Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αξιζει σε αυτην την τιμη πια, ουτε το απλο s7 ουτε το edge.

Καλυτερα S8 σε κανα μηνα με κανα κατοσταρικο παραπανω, η τιμη του πεφτει ραγδαια.

 

Δεν αξίζει? :lol: Για λέγε τους λόγους?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ απλά και όμορφα, ειναι ακριβό.

 

Περσινό τηλέφωνο είναι, που θα πάρει άλλη μια έκδοση Android και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι 459? Εγω 412€ το πηρα πριν 10 μερες με τα εξοδα αποστολης και αντικαταβολης γιατι ειμαι επαρχια και δεν το μετανιωσα στιγμη..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες και από εμένα...

 

1. Το Gallery app της Samsung έχει τρελό lag στα animations. Ζήτημα να έχει 50 φωτογραφίες, ενώ είναι όλες στην ενσωματωμένη μνήμη της συσκευής μιας και δεν έχω SD. Έκανα clear cache του app, έκανα και ένα optimization στο Device Maintenance αλλά τίποτα. Καμία ιδέα;

 

2. Έχω περασμένη (με περνώντας μέσω Odin το CSC -όχι το HomeCSC) την official Nougat ROM της Cosmote. Αν δεν κάνω λάθος, διαβάζοντας εδώ μέσα θυμάμαι ότι είχαν βγει κάποιες ενημερώσεις ωστόσο εγώ δεν έχω λάβει κάτι, ούτε αν κάνω seach for updates μου βγάζει τίποτα. Μπορώ κάπως (αν όντως έχουν βγει updates) να κάνω force το update;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια ειναι για κλωτσιες με τη Nougat, καθε 5 λεπτα χανει 1% για πλακα με ελαχιστη χρηση, αν παω με odin πισω στη marshmalow θα χασω την εγγυηση?

 

Ζητημα αν το εχω μια εμδομαδα παντως, και τον περισοτερο χρονο μενει κλειστο γιατι λογω ολοημερης και πολυωρης εργασιας χρησιμοποιω μια εφεδρικη συσκευη για τη δουλεια μου. Αυτο το βιντεο

καπως εσωσε τη κατασταση αλλα αν ειναι να μειωνω την αναλυση σε hd και να ριχνω τη ταχυτητα του επεξεργαστη για να εχω λιγο περισοτερη μπαταρια τοτε ο μονος λογος που μπορω να πω πως αξιζει να εχω s7 ειναι μονο για τη καμερα γιατι ουσιαστικα ριχνω ολα τα υπολοιπα της συσκευης για να εχω ''καλη'' αυτονομια. Τεσπα, θα το αφησω λιγο καιρο μιας και προσφατος το απεκτησα μηπως και στρωσει και βλεπουμε.

 

Παντως οσο αφορα τη μπαταρια το 80% χρηστων στο παγκοσμιο διαδικτυο εχουνε σκυλοκραξει τη samsung και το android λογω οτι αχρηστευσε στο κομματι της αυτονομιας ολα τα S7 μολης πηρε τη Nougat.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τόση ώρα πως μιλάω για το "απλο" s7 και όχι για το edge, στο edge δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα όσο στο απλό ίσως και καθόλου, για το απλό s7 έχουν αναφερθεί τα περισσότερα προβλήματα με τη μπαταρια και τη nougat , τη στιγμή που γράφω το μήνυμα 4 λεπτά με ανοιχτό λίγο viber από 100% στο 98% μέσα σε 3-4 λεπτα, απελπιστική η κατάσταση..

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τόση ώρα πως μιλάω για το "απλο" s7 και όχι για το edge, στο edge δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα όσο στο απλό ίσως και καθόλου, για το απλό s7 έχουν αναφερθεί τα περισσότερα προβλήματα με τη μπαταρια και τη nougat , τη στιγμή που γράφω το μήνυμα 4 λεπτά με ανοιχτό λίγο viber από 100% στο 98% μέσα σε 3-4 λεπτα, απελπιστική η κατάσταση..

 

Χωρίς να έχω κάνει έρευνα, τα προβλήματα της μπαταρίας αφορούν κυρίως όσους έκαναν την αναβάθμιση dirty (χωρίς resset).

Κακώς βέβαια να συμβαίνει, αλλά συνήθως μία καθαρή εγγατάσταση λύνει το 90% των προβλημάτων τέτοιου τύπου.

