοποθέτησης από την Crocfol και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Είναι case friendly με κομμένες τις γωνίες.

 

Το σάιτ της εταιρείας είναι αυτό http://crocfol.de/index.php/en/

 

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στείλε αν μπορείς απευθείας το λινκ από το screen protector που πήρες αν μπορείς.. Ήρθε γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

@XmotoX

Η ForCell δείχνει να κάθεται πολύ ωραία. Έχει όμως και αυτή αυτά τα...μπιμπίκια...που φαίνονται και στην iQShiled (friendly case) που φοράει το δικό μου. Δεν ξέρω εάν είναι όλλες οι προστασίες έτσι. Έχω πολλά χρόνια να χρησιμοποιήσω ζελατίνα. Οι μέχρι τώρα οθόνες μου ήταν flat και φορούσαν επάνω Nillkin tempered το οποίο...ήθελε προσπάθεια για να καταλάβεις οτι υπάρχει!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@XmotoX

Η ForCell δείχνει να κάθεται πολύ ωραία. Έχει όμως και αυτή αυτά τα...μπιμπίκια...που φαίνονται και στην iQShiled (friendly case) που φοράει το δικό μου. Δεν ξέρω εάν είναι όλλες οι προστασίες έτσι. Έχω πολλά χρόνια να χρησιμοποιήσω ζελατίνα. Οι μέχρι τώρα οθόνες μου ήταν flat και φορούσαν επάνω Nillkin tempered το οποίο...ήθελε προσπάθεια για να καταλάβεις οτι υπάρχει!

Παιδιά συγγνώμη, αλλά σε μένα 2 μήνες τώρα ούτε έχει σηκωθεί ούτε μπιμπίκια υπάρχουν με την iq shield case friendly.

 

https://www.dropbox.com/s/ndh3zq6bxe6omcu/image-0-02-05-e2204000c2c9a92ffd6c3d5fe7b06ee7040c67d725a103584ea9cc67263186cc-V.jpg?dl=0

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...