Jump to content

Doogee Homtom HT3 pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο φωτογραφική μηχανή πως τα πάει ? Εχω πάρει το απλό στην αδερφή μου και είναι ενθουσιασμένη με το κινητό αλλά απο κάμερα δεν .... ! Για δώστε πληροφορίες μήπως και το τσιμπήσω !
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο φωτογραφική μηχανή πως τα πάει ? Εχω πάρει το απλό στην αδερφή μου και είναι ενθουσιασμένη με το κινητό αλλά απο κάμερα δεν .... ! Για δώστε πληροφορίες μήπως και το τσιμπήσω !

 

Ειναι πολυ καλυτερη απο του απλου.

Για τα λεφτα του, θα μεινεις ευχαριστημενος.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλυτερη απο του απλου.

Για τα λεφτα του, θα μεινεις ευχαριστημενος.

Καλησπέρα Βαγγέλη ελπίζω να εισαι καλα φίλε μου , το gps το 'εχεις δοκιμάσει ? κλειδώνει γρήγορα ? βρίσκει που είσαι ή έχει μεγάλες αποκλίσεις ? Απο το Α8 Blackview που έχεις βγάζει καλύτερες ? Σε κούρασα .......

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Βαγγέλη ελπίζω να εισαι καλα φίλε μου , το gps το 'εχεις δοκιμάσει ? κλειδώνει γρήγορα ? βρίσκει που είσαι ή έχει μεγάλες αποκλίσεις ? Απο το Α8 Blackview που έχεις βγάζει καλύτερες ? Σε κούρασα .......

 

Πολύ γρήγορο το gps.Κλειδώνει σε ελάχιστο χρόνο.Για τις φωτό δεν μπορω να πω ,δεν εχω κάποιο πρόβλημα αλλά δεν το ψάχνω και ιδιαίτερα με την φωτογραφικη μηχανή .

 

Κανένα νέο απο την Marshmallow?Tελειώνει ο Αύγουστος και δεν βλέπω φως :(:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Βαγγέλη ελπίζω να εισαι καλα φίλε μου , το gps το 'εχεις δοκιμάσει ? κλειδώνει γρήγορα ? βρίσκει που είσαι ή έχει μεγάλες αποκλίσεις ? Απο το Α8 Blackview που έχεις βγάζει καλύτερες ? Σε κούρασα .......

 

Γεια σου φιλε μου. Σε ολα καλυτερο απο το Α8, εννοειται, εκτος απο την εμφανιση.:)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα με τη μπαταρία για δοκιμάστε το Notification Light Widget

 

Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα με το Led και τη μπαταρία; Κάπου διάβασα ότι το Led την τρώει όλη και είναι bug! Ισχύει όντως αυτό;

 

Πιθανότατα μέχρι την Παρασκευή, θα παραλάβω και το δικό μου HT3 PRO σε πορτοκαλί, να ξέρω τι να περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Από όσο έχω διαβάσει το notification led δεν αφήνει το τηλέφωνο να πέσει σε deep sleep και γι'αυτό το λόγο αδειάζει γρήγορα τη μπαταρία.

Είναι γνωστό πρόβλημα που έχουν κι άλλα Homtom. Ψάξτε για Homtom deep sleep για περισσότερα.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το δικό μου. Φοβερό χρώμα το πορτοκαλί. Ήμουν αρκετά ευχαριστημένος με τη συσκευή, μέχρι που είδα κάτι που με απογοήτευσε...

 

Δε μπορώ να περάσω εφαρμογές στην κάρτα SD!! Αν είναι δυνατόν... Τώρα θα έχω λιγότερο χώρο, μιας και τα κινητά τα φορτώνω με αρκετές εφαρμογές. Είχα σκοπό να κρατήσω τη συσκευή τουλάχιστον 2 χρόνια (αν μου έβγαινε καλή), αλλά τώρα με βλέπω σε 6 μήνες πάλι σε αναζήτηση καινούργιας... Κρίμα. Δε σκέφτηκα να το ρωτήσω αυτό για την SD γμτ, γιατί το θεωρούσα αυτονόητο. Έχει και μόνο 10,3GB χώρο από τα 16, γιατί το λειτουργικό είναι γεμάτο με άχρηστες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

αχρηστες εφαρμογές;Ποιες λες;Ουτε καν youtube δεν έχει περασμένο.