 

Στης γυναίκας μου (απλό S7) η μπαταρία είναι αρκετά καλή, με android 7, δεν έχει κανένα θέμα. Ούτε στο δικό μου βέβαια (S7 edge)

Και στα δύο καθαρό στήσιμο από 7 (με αλλαγή firmware σε cosmote για να έχουν wifi calling)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες και από εμένα...

 

1. Το Gallery app της Samsung έχει τρελό lag στα animations. Ζήτημα να έχει 50 φωτογραφίες, ενώ είναι όλες στην ενσωματωμένη μνήμη της συσκευής μιας και δεν έχω SD. Έκανα clear cache του app, έκανα και ένα optimization στο Device Maintenance αλλά τίποτα. Καμία ιδέα;

 

2. Έχω περασμένη (με περνώντας μέσω Odin το CSC -όχι το HomeCSC) την official Nougat ROM της Cosmote. Αν δεν κάνω λάθος, διαβάζοντας εδώ μέσα θυμάμαι ότι είχαν βγει κάποιες ενημερώσεις ωστόσο εγώ δεν έχω λάβει κάτι, ούτε αν κάνω seach for updates μου βγάζει τίποτα. Μπορώ κάπως (αν όντως έχουν βγει updates) να κάνω force το update;

 

Cosmote σε android 7 έχει βγεί μόνο μία.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τόση ώρα πως μιλάω για το "απλο" s7 και όχι για το edge, στο edge δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα όσο στο απλό ίσως και καθόλου, για το απλό s7 έχουν αναφερθεί τα περισσότερα προβλήματα με τη μπαταρια και τη nougat , τη στιγμή που γράφω το μήνυμα 4 λεπτά με ανοιχτό λίγο viber από 100% στο 98% μέσα σε 3-4 λεπτα, απελπιστική η κατάσταση..

 

Εγκατάσταση σε τόσο μεγάλες αναβαθμίσεις απαιτούν επαναφορά και πριν και μετά. Στήσιμο συσκευής από το μηδέν και επαναφορά μόνο αρχείων, επαφών και τέτοια.

Edited by XP130TD

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ποια γραμματοσειρά χρησιμοποιεί το s8 για ρολόι του και αν μπορούμε να την εγκαταστησουμε στο δικό μας?
Link to comment
Share on other sites

Όντως κάντε σωστά την αναβάθμιση μην έχετε ότι να ναι εφαρμογές χωρίς λόγο και μην έχετε χ τις λόγο ψηλά την φωτεινότητα. Είναι ήδη μια χαρά στο αυτόματο κ αν μια φορά δεν είναι την τσιμπάς χεκροκινητα. Το aod καίει κάμποσο οπότε δεν είναι για όλη μέρα και μην γράφετε για αλλά κινητά αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κι εσείς πρόβλημα με τη τραγική αυτονομία από τότε που εγκαταστησατε τη nougat στο S7?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κι εσείς πρόβλημα με τη τραγική αυτονομία από τότε που εγκαταστησατε τη nougat στο S7?

Μαζί σου, έκανε κάποιος που ξέρει κάτι γι'αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρια: Η λύση στα μεγάλα update σε τετοια περιπτωση απο πάντα είναι μία:

reset, δλδ επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων ;).

 

Η nougat έχει εξαιρετική διαχειριση μπαταριας! Φυσικα, δωστου περιθωριο 2-3 μερες να στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ οτι στις φωτογραφίες το s7 είναι κορυφή.

Τα βίντεο όμως σε χαμηλό φωτισμό είναι ό,τι πιο απαίσιο έχω δει τα τελευταία χρόνια.

Στο μαγαζί που δουλεύω το βράδυ έχω τραβήξει βίντεο με διάφορες συσκευές και το s7 είναι μακράν το χειρότερο. ΜΑΚΡΑΝ όμως.

Εκτός οτι τα βίντεο είναι θεοσκότεινα, είναι και απίστευτα θαμπά. Πολύ χάλια.

Βασικά είναι η μόνη συσκευή που μόλις πατάς record σκοτεινιάζει το σύμπαν.

Σε άλλες συσκευές ανοίγεις την κάμερα, βλέπεις αυτό που βλέπεις στην οθόνη, πατάς record και γράφει αυτό το πράγμα χωρίς να αλλάξει κάτι.

