Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι ανθρωποι και ανθρωποι.Εσυ καλα κανεις και το εχεις οπως θες.Δεν ειδα καποιον ομως μια φορα να βγει να γραψει καποιος πωωω τι βλακεια κανετε που το εχετε χωρις θηκη και τζαμακι κτλ.Δεξου και εσυ εμας που τα θελουμε τελεια.

Ισως να μην βλεπεις ΕΣΥ της ατελειες και απλα το ματι σου να τις προσπερναει γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα εχει Ατελειες(φυσικο χωρις προστασιες) γιατι και αυτο τελικα ειναι υποκειμενικό.

Φιλος μου πηρε 2 συσκευες που του ειπαν οτι ειναι τελειες και τελικα ειχαν απο γρατζουνιες και χτυπηματα τοσο σε οθονη και bezel οσο και μετακινηση στην πισω καμερα.Οποτε το τελειο ειναι υποκειμενικο.

Ειναι και αυτο μια μικρη περιουσια και οπως ολες οι περιουσιες θελουν μια αλφα προστασια.

Γνωμη μου και φιλικα παντα.

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικα, απο screenknight, ευχαριστημενος ειμαι μονο με την εφαρμογη του, που δεν ξεκολαει, η αισθηση ειναι καπως... το δαχτυλο δεν κυλλαει οπως στο γυαλι, και το βλπω φυσιολογικο, γιατι ειναι μεμβρανη. Μετα οσον αφορα την εικονα, οταν ειναι ανοικτη η οθονη, δεν φαινεται κατι το μεμπτο, οταν ειναι κλειστη ομως, σε μαυρο φοντο δηλαδη, βλεπω τα νερα που κανει σαν μεμβρανη που ειναι. Επισης, εχει σημαδακια, σαν βαθουλωματα, δεν ξερω αν πηρε κατι απο κατω. Πιθανον αν και στιγμιαια την ξεκολλησα απο την θηκη της και την εφαρμοσα στην οθονη, καθαροτατη να διευκρινησω.
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην βλεπεις ΕΣΥ της ατελειες και απλα το ματι σου να τις προσπερναει γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα εχει Ατελειες(φυσικο χωρις προστασιες) γιατι και αυτο τελικα ειναι υποκειμενικό..

Το έχω εδω και 3 μήνες μόνο με το γνήσιο διαφανές κάλυμμα πλατης της samsung. Στο διαστημα αυτο μου έχει πέσει με την οθόνη προς τα κάτω δύο φορές!!

Παρατηρουσα χθες για πολλή ωρα την οθόνη (σβηστη και αναμμένη)... Πίστεψε με δεν εχει το παραμικρό γδάρσιμο...την παραμικρή "αραχνια". Ειναι τόσο πολύ ανθεκτική και αυτό το επιβεβαιώνουν και διάφορα τεστ που έχουν γίνει ....αρκετα απο αυτά παρουσιάζονται στο YouTube (Με μαχαίρια, σφυριά και καρφιά)

Είμαι σίγουρος ότι θα χαίρεσαι πολυ περισσότερο την συσκευη σου χωρίς προστασίες με τζαμια που ξεκολλουν στα πλάγια, μεμβρανες που κανουν...βαθουλόματα...θωλόυρα... νερά κλπ.

Αν θες δοκίμασε το για λίγες μέρες έτσι, και μην το φοβάσαι καθόλου το κινητό ειναι σκυλι:):)

Edited by Kitieas
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδω και 3 μήνες μόνο με το γνήσιο διαφανές κάλυμμα πλατης της samsung. Στο διαστημα αυτο μου έχει πέσει με την οθόνη προς τα κάτω δύο φορές!!

Παρατηρουσα χθες για πολλή ωρα την οθόνη (σβηστη και αναμμένη)... Πίστεψε με δεν εχει το παραμικρό γδάρσιμο...την παραμικρή "αραχνια". Ειναι τόσο πολύ ανθεκτική και αυτό το επιβεβαιώνουν και διάφορα τεστ που έχουν γίνει ....αρκετα απο αυτά παρουσιάζονται στο YouTube (Με μαχαίρια, σφυριά και καρφιά)

Είμαι σίγουρος ότι θα χαίρεσαι πολυ περισσότερο την συσκευη σου χωρίς προστασίες με τζαμια που ξεκολλουν στα πλάγια, μεμβρανες που κανουν...βαθουλόματα...θωλόυρα... νερά κλπ.

