Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω και εγω screenknight και ειναι ξεκάθαρα η πιο αθλια ζελατινα που εχω δοκιμασει ποτε. Απο την πρωτη κιολας μερα απεκτησε κανενα 100ρι γρατζουνιες απο το πουθενα - δεν εβαλα το σ7 μαζι με αλλο αντικειμενο :ninja: Επισης εχει υφη λες και ακουμπας κακης ποιοτητας σελοφαν και γενικα το μονο θετικο ειναι οτι καλυπτει ολοκληρη την οθονη.

 

Θελω ΤΟΣΟ πολυ να την βγαλω αλλα θελω πρωτα να αγορασω tempered glass. Μηπως εχει να προτεινει κανεις κατι αξιολογο και σε λογικη τιμη? Δεν περιμενω να καλυπτει ολη την οθονη, αλλα οσο μικροτερο κενο στις ακρες τοσο το καλυτερο.

Να απέκτησε γρατζουνιές απ το πουθενά δεν παίζει. Και εγώ την έχω κανένα δίμηνο και δεν έχει ούτε μια. Κανένα πρόβλημα με την θήκη έχω βάλει μπρος και πίσω ούτε χρειάστηκε να την κοψω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την φοράω 3 εβδομάδες γρατζουνιές δεν κάνει

Μη παραπληροφορειτε τον κόσμο

Τζαμακια ότι και να πάρεις θα πετάξεις τα λεφτά σου

 

Φιλε μου δεν εχω λογο να παραπληροφορησω κανεναν. Ειδου και η ακριβως επομενη μερα μετα την τοποθετηση. Το ειχα βαλει μονο του σε (αδεια βεβαιως βεβαιως) εσωτερικη θηκη τσαντας και βγηκε ετσι.

http://i65.tinypic.com/akuyk0.jpg

 

Εχω δει τζαμακια σε σ7 (που δεν καλυπταν τις ακρες απολυτα) και καθονταν μια χαρα αλλα δυστυχως δεν καταφερα να μαθω απο ποια εταιρια ηταν, γι αυτο ρωταω μηπως εχει κανεις καμια αξιολογη προταση!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν εχω λογο να παραπληροφορησω κανεναν. Ειδου και η ακριβως επομενη μερα μετα την τοποθετηση. Το ειχα βαλει μονο του σε (αδεια βεβαιως βεβαιως) εσωτερικη θηκη τσαντας και βγηκε ετσι.

http://i65.tinypic.com/akuyk0.jpg

 

Εχω δει τζαμακια σε σ7 (που δεν καλυπταν τις ακρες απολυτα) και καθονταν μια χαρα αλλα δυστυχως δεν καταφερα να μαθω απο ποια εταιρια ηταν, γι αυτο ρωταω μηπως εχει κανεις καμια αξιολογη προταση!

 

οπως την βλεπω δεν ειναι ιδια η δικια μου!!!

εχει αλλο κοψιμο εμενα πανω στο ακουστικο!!

ισως εβγαλαν αλλο υλικο?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν εχω λογο να παραπληροφορησω κανεναν. Ειδου και η ακριβως επομενη μερα μετα την τοποθετηση. Το ειχα βαλει μονο του σε (αδεια βεβαιως βεβαιως) εσωτερικη θηκη τσαντας και βγηκε ετσι.

http://i65.tinypic.com/akuyk0.jpg

 

Εχω δει τζαμακια σε σ7 (που δεν καλυπταν τις ακρες απολυτα) και καθονταν μια χαρα αλλα δυστυχως δεν καταφερα να μαθω απο ποια εταιρια ηταν, γι αυτο ρωταω μηπως εχει κανεις καμια αξιολογη προταση!

Αυτές οι γρατζουνιές έγιναν γιατί χρησιμοποίησες την καρτούλα μόνη της χωρίς το πενάκι 100%

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ περιμένω την screenknight και μέχρι να έρθει έχω βάλει αυτή και μπορώ να πω ότι έκατσε τόσο τέλεια που θα το σκεφτώ να τη βγάλω για να δοκιμάσω τη screenknight.. Η αφή της είναι λες και ακουμπάς απευθείας οθόνη και πιάνει όλοι την οθόνη.. Απλά πρέπει να είσαι μάστορας για να τη περάσεις γιατί μπαίνει στεγνή.. a02a4cdc0b0e35c83847a7d332567208.jpg
Link to comment
Share on other sites

οπως την βλεπω δεν ειναι ιδια η δικια μου!!!

εχει αλλο κοψιμο εμενα πανω στο ακουστικο!!