Επίσης η μη μεταφορα εφαρμογών στην κάρτα μηπως δεν είναι σφάλμα της ΗΟΜΤΟΜ αλλά της έκδοσης του android που έχουμε;

https://www.quora.com/Android-Devices-How-do-I-set-my-SD-card-as-default-storage-on-Android-Lollipop-5-1

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω το απιστευτο δεματακι απο το Banggood. Οι Κινεζοι λοιπον δηλωσαν τιμη κοντα στα 30 δολλαρια, και στο εξωτερικο που ζω το τσιμπησαν στο τελωνειο, εφοσον η μεγιστη τιμη ειναι στα 22 δολλαρια. Η τιμη του ηταν + 6€ το κοστος του τελωνειου. Μικρο το κακο λοιπον. Στα του τηλεφωνου λοιπον.

Θα δωσω ποντους στην ποιοτητα κατασκευης που ειναι παραπανω απο ικανοποιητικη. Η οθονη αρκετα φωτεινη, και δεν ψαλιζει τα εντονα χρωμματα. Ηχος δυνατος, και δεν ειχα θεμα εκει. Ειδοποιητηριο λεντακι υπαρχει και προσπαθω να δω αν τρωει την μπαταρια οσο εικαζεται ( τι να πει και το jiayu G2f). Δεν μπορεσα να μετακινησω εφαρμογες στην καρτα μνημης, MEΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ, οσο και αν προσπαθησα. Το λειτουργικο αν και 5,1 με τις ευλογιες τις doogee το ενιωσα καπως να δυσανασχετει στις εντολες μου ( οχι παντα ) αν και ο 6735Ρ προσπαθει να μας πεισει το αντιθετο. Φαινετε συνηθισα στην ομαλοτητα του S3. Απο συνδεσιμοτητα τα παει καλα εφοσον gps και δικτυο τα βρηκε με την μια. Αισθητηρες... ενταξει τους βασικους μην τρελαθουμε κιολας

Γενικος το κινητο, εκει που προοριζεται θα καλυψει τις αναγκες καθως με μια λεξη θα το χαρακτηριζα τιμιο, δυστυχως τιποτα παραπανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αχρηστες εφαρμογές;Ποιες λες;Ουτε καν youtube δεν έχει περασμένο.

Επίσης η μη μεταφορα εφαρμογών στην κάρτα μηπως δεν είναι σφάλμα της ΗΟΜΤΟΜ αλλά της έκδοσης του android που έχουμε;

https://www.quora.com/Android-Devices-How-do-I-set-my-SD-card-as-default-storage-on-Android-Lollipop-5-1

 

Φιλε μου εχω και ενα oukitel u2 που ανετα τις περνουσε στην καρτα. Αν και υποδεεστερο το εβλεπα πιο σβελτο απο το ht3 pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Gearbest το είχε δηλώσει στα $15, μαζί με τη θήκη. Η θήκη είναι τελείως μάπα, κολλάς το κινητό μια φορά μέσα της και τέλος! Φαντάζομαι ότι αν τη βγάζω συχνά, θα χαλάσει το αυτοκόλλητο που έχει. :down:

 

Το κινητό είναι πολύ όμορφο σε πορτοκαλί, η οθόνη είναι σχετικά άμεση σε εντολές και δεν υπάρχει παραμόρφωση όταν την κοιτάς από πλάγια, όμως τα χρώματα είναι λίγο ξεθωριασμενα, όπως και να την κοιτάς. Τα πλαστικά είναι καλής ποιότητας, το πίσω καπάκι σου δίνει μια αίσθηση γόμας.

 

Στα αρνητικά είναι το ότι ο MT6735 δεν επαρκεί στα βαριά παιχνίδια, το NFS No Limits έχει μερικά lags, αλλά τουλάχιστον παίζει. Το τεράστιο αρνητικό, είναι φυσικά το ότι δεν περνούν οι εφαρμογές στην SD! Θα είχα γλιτώσει τουλάχιστον 2GB ROM και θα είχα περισσότερες εφαρμογές μέσα. Αν το ήξερα αυτό, θα ήταν deal breaker για μένα και θα είχα αγοράσει κάτι άλλο... Όμως θα έπρεπε να ανέβω αρκετά σε budget. Για 50€ που το πήρα, είναι τέλειο σαν τηλέφωνο για καθημερινή χρήση, όμως για μένα που θέλω το κάτι παραπάνω, δεν με ικανοποιεί πλήρως...

 

Αυτά που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα είναι οι κάμερες και το ποσό διαρκεί η μπαταρία, ακόμα δεν έχω κάνει την τριτη φόρτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αχρηστες εφαρμογές;Ποιες λες;Ουτε καν youtube δεν έχει περασμένο.