Αν θες δοκίμασε το για λίγες μέρες έτσι, και μην το φοβάσαι καθόλου το κινητό ειναι σκυλι:):)

 

 

 

Σε όλα τα κινητά μου ήμουν τόσο ψειρας με την οθόνη σε βαθμό αρρώστιας.Εαν έβλεπα αραχνια ίσα που το πουλούσα κιόλας μιλάμε για πραγματική αρρώστια...Anyway στο θέμα μας.Το s7 edge του έκανα μια ασφάλεια όταν το αγόρασα όποτε λέω δε βαριέσαι άστο γυμνό...Ήταν η καλύτερη απόφαση που πηρα ποτε...Ειλικρινά η αίσθηση της οθόνης δεν συγκρίνεται με τίποτα...Πρώτη φορά νιώθω ότι πραγματικά απολαμβάνω το κινητό!!!Εχω το νου μου βέβαια ,δεν το βάζω ποτε μαζί με κλειδιά και δεν το ακουμπάω ποτε με την οθόνη κάτω....Με λίγη προσοχή δεν χρειάζεται καν προστασία η οθόνη.

Και κάτι άλλο...Η μεμβράνη πλάτης της Samsung σε ποιο μαγαζί Ελλάδα πωλείται;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ανθρωποι και ανθρωποι.Εσυ καλα κανεις και το εχεις οπως θες.Δεν ειδα καποιον ομως μια φορα να βγει να γραψει καποιος πωωω τι βλακεια κανετε που το εχετε χωρις θηκη και τζαμακι κτλ.Δεξου και εσυ εμας που τα θελουμε τελεια.

Ισως να μην βλεπεις ΕΣΥ της ατελειες και απλα το ματι σου να τις προσπερναει γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα εχει Ατελειες(φυσικο χωρις προστασιες) γιατι και αυτο τελικα ειναι υποκειμενικό.

Φιλος μου πηρε 2 συσκευες που του ειπαν οτι ειναι τελειες και τελικα ειχαν απο γρατζουνιες και χτυπηματα τοσο σε οθονη και bezel οσο και μετακινηση στην πισω καμερα.Οποτε το τελειο ειναι υποκειμενικο.

Ειναι και αυτο μια μικρη περιουσια και οπως ολες οι περιουσιες θελουν μια αλφα προστασια.

Γνωμη μου και φιλικα παντα.

Είπα σχεδόν τέλειο και όχι τέλειο. Χρησιμοποιώ θήκη τύπου πουγγί για την μεταφορά και εντελώς γυμνό για χρήση. Άρα είτε είναι στην τσέπη μου είτε στο πουγγί είτε στα χέρια μου και το χρησιμοποιώ. Με τον τρόπο αυτό και το χαίρομαι χωρίς χοντροκομμένες θήκες και τζαμάκια που χαλάνε την αίσθηση και το κινητό είναι σχεδόν ανέπαφο.

 

sent from my 1+3t

Link to comment
Share on other sites

εκανα ενα ωραιο παντρεμα θηκης και screen protector που κατα την γνωμη μου ειναι παρα πολυ καλο δεν επηρεαζονται οι λειτουργιες του κινητου προστατευεται και φυσικα δεν χαλαει και η ομορφια του βεβαια μου βγηκαν 50 ευρω και τα δυο αλλα εμεινα ευχαριστημενος το τζαμακι ειναι παρα πολυ καλης ποιοτητας ειναι το Otterbox Alpha Glass Screen Protector το οποιο ειναι συμβατο σχεδον με ολες τις θηκες για να μην πω με ολες και η θηκη ειναι η spigen neo hybrid
Link to comment
Share on other sites

εκανα ενα ωραιο παντρεμα θηκης και screen protector που κατα την γνωμη μου ειναι παρα πολυ καλο δεν επηρεαζονται οι λειτουργιες του κινητου προστατευεται και φυσικα δεν χαλαει και η ομορφια του βεβαια μου βγηκαν 50 ευρω και τα δυο αλλα εμεινα ευχαριστημενος το τζαμακι ειναι παρα πολυ καλης ποιοτητας ειναι το Otterbox Alpha Glass Screen Protector το οποιο ειναι συμβατο σχεδον με ολες τις θηκες για να μην πω με ολες και η θηκη ειναι η spigen neo hybrid