ισως εβγαλαν αλλο υλικο?

 

Χμ πολυ πιθανο τοτε γιατι την εχω αγορασει εδω και αρκετο καιρο!

 

Αυτές οι γρατζουνιές έγιναν γιατί χρησιμοποίησες την καρτούλα μόνη της χωρίς το πενάκι 100%

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Το πανακι ειχα χρησιμοποιησει, κανονικα πανω απο την καρτουλα. Οι γρατζουνιες εμφανιστηκαν την επομενη μερα, και οχι μετα την τοποθετηση.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια που πηρα το τζαμακι της Otterbox μετα απο 10μερες χρησης μου εχει ραγισει.

χωρις πτωση και χωρις να το καταλαβω τωρα εχει γεμισει ρωγμες ολο το τζαμακι.

πιθανολογο οτι μια μερα που μου επεσε αναμεσα στα καθισματα του αυτοκινητου και εκει να εγινε η ζημια,δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως.Εχω σπασει το κεφαλι μου.

Τωρα δεν ξερω τι να κανω,να ξαναβαλω τζαμι (αλλο ενα 30αρι:mad:) η να βαλω παλι ζελατινα?

Εχουν απιστευτη διαφορα μεταξυ τους στην αισθηση και δεν μπορω να αποφασισω.Το 30αρι ομως μου πεφτει ΠΟΛΥ.

Εχει τωρα μια εβδομαδα που ειναι ραγισμενο και θελω να το αφησω να δω αν θα ανασηκωθει πουθενα απο της σκονες που εχει λιγο πιασει στο edge και μετα θα αποφασισω.

Τα νευρα μου:mad::mad::(:(

φίλε μου καλή σου μέρα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής Το τζάμι της ΟΤΕ box εφαρμόζει ωραία πάνω στο τηλέφωνο κολλάει Γύρω γύρω σωστά είναι σαν τα κοινά τζαμάκια σκέφτομαι το τοποθετήσω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει τα 30 ευρώ ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Χμ πολυ πιθανο τοτε γιατι την εχω αγορασει εδω και αρκετο καιρο!

 

 

Το πανακι ειχα χρησιμοποιησει, κανονικα πανω απο την καρτουλα. Οι γρατζουνιες εμφανιστηκαν την επομενη μερα, και οχι μετα την τοποθετηση.

Γράψε λάθος τότε εγώ την έπαθα έτσι γιατί έκανα αυτό που σου είπα. Την άλλαξα και είναι όλα καλά τώρα εδώ και κάνα μήνα.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω κάτι τέτοιο τώρα http://www.iclearshield.com/store/p57/Samsung_Galaxy*S7_Edge_Matte_Black_Skin__%28FULL_KIT%29.html

Εφόσον έχει και αυτοκόλλητα για γύρω γύρω το αφήνεις και άνετα γυμνό το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω κάτι τέτοιο τώρα http://www.iclearshield.com/store/p57/Samsung_Galaxy*S7_Edge_Matte_Black_Skin__%28FULL_KIT%29.html

Εφόσον έχει και αυτοκόλλητα για γύρω γύρω το αφήνεις και άνετα γυμνό το κινητο

Το θέμα είναι τι θα γίνει όταν σου πέσει.

 

Tapatalk & Galaxy S7 edge

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέμα τύχης είναι το πέσιμο. Έτσι το βλέπω εγώ. Αλλά και να πέσει και να σπάσει έχω προσωπική ασφάλεια για ζημιές (Γενικά,όχι ασφάλεια για το κινητό που κάνουν καποιοι) και το διορθώνω μέσω ασφάλειας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ περιμένω την screenknight και μέχρι να έρθει έχω βάλει αυτή και μπορώ να πω ότι έκατσε τόσο τέλεια που θα το σκεφτώ να τη βγάλω για να δοκιμάσω τη screenknight.. Η αφή της είναι λες και ακουμπάς απευθείας οθόνη και πιάνει όλοι την οθόνη.. Απλά πρέπει να είσαι μάστορας για να τη περάσεις γιατί μπαίνει στεγνή.. a02a4cdc0b0e35c83847a7d332567208.jpg

Απο που την εχεις αγορασει αυτη;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Χμ πολυ πιθανο τοτε γιατι την εχω αγορασει εδω και αρκετο καιρο!

 

 

Το πανακι ειχα χρησιμοποιησει, κανονικα πανω απο την καρτουλα. Οι γρατζουνιες εμφανιστηκαν την επομενη μερα, και οχι μετα την τοποθετηση.