Επίσης η μη μεταφορα εφαρμογών στην κάρτα μηπως δεν είναι σφάλμα της ΗΟΜΤΟΜ αλλά της έκδοσης του android που έχουμε;

https://www.quora.com/Android-Devices-How-do-I-set-my-SD-card-as-default-storage-on-Android-Lollipop-5-1

 

Λέω για το χώρο που έφαγαν για να βάλουν χρώματα στα εικονίδια του μενού, τα πολλά πληκτρολόγια, εκείνη τη χαζομάρα με τον κύκνο κλπ.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω και ενα oukitel u2 που ανετα τις περνουσε στην καρτα. Αν και υποδεεστερο το εβλεπα πιο σβελτο απο το ht3 pro

 

Με τι έκδοση android?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λέω για το χώρο που έφαγαν για να βάλουν χρώματα στα εικονίδια του μενού, τα πολλά πληκτρολόγια, εκείνη τη χαζομάρα με τον κύκνο κλπ.

 

Tα εχω σβήσει απο την αρχή,αλλά και σιγά τον χωρο που έπιαναν.

 

Καλορίζικα τα κινητα σας,εγω εχω μείνει πολυ ευχαριστημένος απο το δικό μου.Ισως το μόνο μείον είναι η ζελατίνα της οθόνης που δεν είναι για πολλά πολλα.Πρέπει να του πάρω θηκη και τζαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

αχρηστες εφαρμογές;Ποιες λες;Ουτε καν youtube δεν έχει περασμένο.

Επίσης η μη μεταφορα εφαρμογών στην κάρτα μηπως δεν είναι σφάλμα της ΗΟΜΤΟΜ αλλά της έκδοσης του android που έχουμε;

https://www.quora.com/Android-Devices-How-do-I-set-my-SD-card-as-default-storage-on-Android-Lollipop-5-1

 

Κι εγώ είχα πάρει ένα Blackview BV2000s με Android 5.1 και οι εφαρμογές περνούσαν κανονικά στην SD. Μόνο η HOMTOM (και κάποιες λίγες ακόμα) για κάποιο λόγο, το έχει αφαιρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι τότε φταίει η homtom.

 

 

Kάποιο νεώτερο για την ΜΜ έχετε ακούσει;Εφυγε το καλοκαίρι που και καλά θα γινόταν η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει αρκετά bugs, στη ROM που υπάρχει τόσους μήνες. Φανταστείτε να βγει και Android 6 δηλαδή, θα μας ταράξει τα νεύρα...

 

1) Κολλάει συχνά το WiFi (ή λειτουργεί με χαμηλή ταχύτητα, ακόμα και με φουλ σήμα),

2) Λίγα λεπτά αφότου ανοίξω το κινητό και χωρίς να το πειράξω, η μπαταρία πάει χωρίς λόγο στο 90% (από το 100),

3) Στο σήμα της κινητής, αντί να δείξει 1 σκάλα σήμα, δείχνει καμία,

4) Στο Wi-Fi ακριβώς το αντίθετο, αντί για 1 σκάλα δείχνει 2 και τζάμπα περιμένω να μπει στο ίντερνετ,

5) Φορτίζει αργά και όταν το χρησιμοποιώ την ώρα που είναι στην πρίζα, ξεφορτιζει κιόλας!!

 

Ακόμα και για τα 50€ που το πήρα, είναι απογοήτευση. Πρώτη φορά δοκιμάζω κινητό από Doogee/Homtom και μάλλον δε θα το κάνω ποτέ ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει αρκετά bugs, στη ROM που υπάρχει τόσους μήνες. Φανταστείτε να βγει και Android 6 δηλαδή, θα μας ταράξει τα νεύρα...

 

1) Κολλάει συχνά το WiFi (ή λειτουργεί με χαμηλή ταχύτητα, ακόμα και με φουλ σήμα),

2) Λίγα λεπτά αφότου ανοίξω το κινητό και χωρίς να το πειράξω, η μπαταρία πάει χωρίς λόγο στο 90% (από το 100),

3) Στο σήμα της κινητής, αντί να δείξει 1 σκάλα σήμα, δείχνει καμία,

4) Στο Wi-Fi ακριβώς το αντίθετο, αντί για 1 σκάλα δείχνει 2 και τζάμπα περιμένω να μπει στο ίντερνετ,

5) Φορτίζει αργά και όταν το χρησιμοποιώ την ώρα που είναι στην πρίζα, ξεφορτιζει κιόλας!!

 

Ακόμα και για τα 50€ που το πήρα, είναι απογοήτευση. Πρώτη φορά δοκιμάζω κινητό από Doogee/Homtom και μάλλον δε θα το κάνω ποτέ ξανά...