Συμπαθητικό τζαμάκι, το έχω σε φωτογραφία στο ποστ 3935. Το έβγαλα όμως γιατί άρχισε να μαζεύει καλή σκόνη γύρω γύρω στο κενό που δημιουργούσαν οι θήκες. Ακριβό όμως.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι ακριβο δυστυχως αλλα εχουν κανει πολυ καλη δουλεια στα κοψιματα και στην καμπυλη που δεν παει πολυ χαμηλα για να μην το βγαζουν οι θηκες!
Link to comment
Share on other sites

Είπα σχεδόν τέλειο και όχι τέλειο. Χρησιμοποιώ θήκη τύπου πουγγί για την μεταφορά και εντελώς γυμνό για χρήση. Άρα είτε είναι στην τσέπη μου είτε στο πουγγί είτε στα χέρια μου και το χρησιμοποιώ. Με τον τρόπο αυτό και το χαίρομαι χωρίς χοντροκομμένες θήκες και τζαμάκια που χαλάνε την αίσθηση και το κινητό είναι σχεδόν ανέπαφο.

 

sent from my 1+3t

 

Καλημέρα φίλε μου,μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις ποια θήκη πουγκί έχεις αγοράσει?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά μου ήμουν τόσο ψειρας με την οθόνη σε βαθμό αρρώστιας.Εαν έβλεπα αραχνια ίσα που το πουλούσα κιόλας μιλάμε για πραγματική αρρώστια...Anyway στο θέμα μας.Το s7 edge του έκανα μια ασφάλεια όταν το αγόρασα όποτε λέω δε βαριέσαι άστο γυμνό...Ήταν η καλύτερη απόφαση που πηρα ποτε...Ειλικρινά η αίσθηση της οθόνης δεν συγκρίνεται με τίποτα...Πρώτη φορά νιώθω ότι πραγματικά απολαμβάνω το κινητό!!!Εχω το νου μου βέβαια ,δεν το βάζω ποτε μαζί με κλειδιά και δεν το ακουμπάω ποτε με την οθόνη κάτω....Με λίγη προσοχή δεν χρειάζεται καν προστασία η οθόνη.

Και κάτι άλλο...Η μεμβράνη πλάτης της Samsung σε ποιο μαγαζί Ελλάδα πωλείται;

 

Ακριβώς έτσι ,όμως στην πλάτη πιστεύω χρειάζεται κάλυμμα.

Δεν ξέρω τι χρώμα κινητό έχεις αλλά νομίζω στο δικό μου που είναι χρυσό (και γενικά στα ανοιχτόχρωμα) ίσως φαίνονται γρατζουνιές

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

Σε νέο κινητό s7 edge προχώρησα στις εξής αγορές:

-Spigen Neo Hybrid Case (556CS20046) Crystal Satin Silver (Samsung Galaxy S7 Edge)

-SPIGEN Screen Protector Curved Crystal HD για το Galaxy S7 Edge G935 556FL20264

Με τη θήκη είμαι ευχαριστημένος.

Το πρόβλημα είναι με το προστατευτικό οθόνης που τελικά δεν κατάφερα να τοποθετήσω (δεν πιάνουν τα χέρια μου , τί να πω)!!

Αφού "έκλαψα" τα 20+ ευρώ της μεμβράνης, σκέφτομαι προς τα πού να στραφώ από εδώ και πέρα.

Τί προτείνετε για προστατευτικό οθόνης και από πού; Θα εκτιμούσα εάν τοποθετείται και σχετικά εύκολα!

(Δυστυχώς δεν υπήρχε επιλογή αγορά ασφάλειας στο skoutzομάγαζο που το αγόρασα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

Σε νέο κινητό s7 edge προχώρησα στις εξής αγορές:

-Spigen Neo Hybrid Case (556CS20046) Crystal Satin Silver (Samsung Galaxy S7 Edge)

-SPIGEN Screen Protector Curved Crystal HD για το Galaxy S7 Edge G935 556FL20264

Με τη θήκη είμαι ευχαριστημένος.

Το πρόβλημα είναι με το προστατευτικό οθόνης που τελικά δεν κατάφερα να τοποθετήσω (δεν πιάνουν τα χέρια μου , τί να πω)!!

Αφού "έκλαψα" τα 20+ ευρώ της μεμβράνης, σκέφτομαι προς τα πού να στραφώ από εδώ και πέρα.

Τί προτείνετε για προστατευτικό οθόνης και από πού; Θα εκτιμούσα εάν τοποθετείται και σχετικά εύκολα!