 

Φίλε στείλε τους την φωτο

Σίγουρα θα σου στείλουν άλλη

Link to comment
Share on other sites

Φίλε στείλε τους την φωτο

Σίγουρα θα σου στείλουν άλλη

 

Επρεπε να το ειχα κανει κατευθειαν τοτε, να σου πω την αληθεια δεν το σκεφτηκα. Τωρα παει εχουν περασει μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Aυτη βρε παιδια τι λετε; http://www.e-matrix.gr/samsung-galaxy-s7-edge-g935-fema-kyrto-sklirymeno-gyali-prostasias-othonis-0-3mm-mayro-pd-13931 Ειναι αλμυρη η τιμη αλλα μου φαινεται καλη. Και με μια nilkin nature http://www.e-matrix.gr/nillkin-lepti-diafani-thiki-0-6mm-gia-samsung-galaxy-s7-edge-gkri-pd-15598 θηκη μαζι θα κατσει καλα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κάποια γνώμη;

http://plusmobi.net/index.php?route=product/product&product_id=2024

 

Επίσης η forcell προστασία οθόνης είναι όντως καλή;η να προτιμήσω spigen?

Πιο μοντέλο της forcell να προτιμήσω γιατί νομίζω βγαίνουν 2 διαφορετικοί κωδικοί.το ένα λέγεται flexible νομίζω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια γνώμη;

http://plusmobi.net/index.php?route=product/product&product_id=2024

 

Επίσης η forcell προστασία οθόνης είναι όντως καλή;η να προτιμήσω spigen?

Πιο μοντέλο της forcell να προτιμήσω γιατί νομίζω βγαίνουν 2 διαφορετικοί κωδικοί.το ένα λέγεται flexible νομίζω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απ οτι λεει ενα παλικαρι ποιο πανω αυτη: http://www.techstores.gr/protector-forcell-full-cover-sam-sm-g935-galaxy-s7-edge-front-back.html?ref=bestprice.gr Ειναι και εμπρος και πισω.Υπαρχει εαν ψαξεις σε αυτο το μαγαζι και μονο για εμπρος ποιο φτηνη.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι λεει ενα παλικαρι ποιο πανω αυτη: http://www.techstores.gr/protector-forcell-full-cover-sam-sm-g935-galaxy-s7-edge-front-back.html?ref=bestprice.gr Ειναι και εμπρος και πισω.Υπαρχει εαν ψαξεις σε αυτο το μαγαζι και μονο για εμπρος ποιο φτηνη.

Ναι υπάρχει και μόνο το μπροστά στα 4 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο κατάστημά μεγάλο την φέρνει την ζελατίνα αυτή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο κατάστημά μεγάλο την φέρνει την ζελατίνα αυτή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την έχει πάρει το μάτι μου στο eShop.gr

 

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά θέλω να πω ότι μετά από πολλές αλλαγές σε ζελατίνες από ultimate shield, if sheild, screen Knight και άλλες απλες από ebay όλες μα όλες ξεκολλησαν στις άκρες μετά από καιρό η δε συνεργαζοντουσαν με τις θήκες. Τζάμια δε δοκίμασα και ούτε θα δοκιμάσω. Τώρα φοράω πάλι μια iq sheild την οποία έκοψα στις γωνίες..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά θέλω να πω ότι μετά από πολλές αλλαγές σε ζελατίνες από ultimate shield, if sheild, screen Knight και άλλες απλες από ebay όλες μα όλες ξεκολλησαν στις άκρες μετά από καιρό η δε συνεργαζοντουσαν με τις θήκες. Τζάμια δε δοκίμασα και ούτε θα δοκιμάσω. Τώρα φοράω πάλι μια iq sheild την οποία έκοψα στις γωνίες..

iQ Shield ή iq shield case friendly?? Γιατί η 2η δε χρειάζεται κόψιμο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σήμερα μου ήρθε μία screenknight και μια Nillkin Nature 0.6mm..Ξέρει κανείς αν η Screenknight θέλει κόψιμο στις άκρες για να κάτσει με τη Nillkin;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σήμερα μου ήρθε μία screenknight και μια Nillkin Nature 0.6mm..Ξέρει κανείς αν η Screenknight θέλει κόψιμο στις άκρες για να κάτσει με τη Nillkin;

 

φίλε εγώ που είχα κόψει τη δική μου, φενόταν σα να είχε φάει γρατζουνιά σε εκείνα τα σημεία η οθόνη. απο την άλλη αν δεν την κόψεις παίζει και να σου τη σηκώσει κάποια θήκη..

διάλεξε και πάρε δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...