Το πηρα απο το bangood Και μπορω να πω οτι γενικος η ΗΟΜΤΟΜ ειναι λιγακι κουτοπονηροι, οπως εκαναν σε παλιοτερα μοντελα τις doogee, αλλα αυτα που λες δεν τα παρουσιαζει στο δικο μου.

Βεβαια εχω αλλο θεμα, πιστευω οτι η οθονη ειναι υπερευασθητη και δεν διακρινω ομαλοτητα στο scrolling των εικονιδιων, σελιδων.

Δεν πιστευω να βγει 6αρι για το μοντελο μας, απλα μας εχουν στην αναμονη... συνηθες φαινομενο.

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη του κινητού είναι τελείως μάπα! Όταν το έχω στην τσέπη, χαμηλώνει η φωνή από μόνη της και μπαίνει στο αθόρυβο! Πολύ έξυπνη ιδέα, να βάλουν τα κουμπιά στ' αριστερά... :down:

 

Το χειρότερο όμως είναι, ότι έχει χαλάσει το πίσω καπάκι του κινητού! Από πορτοκαλί χρώμα, σε μερικά σημεία έγινε μαύρο (το χρώμα της θήκης) και δε βγαίνει τώρα! Τι να κάνω; :(

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη του κινητού είναι τελείως μάπα! Όταν το έχω στην τσέπη, χαμηλώνει η φωνή από μόνη της και μπαίνει στο αθόρυβο! Πολύ έξυπνη ιδέα, να βάλουν τα κουμπιά στ' αριστερά... :down:

 

Το χειρότερο όμως είναι, ότι έχει χαλάσει το πίσω καπάκι του κινητού! Από πορτοκαλί χρώμα, σε μερικά σημεία έγινε μαύρο (το χρώμα της θήκης) και δε βγαίνει τώρα! Τι να κάνω; :(

Γύρω στα 5 ευρώ έχει από ebay.... ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 5 ευρώ έχει από ebay.... ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Εγώ την πήρα 5€ από το Gearbest μαζί με tempered glass (το οποίο δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά κι αυτό μάλλον μούφα θα είναι και δε θα καταφέρω να το βάλω σωστά)...

 

Δοκίμασα πριν λίγο να τριψω με οινόπνευμα τη μαυρίλα στο πίσω καπάκι, αλλά τίποτα! Εχει κάνεις καμιά ιδέα, για το πως θα φύγει; Φαίνεται πολύ... Ειδικά στην αριστερή πλευρά, έχει κάνει ολόκληρη μαύρη γραμμή, από πάνω μέχρι κάτω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα απο μια βδομαδα λειτουργειας του κινητου εφτασα σε σημειο να εχω μια εικονα για το τι πηρα.

Εχουμε και λεμε λοιπον.

+ Σχεδιαση. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, Προσωπικα μου αρεσε.

+ Μπαταρια. Δυο μερες ανετα.

+ Φωτεινη, καθαρη οθονη

+ Καθαρο απο περιττες εφαρμογες.

+ Καμερα. Αν και δεν περιμενω πολλα, για φωτογραφιες ημερας τα παει πολυ καλα. Την νυχτα... ειναι νυχτα, ποιος τραβαει φωτογραφιες νυχτα.:)

+ Συνδεσημοτητα. Ολα καλα εκει, και wifi, kai 4G και τα παντα ολα μια χαρα.

+ Ηχος και παρελκομενα αυτου. Κανενα παραπονο και εδω, και οι ηχοι κλησεις καμπανα, και ο συνομιλητης με ακουγα και με ακουγε πολυ καλα

+ Φωτακι ειδοποιήσεις. Με αρεσει που εχει, αν και ακουστηκαν οτι το τηλεφωνο δεν "κοιματε¨" οταν αναβει. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι καταναλωνει τρελα ποσα ενεργειας, ετσι ωστε να μειωνει την ζωη της μπαταριας.

 

- Μνημη. Αρκετη, αλλα οχι ευελικτη, ετσι ωστε να βαλεις εφαρμογες στην καρτα μνημης

- Ομαλοτητα. Δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε η ΡΟΜ η οποια "σκαλωνει" οταν πας αριστερα ή δεξια για να αλλαξεις σελιδα ή μενου. Ειναι θεμα επεξεργαστη ( 6737 στο 1 g ) ή θεμα ρομ... δεν ξερω

Εν κατακλειδι, θα το προτεινα ανετα για καποιον που δεν ζηταει πολλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...