(Δυστυχώς δεν υπήρχε επιλογή αγορά ασφάλειας στο skoutzομάγαζο που το αγόρασα)

 

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-galaxy-s7-edge-sm-g935-anticrash-x-one-ultimate-upgrade-v2-japan

 

Μπορούν να στο τοποθετήσουν και οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

 

Μένω επαρχία.. Επομένως μου πέφτει λίγο μακριά η Αθήνα...

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις βαλει αυτη?ειναι καλη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

Σε νέο κινητό s7 edge προχώρησα στις εξής αγορές:

-Spigen Neo Hybrid Case (556CS20046) Crystal Satin Silver (Samsung Galaxy S7 Edge)

-SPIGEN Screen Protector Curved Crystal HD για το Galaxy S7 Edge G935 556FL20264

Με τη θήκη είμαι ευχαριστημένος.

Το πρόβλημα είναι με το προστατευτικό οθόνης που τελικά δεν κατάφερα να τοποθετήσω (δεν πιάνουν τα χέρια μου , τί να πω)!!

Αφού "έκλαψα" τα 20+ ευρώ της μεμβράνης, σκέφτομαι προς τα πού να στραφώ από εδώ και πέρα.

Τί προτείνετε για προστατευτικό οθόνης και από πού; Θα εκτιμούσα εάν τοποθετείται και σχετικά εύκολα!

(Δυστυχώς δεν υπήρχε επιλογή αγορά ασφάλειας στο skoutzομάγαζο που το αγόρασα)

 

εδω εισαι https://egalaxy.gr/otterbox-alpha-glass-screen-protector-for-galaxy-s7-edge λιγο ακριβη αλλα δεν θα κλαψεις τα λεφτα σου οτι καλυτερο εχω βαλει σε τζαμι

Link to comment
Share on other sites

Μένω επαρχία.. Επομένως μου πέφτει λίγο μακριά η Αθήνα...

 

Τότε την παραγγέλνεις και την βάζεις μόνος σου.

 

Την εχεις βαλει αυτη?ειναι καλη?

 

Για 'μένα είναι η καλύτερη μεμβράνη που κυκλοφορεί για το κινητό, έχει το διπλάσιο πάχος από τις συνηθισμένες (anti-crash), έχει αρκετά καλή αίσθηση στο χέρι, καλύπτει όλο το γυαλί και δεν αλλοιώνει την εικόνα. Την έχω στο απλό S7.

Link to comment
Share on other sites

Είναι υγρής τοποθέτησης?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι υγρής τοποθέτησης?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, κανονική ζελατίνα είναι.

 

 

Παραγγελία 8/2 iq shield case friendly (s7 edge), παραλαβή σήμερα 21/2 και αμέσως τοποθέτηση.

Μπράβο στα παιδιά που τη πρότειναν. Ότι καλύτερο έχω βάλει και με nillkin nature θήκη καλύφθηκα πλήρως.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανονική ζελατίνα είναι.

 

 

Παραγγελία 8/2 iq shield case friendly (s7 edge), παραλαβή σήμερα 21/2 και αμέσως τοποθέτηση.

Μπράβο στα παιδιά που τη πρότειναν. Ότι καλύτερο έχω βάλει και με nillkin nature θήκη καλύφθηκα πλήρως.

Αυτη ειναι υγρης τοποθετησης;

Ρωταω γιατι με βολεψε η screen knight.

Με τις αλλες δεν μπορω να γλυτωσω με τις φουσκαλες ,ειμαι τελειως αμπαλος.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι υγρης τοποθετησης;

Ρωταω γιατι με βολεψε η screen knight.

Με τις αλλες δεν μπορω να γλυτωσω με τις φουσκαλες ,ειμαι τελειως αμπαλος.

Ναι, φυσικά υγρής τοποθέτησης. Και λέω φυσικά γιατί οι αλλες δεν για μένα.

Και η γνήσια θήκη της Samsung που δοκίμασα δε τη πετάει.

Ούτε αλλοιώνει τα χρώματα και η τοποθέτηση πολύ εύκολη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, παρέλαβα κάτι tempered glass από ebay, τα οποία γύρω γύρω ούτε με πίεση δεν εφαρμόζουν στο s7...Κάποια λύση φθηνή για glass ή απλή μεμβράνη υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το backback της samsung ? Ή κάτι αντίστοιχο να μου πεί εντυπώσεις ?

 

Τι είναι αυτό?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις ποια θήκη πουγκί έχεις αγοράσει?

Ευχαριστώ.

Fitbag από Amazon UK. Απλά εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...