Εδώ ανοίγεις την κάμερα, και ενώ βλέπεις τα πάντα μια χαρά στην οθόνη με το που πατάς να γράψει βίντεο πέφτει μαύρη μαυρίλα. Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Κάπου διάβασα οτι έχει να κάνει με την ταχύτητα του διαφράγματος.

Δοκίμασα σε διαφορετικές αναλύσεις, δοκίμασα και με άλλη εφαρμογή, δοκίμασα την ώρα που γράφει το βίντεο να πατήσω με το δάχτυλο σε ένα σημείο μπας και φιλοτιμηθεί να εστιάσει αλλά τίποτα.

Όλα τα βίντεο είναι λες και έχω αλείψει το φακό με οδοντόκρεμα. Ο,τι βρίσκεται σε απόσταση μεγαλύτερη των 20 εκατοστών φαίνεται θαμπό και ο,τι βρίσκεται σε απόσταση πάνω απο ένα μέτρο δε φαίνεται καν.

Μεγάλη ξενέρα και μεγάλη απογοήτευση. Κρίμα γιατί οι φωτό του είναι πραγματικά τέλειες. Πολύ κρίμα.

Edited by Theiosbill
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ποια γραμματοσειρά χρησιμοποιεί το s8 για ρολόι του και αν μπορούμε να την εγκαταστησουμε στο δικό μας?

Νομίζω είναι η clock2017L και clock2017R

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ μια απλή ερώτηση λόγω του μεγάλου νήματος. Θα πάρω την συσκευή αύριο. έχει βγάλει τπτ προβλήματα γενικά ή σε παρτίδες; Προχωραω άφοβα; Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το S509 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το S7 edge το μικρό από εκεί που έρχεσαι δεν ξέρω άμα σε αφήσει ικανοποιημένο,για παρτίδες στα Samsung δεν υπάρχει πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι η clock2017L και clock2017R

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thank's φίλε, που μπορεί να τις βρούμε, να τις εγκαταστησουμε στο s7 μπορούμε?

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το S7 edge το μικρό από εκεί που έρχεσαι δεν ξέρω άμα σε αφήσει ικανοποιημένο,για παρτίδες στα Samsung δεν υπάρχει πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το S509 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thank's φίλε, που μπορεί να τις βρούμε, να τις εγκαταστησουμε στο s7 μπορούμε?

Σε εμένα και λογικά σε όλους υπάρχουν ήδη στο τηλέφωνο. Μπες με τον es η κάποιον άλλο file Explorer αν χρησιμοποιείς στο συσκευη/system/fonts εκεί θα δεις αν υπάρχει ήδη. Σε εμένα εμφανίζεται αυτή η γραμματοσειρά στο ρολόι του aod(έχω του s8 το aod), στην lockscreen(ίσως εχει την συγκεκριμένη γραμματοσειρά το θέμα που έχω βάλει) και στην αρχική μου οθόνη με nova αλλά εκεί έχω βάλει εγώ την συγκεκριμένη γραμματοσειρά γιατί χρησιμοποιω το klwp

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία, αργούν να μου έρθουν οι ειδοποιήσεις του gmail... Του έκανα διαγραφή και διακοπή, το ξαναεγκατέστησα αλλά τα ίδια...
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία, αργούν να μου έρθουν οι ειδοποιήσεις του gmail... Του έκανα διαγραφή και διακοπή, το ξαναεγκατέστησα αλλά τα ίδια...

Ειχα το ιδιο θεμα και ειχε σχεση με την επιλογη στηβ εξοικονονηση μπαταριας. Στο ανενεργο λειτουργει ΟΚ αφου ξαναπερασεις το λογαριασμο οπως εκανες.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο θεμα και ειχε σχεση με την επιλογη στηβ εξοικονονηση μπαταριας. Στο ανενεργο λειτουργει ΟΚ αφου ξαναπερασεις το λογαριασμο οπως εκανες.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπορώ να τα προσθέσω στο ανενεργό της εξοικονόμησης, γιατί δε βγαίνουν σαν επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να περάσουμε τον launcher του s8. Βασικά με ενδιαφέρει να αφαιρέσω το application drawer και να μπαίνω στις εφαρμογές με scroll down.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...